PDA

Zobacz pełną wersję : Plan Treningowy....KOBIETY!



Początkująca
15-04-09, 19:23
Witam ponownie ;D

Jak już wspominałam zapisałam się na siłownię.
Na razie mój trening trwa minimum od 90 minut w górę.

Ćwiczę na wszystko po 12x / kilka serii ( 3x w tygodniu), na sprzętach typowo siłowych ponieważ nie ma u nas rowerków itp.

Czuję już efekty..
Dlatego zaczęłam powoli myśleć o ułożeniu sobie konkretnego planu treningowego. Oczywiście większość z Was odeśle mnie do Atlasu;p

Jednak prosiłabym (jak wiele początkujących) o pomoc w ułożeniu mi planu.

Mam również pytanie. Czy mogę tak jak do tej pory ćwiczyć (np. w pon. śr. czw.)
na wszystkich sprzętach? Czy jakoś rozłożyć to na dni??

Jeszcze raz proszę o pomoc i pozdrawiam siłaczy!;D

Tajfuniarz
15-04-09, 19:32
ale jaki jest twoj cel masa ? rzezba ? redukcja tkanki tluszczowej powiec cos wiecej o sobie waga wzrosti itepe wtedy pomoge ci ulozyc plan :P

a najlepiej daj zdj :D jesli chcesz moze byc w stringach :D nikt nie broni :D

michal_f
15-04-09, 19:33
a jaki masz cel ? lepien cwiczyc co drugi dzien np : pon, sr, piat...

P.S " a najlepiej daj zdj :D jesli chcesz moze byc w stringach :D nikt nie broni :D "

Tajfuniarz ty zboczuchu xD a jezeli chodzi o mnie to moze byc nawet bez stringow :lol:

Początkująca
15-04-09, 19:43
haha tu napisać nic nie można bo od razu testosteron czuć w powietrzu ;D
-
Ogólnie sylwetkę mam umięśnioną, raczej moim celem jest rzeźba;
z tkanką tłuszczową nie mam zbytnio problemów,
jednak co do wyciskania to raczej siła wraz z rzeźbą .

Tajfuniarz
15-04-09, 19:45
acha :D ojojoj teraz nie wiem jaki plan ulozyc dla kobiety :D

moze byc taki sam jak dla mezczyzny np split 3x tyg czy nie ;D ?

michal_f
15-04-09, 19:47
jezeli chcesz rzezbic to rob duzo powtorzen ale malymi ciezarami ... co do wyciskania to albo sila albo rzezba ;) to nie jest szampon ze jest 2 w 1 xD

Tajfuniarz
15-04-09, 19:48
a wlasnie nie , moze byc SIŁA PLUs rzezba

Początkująca
15-04-09, 19:49
haha widzisz, jako przedstawicielka płci żeńskiej wiem, że takie szampony ( 2 w 1) nie są polecane ;D
--
co do wyciskania
Hmm może raz trening na siłę, raz na rzeźbę, albo seriami na zmianę. Nie wiem nie znam się dlatego proszę o udzielenie mi pomocy!

michal_f
15-04-09, 19:50
a wlasnie nie , moze byc SIŁA PLUs rzezba

tak ? a jak ?
co do robienia razem sily i rzezby to dziwne mi sie to wydaje ;) wolalbym sie nastawic porzadnie na jedna rzecz i do tego dazyc :smile:
Tak samo jak szampony 2 w 1 nie sa polecane to ja Ci nie polecam treningu 2 w 1 ;) ale to tylko moja sugestia jest ;)

janusz123
15-04-09, 19:59
nie cwicz kobity z mułami nie sa za piekne...

Tajfuniarz
15-04-09, 20:02
mógl bym ci dac jakis plan na rzezbe ale nie wiem jak to jest z kobietami ;d naprzyklad cwiczysz klatke :D ?


dobra trudno masz tu plan 3x w tyg split


pnd. klatka plus triceps
wyciskanie płaskie 4x12/10/10/8
wyciskanie skore głową do góry 4x12/10/10/8
rozpiętki na płasniek 4x10

tric
wyciskanie na wąsko 4x12/10/10/8
wyciskanie francuskie hantlą jednorącz 4x10
pompki tyłem 3x10


sroda : plecy plus biceps
wiosłowanie sztangą 3x12/10/9
wiosłowanie hantla 3x12
pociaganie sie na drazku 4x max
martwy ciąg 4x12/10/10/8

bic :
uginanie ramion ze sztanga stojąc 3x10/8/6
uginanie ramion siedzac na ławce skosnej 4x10
uginanie ramion hantlami chwytem młotkowym 4x12/10/10/8

Piatek:
Barki plus nogi
unoszenie hantli na boki do poziomu głowy 4x10
unoszenie na boki z opadu tułowia 4x12
kaptur:
szrugsy 3x/12/10/8
wyciskanie z klatki 3x10

Nogi:
-PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE 5x30,25,20,15,10 progresja
-PRZYSIADY ZE SZTANGĄ NA BARKACH 4x15
-UGINANIE NÓG W LEŻENIU 4x20
-MARTWY CIĄG NA PROSTYCH NOGACH 4x15
-WSPIĘCIA NA PALCE W SIADZIE 3x20

Początkująca
15-04-09, 20:05
nie cwicz kobity z mułami nie sa za piekne...

ajj... wiem o tym doskonale...ale co mam zrobić jak mi się to naprawdę podoba? Jak będzie trzeba to z bastuje

Piorun
15-04-09, 20:08
No wlasnie jaki cel :)

Dla kobiet to chyba odpowiednie (popularne) sa jakies cwiczenia areobowe itp

Siostra chodzi na cos takiego (Aerobik-Fitness)
z tego co wiem to maja tam jakies bierznie, lzejsze cięzarki itp

Jesli chodzi o SPORT to najlepiej z trenerem ustalac co i jak cwiczyc i rozwijac

Jesli chodzi o spalanie tkanki tłuszczowej to jest, redukcje to można coś uzlozyc, ciezary sa niewielkie ale duza liczba powtorzen i krótki czas odpoczynku

mozesz dac zdjecie jesli chesz, SOGa w nagrode dostaniesz :)

Początkująca
15-04-09, 20:17
Tajfuniarz;D dziękówa za plan, ale po tym czymś to ja pudzianem będę!!:D:D
Na początek proponowałabym coś lżejszego.


Na siłce mamy dostęp do różnych atlasów, korzystam na klatę, odpychanie nóg, na odpychanie nóg w gorę (jakby sztangę), do grzbietów, do brzuszków /pod skosem/,
ławeczka na nogi, na łydki, na bica, kilka na barki, itp.. no i ławeczka plaska, skośna(na razie tą zostawię w spokoju)

dZiECiUCh_88
15-04-09, 20:38
zgadzam się z Piorun (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=13501), że fitnes to dobry pomysł...ale skoro lubisz machać żelastwem to skorzystaj z rady fachowca najlepiej...kiedyś pisał tu taki mądry koleś jeden VegetaSSJ3 (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?find=lastposter&t=8550), nie wiem czy nadal pisze ale spróbuj na priv do niego napisać to może Ci coś poradzi... sam nie mam pojęcia jaki trening dla kobiety byłby odpowiedni, możesz spróbować treningu podobnego jak dla faceta, jak nabierzesz doświadczenia to sama sobie ułozysz plan odpowiedni dla siebie, jesli chcesz budować mięsień to musisz i tak co jakis czas zmieniać treningi, jeśli chcesz ładnie uformować sobie sylwetke to raczej mniejszym ciężarem ćwicz i więcej powtórzeń, tylko pamiętaj o poprawnym technicznie wykonywaniu ćwiczeń, na początku pomału i starannie wykonuj wsz ćwiczenia żeby nabrać odpowiednich nawyków, jak to robic poczytaj na necie... jesli nie chcesz budować masy tylko chcesz sie zmęczyć dobrze to zapisz się na treningi jakiegoś sportu walki...

