PDA

Zobacz pełną wersję : Trening na mase



sado1991
26-04-09, 16:33
Przeczytałem wiele artykułów odnośnie planu na masę po tych wszystkich artykułach ułożyłem sobie następujący plan dodam że ćwiczę już 1,5 roku mam 18 lat 185 wzrostu i 75kg wagi a oto plan:
Pon:Klata
wyciskanie 4x6 na ławeczce poziomej sztangą
wyciskanie 4x6 skos (HANTELKI)
wyciskanie 4x6 na ławeczce poziomej hantelkami
Srd:biceps,triceps
podnoszenie na stojacy sztanga 4x6 biceps
podnoszenie sztangi wąsko do góry 4x6 triceps
podciaganie na drązku 4x6
wyciskanie francuskie 4x6
siódemki 4x7
Piątek:barki
4x6 przód sztangą
4x6 tył sztangą
pociąganie wąsko 4x6
wypychanie hantalkami 4x6 siedząc
Niedziela:plecy
unoszenie hantelka do góry na ławeczce 4x6
podciąganie na drązku przód i tył 4x6


Nie wiem jak nazywaja sie te cwiczenia wiec pisze jak robie;]

Co wy o tym sadzicie?moze byc?oczywiscie ciezar spory i zwiekszany wraz z czasem cyklu;] do tego układam diete i mam odzywke olimpu Gainer MCT

kubaCK
26-04-09, 18:23
troche lipa... gdzie nożki??? ja sie do nich przekonalem pod wplywem ludzi piszacych na tym forum:) nie ma nic piekniejszego jak zakwasy na udach ze ciezko na kibelku wysiedziec:)))
poczytaj podwieszone temat o treningach masowych bo ten plan slaby jest...
za malo powtorzen i rozklad serii tez troche dziwny...
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ prosze lekturke, poczytaj o cwiczeniach... bedziesz wiedzial jak sie nazywaja i jak sie je wykonuje... nie rob hantla jesli robisz mase... sztanga i tylko wolne ciezary zadnych atlasow...

sado1991
26-04-09, 18:27
Nóg mi sie nie chce cwiczyc;]a co do powtórzen to tak napisałem bo nie wiem po ile powinno byc:/

michal_f
26-04-09, 18:28
nogi trzeba cwiczyc ... gdy je cwiczysz wydziela sie hormon wzrostu ktory powoduje szybszy wzrost miesni na calym ciele ...pzdr

3ndriu
26-04-09, 18:30
Nóg mi sie nie chce cwiczyc;]a co do powtórzen to tak napisałem bo nie wiem po ile powinno byc:/

Zrezygnuj więc z siłowni... będziesz miał więcej wolnego czasu, nie będziesz musiał się częściej myć.. same plusy, przemyśl to sobie.




http://www.youtube.com/watch?gl=PL&h...eature=related (http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=50LvVPE4AVo&feature=related)

know1126
26-04-09, 18:37
ćwicz nogi.

jaca666
26-04-09, 18:56
Mi sie nie chce ćwiczyć przedramion i łydek bo jak się napompuja krwia to bola jak cholera ale muszę bo będę dziwnie zbudowany a kulturystyka to trening całego ciała a nie tylko klaty i bica!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jolly
26-04-09, 19:34
nogi trzeba cwiczyc ... gdy je cwiczysz wydziela sie hormon wzrostu ktory powoduje szybszy wzrost miesni na calym ciele ...pzdr
Z tym wydzielaniem hormonu to nie tyle poprzez trening nóg, co wykonywanie mc i przysiadów, gdzie pracują wszystkie mięśnie, i właśnie dlatego hormon wzrostu jest wydzielany intensywnie.

sado1991: czemu nie chcesz ćwiczyć nóg?. Przecież tą partię najfajniej się ćwiczy. Jak już wyżej mówili, poczytaj podwieszone w dziale trening i weź jakiś dobry plan, np fbw.

//Jolly

sado1991
26-04-09, 20:18
Nie no zaczne troche ćwiczyc ale nie mam kiedy zbytnio;/ gram w klubie i tam nogi cały czas pracują to nie wiem czy jest sens robienia jeszcze tego na siłowni?a jak z tymi powtórzeniami jest po ile mam robic tak mniejwiecej?i duzy cieżar zakładac tak?

Jolly
26-04-09, 20:36
W klubie możesz poprawić wydolność organizmu, ale nie rozbudujesz mięśni nóg. Jedyna opcja to trening siłowy, w dodatku w przypadku nóg chyba najłatwiejszy :)

//Jolly

sado1991
26-04-09, 21:09
Jolly a jak z tymi powtórzeniami jest po ile mam robic tak mniejwiecej?i duzy cieżar zakładac tak?

kubaCK
26-04-09, 23:06
kolego jak pilke nozna uprawialem od kad pamietam do 14 roku zycia... potem zajolem sie piciem paleniem i takie tam... ale to nie jest program z serii rozmowy w toku... przez gre w pilke i tak mialem nogi jak suchar... max 12 powtorzen a liczba serii zalezna od danego cwiczenia... np klate ja robie system 12 10 8 6 3 na plask... teraz przerzucam sie na 10 8 8 6 i 3 duzym ciezarem czyt. takim zebys dal rade sam wycisnac... male partie miesni typu bicek tricek max 10 serii... ja robie 9 serii na bicek i tricek i 1 jedna seria dobitki srednim ciezarem ....

sado1991
27-04-09, 15:00
dzisiaj zrobiłem tak jak Ty na prostej na klatke 12x10x8x6x3 potem tak ukos i do tego rozpietki 4x6 moze byc??

Jolly
27-04-09, 15:04
Nogi w zależności od treningu. Jak robisz mase to np: 5s x8reps. Obciążenie zakładasz na zasadzie: 1 seria 40% max dla 8reps, ostatnia 90% max dla 8reps. Co tydzień zwiększasz obciążenie, ogólna zasada masówek.

//Jolly

kubaCK
27-04-09, 16:48
dzisiaj zrobiłem tak jak Ty na prostej na klatke 12x10x8x6x3 potem tak ukos i do tego rozpietki 4x6 moze byc??
plask ok, rozpietki podobno nie dobre na mase ale ja je robie poniewaz swietnie rozciaga klate... rozpietki rob 3 seri po 10 powtorzen... a na skoks 4 serii 12 10 8 6... zaczynaj od skosu potem plask i rozpietki..pozdro