PDA

Zobacz pełną wersję : TAEKWONDO Tornado Kick



janusz123
26-04-09, 18:33
Zaczne od tego że chciałbym nauczyć sie tego kopnięcia. Nie mam nic wspólnego z taekwondo, ani innymi sztukami walki. Jest możliwe nauczyć sie tego samemu opierajac sie tylko na filmikach? Dodam iz jestem raczej sporych rozmiarów 183 cm 86kg
http://www.youtube.com/watch?v=WkdzGLWIdOA - tornado kick

ciaastek91
26-04-09, 18:56
a do czego ci to?

Piorun
26-04-09, 19:03
MOzliwe jest wszystko
tylko ze facetowi ktory trenuje sztuki walki ma wyrobiny obrot, skret, kordynacje przydzodzi to doscl latwo, pzniej tylko szlifuje dany cios poprawiajac technike i dynamike

musial bys miec przyzwoita skocznosc oraz rozciagniete sciegna do takiego ciosu
potrafic wkonac szybki obrót potem skoordynowac wszystko

Jesli jestes wysportowany raczej powinno ci to sprawic wiekszych problemow.

NAtomiast jesli nei masz wspomnianej bazy to samo rozciaganie i nauka prawidlowego sprawnego obrotu moze zajac miesiac,

nawet jesli ci sie uda to bez kolejnych treningo cios nie bedzie mial dynamiki i sily

z drugiej strony jak juz go wykonasz łątwiej bedzie ci wykonywac kolejne ciosy itd

janusz123
26-04-09, 20:09
,,a do czego ci to? ''
Podoba mi sie strasznie ten cios. Wiem ze nie nadaje sie do walki ale nie wiem chce go umiec

''Jesli jestes wysportowany raczej powinno ci to sprawic wiekszych problemow''
Raczej jestem wysportowany, gram juz z 10 lat na bramce, a za tym idzie to ze nogi rozciagam 3 razy tygodniowo ;]

,,nauka prawidlowego sprawnego obrotu moze zajac miesiac''
Mam czas ;)

Wiki
26-04-09, 20:45
Trudno się tego kopnięcia nauczyć. Najlepiej próbować to zrobić na tarczę, albo na worku.

Zacznij od zwykłego kopnięcia po obrocie, moze być boczne, zachaczające, albo jeszcze jakieś inne.

Tu (http://www.youtube.com/watch?v=SbRRt4JA0oM&feature=related) masz link do how to tornado kick (tam jest jeszcze pare filmikow, bo ta technika sklada sie z paru czesci)

Powiem tyle, w walce ulicznej na bank tego nie wykorzystasz. Chyba ze chcesz w piłke kopnąc tornado kopa :) To efektywnie wygląda. Powodzenia:D

KowalX
26-04-09, 22:08
bardzo łatwe kopnięcie do naucznia spróbuje ci to wytłumaczyć jak najłatwiej...

stajesz w pozycji bocznej jeśli chcesz zadać kopnięcie prawą nogą to prawa z przodu...

teraz robisz obrót w stronę lewej ręki (skręt bioder )
i podnosisz lewe kolano mniej więcej w momencie jak będziesz tyłem,a w odwrotnej pozycji i przeskakujesz (bez kopania) tak żeby znowu mieć prawą z przodu..

póżniej spróbuj kopnąć na wysokość kolana z 5 razy później na biodro itd

da się to nauczyć w 1h jeśli jesteś rozciągnięty to na głowę możesz próbować

jak chcesz mieć rozpęd stań najpierw z lewą z przodu robisz szybki krok do właściwej pozycji i szybkie kopnięcie...

jak nie jarzysz mojego bełkotu to spróbuje inaczej(ciężko bez zdjęć) :D

ps
ja w walce ulicznej wykorzystałem wystarczy że umiesz to robić bez myślenia jest bardzo szybkie (jeden prosty w nos, szybkie kopnięcie i the end)

janusz123
26-04-09, 22:48
udaje mi sie to robic juz nawed troche ale narazie:
- wychodzi mi słaby cios
- nie umiem do końca wyprostować nogi w kolanie przy uderzeniu
- mam za niski wyskok

