PDA

Zobacz pełną wersję : Auto do 8 tysięcy złoty



Ziomek90
23-04-09, 23:42
Zamierzam kupić swój pierwszy samochód. Mam do wydania 8tysięcy. Musi być nie starszy, niż z 1998, mieć przynajmniej 100km, max 150tyś przebiegu, instalację gazową, nie może być kombi i musi dobrze się prezentować. Moim zdaniem najlepszy będzie opel vectra B. Bardzo mi się podoba. Co o tym sądzicie i jaki samochód byście wybrali? Tylko nie mówcie mi o bmw, bo te tanie bmki to dla mnie szczyt wieśniactwa ;D

niewula
24-04-09, 07:42
co do betek to masz racje fajna betke kupisz dopiero za jakies 50 kafli wiec se daj spokoj :P
ja ci polecam alfe mi sie bardzo podoba
http://moto.allegro.pl/item615896122_alfa_romeo_156.html

kaaamil
24-04-09, 08:57
No chyba za 8k to Vectry B nie znajdziesz jeszcze z twoimi wymaganiami. A o takim przebiegu z takim rocznikiem zapomnij. Alfa nawet nawet ale nie na Polskie drogi, ojciec kiedyś miał taką 156 ale szybko sprzedał chociaż komfort jazdy był zajeb**ty. Jak chcesz Opla to Astra ale raczej I (takie są realia finansowe). Ja osobiście bym polecił Mitsubishi Colt (mają opinie dobrych mało awaryjnych aut). Przede wszystkim weź pod uwagę to, że nie ma możliwości, żeby samochód za 8 tys zł się nie popsuł przynajmniej raz w roku. Musisz się więc liczyć z wydatkami.

kaaamil
24-04-09, 10:38
No e-32 nie była by jeszcze mocno wieśniacka. Ja osobiście miałem dwa samochody które odpowiadają twoim wymaganiom ale tylko finansowym).
Golf III 1.9tdi - pierwsze autko, na początek wystarczyło tylko ze rdza się wje**ła.
Peugeot 306 - w sedanie, benzyna 1,4 ;/ chociaż same dobre wspomnienia. Może i francuz ale 2 lata bezawaryjnie chociaż potrafił zaskoczyć np. odłączy się przewód który za za chu*a nie powinien się dołączyć (no ale one już tak mają), bardzo wygodne.

Fehu
24-04-09, 11:15
BMW bym nie kupił nie mam przekonania, ale za 8k. e-36 wydaje się przyzwoite, ale Twoje wymagania są moim zdaniem za duże rocznik 1998 za 8k praktycznie żaden przyzwoity samochód nie jest do znalezienia. (mowie o markach VW,Audi, czy chociażby jakiś francuz) albo nawet jak znajdziesz taki samochód kupę kasy bedziesz musiał w niego władować... Więc raczej oglądaj się za samochodami 94-96 rocznik

Ziomek90
24-04-09, 12:31
co Wy gadacie;P widziałem, że już za 8-8,5k można kupić vectre b;p nie wiem dlaczego, ale dla mnie te bmki to styl wieśniaka... z tego co wiem, to co drugi samochód pod wiejską dyskoteką, to tania bmka;D ewentualnie może dozbieram do ok 13-15kafli i bym kupił np. audi a3, lub golfa iv :)

adonis18
24-04-09, 12:53
dozbieraj, bo jak na razie to zostaje ci lanos :lol:

Anaboliczny Koks
24-04-09, 15:49
Lanos bardzo fajnie autko ;)

lovelas69
24-04-09, 17:39
bmki stare i golfy III i w dół to wiocha jak cholera wolałbym poczekać i doskładać pieniędzy

hans1237
24-04-09, 17:46
bmw dla to nie wies panowie zalezy kto je posiada wies mozna zrobic z kazdej furki!!!!!! miałem kiedys e30 w kombi,cultstyle poprostu była,ale ok nie chczesz to nie,ja mam honde prelude ale 10.000 ci nie styknie......crx?????ok 8tys,corrado?pali jak smok!!!!!lanos to wies,seicz tez,odradzam fiata chyba ze coupe 200koni na seri i wyglad ferrari,poszukaj może rovera???nie sa drogie a wypieszczone przez fabryke,ooooo albo honda civic 5gen ?????tanio ładnie i ekonomik,mazda mx3 jesli lubisz sport autka!!

