PDA

Zobacz pełną wersję : Allegro: Co się stanie, jeżeli nie wyślę przedmiotu, który ktoś wylicytował?



Ziomek90
26-04-09, 19:48
Ostatnio wystawiłem na sprzedaż telefon SE K850i. Koleś dał 415zł i wygrał aukcję, jednak ja zmieniłem zdanie i nie chcę sprzedawać telefonu. Napisałem mu maila, że nie chcę sprzedawać, ale koleś napisał, że nic go to nie obchodzi i jeżeli nie wyślę telefonu za pobraniem, to zgłosi to na allegro. Czy orientuje się ktoś, co się stanie, jeżeli tego telefonu faktycznie nie sprzedam? Czy może być coś więcej, niż tylko komentarz negatywny? Dodam, że nie otrzymałem od niego żadnych pieniędzy. Proszę o odpowiedzi.

3ndriu
26-04-09, 19:54
Koleś może Ci założyć sprawę w sądzie i ją wygra na 100% i wtedy pokryjesz dodatkowo jej koszty. Trzeba było przemyśleć co robisz.

hans1237
26-04-09, 19:57
wiec w momecie zakonczenia aukcji zawarłes umowe prawna z kupującym,jak z nim sie nie dogadasz to musisz mu wysłac fona,on moze cie podac do sądu i wygra sprawe niestety!!!!miałem taką akcje z bmw które sprzedałem 2 razy

slim shady
26-04-09, 19:58
mogłes mu napisać albo napisz że telefon uległ uszkodzeniu i bardzo przepraszasz za zaistniałą sytuację

hans1237
26-04-09, 20:04
o fakt
jest taka opcja ja zadzw do goscia i pow mu ze bmw nie mam juz bo wieczorem mialem wypadek w tym momecie umowa wygasa!!!powiedz ze tel h....j strzelił i po sprawie

Ziomek90
26-04-09, 20:05
ja pier... tylko że wcześniej napisałem mu, że nie chcę sprzedać po prostu telefonu, gdyż uważam że za taką cenę mi się nie opłaca;/ nie wiedziałem, że to taki cham, że już jakimiś sądami straszy. Jak mu napiszę, że telefon jest uszkodzony, to tego pewnie nie łyknie;/ i nie wiem, co mam zrobić, czy wysłać, czy co?

slim shady
26-04-09, 20:10
znajdź na necie fote jakiegos rozjebanego i mu wyślij powiesz ze siostra na nim usiadła %)

luo
26-04-09, 20:10
mogłes mu napisać albo napisz że telefon uległ uszkodzeniu i bardzo przepraszasz za zaistniałą sytuację
to też jest jakieś wyjście

W aukcji uwzględniłeś opcję zapłaty za pobraniem? Jeśli nie to musisz otrzymać pieniążki w pierwszej kolejności. Jeśli natomiast dałeś taką opcję to kupujący wybiera najlepszy dla siebie sposób zapłaty. Komentarz będzie negatywny, ale niejest pewne że kupujący założy sprawę w sądzie bo nieczęsto się to zdarza. Allegro jedynie może zawiesić konto i przedstawić dowód licytacji, nic więcej

trzeba było pilnować aukcji albo dać cenę minimalną...To kosztuje tylko 2 zł

Sosna91
26-04-09, 20:14
jak zalozy to ja wygra wiadomo, niektorzy z tego zyja ze cos wylicytuja za 1zl wartowsiowego ale o telefon raczej mu sie nie bedzie oplacalo, potencjalny kupujacy pewnie jest w wieku 15-25lat i raczej szkoda mu bedzie czasu. ale nigdy nie wiadmo, jezeli nie chcesz sprzedac to po prostu napisz ze ulegl uszkodzeniu i tyle. dostaniesz negatywa i po sprawie kotno moga zablokowac dopiero po 2 zloszeniach wiec jak zglosi allegro to raczej Ci nie bloknal, sam mam co prawda zablokowane moje ale z innego powodu :) musze sie zajac tym niedlugo wlasnie zeby mi odblokowali :P

