PDA

Zobacz pełną wersję : komputer sie resetuje-pomocy



VisQ
23-04-09, 15:28
witam
mam problem z moim kompem od krotszego czasu nie wiedzac czemu resetuje sie i ponownie wlacza, a na sekunde przed restartem pojawia sie niebieski ekran.
Nie wiecie co to moze byc?
oczywiscie odplace sie sogiem

Sosna91
23-04-09, 16:11
co Wy z tymi sogami ;p mam je gdzies ;p

Ciężko powiedzieć bo nie napisałeś nic wiecej,

Jaki komp, jego podespoly, na jakim osie pracuje, co ile sie restartuje, co zwytkle w tym czasie robisz przy kompie itp,

tak to mozemy tylko strzelac.

Miodowar
23-04-09, 16:46
jak ci sie wlacza ten niebieski ekran to masz tam na nim jakies napisy takie dziwne??

Dyskobol1993
23-04-09, 16:49
Wirus mialem podobna sytulacje .
Moim przypadek byl taki ze kiedy wlanczałem 2 lub wiencej programów to sie zacinał i resetowal .

Format musisz zrobic

magic_key
23-04-09, 17:20
a wiatraczek dobrze działa? odkurz tam to może pomoże

fallenursus
23-04-09, 17:33
Wirus mialem podobna sytulacje
Moim przypadek byl taki ze kiedy wlanczałem 2 lub wiencej programów to sie zacinał i resetowal .

Format musisz zrobic



bzdura

moze miec konflikt po apdejcie ze sterownikami jakimis, nie podal jaki ma sys, jaki zlom w piecu siedzi.

to same spekulacje..

moze byc ze mu zasilacz nie wyciaga,ram walnal, lub inne zeczy itd itp...

Sosna91
23-04-09, 17:57
jak ci sie wlacza ten niebieski ekran to masz tam na nim jakies napisy takie dziwne??

ten niebieski erkan to ekran smierci ;p zwany bluescreen :) wiec nic nadzwyczajnego tam nie ma, moze to byc nawet wina myszki, poki nie napisze autor nic wiecej to mozna strzelac tylkop.

MhL
23-04-09, 18:22
Duzo tego.
MOZE byc wirus, program, sterownik, sprzet, naprawde wszystko.

luo
23-04-09, 19:17
przeskanuj kompa jakimś antywirusem w sieci np pandą

Jak nic nieznajdzie to zdejmij obudowe i popatrz na kondensatory czy niesą "wybrzuszone" tzn czy niema na nich bąbelków. Jeśli są ok to pewnie wina zasilacza albo RAM, ale zapewne zasilacz bo one najczęściej siadają(niezłe syfy zaczeli robić ostatnio)

VisQ
23-04-09, 19:19
mam 2 gb ramu, AMD Athlon dual core 4600 ghz, karta graf. nvidia 8500GT

nie ma reguly kiedy sie wylacza, czasem jak muzyke wlaczam, czasem jak gre wlacze, jak antyvirus wlacze.
niebieski ekran z jakimis napisami sie pojawia przez sekunde i reset kompa

Sosna91
23-04-09, 19:20
a jaki os?

VisQ
23-04-09, 19:23
XP z service packiem 3

MhL
23-04-09, 19:38
Sprawdz te kondensatory czy sa nie popuchniete.

luo
23-04-09, 19:53
Sprawdz te kondensatory czy sa nie popuchniete.

już o tym pisałem;)
pewnie komp jest czysty tylko wysiada zasilacz albo płyta(chodzi o te kondensatory) no i może być też RAM reszta niema zabardzo nic z tym wspólnego

Nyczek
23-04-09, 20:02
ciezko doradzic jak sie tego nie widzi bo bluescreen moze wyskakiwac ze 100 innych powodow , ale gdy ja mialem podobny przypadek to siadla mi jedna kosc pamieci , wiec sprobuj wyjac najpierw jedna i zobacz co bedzie a pozniej zamien ja na ta druga, bluescreen wyskakuje jeszcze wtedy kiedy dysk ma za duzo uszkodzonych klastrow wtedy trzeba poprzez biosa zrobic defragmentacjie , ew sa tez przypadki kiedy wirus jest albo poprostu go usunoles i pochlonol on glowne biblioteki systemowe wtedy mozna zrobic nakladke windowsa .

Fehu
23-04-09, 20:11
Heh.. Może głupie co powiem, ale też miałem taki problem, pc mam na podłodze i zawsze jak go ruszyłem restart, była to wina kabla zasilajacego

VisQ
23-04-09, 20:42
wyczyściłem go całego, pozamienialem ram i ch** dalej to samo:errf:
chyba zostaje mi tylko format dysku

Nyczek
23-04-09, 21:39
nie musi byc format robiles naprawe klastrow w biosie? albo nakladke windowsa ?

Damian st-ce
24-04-09, 09:42
Miałem kiedyś tak samo, wszytko było winą zasilacza....

VisQ
27-04-09, 16:03
wirusa mialem;/
juz jest ok
formata zrobilem i elegancko:happy: