PDA

Zobacz pełną wersję : Fbw???



makos
17-04-09, 21:51
Witam ćwiczę już prawie pół roku po ogulnorozwojówce od razu przeszedłem na splita i wszystko ładnie powoli rośnie ale zawsze mogłoby być lepiej ;) poczytałem trochę o treningach FBW i od poniedziałku zacznę ćwiczyć chyba tym systemem zacznę od treningu który podał jakiś czas temu hardworkOUT (za co mu dziękuję bo napisał treściwy i konkretny temat o FBW)
a.
siady 4s 4-6 reps
wl 4s 4-8 reps
unoszenie z opadu/good morning 3s 5-10 reps
wioslowanie sztanga w opadzie 3s 4-8 reps
wyciskanie z przed klatki 2s 6-10 reps
wyciskanie francuskie do czola 2s 4-10 reps

b.
siady 4s 5-10 reps
wyciskanie skos gora/dol 3s 6-10 reps
podciaganie na drazku 3s 8-10 reps
martwy ciag 5s 4-6 reps
wyciskanie szeroko od czubka glowy 2s 8-10 reps
uginanie ze sztanga 2s 6-8 reps

No a teraz parę pytań:
1.ile razy w tygodniu najlepiej to robić??? splita robiłem 3 razy w tygodniu ale FBW robi sie chyba 4 razy w tygodniu (a-pn,czw b-wt,pt) tylko co dotego nie jestem pewien proszę więc odp.
2.Czy można dodać do tego jakieś ćwicznia na brzuch np. spinanie brzucha leżąc i unoszenie wyprostowanych nóg w zwisie na drążku??? jeśli tak to gdzie je dopisać do ''a'' czy do ''b'' czy może jedno tu a jedno tu ???


z góry dzięki za odp

3ndriu
17-04-09, 21:53
Trening 3 razy w tygodniu np. poniedziałek, wtorek, piątek i przeplatasz A,B,A, a w następnym tygodniu B,A,B...

Brzuch to sprawa indywidualna, każdy robi w swoim zakresie, ale oczywiście że możesz robić po każdym treningu.

Jolly
18-04-09, 07:37
Brzuch nawet trzeba żeby jakoś wyglądał. Polecam jakieś stricte masowe plany typu abs, abs2.

//Jolly

makos
26-04-09, 13:24
dzięki za odp ale mam jeszcze pytanie: Ponieważ jeszcze jestem za słaby na podciąganie się na drążku trzeba by było wcisnąć jakieś inne ćwiczenie na plecy co proponujecie ??? Tylko proszę o ćwiczenie na wolnych ciężarach.

luo
26-04-09, 13:43
dzięki za odp ale mam jeszcze pytanie: Ponieważ jeszcze jestem za słaby na podciąganie się na drążku trzeba by było wcisnąć jakieś inne ćwiczenie na plecy co proponujecie ??? Tylko proszę o ćwiczenie na wolnych ciężarach.

niczym niezastąpisz, podciągaj się na drążku z tym że podkładasz coś pod nogi np.ławeczke czy jakiś taboret,ewentualnie ktoś może Ci pomagać;)
możesz też sciągać drążek wyciągu do klatki, ale polecam to pierwsze

makos
26-04-09, 13:59
dobra dzięki będziemy próbować