PDA

Zobacz pełną wersję : Trening 7dni w tygodniu



merlin89
24-04-09, 08:31
Witam zwracam się z prośbą o pomoc w doborze treningu może na początek moje wymiary 198cm wzrostu 90kg wagi klatka 125cm biceps 39cm . cwicze od 4 miesiecy non stop wczesniej przez 2 lata sporadycznie chodzi mi o wzrost masy do ok 100-110 kg przy moim wzroscie powinno byc ok;] zamieszczam moj obecny plan treningowy.
http://rapidshare.com/files/224909912/treningmichal1989.mht.html

Jolly
24-04-09, 09:45
Heh, 2m, 110kg, niezłym gorylem będziesz :P. A tak na serio to nie ma co się katować codziennie. Mięśnie potrzebują regeneracji. Dobry plan ma masę to np fbw 5x5:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13623

Do tego dobra dieta. W `podwieszonych` w dziale dieta masz kilka diet na masę.

//Jolly

Jolly
24-04-09, 10:09
Gość ma raczej małą masę, a na pewno nie dużą. Co do fbw to wiem z doświadczenia jakie daje efekty, wiec gość `którego już nie ma` częściowo miał rację.

//Jolly

wojtas3
24-04-09, 11:42
merlin89 powiedz mi gdzie mieszkasz wystarczy że podasz mi województwo bo coś mi się zdaje że mogę cię znać sory że pisze takie coś na forum więcej nie będę :whistle:

Jolly
24-04-09, 12:41
Dinozaur: Zawodowcy to inna sprawa, oni sami wypracowują sobie najlepszy trening. Jak to Arnold mówił `każdy kulturysta jest pionierem`

Wracając jeszcze do fbw, to mówię ci. Widziałem jak goście trenują, pracuję na siłce 2 lata... Samo fbw jest skuteczne dlatego że do robienia masy potrzeba dużych wolnych ciężarów. Zauważ że w 5x5 system ćwiczeń jest kombinowany. Np w a robisz klate płasko, w b skosem, co trening inne ćwiczenie na tą samą grupę...

//Jolly

lovelas69
24-04-09, 12:50
wydaje mi się ze FBW działa bardziej na Waszą psychę... dzięki temu macie efekty siłowe to takie placebo :)

ciaastek91
24-04-09, 12:56
wydaje mi się ze FBW działa bardziej na Waszą psychę... dzięki temu macie efekty siłowe to takie placebo :)

to zle ci sie wydaje.

w fbw, ktorymi cwicza osoby z tego forum, masz z gory ustalony cotygodniowy progres, a to jest wlasnie klucz do wzrostu sily.




dinozaur, przy fbw kwasy raczej nie wystepuja :)

adonis18
24-04-09, 13:10
wiecie co? zaczynacie mnie wkoorwiać. jakoś żaden cwaniaczek nie dyskutował z hardem jak ten jeszcze na forum był. teraz sie rzucili jeden po drugim kozaki z PKSu że FBW nie działa, że to, że tamto
jak koorwa nie działa jak przez 6tyg na HST które jest odmianą FBW przyszło mi 6kg mięsa a jeszcze 2 tyg. do końca (1 tydz. 5tek i 1 negatywów)

wiesz co dinozaur ty sie w "Fakcie" zatrudnij - nieźle opanowałeś tanie techniki manipulacji:
"OPOWIESCI O SUPERMASIE PO FBW TO BAJKI GLOSZONE PRZEZ JEDNEGO GOSCIA KTOREGO TU JUZ NIE MA"
pokaż mi te wszystki posty harda w których pisał o supermasie

a co do zawodowców to przy takich ilościach koxu to nawet pajacyki spowodują przyrosty wiec jaskiś z doopy wzięty split: klata-biceps tym bardziej

z kolei co do tematu: ćwicz co 2gi dzień. najlepiej wlaśnie FBW - coś z tego spisu:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14684

elo

ciaastek91
24-04-09, 13:15
a co do zawodowców to przy takich ilościach koxu to nawet pajacyki spowodują przyrosty wiec jaskiś z doopy wzięty split: klata-biceps tym bardziej



dokladnie tak.

Miodowar
24-04-09, 13:23
Zauważ że w 5x5 system ćwiczeń jest kombinowany. Np w a robisz klate płasko, w b skosem, co trening inne ćwiczenie na tą samą grupę...

//Jolly

uzupełnij wiedze:neutral:

Miodowar
24-04-09, 14:19
moim zdaniem kto chce niech trenuje a kto nie to nie ... nie wiem po co probujecie na sile przekonywac wszystkich do tych planów.