Dyskobol1993
24-04-09, 17:54
Ja bym ci polecil Forda Probe Amerykanską wersje (charakterysyczny tył) ,jest ich bardzo mało w Polsce już.Kiedys Moj Tata go miał ale w automacie czerwona skóra itp .To jest chyba najwygodniejszy samochod do 5 tys.Jezeli jeszcze ktos dba to pochodzi wiele lat .Jak dobrze pamietam to mial go od 89 do 2008 i ani razu sie niezepsul tylko wymiana resorów .Jest to bardzo szybki samochod na A4 z Ojcem jechalismy 245 Km :).Bardzo żałuje że sprzedał ten samochód i jeszcze jego pojemnosc bagaznika 2 Colemanów by sie zmiescilo .Jak Dorosne bardzo chcialbym go miec :cry: .Dam ci Link do tego Modelu.Nawet duzo drosze samochody niedoruwnaja mu Wygoda ktora ma.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8390973

kaaamil
25-04-09, 12:53
co Wy gadacie;P widziałem, że już za 8-8,5k można kupić vectre b;p nie wiem dlaczego, ale dla mnie te bmki to styl wieśniaka... z tego co wiem, to co drugi samochód pod wiejską dyskoteką, to tania bmka;D ewentualnie może dozbieram do ok 13-15kafli i bym kupił np. audi a3, lub golfa iv :)

A skąd Ty takie ceny bierzesz? Nie sugeruj się za bardzo cenami na allegro. Jak znajdziesz Vectrę B za 8k która spełnia twoje warunki i nie była mocno bita to sam kupie.
Co to tego Proba to uważam że już lepiej mx6, a jak chcesz wygodne auto to Lancia.
Jak pojazd traktujesz wyjątkowo użytkowo jako jeździsz z punktu a do b to rozglądał bym się za jakimś Yarisem. Ekonomiczne auto, chociaż nieco kobiece, niestety wybiegające ponad Twój budżet.

Ziomek90
25-04-09, 19:08
postanowiłem do zbierać do jakiś 15 kafli. Na wakacje jadę do Anglii pracować, więc powinienem tyle mieć. Ostatnio sprawdzałem trochę na allegro i bardzo spodobał mi się peugeot 307. Da się go kupić z niskim przebiegiem, jest z 2001-2002r i do 15 tysi, jednak bez instalacji gazowej. Co sądzicie o tym peugeocie?;> bo słyszałem, że szybko się psują. Ale proszę o opinie kogoś kto ma lub miał peugeota, ale nie 10 czy 15 letniego;] Pozdro

Fehu
25-04-09, 20:01
szukaj a3

pomeran
25-04-09, 20:07
Dozbieraj sobie i kup golfa IV , seaty też są spoko Leon albo Toledo

dzbanekzwd
26-04-09, 06:10
bmki stare i golfy III i w dół to wiocha jak cholera wolałbym poczekać i doskładać pieniędzy

święte słowa bmw to wiocha jak holera zwłaszcza te zabytki.

Za 8 na upartego można poszukać nissana 200sx s13. dobra propozycja to też Seat Ibiza II koleszka kupił właśnie za 8tysi 1.9 tdi i chwali.

pomeran
26-04-09, 14:55
Ja miałem Seata Ibize II w Anglii, jestem troche wysoki 1cm brakował od głowy do podsufitki ale jak dla mnie zajebisty samochód dobrze sie trzyma w zakrętach, miałem silnik 1.4 w benzynie troche lipa bo go zajechałem ale 1.9 TDI to naprawdę dobre silniki lepsze rozwiazanie od zagazowanego benzyniaka.Jak sie zdecydujesz na diesla to polecam silniki 90km i 110km te bez pompowtryskiwaczy z czasem się psują a są bardzo drogie

luo
26-04-09, 15:30
golf III, albo dozbieraj i za 13-14 możesz już kupić audi a4 roczniki 95-97
1.9 TDI niedozajechania przy normalnej jeździe. 250-300tys km i niema prawie żadnych problemów z silnikiem

