PDA

Zobacz pełną wersję : Dermatolog



Sosna91
20-04-09, 15:04
Hej, z uwagi na to że zbliża się lato i trzeba będzie troszkę pokazać się bez koszulki ;D a niestety mam troche krost na plecach i na klacie ze 3 sztuki jakies na twarzy całe szczeście nie mam, od czasu do czasu jakieś, no ale są a brałem już wiele rzeczy. Benzacne, Oxy 10, Sudocrem, Suderm, Tormentiol, Afronis, i jeszcze kikla no i Cynk i mało pomaga więć udałem się do Dermatologa, ale nie prywatnie tylko w szpitalu, czekalem 3 tygodnie na wizyte, nastepna mam za 2 miechy doperio.

w każdym razie babka przepisała mi antybiotyk o nazwie Tetralysal (50zł 16 caps 300mg)
pytała się czy biorę coś mocniejszego :) w kazdym razie moge korzystać z uroków odżywek tylko tak sie zastanawiam czy brać to od jutra czy nie ;> bo nie moge przez ten okres sie opalać ani solar ani słońce, a z 3miechy minimu sie to bierze i jak zacznie sie lato to troche glupio ale krosty fajne tez nie są. i nie wiem co lepsze czy nie brać tego a spalić porządni plecy zeby nie było widać krost bo skora czerwona i krosty ;D a po wakacjach sie tym zająć ?

tak samo nie wiem jak z cyklem bo dziś też zaczynam cykl, niby powiedziala ze moge ale czy efekt bedzie taki sam, bo skutki uboczne ma niezle, duzo ludzi ma problem z jedzeniem bo spada apetyt ale o to sie nie martwie, zwykkle mi sie jesc nie chce ale i tak sie zmuszam,

czy np, skutek uboczny leukopenia a wiec zmniejszenie ilosci białych kwinek moze powodowac slabsze efekty? kurde n o nie wiem czy brac to gowno czy nie.

Symu
20-04-09, 15:43
odpiwedz sobie na pytanie. Czy nie bedziesz sie smazyc na sloncu przez wakacje?? Pomoge Ci ... BEDZIESZ :D Nie widze opcji zbey uniknac opalania przez next 3 miechy. CHoć nie wiem czy to naprawde tak jest ze nei mozna sie opalac

Fehu
20-04-09, 16:01
Dziwne u mnie dermatolog przyjmuje nawet bez skierowanie swoje trzeba odczekac ok. 1h ale wchodzi sie normalnie...
Ja próbowałem leczyc rozstepy na wypisywała mi gówna jak były tak są a kasy poszło w chuj..
rada taka jak dobry lekarz to zaufaj mu a jak chu*jowy to nie... A krosty zalezy ile tego masz

Sosna91
20-04-09, 16:20
http://gfx.efotek.pl/images/4pdr7ji33pto9jwfwx6.jpg (http://efotek.pl/) na plecach mam najwiecej, ale to pozostalosci i tak mysle bo jak w wakacje sie mocno opali to widac nie bedzie ale problemu nie zwalcze i po wakacjach bedzie znow, wiec zdecydowalem sie ze jak mi nic nie bedize bo nie wiadomo jeszcze roznie ludzie reaguja na antybiotyk wiec jak bedzie dobrze to 2miech na pewno bo tyle do wakacje a pozniej to nie wiem zobacze jak efekty, 150zł na miesiac mnei bedzie to kosztowac gdzies ;<

no niestety u mnie najblizszy termin teraz to za 2 miechy, ale moze prywanie pojde jak bedzie trzeba, a to lekarka, taka hmm czy ja wiem moze i sie troche zna ciezko powiedziec, pierwszy raz u niej bylem.

Fehu
20-04-09, 16:31
Trochę tego jest ale bez tragedii! opalaj a po wakacjach kuruj sie badz zmien antybiotyk

luo
20-04-09, 16:48
Sosna, plecki takie sobie ale niejest aż tak źle. Troche dziwi mnie ten dermatolog.. na początku wypisuje się kremy itp dopiero jak mało dają to antybiotyk. Też brałem Tetralysal z tym że miałem 150mg, i dermatolog też mi je przypisała gdzies tak w kwietniu czyli podobnie jak u Ciebie. Brałem cos koło poł roku, przez 2 miechy spore dawki były a potem coraz mniejsze. Na wakacjach sie normalnie opalałem i nie zauważyłem żadnych efektów uboczynych ale wiadomo, każdy ma inny org. Jedyne co zauważyłem to to że szybciej mnie na początku brały %% hehe. Wydatek dość spory ale tylko na początku, potem dawki będziesz miał małe więc niebedzie aż tak źle

EDIT
Ile Ci tego przypisała? Bo te 16 capsów na długo niewystarczy. Kuracji niemożna przerywać a kolejna wizyta dopiero za 2 miechy..

