PDA

Zobacz pełną wersję : Mleko a posiłek



Robal
03-12-06, 19:34
Witam! Znalazłem kiedyś diete, w której było np: indyk, jajko, mleko (pomijamy proporcje, nie o to chodzi). Co z tym mlekiem? Przecież podobno powinno się pić 0,5h przed i 1h po posiłku wodę minerlaną oczywiście niegazowaną (czyli nie pić w trakcie posiłku)? No właśnie, mleko też takim zasadom jest podporządkowane, czy można je pić w trakcie posiłku? (sory za nwcześniejszy błąd)

Odżywek
03-12-06, 19:51
Przecież podobno nie powinno się pić 0,5h przed i 1h po posiłku?

Ja pierwsze slysze ze nie mozna.

marcinczwa
03-12-06, 20:37
ja roznież nic nie słyszałem ze nie mozna pic mleka 0,5h przed i 1h po posiłku

ro_ot
03-12-06, 20:44
moze Ci sie to skojarzylo z tym ze mozna miec problemy po wypiciu mleka, niestrawnosc i tak dalej... hmmmm ze nie mozna rowniez pierwsze slysze, bardziej zalecane dla doroslych szczegolnie sa produkty mleczne zawierajace zywe kultury bakterii ktore pomagaja nam rozkladac bialko w nich zawarte i dzieki temu przykrych niespodzianek z trawieniem nie ma :)

marcinczwa
03-12-06, 21:04
ro_ot, chyba bardziej chodzi o laktoze z która dużo osob ma problemy(z jej trawieniem)

ro_ot
03-12-06, 21:17
sorki ale cos wymaga sprostowania :)

laktoza - to cukier mleczny
natomiast
kazeina - to bialko z ktorym problemy ma uklad pokarmowy wiekszosci ludzi doroslych, poniewaz w ich ukladzie pokarmowym nie jest wydzielany enzym zwany podpuszczka lub inaczej renina, jest on jeszcze u dzieci jednak pozniej gdy przestajemy pic mleko, zanika jego wydzielanie, i mozemy miec biegunke, zgage

Robal
03-12-06, 22:07
sorki, ale małe sprostowanie, trochę źle się wyraziłem w tym poscie: nie powinno się pić 0,5h przed i 1h po posiłku - konkretnie chodziło o wode mineralną, ale ponieważ mleko to też ciecz, więc stąd moje pytanie.

bejnar
03-12-06, 22:17
chodziło Ci że wody mineralnej nie wolno pić? Czy ja wiem, napewno jest zdrowsza niż sztuczne napoje czy soki

[ Dodano: 03-12-2006, 21:17 ]
no chyba że to ta woda z biedronki za 59gr :P

ro_ot
04-12-06, 13:08
hehehhe pierwsze slysze zeby wody nie mozna bylo pic przed i po :D wedlug mnie to bzdura :D

Kakashi
04-12-06, 16:47
tez slyszałem ale tylko o wodzie gazowanej...ze to ma zły wpływ na trawienie jesli sie pije gazowane napoje:D pozdro:D
tylko zmleko nie jest gazowane...przynajmniej te co ja kupuje:D:P

maxxx1984
04-12-06, 21:26
pij mleko będziesz wielki :lol: :lol:

Czaja
04-12-06, 21:28
Wg. mnie mleko i produkty z niego nie zaszkodzą. Często piję kefir, maślankę czy jem chudy twaróg. A wody pić jak najwięcej. Najważniejsze żeby miała dużo minerałów. Woda bez minerałów zamiast pomagać - szkodzi, bo jeszcze wypłukuje z organizmu cenne minerały.

bejnar
04-12-06, 22:30
Wg. mnie mleko i produkty z niego nie zaszkodzą. Często piję kefir, maślankę czy jem chudy twaróg. A wody pić jak najwięcej. Najważniejsze żeby miała dużo minerałów. Woda bez minerałów zamiast pomagać - szkodzi, bo jeszcze wypłukuje z organizmu cenne minerały.

dokładnie :) dlatego inwestuj w wody z wyższej półki czyli &#379ywiec Zdrój , Kropla Beskidu itd byle nie tanie z marketu, smiac mi sie chce jak widze wode "mineralną" za 59gr :P ale wkońcu biedronka :)

maxxx1984
05-12-06, 00:41
nie ma tu za bardzo o czy dyskutować to pytanie jest trochę głupie nie sądzicie?

