PDA

Zobacz pełną wersję : białko a wysoka temperatura



wojtas3
27-04-09, 18:37
Witam mam takie pytanie cy można poddawać białko wysokiej temperaturze na przykład smażyć jakieś placuszki i dodać odżywkę białkową i czy to wpłynie jakoś negatywnie?

Piorun
27-04-09, 20:08
było wiele odpowiedzi na to pytanie w roznych tematach wystarczy poszkac

a pozatym co ty chesz smazyc odzywke bialkowa na patelni?
czy posywpywac nia placki...
:lol:

i tak, bialko w wysokiej temperaturze sie sciana i dochodzi do degradacji struktur białkowych przez co traci włascwosci

pozdro

wojtas3
27-04-09, 20:15
nie samą:yawn: płatki owsiane białko jajek i właśnie odżywka to skoro traci właściwości to po hu...a dają przepisy w których jest właśnie białko?

klocur
27-04-09, 20:44
twoj zoladek i tak bialko rozlozy na pojedyncze aminokwasy ktore nie ulegaja zniszczeniu przy obrobce termicznej zywnosci. z tych aminokwasow sam sobie syntezuje bialka

wojtas3
27-04-09, 21:38
klocur coś czytałem że po smażeniu wolniej sie białko wchłania prawda?

klocur
27-04-09, 21:52
nie wiem, pierwsze slysze. co do smazenia to na pewno mniej zdrowo przy smazeniu na tluszczu bo pchasz w siebie wiecej zwiazkow toksycznych, moze one utrudniaja wchlanianie bialek

pomeran
27-04-09, 22:13
Białko w wysokiej temperaturze ścina się i traci właściwości, nawet jak gotujecie ryż, makaron czy ziemniaki gotując w zbyt wysokiej temperaturze białko tez się ścina, ta biała piana przy gotowaniu to też białko, szumowina którą niektórzy błędnie usuwają z zupy to tez białko