PDA

Zobacz pełn± wersję : przysiady rożnica



wojtas3
18-04-09, 12:32
Witam powie mi kto¶ jaka jest różnica w przysiadach z sztang± trzyman± z tyłu a z przodu? chodzi mi o to że np jak na plechach podniesiemy 100kg to ile podniesiemy trzymaj±c z przodu? bo ja tak robię i proszę nie pisać żebym trzymał z tyłu z góry dzięki

Piorun
18-04-09, 12:39
Jesli chodzi o to co podnosisz i jak to dziala na mięsie nog to jest to prawie to samo.
Jednak przysiady ze sztang± z przodu sa trudniejesze technicznie do wykonania,
wymaga silnych ramion, oraz duzej ruchomosci w stawach
uzywane jest czesto przez ciezarowcow bo utrudnia wykonywanie ruchu oszukanego (czyli niebezpieczne wyginanie sie ktore jest grrozne dla odcinka ledzwiowego kregloslupa)

wojtas3
18-04-09, 12:43
a gdzie¶ czytałem że to duża różnica że z przodu znacznie mniejsze ciężary można dzwigać

Piorun
18-04-09, 12:57
to bierze sie wlasnie z tego co napisalem
ze sztanga w tyle latwiej zrobic ruch oszukany (Co pozwala dĽwign±ć trochę wiecej),
przysiad ze sztanga w przodzie jest technicznie trudniejszy, wymaga silnych r±k z tad możę wynikać ta różnica

ciaastek91
18-04-09, 12:58
no bo jest duza roznica, a ile roznicy, to albo wrocka ci powie albo sam sie przekonasz robiac tak i tak.

luo
18-04-09, 13:12
siady ze sztang± trzyman± z przodu s± często stosowane do poprawiania techniki siadów(np pogłębiania) gdyż s± one dużo trudniejsze technicznie z uwagi na to że sztangę musimy trzymać rękoma a nie j± jedynie podtrzymywać co ma miejsce w siadach ze sztang± z tyłu co się oczywi¶cie przekłada na mniejszy ciężar w siadach ze sztang± z przodu

wojtas3
18-04-09, 13:23
z tyłu sztangi nie mogę trzymać a czemu to wam nie wytłumaczę bo po prostu nie wiem

luo
18-04-09, 13:46
Je¶li sztanga Ci "uwiera" to staraj się trzymać na tylnych aktonach mię¶ni grzbietu i bedzie ok

wojtas3
18-04-09, 15:51
ona mnie nie uwiera ja po prostu nie założę sztangi na plecy to mnie tak wkurwia że nie macie pojęcia

3ndriu
18-04-09, 16:13
ona mnie nie uwiera ja po prostu nie założę sztangi na plecy to mnie tak wkurwia że nie macie pojęcia
WeĽ wytłumacz swój ból, bo go całkowicie nie mogę poj±ć :P

Przysiady przednie s± tak samo dobre jak klasyczne, ale fakt faktem że ciężej idzie.

pomeran
18-04-09, 16:42
Przysiady przednie s± lepsze chociaż trudniejsze

wojtas3
18-04-09, 17:55
po prostu nie mogę wygi±ć r±k moge ale na chwile a potem jest taki ból że po prostu musze zabrać ręce niestety mieszkam na wiosce i nie ma tam nikogo kto mógł by mi w tym pomuc więc będe robić z przodu

jaca666
18-04-09, 18:33
Przysiady ze sztang± z przodu s± lepsze według teorii ale ja robię trzymaj±c sztangę na karku a to dlatego że gdy nawet nałożę 200kg to mnie plecy ani kark nie bol± a gdy robię z przodu to już przy 140kg mnie uwiera.Dla mnie ważniejsze jest poprawne wykonanie powtórzenia więc gdy czuje ból to skupiam się na nim a nie na ćwiczeniu wiec robię trzymaj±c sztangę na karku!!!

Strielok
18-04-09, 20:57
Mam pytanko odno¶nie przysiadów. W FBW s± przysiady, hard pisał, żeby ćwiczyć tylko na wolnych ciężarach. U mnie na siłowni niestety nie ma żadnych stojaków i tu przechodzę do sedna, czy w takim razie mogę robić przysiady na suwnicy smith'a ?

jaca666
18-04-09, 21:56
Możesz ale wtedy ruch jest bardzo izolowany .
A koledzy nie mog± Ci podać sztangi???

Strielok
18-04-09, 22:02
no mogliby...

klocur
18-04-09, 22:17
wojtas3 jak cie uwiera, to sprobuj moze podlozyc cos miedzy twoje barki a sztange, jakas gabke albo cos ? moze przestanie wkurwiac :D

pokoandloko
18-04-09, 23:14
mój kumpel też jak kiedy¶ pare razy wpadł na siłke do mnie to nie mógł długo wytrzymać ze sztanga trzymana na karku. powodem było to iż łapały go skurcze. niektórzy tak maja i na siłe nie zmieni sie tego. rób z przodu;)

Piorun
19-04-09, 07:22
moze masz cos z postaw±, jakies garb czy cos..

no sory ale jesli twoj kręgłosłup zamiast przypominac litere "S" przypomina "?" to dzialasz na zasadzie przeciazonego dzwigu

wojtas3
19-04-09, 11:37
nie z kręgosłupem chyba wszystko jest ok to na pewno to nie przez kręgosłup tak jak napisał pokoandloko taki mój urok bende robić z sztang± z przodu i na suwnicy bo inaczej u mnie nie da rady na razie s± to pocz±tki ciężary rzędu 60 kg dziękuje wszystkim