Ziomek90
26-04-09, 20:17
ej ale jak mu napisze, że uszkodzony, to nie może założyć sprawy w sądzie? i faktycznie można jakąś fotkę rozjebanego fona przesłać ;D

Sosna91
26-04-09, 20:20
no zalozyc moze i tak tylko po co jak telefon rozjebany ;) poszukaj na google tylko nie pierwszy lepszy uszkodzony zeby sam nie znalazl w necie zdjecia i tyle, negatywa Ci trzepnie i po wszystkiemu

luo
26-04-09, 20:21
ej ale jak mu napisze, że uszkodzony, to nie może założyć sprawy w sądzie? i faktycznie można jakąś fotkę rozjebanego fona przesłać ;D

jak Ci może udowodnić że został uszkodzony;), a jeśli naprawde założy to będziesz musiał go podobnie uszkodzić jak na fotce. Ale zapewne skończy się tylko na negatywie. Dużo będzie miał zachodu ze sprawą cywilną

EDIT:
poza tym o ile się niemylę to w regulaminie allegro jest podane że aukcja może niezostać sfinalizowana jeśli przedmiot zostanie uszkodzony więc niema za bardzo o co się martwić. Tylko troche zjeb**eś z tym mailem o niskiej cenie...

Ziomek90
26-04-09, 20:28
kurw...aa tylko czy to nie jeden z tych, który ma dużo czasu i założy sprawę w sądzie? pier..dole biegać po sądach i jeszcze płacić jakieś kary...

Damian st-ce
26-04-09, 20:33
Bo tak to jest, jak ludzie zakładają konta i nie czytają regulaminów.... będziesz miał nauczkę.

Ziomek90
26-04-09, 20:39
a o to, co dokładnie napisał:

nie obchodzi mnie to wylicytowałem telefon za 415 i za tyle mam go
dostać specjalnie sprzedałem swój stary telefon tak się nie robi proszę
przeczytać regulamin allegro jeżeli sie pan nie zgadza to zgłaszam
sprawę do allegro i zobaczymy kto ma racje jeżeli sie nie opłaca to po
co było wystawiać na allegro powiedziałem ze nie obchodzą mnie zadne
sytuacje i telefon ma do mnie dotrzeć taki jakiego go wylicytowałem
jeżeli nie to tak jak mówiłem

na co ja odpisałem, że do transakcji nie dojdzie, chyba że da 500zł za niego, a on mi na to:

daje ostatnią szansę moge go kupic za 450zł z przesylką bo napewno nie
za 500zł jezeli znowu nie to zglaszam do allegro i to nie są zarty moja
cierpliwosc sie konczy i nie bede tolerowal ludzi którzy nie znają
regulaminu allegro i wystawiają telefon na aukcje i potem mówią ze za
tyle sie nie oplaca jezeli chce pan miec problemy to prosze bardzo


i co Wy na to?

3ndriu
26-04-09, 20:41
Powiem tak, najpierw jakby mi ktoś napisał że nie wyśle mi telefonu bo chce za niego więcej, a później się tłumaczył że telefon rozwalił, nigdy bym nie uwierzył i dążył do zakupu telefonu za wylicytowane pieniądze.

Ziomek90
26-04-09, 20:47
tylko ciekawe czy blefuje, czy poważnie mówi? wiem, że to moja wina, ale koleś się ewidentnie przypierdolił... wcześniej mu coś tam tłumaczyłem, że nie chcę sprzedawać, ale on swoje i groźby jakieś... niech przyjedzie osobiście, to mu wytłumaczę, dlaczego nie mogę sprzedać i niech wtedy spróbuje mi wygrażać

Dyskobol1993
26-04-09, 20:57
Ale to jest twoja wina .Jak ty bys sie czuł na jego miejscu.Poco wystawiałeś przedmiot niewiedząc czy go sprzedajesz czy nie.

3ndriu
26-04-09, 20:58
Ziomek ale ten koleś i tam ma racje, więc nie masz co się z nim kłócić, chyba że bez kitu chcesz sprawdzić czy blefuje, jak Ci przyjdzie kwit z wezwaniem na sprawę to już będziesz pewny że groźby poparł odpowiednim czynem.