PS mnie tylko słabi jedna rzecz jak właczam ten trening fbw co pisał hardwork ktory jest w podwieszonych i patrze a tam strasznie duuzo sogów a podejrzewam ze nawet połowa z nich nawet nie myslala przez chwile zeby nim potrenowac.

ja osobiscie jestem ZA

slim shady
24-04-09, 16:50
Potwierdzam HST kozak plan waga i wzrost siły elegancki, jeszcze nie widziałem, zeby jakiś zawodowiec powiedział ze FBW jest słabe, ja nie jestem jakimś fanem FBW bo większość życia leciałem na splicie ale nie uważam żeby ten system treningowy był do dupy,

Jolly
24-04-09, 18:12
Pakierek: o co ci chodzi?

//Jolly

merlin89
24-04-09, 18:42
Dzieki chłopaki za info co do kaltki to rzeczywiście mam spore zawasy na ćwiczeniach ale to pewnie spowodowane jest tym że robię ją 3 razy w tygodniu....;/ Co do rączek to 39 to troche żal znajomi mi mówią że są w miare juz ale ja byłbym pewnie zadowolony z ponad 45;] zważając na to że są dłuższe;] łapa 40 cm może i wyglada fajnie u kogos kto ma 170-180 wzrostu.
Rozumiem że mam się zastosować do tej metody: FBW 5x5 - stara metoda ale bardzo skuteczna. ;) zobaczymy jakie da efekty po miechu;] A i coś dla wojtas3 woj. łódzkie :)

lovelas69
25-04-09, 23:37
to zle ci sie wydaje.

w fbw, ktorymi cwicza osoby z tego forum, masz z gory ustalony cotygodniowy progres, a to jest wlasnie klucz do wzrostu sily.




dinozaur, przy fbw kwasy raczej nie wystepuja :)

w swoim splicie też mam z góry ustalony cotygodniowy progres nie ćwiczę tymi samymi zabawkami :)

może na następny cykl spróbuje HST/FBW ale póki co efekty mam na splicie także nie chcę zmieniać bo stagnacji nie ma :P

Cielu7
26-04-09, 09:59
teraz wypowiem sie ja :D
To tak FBW jest dobrym planem nie neguje tego ale na tym planie dostają po dupę niektóre partie ciała niestety jest to plan na ogólny rozwój najlepszy dla mnie na początkujących i jak ktoś chce robić sporo siły. Fbw czy HST czy inna odmiana trego typu treningu nie nadaje sie np do robienia formy startowej to oczywiste. Wielu zawodowców jest zdania ze plany Fbw są planami dla ludzi którzy uprawiają inne sporty np sztuki walki wtedy plan jak znalazł.

Co do splitu porostu wiele ludzi ma na nim przestój bo trzyma sie sztywno planu a przez jakis czas a ja np jak i inni zawodnicy maja określony plan prowizoryczny i na każdym treningu staramy sie coś zmieniać zaskakiwać mięśnie wtedy progres jest widoczny.Trening każdego zawodowca jest inny co tydzień i nie mówcie proszę głupot że wala koks to ćwiczą jak chcą.

kastorius
26-04-09, 10:24
jadaac 7 dni w tygodniu bez chwili wytchnienia nie dajesz sie regenerowac miesnia i nabierac masy. w momencie gdy organizm jest nastawiony caly czas na wysylek nie odklada rezerw. efekty pewnie sa - ale duzo gorsze niz mogly by byc. chlopaki dobrze mowia - fbw 5x5 bedzie ok

merlin89
14-05-09, 10:48
Dzięki chłopaki :0 efekty są przybyło mi 5 kg :D Mam taki pytanie co mogłbym robić razem z treningiem mam trochę wolnego czasu a chciałbym go jakoś wykorzystać efektywnie. może rzeźbienie mięsni albo poprawa wytrzymałości. jakieś podciąganie, pompki brzuszki ? coś co by mi nie kolidowało z fbw 5x5 . Z góry dzięki za pomoc.

3ndriu
14-05-09, 11:10
Jak masz wolny czas to wykorzystaj go na regenerację ;)

merlin89
14-05-09, 19:40
Mam kolejne pytanko jakie odzywki moglibyście mi polecić przy tym treningu??

KowalX
14-05-09, 20:06
Mam kolejne pytanko jakie odzywki moglibyście mi polecić przy tym treningu??

zawsze dobra dieta i można dorzucić białko...