PDA

Zobacz pełną wersję : Regeneracja



Piorun
17-04-09, 19:46
Witam
3 dni regeneracji przy intensywnym treningu na klate, plecy i nogi (ok 12 serii lub więcej)
i 2 dni regeneracji na pozostałe partie mięśni to nie za mało?

Pozdro.

michal_f
17-04-09, 19:47
pokaz ten trening to sie zobaczy czy nie za malo ;)

3ndriu
17-04-09, 20:15
Tu masz podane jakie mięśnie ile potrzebują czasu:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/

Piorun
17-04-09, 20:36
dzieki za link, kiedys bylem na tej stronce ale warto bylo sobie przypomniec

w sumie tam zalecają po 4-7dni regeneracji
ale mi to sie wydaje za duzo
zrobie te 15 serii na klate ale potem tydzien nie bede juz tej partii ruszal?
dziwne mi sie to wydaje ale moze sie myle

nie mam takiej klasycznej rozpiski, cwicze wszystkie partie patrzac na regeneracje własnie

wojtas3
17-04-09, 21:05
może i dziwne ale prawdziwe ćwicz każdą partie raz w tygodniu

Budrys
22-04-09, 16:55
Oryginalnie piorun-bez rozpiski ale w zależności od stanu zregenerowania. Jeśli lecisz na mase to jeden mięśień raz w tygodniu i jest git, bierzesz jeden dzień przerwy potem inny trening, oblecisz wszytsko i wracasz do punktu wyjścia. Swoją drogą jaki masz staż?

pomeran
22-04-09, 21:37
Lepiej zrobić po jednym treningu ale porządnym na każdą partie mięśniową raz w tygodniu niż katować kilka razy w tygodniu i spalać mięsień

Budrys
05-05-09, 12:05
Pomeran (z nowym ładnym zdjęciem psiaka) ma racje! Zresztą wie o tym większość... Szkoda wysiłku jak nie dbasz o mięśnie-a nie dbasz o nie jeśli za często je katujesz.

hans1237
05-05-09, 13:06
ACHA,czyli jak panowie sie zapatrujecie na fbw????trening do bani z tego co piszecie.......biceps potrzebuje do regeneracji max 4 dni,wiec trenujac go raz na 7 dni jest głupota moim skromnym zdaniem

3ndriu
05-05-09, 13:18
ACHA,czyli jak panowie sie zapatrujecie na fbw????trening do bani z tego co piszecie.......biceps potrzebuje do regeneracji max 4 dni,wiec trenujac go raz na 7 dni jest głupota moim skromnym zdaniem

Dlaczego ?

hans1237
05-05-09, 13:57
skoro po 3 dniach juz powiedzmy jest zregenerowany to pozostałe 4 dni po co??

Piorun
05-05-09, 14:24
Oryginalnie piorun-bez rozpiski ale w zależności od stanu zregenerowania. Jeśli lecisz na mase to jeden mięśień raz w tygodniu i jest git, bierzesz jeden dzień przerwy potem inny trening, oblecisz wszytsko i wracasz do punktu wyjścia. Swoją drogą jaki masz staż?

Staż?
ze 15 lat cwiczenie organu miedzy uszami :)

To jest chyba najskuteczniejsza metoda treningowa
Trzeba notowac co kiedy sie trenowalo i odznaczac regeneracje

Mam jzu troche doswiadczenia w takim trybie - sam czsa regeneracji jest dosc sztywny, duzo zalerzy od intenywnosci, i tego jak dany miesien sie czuje
trzeba umiec wyczuc wlasne cialo

robie poprawke na regenracje i jak czuje ze miesnie sa wypoczete to skracam regeneracje, ja ksa zakwasy i jaies bole to przedłużam

efekty sa bardzo dobre

hans1237
05-05-09, 14:28
j/w dokładnie

Budrys
25-05-09, 16:06
no niby tak, "to ile trwa regeneracja zależy jak sie czujemy" ale ja na przykład mam 4 dniową rozpiske tygodniową, jest w takiej kolejności ułożona i intensywność treningów jest taka że tydzień nie różni się od tygodnia, raczej niema opcji że ćwicze coś i raz potrzebuje 2 dni regeneracji a raz moge ćwiczyć już następnego dnia, prawie zawsze jest tak samo, i nawet gdybym nie szedł rozpiską to pewnie i tak ćwiczyłbym tak samo tydzień w tydzień bo zawsze tak samo dbam o intensywność treningu, diete itp.

Myśle Piorun że gdybyś przeglądnął swoje dzienniki w których wszystko zapisujesz, to na przestrzeni kilku tygodni zauważyłbyś wiele zbieżności-np. w czasie regeneracji-i de facto to by była Twoja nie pisana rozpiska,,,,, no chyba że naprawdę miałbyś bardzo różne treningi pod względem intensywności...

I jeszcze jedno, pytałem Cie o staż odpisałeś; Staż?
ze 15 lat cwiczenie organu miedzy uszami :) -nie zakumałem, bez obrazy ale masz 15 lat czy ćwiczysz od 15 lat?
pozdrawiam

KowalX
25-05-09, 16:23
ACHA,czyli jak panowie sie zapatrujecie na fbw????trening do bani z tego co piszecie.......biceps potrzebuje do regeneracji max 4 dni,wiec trenujac go raz na 7 dni jest głupota moim skromnym zdaniem

mi wychodzi biceps we wtorek oraz piątek i jestem zadowolony :)

luo
25-05-09, 17:35
ACHA,czyli jak panowie sie zapatrujecie na fbw????trening do bani z tego co piszecie.......biceps potrzebuje do regeneracji max 4 dni,wiec trenujac go raz na 7 dni jest głupota moim skromnym zdaniem
chyba nietrzeba tłumaczyć że czas potrzebny na regeneracje danej grupy mięśni zależy od intensywności treningu. W FBW masz np. nogi 3x w tyg, robisz 12-15 serii więc wychodzi tyle samo jakbyś miał robić je raz w tygodniu w splicie. To samo tyczy się bicepsa, można dać go 3x w tyg robiąc po 2 serie, w normalnym splicie masz przeważnie 6 serii na biceps więc jest tyle samo. Niektórzy mają biceps tylko w jednym dniu treningowym w FBW i notują przyrosty.
FBW jest dobrym planem do budowania masy, jak też i split. Wszystko zależy od intensywności