PDA

Zobacz pełną wersję : serie masa !!!



maciej1991
16-04-09, 16:01
najlepsze serie na mase ?
ilosc powturzen ?
i ile dni cwiczen ?
z gory dzieki

BoloYeung
16-04-09, 16:07
najlepsze co moze być na mase to dieta i do tego jakiś dobry geiner

maciej1991
16-04-09, 16:08
to wiem ale chodzi mi o ilosc seri i powturzen ?

Tajfuniarz
16-04-09, 16:10
boze ludzie co wy z ta dietą!! powtarzacie sie ziomek pyta jak sie robi serie po ile powturzen a ty mu z dietą odrazu wyjezdzasz bo z miejsca zakladasz ze jej nie ma ;/

na mase rob naprzyklad 4 serie na jjedno cwiczenie , powturzenia : 12/10/10/8

kazda partie miesniową cwicz raz w tygodniu brzuch mozesz cwiczyc 3 x w tygodniu

maciej1991
16-04-09, 16:12
sog leci :)

fallenursus
16-04-09, 16:13
ciezki zlom, malo powtorzen, duzo odpoczynku,papu. bedzie z ciebie slon!

Tajfuniarz
16-04-09, 16:14
hehe fallenursus (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=12885) dobre :P sog ;p

fallenursus
16-04-09, 16:35
ta..ale wsumie to brzucha jaksie idzie typowo na mase nie trzeba cwiczyc. Wykonujac poprawnie cwiczenia takie jak martwe ciagi ,wyciskanie sztangi na barki czy przysiady, miesnie brzucha sie wyrabiaja. Jak przeskoczy na wycinke i ladnie mu tluszcz z maciusia zejdzie to bedzie fajna kratka. :twisted:
caly tulow mu bedzie pracowac przy takich obciazeniach

Tajfuniarz
16-04-09, 16:59
fallenursus (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=12885) zartujesz prawda ? nie bede tego komentowal bo to kompletne bzdury niech nie cwiczy brzucha na masie to mu zaleje go calkiem a potem bedzie sie dluuuuugo z nim męczył

Jolly
16-04-09, 16:59
Maciej: Najlepszym rozwiązaniem na masę jest robienie małych ilości powtórzeń z dużym obciążeniem, oraz systematycznie zwiększanym cięzarem. Np max max dla 5 powtórzeń 80kg to schodzisz do 65-70 i robisz coś stricte: 6*50, 6*55, 6*60, 6*65. Robisz tydzień i dodajesz 2,5-5kg. dochodzisz w ten sposób w 3 tygodnie do własnego rekordu i w tym momencie masz już zwiększoną siłe. Powtarzasz cykl z zaktualizowanym max`em. To taki przykład jak ćwiczyć na masę.

Martwy ciąg i Przysiady są obowiązkowe, ponieważ robiąc je wydzielany jest hormon wzrostu(intensywnie), co przyśpiesza rozwój mięśni.

//Jolly

Tajfuniarz
16-04-09, 17:01
Martwy ciąg strasznie obciaza kręgoslup co prowadzi do zatrzymania wzrostu wiec dla niskich/poczatkujacych "kulturystów" nie polecam wykonywac tego cwiczenia

Jolly
16-04-09, 17:03
Żartujesz chyba?.

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13731
Przeczytaj sobie. Hamowanie wzrostu przy martwym ciągu to wielka fanaberia.

//Jolly

Tajfuniarz
16-04-09, 17:05
nie zrozumiales mnie , jesli dobrze technicznie wykonuje sie to cwiczenie to tak napewno nie zatrzyma nam to wzrostu ale napisalem ze poczatkujacy kulturysci nie powinni tego robic bo bedapoprostu wykonywac to cwiczenie zle technicznie a to moze prYczynicsie do zatrzymania wzrostu!

Jolly
16-04-09, 17:13
Ale jak ćwiczenie może zatrzymać wzrost?. Jedyne co może go zatrzymać to zmniejszone wydzielanie hormonu wzrostu...(z przysadki mózgowej).

//Jolly

Tajfuniarz
16-04-09, 17:18
jesli obciaza sie mocno kregoslup (a martwy ciag do takich cwiczen sie zalicZA" to mozna zachamowac wzrost

fallenursus
16-04-09, 17:20
fallenursus (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=12885) zartujesz prawda ? nie bede tego komentowal bo to kompletne bzdury niech nie cwiczy brzucha na masie to mu zaleje go calkiem a potem bedzie sie dluuuuugo z nim męczył

zalewanie ma jakies powiazania z cwiczeniem brzucha? od kiedy? zalejego jak bedzie zrec jak swinia wszystko co popadnie, szczegolnie zeczy napchane sodium, i wogole zaprzestanie robic aeroby.
nie wiem jak cCiebie ale mnie to nawet na mecie nie zalewa....