slim shady
15-04-09, 21:58
Elastyczne zarysy w pełni ukształtowanych mięśni nie ujmują uroku
kobiecości. One uzupełniają, podkreślają i co więcej poprawiają jej
możliwie najlepszy wygląd zewnętrzny.
Empiryczne obserwacje dowodzą, że kobiety nie są w stanie tak jak mężczyźni rozwinąć dużych, potężnych
mięśni i zdobyć w krótkim czasie masę mięśniową w odniesieniu do wagi ciała. Wykazuje się także, że ich siła
fizyczna stanowi jedynie 65% siły mężczyzny, chociaż wartość ta wydaje się być trochę przesadzona. Nie tylko
z tego powodu, że dane te bazują na wadze ciała, lecz również dlatego, że siła poszczególnych mięśni jest różna.
I tak np. górna część ciała u kobiety jest przeciętnie o połowę słabsza, natomiast dolna posiada około 75% siły
mężczyzny. Te oceny są jednakże sprzeczne, ponieważ według innych prowadzonych badań, siła nóg u kobiet
jest dużo wyższa, a nawet równa męskiej, przez co mogą one podobnie reagować na trening siłowy. Większość
kobiet rozpoczyna treningi w oparciu o najniższą bazę siły i dość szybko osiąga postępy w jej rozwoju,
natomiast mężczyźni dochodzą do niej umiarkowanie, rozpoczynając tego rodzaju aktywność już w wieku
dojrzewania.
RÓŻNICE STRUKTURALNE
Nie trzeba być profesorem anatomii, by rozpoznać występujące różnice pomiędzy wymiarami przeciętnej
kobiety i mężczyzny. Amerykańska kobieta jest np. 10cm niższa i 13,5kg lżejsza, jak przeciętny amerykański
mężczyzna i posiada prawie 7 kg więcej tkanki tłuszczowej oraz 20 kg mniej beztłuszczowej wagi ciała
(mięśnie, kości organy). Z uwagi na te zróżnicowane wymiary, stosują mężczyźni przy treningu górnej partii
ciała prawie dwukrotnie większe ciężary, a przy treningu dolnej zwiększone o 50%. Ich mięśnie, pomijając
większą masę kości rozwijają się łatwiej, ponieważ organizm wytwarza 10 razy więcej testosteronu, hormonu
powodującego wzrost. Niektóre kobiety próbując tę dysproporcję wyrównać, przyjmują sterydy anaboliczne
(syntetyczna odmiana testosteronu). Duża ilość tych środków działa jednakże tylko do pewnego punktu. To
związane jest z tym, że kobieta posiada niewystarczającą ilość androgennych receptorów, które można by w
pełni wykorzystać do skutecznej rozbudowy mięśni. Wprawdzie są kobiety, pod tym względem różne. Niektóre
być może z uwagi na ich dużą ilość, mogą przy wsparciu sterydów dojść do nadzwyczajnej masy mięśniowej,
ale mogą także słono za to zapłacić tzw. "trwałym umięśnieniem". To nasuwa więc pytanie: "Jaka jest najlepsza
możliwość rozbudowy masy mięśniowej dla kobiety, bez pomocy niedozwolonych środków wspomagania?"
ODNALEZIENIE WŁASNEJ TEORII
Jeszcze nie tak dawno sądzili naukowcy sportowi, że kobiety rozwijają pierwotną siłę przez neutralną adaptację
z niewielkim wzrostem masy mięśniowej. Ponieważ stawały się one przez trening z ciężarami silniejsze
argumentowali, że ma to jedynie związek z lepszymi połączeniami nerwowo-mięśniowymi. Nowe badania
wykazały, że kobiety mogą rozbudować zarówno masę mięśniową jak i siłę, a decydująca jest tu intensywność
treningu. Uwzględniać oczywiście należy występującą różnicę płci, oraz proporcje włókien mięśniowych wolno
i szybko-kurczliwych. "Wolne" są włóknami wytrzymałościowymi, które włączają się do pracy w treningu z
niską intensywnością, natomiast "szybkie" z wysoką intensywnością. Jeśli mężczyzna ćwiczy na dużych
obciążeniach, uaktywnia głównie szybkie włókna mięśniowe tworzące masę, natomiast kobieta oba rodzaje
włókien pobudza w równym stopniu. Z tego też względu przy wysoko-intensywnym treningu i w podobnych
warunkach nie zbuduje kobieta odpowiednio dużej masy mięśniowej. Biorąc od uwagę to, że kobieta nie ma
innej możliwości rozwijania masy i siły, powinna trenować na ogólnych zasadach. Tradycjonalna teoria budowy
masy znaczy, że powinno się ustawicznie zabiegać o przeciążanie mięśni tj.: wyższe ciężary i mniej powtórzeń.
W praktyce, jest to ułożenie programu treningowego, składającego się z podstawowych ćwiczeń jak: wyciskanie
na ławce, przysiady, uginanie ramion ze sztangą i wiosłowanie w opadzie. Ćwiczenia te, określane są jako
"ćwiczenia wielowarstwowe" z uwagi na uczestniczenie w nich dwu lub więcej stawów i dużej masy
mięśniowej. Przy tym, wykonuje się przeciętnie od 4-6 serii po 5-8 powtórzeń z progresywnym wzrostem
ciężaru. Dla większości kobiet ten typowy "program rozbudowy masy" jest raczej niewskazany, ponieważ
posiadają one stosunkowo mało białych włókien mięśniowych i drobną strukturę stawów. Z tego też powodu
mogłyby dość szybko popaść w stan przetrenowania. Najlepszym wyjściem jest uwzględnienie wszystkich
indywidualnych elementów budujących mięsień. Skoro kobiety rozwijają w równym stopniu wolno i szybko-