Jak chcesz opla vectre to nawet niemyśl o gazie, wiecznie będą jakieś problemy

kaaamil
26-04-09, 15:46
1.9 TDI niedozajechania przy normalnej jeździe. 250-300tys km i niema prawie żadnych problemów z silnikiem



Jak regularnie wymieniasz olej, płyny i filtry i w miarę nie "katujesz" silnika diesel będzie śmigać bez większych problemów do 700-800k. Większość samochodów z Niemiec ma luźno 400k. Kto niby ma uwierzyć w 150k 15 letniego audi z Niemiec.
A tak poza tym diesel dobre rozwiązanie, sam mam diesla i jestem zadowolony, lepsze to niż zagazować silnik.

pomeran
26-04-09, 21:36
Jeśli chodzi o eksploatacje turbodiesla to trzeba pamiętać że nie mozna wyłączać silnika kiedy jest turbina rozgrzana gdy silnik jest wyłączony to turbina nie ma smarowania i szlak ją trafia

luo
26-04-09, 22:14
Jeśli chodzi o eksploatacje turbodiesla to trzeba pamiętać że nie mozna wyłączać silnika kiedy jest turbina rozgrzana gdy silnik jest wyłączony to turbina nie ma smarowania i szlak ją trafia

dlatego najlepiej żeby po odpaleniu silnik popracował chwilę na małych obrotach żeby się turbina rozgrzała tak samo jak przez zgaszeniem poczekać chwilę żeby ostygła;).
To jest wiadome tak samo jak to że nienależy skręcać do końca kierownicy w troche starszych autkach ze wspomaganiem bo maglownica pójdzie sie je**ć

Biernaczek
26-04-09, 22:17
Jeśli chodzi o eksploatacje turbodiesla to trzeba pamiętać że nie mozna wyłączać silnika kiedy jest turbina rozgrzana gdy silnik jest wyłączony to turbina nie ma smarowania i szlak ją trafia

Wyłączyć możesz, jeżeli odpalasz samochód to należy trochę poczekać aż tam sobie pochodzi dostanie trochę temp. - to wszystko.

regan14
28-04-09, 08:52
Proponuje Mazde 323f
fajne autko

pomeran
28-04-09, 10:28
Wyłączyć możesz, jeżeli odpalasz samochód to należy trochę poczekać aż tam sobie pochodzi dostanie trochę temp. - to wszystko.

Jeśli turbina jest rozgrzana trzeba odczekać przed wyłączeniem silnika bo nie to że może się rozjebać tylko na pewno się rozjebie za którymś razem

pharm
28-04-09, 10:43
proponuje fiata bravo 1,6 lub 1,8 16v

luo
28-04-09, 10:47
Starsze fiaty mają blachy do dupy

pharm
28-04-09, 10:49
za około 8 kafli kupisz rocznik 96-98,to aż tak stary nie jest

luo
28-04-09, 10:55
za około 8 kafli kupisz rocznik 96-98,to aż tak stary nie jest
Ttakie autko ma ponad 10 lat, a na blachy fiata to niejest mało. Oczywiście wszystko zależy od eksploatowania i dbałości ale ja bym takiego fiata niukupił

pharm
28-04-09, 11:39
każdy ma inny gust

Ziomek90
28-04-09, 12:13
Podobno Fiaty sypią się jak łatwe dziewczyny w dyskotekach;D jak będę kupował to tylko golf iv/ audi a3

dzbanekzwd
28-04-09, 13:53
ford to grat a fiat to jego brat

wsio na "o" to gawno, peżo, reno, wsio rawno!!