Sosna91
20-04-09, 17:00
przepisala mi 32caps (2 opakowania) ale na 2 receptach zebyym kupic jedna i jak po paru dniach bedize robrze to kupic druga zeby sie nie kosztowac jakby cos bylo nie tak.

jutro zaczne brac i pierwszy dzien mam wziac 2tabletki a wiec 500mg a pozniej juz po jednej caly czas wiec na miesiac mi starczy a wizyta za 2 wiec dala mi jakas kartke jeszcze ze lekarz mi moze wypisac jakis recepte, albo moze mi sie uda dogadac z pania od apteki bo powiedizala ze czasem daja. do tego jeszcze wypisala mi Akneroxid żel jakiś za 30zł ale dobry niby. troche watroba i nerki chbya dostana po dupie po tych lekach i dotego teraz na cyklu na kreatynie, ale coz.

a Luo dobrze na Ciebie podzialal ten antybiotyk?

Symu
20-04-09, 17:08
Daje soga temu kto rozwiąże zagadke czmeu połowa osob chodzacyhc na silownie ma problemy z wypryskami na plecach. Każda teoria mile widziana.

Sosna91
20-04-09, 17:16
Symu zgodzę sięz Tobą, bo u mnie tak to się zaczyłe i dlatego starsza mi sapie ze przestane cwiczyc to mi przejdzie bo zaczałem cwiczyc we wrześniu w zeszłym roku i od tego czasu mi zaczely sie pojawiac, jak ktos cos z SAA jedzie to rozumiem ale normalnie to dziwne, cos z hormonami podobno.

luo
20-04-09, 17:17
Efekty było widać gdzieś tak po 2-3 tyg, a po niecałych 2 miechach było już elegancko. Ale ja przez 2 miechy brałem po 600mg dziennie potem przez 2 po 300mg i na koniec przez 2 po 150mg

"troche watroba i nerki chbya dostana po dupie po tych lekach i dotego teraz na cyklu na kreatynie, ale coz."
To napewno.. możesz kupić ProbioLac plus z Polfarmex'a przynajmniej ja taki dostałem i wszystko było ok. Koszt nieduży gdzies 15-20zl starcza na 20 dni bodajże(20caps) a jak będziesz jadł co 2-gi dzień to na 1,5 miecha

"albo moze mi sie uda dogadac z pania od apteki bo powiedizala ze czasem daja"
Jak masz znajomą w aptece to jak najbardziej;), chociaż też czasami nieznajome też sprzedają. A jak nie, to zajdziesz do rodzinnej i zagadasz, jak spoko babka to Ci wypisze;)

"Akneroxid żel"
Niesłyszałem o nim ale napewno coś pomoże, a ile to bedzie widać. Wszystko zależy od org.

Ponoć serwatka pomaga, przynajmniej preparat FaceOkey się na niej opiera, więc też możesz jeść serwatke(podwójna kożyść;p)


"Symu zgodzę sięz Tobą, bo u mnie tak to się zaczyłe i dlatego starsza mi sapie ze przestane cwiczyc to mi przejdzie bo zaczałem cwiczyc we wrześniu w zeszłym roku i od tego czasu mi zaczely sie pojawiac, jak ktos cos z SAA jedzie to rozumiem ale normalnie to dziwne, cos z hormonami podobno."
U mnie od ćwiczeń się zmniejszyły;). Powodem może być też kreta. Robiąc np siady lub mc "prowokuje" się org to większego wydzielania HGH więc to też może być powodem. Jest dużo opini. Rownież nieodpowiednia dieta swoje robi szczególnie zawierająca węgle z wys indeksem glikemicznm albo nawet taka głupia sól

Symu
20-04-09, 17:21
Luo tyle ze z tego co wiem to okalady z serwatki :D

luo
20-04-09, 17:27
Na str producenta jest napisane:
"Face Okey, suplement diety to bioaktywny kompleks białek serwatkowych bogatych w laktoferynę.
Doustne przyjmowanie kompleksu białek serwatkowych wykazało dużą skuteczność w redukcji zmian trądzikowych."