kurczliwe włókna mięśniowe, to bardziej sensowny jest dla nich trening programem, który nie tylko stymuluje
włókna, ale również części składowe mięśnia, jak: masę mitochondriową, składowy glikogen i kapilary. Przy
planowaniu programu, należy uwzględnić naturalną zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. która kształtuje
się różnie u poszczególnych kobiet. Gospodarka hormonalna kobiety nakierowana jest na gromadzenie tłuszczu,
a związane jest to z mechanizmem przetrwania gatunku ludzkiego, okresem ciąży. Dlatego też, zarówno ze
strukturalnych jak i biologicznych względów jest konwencjonalny trening z kilkoma powtórzeniami w serii i
dużymi obciążeniami niezbyt korzystnym rozwiązaniem rozwoju masy mięśniowej dla kobiet.
FUNKCJONALNOŚĆ TRENINGU
Jak większość innych kulturystek, także i Corina stwierdziła po latach ćwiczeń, że intensywność jest
decydującym czynnikiem wpływającym na rozbudowę substancji mięśniowej. Przy tym doświadczyła, że
umiarkowane powtórzenia są najlepsze na rozwój masy. W każdym ćwiczeniu stara się wykonywać nie mniej
jak 10 powtórzeń w serii. W niektórych ćwiczeniach stosuje często serie rozszerzone, w których dochodzi do 20-
30 powtórzeń, głównie przy uginaniu nóg w leżeniu przodem i prostowaniu nóg w siadzie na maszynie nożnej.
Unika niektórych szczególnie dla kobiet niebezpiecznych technik, jak: powtórzeń intensywnych, przy których
pomaga partner przekroczyć punkt całkowitego zmęczenia mięsni oraz powtórzeń negatywnych, przy których
wykonuje się powrotną część ćwiczenia z niezwykle dużymi ciężarami. Jej zdaniem techniki te są szczególnie
wartościowe dla mężczyzn, natomiast u kobiet mogą prowadzić do przetrenowania i kontuzji. wielką wagę
przykłada Corina do stworzenia tzw. "iluzji masy". Chodzi tu o możliwie największą redukcję tkanki
tłuszczowej ciała przy równoczesnym utrzymaniu masy mięśniowej. W ten sposób wyrzeźbione ciało, wygląda
na scenie dużo masywniejsze jak w rzeczywistości. To sprawia "iluzja", o czym przekonała się Corina osobiście,
kiedy po zawodach dziwili się przyjaciele dlaczego nie wygląda tak masywnie, jak na scenie. Także i wy
możecie stworzyć swoją iluzję masy za pomocą selektywnego wyboru ćwiczeń i odpowiedniej diety.