''jak nie jarzysz mojego bełkotu to spróbuje inaczej''
Rozumiem tzn pogladałem filmiki i jak to robie to samo mi sie ciało jakos tak ustawia ;]

''Najlepiej próbować to zrobić na tarczę, albo na worku''
Bije ten worek do upadłego ;)

KowalX
27-04-09, 00:19
a i nie prostuj do końca kolana ,bo je rozwalisz z czasem. Jak chcesz trenować wyskok to ten obrót bez kopnięcia jest git...
chcesz mocniej kopnąć i wyskoczyć nie ciągnij kolana w bok jak większość tylko po skosie do góry...

jak to opanujesz to napiszę ci jak zrobić to,bo też jest proste

http://www.youtube.com/watch?v=tt3NB_VtBfU

robi się je praktycznie tak samo
...ale musisz nauczyć się najpierw tego,bo skręcenie gwarantowane

ps.
ćwicz ten obrót tak żebyś doszedł do 720 stopni po obrocie wtedy jest dużo łatwiej ;)
mocniejsze kopnięcie będzie wtedy gdy kolano masz wyżej niż stopę (łeb urywa :D)

janusz123
27-04-09, 00:42
tak jak ten koles na filmiku nigdy chyba nie wyskocze. Jeżeli zrobie 540 zamiast 360 uderzenie bedzie mocniejsze?

Może dla ułatwienia sprawy mam codziennie rozciągac miesnie w nogach?

KowalX
27-04-09, 02:36
to nie jest tak ,że zrobisz 540 zamiast 360 nie jest to te same kopnięcie...

jeśli chcesz zrobić to następne to robiąc 360 nie kopiesz tylko machasz zgiętą nogą i w momencie kiedy powinno nastąpić kopnięcie 360 robisz tak jakbyś chciał się położyć i robisz zamach lewą noga(prawa przelatuje ,a lewa uderza piętą...

.................................................. ...........................

na razie zajmij się 360 ;)
ps.
wyskoczysz,ale skok trochę dłużej się ćwiczy i pamiętaj ,że on ma rozpęd
jak robisz z miejsca nie musisz wcale być ,aż tak wysoko oni skaczą wyżej niż głowa...
ćwicz ten obrót 720 bez kopnięcia jak najszybsze obroty mi to dużo pomogło...
wyskok możesz też ćwiczyć tak:
kucasz jak do przysiadu i wyskakujesz jak najwyżej ,ale tak jak byś chciał wstać (noki proste w dół i ręce do góry proste)i z powrotem do przysiadu...

---------------------------------------------------------

co do rozciągnięcia to nie wiem na jakim jesteś poziomie.
na pewno osobą rozciągniętym wiele rzeczy łatwiej pójdzie.
Ja rozciągam się prawie codziennie z rana...

Wiki
27-04-09, 16:33
janusz dawaj film nakreć jak to robisz i wklej tutaj, beda jajca! :D

janusz123
27-04-09, 18:14
juz czuje to, myśle że jedynym problemem jest wyskok...
,,kucasz jak do przysiadu i wyskakujesz jak najwyżej''
ostatnio to robiłem na treningu ;]

,,janusz dawaj film nakreć jak to robisz i wklej tutaj, beda jajca! :D ''
niee, oszczędze Wam tego :yawn:

patryk1336
27-04-09, 21:35
ja tez to umiem tez mysle ze to jest proste tylko wiadomo im lepiej rozciogniety tym latwiej wykonac te kopniecie na glowe:d xD :) pozdro

Prezydent_1c
27-04-09, 22:01
Ja kiedyś takiego kopa dostałem w szyje, nic przyjemnego ;)
A przy nauce skup się na dobrym momencie skrętu i uważaj na pracę stóp bo wcale wysoko nie trzeba skakac żeby kopnąć cos takiego.

patryk1336
27-04-09, 23:01
te obkrecenie jest najwazniejsze:d a reszta to bajka:d ale jak nieumiesz to lepiej tego nieprubuj na ulicy bo sam sobie krzywde zrobisz zamiast komus:)