PDA

Zobacz pełną wersję : Maksymalna porcja białka



Piorun
21-04-09, 13:43
Zaleca sie rozkładanie biłka na kilka porcji w ciagu dnia, aby ogranizm stale mial bialko do dyspozycji z ktorego moze budowac mase
- to wiem

ale czasem jest ciezko zorganizoac te 6 porcji

Wiadomo ile moze wynosic maksymalna porcja białka ktora organizm jest w stanie przyjać?

zastanawiam sie czy 60 - 80 gram to nie za duzo jak na 1 raz

michal_f
21-04-09, 13:56
za duzo ...przyjmuje sie okolo 30 g ... ale to zalezy od organizmu ;) przewaznie na poczatku zmagan z ciezarami ta liczba jest jeszcze mniejsza

Damian st-ce
21-04-09, 15:53
do ok. 50 gram, choć zależy to od indywidualności organizmu...

Piorun
21-04-09, 22:15
o to ciekawe :)
Pierwsze slysze ze jest korelacja miedzy obwodem bicepsa a możliwościami wchlniania białka :)

moze zalezne jest to tez od wielkosc penisa? :)

klocur
21-04-09, 22:25
dinozaur ma racje, bo wieksza masa miesniowa moze pochlonac wiecej bialka do swojej regeneracji. do mnie to przemawia. jezeli jego pala bedzie wazyla 10kg czystego miecha to wchlonie proporcjonalnie wiecej

skajłoker
22-04-09, 11:38
moja pała wazy 10kg a wchłaniam tylko 35g niestety...:(

ciaastek91
22-04-09, 13:00
jest sposob zeby sprawdzic maksymalna ilosc bilaka, ktora jestesmy w stanie jednorazowo wykorzystac.

jemy jako ostatni posilek przed snem powiedzmy 30g bialka i idziemy spac.
jezeli nie obudzi nas potrzeba wysikania sie, tzn, ze bialko sie wchlonelo i organizm nie musi nadmiaru usuwac.
nastepnego dnia zwiekszamy ilosc bialka o 5-10g i w kime. robimy tak dopoki nie obudzi nas parcie na pecherz. oznacza to, ze wlasnie przekroczylismy maksymalna ilosc bialka jaka mozemy jednorazowo przyswoic :)

wiadomo, ze nie nalezy sie opijac przed snem, bo wtedy przyczyna potrzeby wysikania sie nie bedzie nadmiar bialka.

fallenursus
22-04-09, 13:36
jest sposob zeby sprawdzic maksymalna ilosc bilaka, ktora jestesmy w stanie jednorazowo wykorzystac.

jemy jako ostatni posilek przed snem powiedzmy 30g bialka i idziemy spac.
jezeli nie obudzi nas potrzeba wysikania sie, tzn, ze bialko sie wchlonelo i organizm nie musi nadmiaru usuwac.
nastepnego dnia zwiekszamy ilosc bialka o 5-10g i w kime. robimy tak dopoki nie obudzi nas parcie na pecherz. oznacza to, ze wlasnie przekroczylismy maksymalna ilosc bialka jaka mozemy jednorazowo przyswoic :)

wiadomo, ze nie nalezy sie opijac przed snem, bo wtedy przyczyna potrzeby wysikania sie nie bedzie nadmiar bialka.


ku..bravo!

Damian st-ce
22-04-09, 17:23
jest sposob zeby sprawdzic maksymalna ilosc bilaka, ktora jestesmy w stanie jednorazowo wykorzystac.

jemy jako ostatni posilek przed snem powiedzmy 30g bialka i idziemy spac.
jezeli nie obudzi nas potrzeba wysikania sie, tzn, ze bialko sie wchlonelo i organizm nie musi nadmiaru usuwac.
nastepnego dnia zwiekszamy ilosc bialka o 5-10g i w kime. robimy tak dopoki nie obudzi nas parcie na pecherz. oznacza to, ze wlasnie przekroczylismy maksymalna ilosc bialka jaka mozemy jednorazowo przyswoic :)

wiadomo, ze nie nalezy sie opijac przed snem, bo wtedy przyczyna potrzeby wysikania sie nie bedzie nadmiar bialka.
może i jest to dobry sposób, ale trzeba by było przestać przyjmować płyny ok godziny myśle 20... ktoś kto jest na cyklu kreatynowym, raczej nie próbować.

Rynju
22-04-09, 17:33
35-40g max na 3 godziny

ciaastek91
22-04-09, 18:12
może i jest to dobry sposób, ale trzeba by było przestać przyjmować płyny ok godziny myśle 20... ktoś kto jest na cyklu kreatynowym, raczej nie próbować.

co ty... ja pije zawsze do kolacji (kolo 23) normalnie wode i nie budze sie z potrzeba, spokojnie wytrzymuje do rana. a jezeli zjem za duzo bialka(w miom wypadku max w granicach 40-45g) pijac czy nie, to sie obudze w srodku nocy i jak nie pojde do toalety, to sie zesikam w gacie ;p

generalnie chodzi o to, zeby zaraz przed snam sie nie opijac. tzn nie wlewac w siebie duzych ilosci plynow, az do pelna, bo wiadomo, ze pecherz sie odezwie w nocy.

Damian st-ce
22-04-09, 18:15
Ja przeważnie trenuje ok godziny 18. Na treningu jak wypijam 3 litry wody, to potem leje cały wieczór :P, a na wieczór oczywiście uzupełniam płyny :)

jaca666
22-04-09, 18:19
Czyli przy mojej wadze czyli 102 kg aby dostarczyć 3g białka na 1kg masy ciała musiałbym jeść 10 posiłków i po 30g białka w każdym posiłku???
Ja spożywam 6 posiłków i w każdym po 40 g białka do tego 2 razy odżywka. Wychodzi mi 300g białka i są przyrosty a więc sam już nie wiem jak to jest!!!

Damian st-ce
22-04-09, 18:48
indywidualne potrzeby organizmu...

ciaastek91
22-04-09, 19:38
Ja przeważnie trenuje ok godziny 18. Na treningu jak wypijam 3 litry wody, to potem leje cały wieczór :P, a na wieczór oczywiście uzupełniam płyny :)

zawsze mozna zrobic taki test w dni nietreningowe.
no ale to jak juz kto chce, mi akurat taka wiedza pomogla.

Piorun
28-04-09, 17:50
jesli wraz z biłkiem przyjmuje sie weglowodany to wchłanialnosc białka wzrasta
jednak

luo
28-04-09, 18:39
dobre, trzeba będzie sprawdzić;)