PDA

Zobacz pełną wersję : Jak mam trzymac diete kiedy jestem alergikiem ?



Nyczek
20-04-09, 16:18
Witam
Jak bylem mlodszy odczulalem sie 5 lat przedtem jak wypilem mleko albo cos innego na co bylem uczulony odrazu jakas wysypka oczy puchly itp, teraz juz nie jest tak zle ale np jak tak z 2 lub 3 dni jestem juz na diecie to zaczyna sie pokazywac alergia czyli np oczy puchna wysypka , gradlo swedzi nie powiem ale jest to bardzo meczace jestem w szczegolnosci uczulony na bialko , ryby kurczaki itp , co ja mam poczac? jesli chodzi o diete to juz probowalem kilka

KUBCYK
20-04-09, 23:14
hmm U mnie też występuje ale tylko wysypka i to w niedużym stopniu prawie nie widoczna więc sie tym nie przejmuje zbytnio.
Sam wiesz że bez białka ani rusz w tym sporcie.
Mówisz że jak byleś młodszy to sie odczulałeś nie znam sie na tym za bardzo ale Czy teraz nie możesz znów zacząć?
skonsultuj sie z lekarzem może on na to coś poradzi
I proponuje zmniejszyć ilość białka w ciągu dnia to może alergia ucichnie...

Nyczek
21-04-09, 11:23
jak dobrze pamietam odczulac mozna sie tylko raz pozniej juz tylko tabletki czyli w moim wypadku cleratina , z braku wiekszych efektow na silowni postanowilem juz od 3 miesiecy brac sie za diete tylko znow jak obnize ilosc bialka to tak jak bym diety nie trzymal staram sie jesc 5 razy dziennie

KUBCYK
21-04-09, 12:44
No więc może dietę trzymaj nadal tylko tak jak wcześniej napisałem zmniejsz ilość białka i gdybym to ja bym na twoim miejscu to spróbował bym zakupić jakiś gainer z niewielka ilością białka tylko wiesz niedużo tak dla próby czy ci nic nie będzie np 1kg a jak zobaczysz że alergia nie ustępuje to musisz przerwać .
I kombinować inaczej, może nie na każdy rodzaj białka jesteś uczulony.

Nyczek
21-04-09, 16:05
wlasnie to co mnie ciekawi to jest to ze jak mam teraz bialko z PVL to pije je tak 2 lub 3 razy dziennie jedna miareczke i nic nie jest narazie , ale jak bym mial te bialko zjesc np w postaci twarogu to juz gorzej .. i nie wiem czy to cos da jak bede opieral diete np na bialku w proszku zamiast np twarogow itp , teraz jeszcze jest taki okres ze wszystko zaczyna kwitnac i tak zycia nie mam ;| bo tu katar itp i jeszcze jak dochodzi dieta to pozniej po takiej katordze to nawet sil cwiczyc nie mam

KUBCYK
21-04-09, 20:23
No pewnie nie jest to samo jak naturalne białko ale zawsze coś.Może potem alergia ustąpi. A narazie jak mówisz że Ci nic nie jest to nie przestawaj.
Pozdrawiam

Rynju
22-04-09, 17:40
skoro jestes uczulony na bilako zwierzece to na soje sie przenies, wboru nie ma wiekszego ;/

Nyczek
22-04-09, 20:56
kiedys pamietam jadlem kotlety sojowe ale nie zabardzo mi podchodzily , dieta opierajaca sie na soj pewnie nie ma takich efektow jak na bialku?

Damian st-ce
22-04-09, 21:04
Soja to niestety białko niepełnowartościowe...;/

Nyczek
22-04-09, 21:22
no nic chyba pozostaje mi kombinowac cos na zwyklym bialku i sie meczyc choc nie wiem czy to na dobre wyjdzie , ze jestem ektomorfikiem to jeszcze uczulony na 60% jedzenia ;D