Ziomek90
26-04-09, 21:06
Czyli co? sprzedać mu ten telefon? w sumie to cena nie jest jakaś strasznie zła, ale miałem inne plany i trochę sie wkurwiłem;/ ja bym na jego miejscu odpuścił i wykazał trochę zrozumienia... no ale ludzie są różni.

hans1237
26-04-09, 21:11
napisz mu pier...l sie leszczu albo błagaj o litosc..........opcja z kradzieza tez wchodzi w gre,po licytacji w ciagu paru godzin moze sie zdarzyc wiele z telefonem.......taka prawda i nie wazne co mu napisałes,no ewidentnie widze ze kłamac nie potrafisz i cwaniaka zgrywac tez haha nie to co ja!!!!!ale mysle ze to leszcz jakis przed kąpem siedzi i cwany,napisz mu ze ci go ktos podprowadził chwile temu i nie musi tego łykac.

Ziomek90
26-04-09, 21:23
cwaniaka umiem zgrywać, uwierz;D tylko, przypomniała mi się pewna kwestia z Chłopaki nie płaczą a mianowicie, że cwaniak płaci 20;D obym w tym przypadku to ja nie płacił.... za sprawę w sądzie...

slim shady
26-04-09, 21:39
cwaniak 30 daje

idź do jakiegoś żula i pwoiedz zeby sprzedał telefon w lombardzie ( dasz mu na piwo)
i zgłaszasz sprawe na policje i masz kase i telefon i zgłoszoną kradzież

Nie popieram tego co napisałem wyżej ani nic z tych rzeczy !!! Przypomniałem sobie, ze podobnie robił taki chłopak

Miodowar
26-04-09, 21:44
dla mnie to jest troche przesada ... ziomek90 po co wystawiałes przedmiot na allegro jak go teraz nie chcesz sprzedac i nie pisz ze tam ten gosc to cwaniak bo ty jestes cwaniak i ja bym ci nie odpuścił ... dziwi mnie ze tak duzo osob radzi ci zebys go wykiwal i powiedzial ze telefon jest uszkodzony - postawcie sie na miejscu tego goscia ktory ten przedmiot wylicytował ... robicie z niego ch*j wie kogo a chłopak po prostu wylicytowal przedmiot i chce go dostac nie wiem co w tym złego ... zastanowcie sie niektorzy co tu piszecie.

slim shady
26-04-09, 21:51
Miodowar (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=13202) ja tego nie toleruje i sam bym tak nie postąpił, ale spytał co zrobic to odpowiadam żeby skonczyło sie pokojowo ;)

Ziomek90
26-04-09, 21:52
heh, ale gdyby on jeszcze napisał, że "rozumie, że sytuacja się zmieniła, ale wygrał aukcję i domaga się sfinalizowania transakcji", to bym to zrozumiał i raczej wysłał ten pieprzony telefon, ale jak on do mnie wyskakuje z tekstami, że nic go to nie obchodzi, że zgłosi to na allegro itd, podczas,gdy ja do niego z prośbą jak do człowieka...

Miodowar
26-04-09, 21:53
ta sprawa sie chyba nie skonczy pokojowo:)

Miodowar
26-04-09, 21:55
heh, ale gdyby on jeszcze napisał, że "rozumie, że sytuacja się zmieniła, ale wygrał aukcję i domaga się sfinalizowania transakcji", to bym to zrozumiał i raczej wysłał ten pieprzony telefon, ale jak on do mnie wyskakuje z tekstami, że nic go to nie obchodzi, że zgłosi to na allegro itd, podczas,gdy ja do niego z prośbą jak do człowieka...
no faktycznie tu masz racje ... nie wiem co tu poradzic ... pogadaj z nim jeszcze