Laktoferyna to jest laktoza? Bo od razu mi się skojażyło;p

Symu
20-04-09, 17:35
laktoferyna z tego co pamietam to białko ( na 99%)

Myślałem że to jakiś domowy sposób bo mi babcia zawsze mowilas ze mycie skory w serwatce pomaga :P

Ja ostatnio pozbylem sie pryszczy na twarzy dzieki mydlom z pillingiem ( czy jakos taK), Możliwe że gdzieś w diecie tkwi problem tylko w ktorym miejscu okladnie bo oskarzanie o to tluszczy i warzyw to IMO blad. Możliwe też że hormony szaleja- nie wiem wlasnie.

luo
20-04-09, 17:45
Jak już napisałem wypryski mogą powodować węgle o wys IG czyli są to najczęściej produkty przetworzone. Np. zamiast jeść płatki owsiane błyskawiczne można jeść zwykłe albo górskie. Czekolada i przyprawy mogą też je powodować. Warzywa IMO niemają nic z tym wspólnego chociaż mogę się mylić. Co do tłuszczy to możliwe(ale oczywiście mówimy o tłuszczach zwierzzęcych bo np oliwa z oliwek czy siemie lniane itp zawierają zdrowe tłuszcze), ja zauważyłem że jedząc regularnie całe jaja pojawiały się pojedyńcze wypryski notomiast gdy odstawiłem zółtka, to mineło. Peeling jak najbardziej pomaga

"Myślałem że to jakiś domowy sposób bo mi babcia zawsze mowilas ze mycie skory w serwatce pomaga :P"
a o tym niesłyszałem;p

"Możliwe też że hormony szaleja"
Też napewno mają jakiś wpływ

Symu
20-04-09, 17:56
ogolnie myslalem tez ze to od wegli ale teraz jestem raczej an diecie tluszcowej, wypryski jak byly tak sa.

Jeszcze musze wyprobowac opcje odstawienia odzywek bialkowych ale trudno sie zmusic.

Sosna91
20-04-09, 18:07
raczej białko nic tu nie da, dermatolog mi mowila ze jedzenie nie matu do rzeczy tak samo jak odzywki ktore biore, ale zebym duzo nie wpieprzal slodyczy, a nie jem duzo wiec lajt, tylke ze w gainerach sporo cukrów jest prostych.

Sosna91
20-04-09, 19:38
no ja mleka pijam bardzo duzo, i ogolnie nabialu :< ale i tak mam krosty i tak wiec co mi to za roznica,

regan14
20-04-09, 20:44
ja z tym wielkich problemow nie mam na szczescie
to ci powiem zalezy od organizmu
mojemu kumplowi masakrycznie wysypalo plecy, do dzisiaj ma blizny.:errf:

Moim zdaniem jest to spowodowane- raz ze w mlodym wieku hormony buzuja i wypryski lubia sie tworzyc na tłustej skórze, np po przepoceniu po treningach,
nie mozna dopuszczac zeby skóra byla "przetłuszczona", wiec higiena, dokladne mycie sie, najlepiej zwyklym mydlem w kostce(wysusza skóre). bo te inne srodki żele itp. sa dobre owszem ale one nawilzają.

Pozdro;]

skajłoker
20-04-09, 21:04
tez biore takie kapsy aknenormin powiem ci hardcore wyszłęm na słonce jak mi dojebało ucuzleniem wysypką na całych rękach...wyglądało to prze kurewsko...ale juz mi zeszło:P wziałem leki na odczxulanie i maść tak więc ze słoncem nie ma zartów przy braniu takich leków pozdro

Sosna91
20-04-09, 21:09
no powiedziala ze opalac sie nie moge i solarka odpada, no trudno jakos wytrzmam z 2 miechy ale pozniej bedzie ciezko wiec najwyzej odstawie, sie zobaczy jak bedize .

luo
20-04-09, 21:39
Wiesz możesz spróbować wyjść na słońce(dopuki będzie jeszcze słabe) tylko z nim nieprzesadzaj, jak nic niebędzie na początku to i później powinno być ok. U mnie np nic niebyło, a często chodziłem na basen otwarty czy na rzeke. Ale wiadomo każdy organizm inaczej reaguje na dany lek. Niebędziesz wiedział dopuki się o tym nieprzekonasz