PDA

Zobacz pełną wersję : trening nóg



wojtas3
17-04-09, 17:05
Witam które ćwiczenia powinny być pierwsze? robię tak:
-PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE
-przysiady ze sztangą trzymaną z przodu
-wspięcia

po nogach robię tricepsa może być ta kolejność na nogi? i czy uważacie że triceps po nogach to dobry pomysł?

klocur
17-04-09, 17:17
triceps z nogami chyba nie wspolpracuje wiec nie ma znaczenia. nogi kolejnosc taka - przysiad -> prrostowanie -> wspiecia. doloz cos na dwuglowe ! (mc na prostych nogach albo uginanie nog na maszynie lezac na brzuchu)

wojtas3
17-04-09, 17:25
a nie powinno się rozgrzać nóg przed przysiadami? gdzieś czytałem że właśnie PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE jest dobrym ćwiczeniem przed przysiadami. mc robie przy plecach

klocur
17-04-09, 17:46
rozgrzac przed przysiadami najlepiej rozciaganiem miesni, rozruszaniem stawow, jak masz bieznie to pobiegaj a przed samymi przysiadami zrob serie rozgrzewkowa. ja tak robie i jest ok

wojtas3
17-04-09, 17:50
nie mam bieżni ale mam gdzie biegać do lasu mam jakieś 400m to się przebiegnę tam i z powrotem :lol:

klocur
17-04-09, 18:10
dokladnie, pomalutku spokojnie. masz sie rozgrzac a nie zmeczyc ! :]

3ndriu
17-04-09, 18:43
rozgrzac przed przysiadami najlepiej rozciaganiem miesni, rozruszaniem stawow, jak masz bieznie to pobiegaj a przed samymi przysiadami zrob serie rozgrzewkowa. ja tak robie i jest ok

Bieganie to nie najlepszy sposób rozgrzania się przed przysiadami, biegając kolana trochę się obciążają po przez uderzenia. Więc lepiej zostań przy standardowej rozgrzewce jest gdzieś temat temu poświęcony.

Jolly
17-04-09, 19:11
W pierwszej kolejności robisz przysiady. Co do biegania w rozgrzewce to nie zapomnij tylko o kwestii rozciągającej.

//Jolly