PDA

Zobacz pełną wersję : Martwy ciąg czy mogę??



deckso
04-12-06, 20:22
Mam do was takie pytanie czy mogę ćwiczyć martwy ciąg mając koślawe kolana. Czy podczas trenigu nie stanie się coś w stanie i noga( nogi) nie rozjadą się??

maxxx1984
04-12-06, 20:30
już bardziej bałbym się przy przysiadach. ale ta koślawość jest stwierdzona przez lekarza czy po prostu tak uważasz?

deckso
04-12-06, 20:32
Stwierdzona. Mówił że nie będę miał teraz problemów tylko zaczną sie dopiero na starość

maxxx1984
04-12-06, 20:40
ciężko powiedzieć najlepiej jak byś zasięgną porady tego lekarza. ale jeżeli to nie możliwe to zacznij o małych ciężarów jeżeli będziesz miał jakiś dolegliwości to przerwiesz.
nie jestem lekarzem tylko marnym studentem awf wprawdzie piszę pracę z rehabilitacji ale ze skolioz i do tego tak na prawdę to jeszcze nie miałem czasu żeby zacząć :wink: :wink:

Kakashi
04-12-06, 20:41
j/w nie jestesmy wstanie udzilic ci rady:D przykro nam:(

Czaja
04-12-06, 20:43
Ja np. z uwagi na problemy z kręgosłupem lędźwiowym nie robię martwego ciągu. Wiem że jest to b.dobre ćwiczenie na plecy, ale trudno. Jest też wiele innych. Nie jestem lekarzem, ale zastanów się czy wykonywanie tego ćwiczenia nie spotęguje koslawości kolan. Poza tym masz dopiero 16 lat, a jest to ćwiczenie b. obciążające kręgosłup.

maxxx1984
04-12-06, 20:52
j\w ale możesz ćwiczyć inaczej prostowniki sztanga na kark jak do przysiadów i skłony lub odchylenia tułowia do tyłu leżąc na brzuchu