Tajfuniarz
16-04-09, 17:26
czlowieku ty sam sie gubisz w tym co mówisz najpierw sugerujesz zeby nie cwiczyl brzucha a potem sam przyznajesz ze go zaleje jak nie bedzie robił aerobów zastanów sie

Tajfuniarz
16-04-09, 17:32
ps. sory ale juz nie moge edytowac poprzedniego postu sluchaj mowisz ze cie na mecie nie zalewa ? to moze zacznij ją najpierw jesc a nie oglądac w internecie :P sory nie moglem sie powstrzymac:P

fallenursus
16-04-09, 17:35
czlowieku ty sam sie gubisz w tym co mówisz najpierw sugerujesz zeby nie cwiczyl brzucha a potem sam przyznajesz ze go zaleje jak nie bedzie robił aerobów zastanów sie

CO maja aeroby do cwiczenia brzucha? mowiac aeroby mam na mysli cardio, a cwiczenie brzucha to chyba to-cwiczenia brzucha, sit ups, crunches, leg raises...sorry jesli nie mozemy sie porozumiec 7dma podstawowki skonczylem w PL tylko :P a Ty wygladasz jakbys walil jakiegos mixa raz na tydzien i ci upy i downy hormonalne jakies szczelaja :)
zaraz nas z tad wyprosza, ale zwalam wine na ciebie! :twisted:

dzieki ze mi przypomniales za 20min druga tabsa..bym zapomnial ;P

Tajfuniarz
16-04-09, 17:36
dobra masz racje nie zachowujmy sie jak rozpieszczeni gówniarze koniec tematu (czyt.koniec spamu):)

Damian st-ce
16-04-09, 17:43
Od samego początku ucz sie martwych ciągów, nawet z samym gryfem. Rób siady, przysiady. Nie słuchaj Tajfuniarza, bo to kolejne dziecko neo i chello, które musi się dowartościować w internecie. Na masę od 8 do 5 powtórzeń.

P.S. Tajfuniarz... długo nie pobędziesz na tym forum....

Tajfuniarz
16-04-09, 17:49
o nie , nie bedzie zaden SMIEC mnietak nazywal czekam :) no dawaj daj mi bana bo co bo dyskutuje na rózne tematy nie przyznaje kazdemu racji to mnie bedziesz banem straszyl to smialo pisz do moda/admina niech da mi bana cwaniaku ty jestes napinaczem internetowym widze to po poscie wyzej znawca sie znalazl skopiowal definicje z tematu podanego strone wczesniej buhHAHA zal ciebie i tyle

Damian st-ce
16-04-09, 18:02
Ja Ci go dać nie mogę, chociaż z chęcią bym to zrobił :) Po Twoich wypowiedziach myślę, że w końcu zirytujesz jakiegoś moda :), mam nadzieje że niedługo. Chcesz Soga?? Łap bo masz mało, użytkownik "Rafekziom" chyba zaspał xDDDD

fallenursus
16-04-09, 18:37
użytkownik "Rafekziom" chyba zaspał xDDDD


IP conflict :twisted:

wojtas3
16-04-09, 18:44
fallenursus mam nadzieje że to co piszesz o tym brzuchu to prawda ja nigdy nie robiłem brzuszków i nie wiem czy kiedyś będę po prostu nie zależy mi na brzuchu ale mógł by on mieć przynajmniej trochę mięśnia ( którego nigdy nie zobaczę przez fałdy tłuszczu) :yawn:

magic_key
16-04-09, 19:05
rób brzuchy. przy robieniu masy zawsze cos tam sie odlozy na brzuch, moze tego nie zauwazysz od razu, ale powiedzmy po roku cwiczenia masy. poza tym jak wycwiczysz brzuch to wizualnie klatka wydaje sie bardziej umiesniona. w ogole czemu masz nie cwiczyc jakiejs partii?

Jolly
16-04-09, 19:24
jesli obciaza sie mocno kregoslup (a martwy ciag do takich cwiczen sie zalicZA" to mozna zachamowac wzrost
Nie ma takiej opcji.

//Jolly

wojtas3
16-04-09, 20:18
magic_key nie no chyba jednak trochę ten brzuch pomęczę

007
16-04-09, 22:39
Martwy ciąg strasznie obciaza kręgoslup co prowadzi do zatrzymania wzrostu wiec dla niskich/poczatkujacych "kulturystów" nie polecam wykonywac tego cwiczenia


Jesteś na celowniku,jeszcze raz przeczytam taki bełkot to użyje swojej czarodziejskiej rózgi

Damian st-ce
16-04-09, 22:44
xD

Żeby nie było off topu... róbcie martwe ciągi ! ! ! ! ! ! !

luo
16-04-09, 22:53
Mc i siady to podst treningu, im szybciej to zrozumiesz tym lepiej dla Ciebie;)
powt 5-8 tak jak pisał Damian


jesli obciaza sie mocno kregoslup (a martwy ciag do takich cwiczen sie zalicZA" to mozna zachamowac wzrost

co ma obciązanie kręgosłupa do wzrostu??;), pomyśl 2x zanim coś napiszesz
ps. jeśli niejesteś pewnien czy masz racje to lepiej nic niepisz



"skopiowal definicje z tematu podanego strone wczesniej buhHAHA zal ciebie i tyle"
Tajfuniarz: swoimi tekstami się tylko poniżasz

Jolly
17-04-09, 16:13
Prawda jest taka ze wysiłek fizyczny nie ma nic do wzrostu. To ile urośniemy zależy od genów...

Gdybym miał możliwości to bym wywalił połowę postów...

//Jolly