PDA

Zobacz pełną wersję : Gainer z białkiem roślinnym dla alergika



pogromca22
16-04-09, 16:20
Witam! Poszukuje jakiegoś najlepiej gainera na białku roślinnym lub innej takiej odżywki, gdyż po białku zwierzęcym mam alergie. Proszę o pomoc z góry dziękuje!

MolderDist
16-04-09, 22:25
Sojavit z olimpa

slim shady
16-04-09, 22:30
kiedyś brałem to białko http://netpaker.pl/product_info/p210_naturell_sojaprotein_90_850_tabl_
ile to sie kapsółek łykało, potem juz lepiej przejsc na opcje w proszku :P

MolderDist
17-04-09, 13:05
Ale zastanawiam się czy wszystkie białka zwierzęce ma alergie. Być może na jaja, czy mleko nie ma alergii?

pogromca22
17-04-09, 14:35
Ale zastanawiam się czy wszystkie białka zwierzęce ma alergie. Być może na jaja, czy mleko nie ma alergii?

Głównie mam alergie na mleko, jestem cały czas na diecie bez mlecznej, mogę spożywać jakieś jogurty czy też ser ale tylko w małych ilościach. Jeśli chodzi o jaja to chyba raczej nie, ale wole nie ryzykować bo zaryzykowałem z gainerem multipower`a i teraz żałuje, bo za tydzień mam zawody a skóra na dłoniach mi pęka i łuszczy się, takie same objawy mam po cytrusach:errf: Na koniec chciałem dodać że nie trenuje kulturystyki tylko podnoszenie ciężarów. pozdr!

Speedie
17-04-09, 16:23
Eh jak na mleko i jaja to odpada większość produktów;/ białko serwatkowe jest prawie w każdym gainerze chyba

Symu
17-04-09, 16:49
Niestety chyba nie ma gainerow na czystym roslinnym. Niestety u nas tez jest maly wybor białek roslinnych chyba tylko sojowe.

Luka
17-04-09, 17:10
Jeśli alergia głównie na nabiał to faktycznie pozostają tylko produkty sojowe i hydrolizaty które wychodzą bardzo drogo. Sojavit to jakaś opcja, ale u mnie właśnie pojawił się problem ze skórą po tym białku, a rzekomo alergii na białko sojowe nie mam więc to było dla mnie duże zaskoczenie. Kup małe opakowanie i przetestuj, kosztuje niewiele.

A jeśli będzie źle, to jeszcze jajka spróbuj. Jak też odpadną to pozostanie samo mięso. Albo te hydrolizaty w tabletach łykać.

sts
17-04-09, 17:19
już nic bo źle napisałem musiałem zmienić zgadzam się z poprzednikami...

Symu
17-04-09, 17:19
W USA dosc popularny jest Pea protein teraz widze czemu.

pogromca22
17-04-09, 19:08
W USA dosc popularny jest Pea protein teraz widze czemu.

A co to jest to "Pea protein"?


A jakie węglowodany pasowały by do tego Sojavit? Bo zamiast gainera kupił bym sobie to właśnie białko Sojavit + jakieś węglowodany. i na to samo wyjdzie co gainer.

Luka
17-04-09, 19:54
A co to jest to "Pea protein"?

Białko z groszku :yawn:


Spróbuj ten Sojavit np. z bananem zmixować i np. ryżem gotowanym, rodzynkami etc. żeby złagodzić ten obrzydliwy smak, naturalna Ostrowia WPC przy Sojavit to miód dla podniebienia. Przy okazji wyjdzie gainer z tego.

pogromca22
17-04-09, 20:29
Ok, Dzięki za fachową pomoc! Na razie temat zamykam.