Fehu
26-04-09, 21:57
Przeczytałem powierzchownie sorki, po pierwsze jeśli napisałeś ze telefon jest w 100% to już przegrałeś. ?On wylicytował telefon w 100% sprawny sąd nie będzie obchodziło co się stało z telefonem po wygranej aukcji przegrasz! i bedziesz musiał mu kupić telefon który jest w 100% sprawny i sprzedać za kwotę określona w aukcji...
Co do samego allegro nie zadzieraj sam kiedyś prowadziłem zakupy no i troszke przedmiotów powystawiałem nic nie sprzedałem na koniec roku przyszedł mi rachunek za akucjie ok 300zł wyrzuciłem i spoko i sie nie przejmowałem, natomiast przyszedł po 3 miesiacach list z allegro ze mój dług został oddany czy sprzedany firmie windykujacej troche mnie juz serce ruszyło, póżniej dostałem od windykatora wezwanie do zapłaty + odsetki i napisane miałem ze w razie gdy nie zapłace zostane wciagniety na jakas liste dłużników, wtedy zapłaciłem ale juz nigdy wiecej nie kupiłem/sprzedałem niczego na allegro

luo
26-04-09, 22:07
"troszke przedmiotów powystawiałem nic nie sprzedałem na koniec roku przyszedł mi rachunek za akucjie ok 300zł"
każda aukcja kosztuje;) trzeba było zkładać wnioski o zwrot prowizji i by niebyło problemu


wracając do tematu
masz 2 wyjścia, albo mu napisz że Ci go zawineli albo że mu wyślesz za te 450zł. Możesz się postarać go nakręcić żeby było 450+koszty przesyłki. Każdy na jego miejscu by sie wk***ił... Powiem tak, według mnie dla świętego spokoju puść mu tego fona za te 450zł. Po co masz się tym stresować. Te 50zł to naprawde niejest dużo a przynajmniej będziesz spał spokojnie, tym bardziej że się zbliża maturka;). Na wakacjach pójdziesz do roboty i sie odkujesz, a następnym razem będziesz bardziej uważać.
W końcu człowiek uczy się na błędach

Fehu
26-04-09, 22:16
Nie czytałem regulaminu (mój bład) nie wiedziałem ze mozna pisac o zwrot prowizji było mineło mój bład...

Co do ceny wyslij za jaka pisałeś i jeszcze go przepros to moze chociaz Ci neutralny koment wystawi

Ziomek90
27-04-09, 00:06
załatwione już. zgodził się na 460zł w wliczonym kosztem przesyłki za pobraniem.
I tak coś tam ugrałem, bo przecież wylicytował za 415;D Za to upatrzyłem sobie nowiutką nokie n95 8gb za 700zł ;D Pozdro 600^^

Punisher
27-04-09, 00:40
Sprzedaj mu to a nie odpierdalasz kaszane. Wylicytował za 415 to za tyle ma dostać. Wyślesz za 460 i on przymie i założy sprawę - za wyłudzenie. Niedojrzały jesteś i tyle.

Fehu
27-04-09, 14:17
Sprzedaj mu to a nie odpierdalasz kaszane. Wylicytował za 415 to za tyle ma dostać. Wyślesz za 460 i on przymie i założy sprawę - za wyłudzenie. Niedojrzały jesteś i tyle.

Racja..
Ziomek zachowałeś sie jak gówniarz umowy dotrzymać musisz...Wiesz nie szkoda mi Cię bo takich jak Ty powinni karać bo tak sie nie robi ze zwykłej ludzkiej przyzwoitosci

Sosna91
27-04-09, 14:56
załatwione już. zgodził się na 460zł w wliczonym kosztem przesyłki za pobraniem.
I tak coś tam ugrałem, bo przecież wylicytował za 415;D Za to upatrzyłem sobie nowiutką nokie n95 8gb za 700zł ;D Pozdro 600^^

no n95tki stanialy niesty ;p jeszcze w pazdzierniku kupilem za 1250zł uzywana w dobrym stanie, a teraz duzo nie wezme .

hans1237
27-04-09, 15:51
dobry temat,nauczki przez allegro!!!!kazdy kto handluje albo kupuje miał pewnie jakies akcje,moja ostatnia wygladała tak,kupiłem ostrovie wpc,poczta, a poczta nie wiem gdzie wsadziła powiadomienia ze paka na poczcie????i paka poleciała do sklepu zkąd przyszła,sklep sapie do mnie o zwrot kosztów przesyłki niestety nic im nie zapłace bo nie widze tu mojej winy!powiadomienia sie nie podpisuje wiec pies mógł go zezrec,paczka była za pobraniem

