PDA

Zobacz pełną wersję : Skutki, ile i jak?



Escapadro
20-04-09, 20:01
Witam! Na początku chciałbym prosić, byście nie mieli mi za złe, że pytam o takie oczywiste rzeczy, jednakże te opisy mogą zawrócić w głowie.

Mam 14 lat i nie chcę wyglądać jak Pudzian. Przydałoby mi się tylko trochę powiększyć (wypiąć :P) klatkę piersiową no i podnieść wydajność mięśni brzucha. :)

Czy moglibyście tak na szybko powiedzieć mi co zrobić, może jakiś link?

Nie mam idealnej budowy (czyt. umięśnionej) ale nie mam też wyraźnej nadwagi. Ale zawsze może być lepiej przecież, nie? :))

Od razu powiem, że już od 2 tygodni robię 10 pompek oraz 40 brzuszków tak zwanych. ;) Od ostatniego tygodnia zacząłem robić 20 pompek, gdyż nie zrobiło to jakiejś znaczącej róznicy. Czy to mi wystarczy?

Na siłownię ewentualnie mogę się przejść i zobaczyć jak tam jest, odwiedziłem kiedyś dwie średnio-profesjonalne, było całkiem fajnie. :)

Więc puenta -> chodzi mi o mięśnie brzucha, klatkę ewentualnie mięśnie rąk. O nogi się narazie nie martwię, gdyż przemierzam i tak codziennie ok. 4 kilometrów na rowerze, więc myślę, że nie ma potrzeby się o nie chwilowo martwić. ;)

Jeszcze raz przepraszam i proszę o wskazówki. :)

Jolly
20-04-09, 20:09
Przy tym wieku to lepiej jakaś ogólnorozwojówka/act(podwieszone). Oraz biegać, dużo biegać. Na masówkę przyjdzie czas w wieku 16-17 lat.

Niestety, nie wszyscy mają tak dobre geny jak abram15 że w wieku 11 lat jadą już na masówce :D

//Jolly

Escapadro
20-04-09, 20:19
Ogólnorozwojówka? Poczytam, o ile znajdę. ;)

Hmm.... No a czy ćwiczenia mogę sobie zostawić? Efekty może zaczną się pojawiać, no i przecież trzeba zacząć trochę ćwiczyć.

Jednak prosiłbym o jakąś radę. :) Na rowerze jeżdżę 5 razy w tygodniu, w końcu uczeń to muszę pedałować do szkoły. :)

I nie chodzi mi o żadne takie siłowe sprawy - proste na ustabilizowanie i poprawienie mięśni ZWŁASZCZA klatki piersiowej i brzucha. :)

Jolly
20-04-09, 20:28
ACT:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=100

Na początek zrób cykl tym, potem jak już będziesz chciał to będziesz mógł pojechać na fbw.

//Jolly

Escapadro
21-04-09, 00:04
Hmm.. Dzięki za stronę. :) Muszę coś skomponować by dało się to robić w domowym zaciszu. :)
A mógłbyś na koniec jakieś "domowe" cwiczenia dac? Moze znasz cos wiecej niz brzuszki i pompki, ktore juz robie? :) Cos, co moge robic jako ja, 14-letni chlopak, w domciu. :) Dzieki Jolly. :]

Toomekk6
21-04-09, 06:40
To zależy czy w domu masz jakieś przybory:) Tj. hantelki, drązęk itp.

Escapadro
21-04-09, 14:20
Dinozaurze.... :) W weekendy tez trochę jeżdżę, ale nie o tym teraz mówimy. :)

Toomkku - nic nie mam.... Co może mieć taki gówniarz w domu?
Wiem, że teraz muszę biegać, no i ogólnie to chciałbym się dowiedzieć co można zrobić "sam ze sobą". :)

Escapadro
21-04-09, 18:46
:)) Dzięki. :] Bo widzę, że już nie potrafią treningu bez tego sprzetu zrobic. Dzieki za pomoc! ;)