PDA

Zobacz pełną wersję : Pierś z kurczaka



ICE22
27-04-09, 10:28
Czy dobrym pomysłem jest zastąpienie piersi kurczak mięsem z nogi kurczaka? Jakby nie było kg piersi 16 zł a noga 8 zł.

Trother
27-04-09, 11:20
Jasne że można każdy pisze o piersi bo jest szybka w przygotowaniu poprostu opłukujesz doprawiasz i pieczesz a nogę musisz oddzielić od kości i trzeba się trochę ubabrać a najlepiej jest kupować całego kurczaka bo duży kosztuje max 15 zł i masz dwie duże piersi nogi skrzydełka itp tylko babrania jest trochę.....:/

adonis18
27-04-09, 11:44
Jasne że można każdy pisze o piersi bo jest szybka w przygotowaniu poprostu opłukujesz doprawiasz i pieczesz a nogę musisz oddzielić od kości i trzeba się trochę ubabrać a najlepiej jest kupować całego kurczaka bo duży kosztuje max 15 zł i masz dwie duże piersi nogi skrzydełka itp tylko babrania jest trochę.....:/

tylko kwestia babraniea sie? a wiesz czemu rosół robi się na nóżkach a nie na piersiach?

elo

Rynju
27-04-09, 14:35
piers jest najchudsza dla tego tez najdrozsza :)

fallenursus
27-04-09, 17:46
jesli redukcja to niestaty dydorek lepszy. na mase to sie nie przejmuj wsuwaj calego kuraka i tyle :)

Trother
29-04-09, 14:33
Wiadomo że nogi są tłustsze wystarczy popatrzeć na skórę i może dlatego robi się z nich rosół ale przy robieniu masy nie ma to większego wpływu byle nie jeść tej skóry ja wcinam całego kurczaka i niema to żadnego wpływu na rozwój masy zwłaszcza w wieku dorastania gdzie organizm nie jest stabilny

luo
29-04-09, 14:36
Ja też przeważnie jem całego, dużo taniej wychodzi

KowalX
29-04-09, 18:08
jeśli chcesz zastępować to nie jest dobra noga, lepszy będzie schab,stek.
noga ma dużo więcej tłuszczu ,znacznie mniej białka,ogólnie gorszy bilans aminokwasów.Schab jest świetny (ten z kością ma trochę lepszy skład)dobry bilans aminokwasów i troszkę kreatyny w środku ;)

Damian st-ce
29-04-09, 19:13
Jedz nogi z kuraka, ale obieraj ze skóry.