Sosna91
27-04-09, 16:06
a mnie zablokowali konto na allegro jakis rok temu za sprzedaż certyfikatów do telefonów z symbianem :D pozniej chcieli kserokopie dowodu jak mieliby mi odblokowac ale nie mialem 18stu :) musze sie tym zajac ale nie chce mi sie :) tylke osob ma konta ze i tak nie mam problemu cos kupic.

Ziomek90
27-04-09, 19:38
Treść Twojej wiadomości wymoderowałem (usunieta) wiesz gdzie jest temat kupie sprzedam zamienie?
LAIK

Miodowar
27-04-09, 20:41
laik moim zdaniem ten twoj temat kupie sprzedam zamienie powinien zostac usuniety i to jak najszybciej ... szczerze powiem ja tam jeszcze niegdy nie zaglądałem i nie zamierzam tam zagladac ... lepiej by bylo jakby kazdy kto chce cos sprzedac zakladal swoj temat i w tytule pisal co chce sprzedac ... wtedy moze by sie udalo komus cos sprzedac, a tak to lipa ... przemysl to

Ziomek90
27-04-09, 20:54
no właśnie.. tam nikt kurw... nie zagląda;]

Fehu
27-04-09, 21:43
Odpowiadając na wasze sugestie/propozycje niestety nie podzielam Waszego zdanie ze względu na to, że wyobraźcie sobie codziennie kilka tematów w nazwie tematu "Sprzedam Telefon", "Kupię białko" będzie tego pełno i dział stanie się jedną wielką aukcją, tylko że to nie jest portal aukcyjny!!! A jeśli ktoś z was no chce korzystać z forum w celach komercyjnych (własne tematy etc.) to naprawdę nie ma najmniejszego problemu tylko najpierw trzeba zajrzeć tutaj KLIKNIJ TUTAJ i Przeczytaj (http://www.e-kulturystyka.info/oferta_reklamowa.pdf)

hans1237
05-05-09, 18:52
panowie sklep z allegro straszy mnie windykatorem za 27 zeta!!!!! moze mi wpasc komornik za 27 zeta??????heheheheh

Anaboliczny Koks
05-05-09, 19:05
Mikser Ci zajebie ;]

3ndriu
05-05-09, 19:26
Ja bym się nie zdziwił jakby przyszedł, oni są jak policja wszystkiego się czepią tylko nie tego co trzeba.

Fehu
05-05-09, 19:45
panowie sklep z allegro straszy mnie windykatorem za 27 zeta!!!!! moze mi wpasc komornik za 27 zeta??????heheheheh

nie wpadnie, poczekają aż odsetki urosną ale bedą listy wysyłać (wiem z doswiadczenia)

Sosna91
05-05-09, 19:52
dokładnie, do mnei tez po pół roku listy wysyłali o 12zł z groszami wiec juz im wplacilem niech sie udławią ;D

janusz123
05-05-09, 19:58
"znajdź na necie fote jakiegos rozjebanego i mu wyślij powiesz ze siostra na nim usiadła %)"

a potem daj mu link i napisz ze to jest Twoja siostra:

http://www.youtube.com/watch?v=AuqXcKuIQMw&feature=related

napeeeeewno zrozumie :happy:

hans1237
05-05-09, 19:58
ok,wpłace to ale komenta wystawie negatyw....i niech sie pałuje, napisali mi ze jestem naciągacz i oszust!!!!!!

Sosna91
06-05-09, 20:42
"znajdź na necie fote jakiegos rozjebanego i mu wyślij powiesz ze siostra na nim usiadła %)"

a potem daj mu link i napisz ze to jest Twoja siostra:

http://www.youtube.com/watch?v=AuqXcKuIQMw&feature=related

napeeeeewno zrozumie :happy:



ale motyle ma laska niezle ;p respect