Robal
05-12-06, 14:51
zmieniłem pierwszy post, ponieważ źle sformułowałem pytanie, nie wiem dlaczego moderator tego nie usunął i nie włożył poprawionego posta. ok poprawiam tego posta, patrzcie od początku...

Kakashi
05-12-06, 16:48
mozna:D nie masz sie czego martwic:D pozdro:D pij ile wlezie:D tylko unikaj gazowanych napoi:D

cugaro
07-12-06, 16:36
A teraz moje pytanie co zdrowsze woda gazowana czy niegazowana. Bo ja kupuje w transporterach wodę Piwniczanke (takie butelki szklane) i czy ona jest dobra czy przerzucić się na niegazowaną czy innej firmy wode :?:

marcinczwa
07-12-06, 16:49
zdrowsza jest niegazowana

tobpak
09-12-06, 18:42
a ja mam pytanko o kakao, bo w dietach czesto stosowane jest kakao ale ja nie wiem jakie czy takie to gorzkie, czy moze byc to slodkie np. puchatek albo cos w tym stylu? mam nadzieje ze czaicie o co mi chodzi :smile:

Czaja
09-12-06, 21:17
Uważam że kakao z odtłuszczonym mlekiem (2 czy 1,5%) jest jak najbardziej wskazane. Jednak sugerowałbym gorzkie. Puchatki itp. mają jednak cukier. Chociaż raz na jakiś czas...

Kakashi
11-12-06, 17:14
woda niegazowana jak najbardziej kakao gorzkie tez nie zaszkodzi...te puchatki to tak jak mowi Czaja,

Robal
13-12-06, 23:07
Mleko przegotowane? Zimne, ciepłe etc.? Jakie najlepsze?

Czaja
14-12-06, 18:26
Bez różnicy.

P4l4d7n
15-12-06, 08:20
Mleko przegotowane? Zimne, ciepłe etc.? Jakie najlepsze?
lol... :razz:

Kakashi
15-12-06, 15:12
Mleko przegotowane? Zimne, ciepłe etc.? Jakie najlepsze?
chyba nie kapuje pytania:P

no bo jesli kapuje to co to za róznica czy ciepłe czy ziemne?? kazde ma tyle samo wartosci odzywczych:D pozdro:D

nefretette
15-12-06, 15:35
hmmm a kiedyś gdzieś słyszałam, że przegotowane mleko, ma mniej wartości niż nie przgotowne, wiec jak to jest ??

Kakashi
15-12-06, 17:14
hmmm a kiedyś gdzieś słyszałam, że przegotowane mleko, ma mniej wartości niż nie przgotowne, wiec jak to jest
ja wiem...jak sie je przegotowywuje to zapewne wyparowywuja...:P
a tak na powaznie to maja dokłądnie tyle samo co nei przegotowane...w innym wypadku bobasom dawało by sie nieprzegotowane...pozdro:D

zizu
17-12-06, 19:44
bzdura jest jesli ktos nie pije przed i po posiłku.:)

oczywiscie,jesli chodzi o przepijanie posiłku(nawet woda) to racja nie powinno sie tak robic np.dlatego iż amelaza slinowa nie trawi weglowodanow prostych, badz nawet mozna sobie wzdec narobic :wink:,posiłek jest dlużej trawiony i o wiele gorzej sie człowiek czuje.
pozdrawiam