Pozdro

Początkująca
16-04-09, 07:16
dzięki za art,, już go wcześniej czytałam ;-)

Tajfuniarz
16-04-09, 13:31
ej mała dla ciebie to narazie ogólnorozwojówka a potem mozesz wskoczyc na split (czyli ten plan ktory ci rozpisalem ) :P podoba mi sie ze chcesz cwiczyc chodz jestes kobieta :D masz za to soga ;D twojego pierwszego :D pozdrawiam

fallenursus
16-04-09, 13:43
ajj... wiem o tym doskonale...ale co mam zrobić jak mi się to naprawdę podoba? Jak będzie trzeba to z bastuje

wbrew opiniom co tu sie zaraz posypia, kobieta bez uzywania SAA (var,winny przewaznie) nie beda mialy PRZYROSTU masy miesniowej. Co nawyzej zgubisz sadelko i bedizesz swietnie wygladac.

Tajfuniarz
16-04-09, 13:45
fallenursus (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=12885) << wygrales konkurst na najbardziej poje-bany tekst miesiaca co ty w ogóle pierdolisz a od czego jest dieta , odżywki ?

fallenursus
16-04-09, 13:47
fallenursus (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=12885) << wygrales konkurst na najbardziej poje-bany tekst miesiaca co ty w ogóle pierdolisz a od czego jest dieta , odżywki ?

masz jakas dysleksje? naucz sie czytac

Tajfuniarz
16-04-09, 13:49
nie wykrecaj sie teraz napisales ze bez SA kobiety nie moga uzyskac przyrostu masy mieśniowej a jest to glupota jak CHUJ

fallenursus
16-04-09, 13:52
nie wykrecaj sie teraz napisales ze bez SA kobiety nie moga uzyskac przyrostu masy mieśniowej a jest to glupota jak CHUJ

bo nie beda mialy przyrostu miesnia, przy treningu silowym zgubi tluszcz i pokaze to co genetycznie dostala od natury. wez sie zajmij czytaniem czegos powazniejszego a nie. Testosteron powoduje przyrost miesnia, ale niestety u kobiet jest jego w tym celu zamalo.Czytaj co pisze anie to myslisz ze widzisz.

kolezaqnka napisala ze sieboi ze bedzie zaduza(tak wywnioskowalem) wiec nie musi sie bac.
a ja d ciebie nic nie pije wiec sie grzecznie prosze O D y E B A C

Tajfuniarz
16-04-09, 13:55
boze wezcie go zabierzcie ale napisalem ci ze na odzywkach tez mozna zdobyc dobra mase w przypadku kobiet od czego sa jakies stacki , pojedyncze formy kreatyn buzery azotu itepe gainery dieta czlowieku nie udawaj znawcy bo kazdy wie jaki z ciebie "profesjonalista" buahaa zal mi sie robi jak ciebie czytam wedlug ciebie bez SA nie mozna zdobyc masy

adonis18
16-04-09, 14:01
przysiady ze sztangą, podciąganie i martwe + jakieś skromne wyciskanko i rozpietki - wystarczy. do tego aeroby na koniec i wsio. o brzuchu nie pisze, bo wiadomo - sam sie nie zrobi ;)
ciężar taki żeby zrobić z zapasem na 1,2reps od 15 do 10reps np. 15, 13, 12, 10.
2mce, 3 - wszystko się ujędrni i pupa będzie taka że aż żal klapsa nie dać ;)
elo

fallenursus
16-04-09, 14:03
LOL :)
zal mi ciebie :)

tego wyzej nad Adonisem :)
Ty wiesz swoje,ja wiem swoje, i jest fajnie. Wali mnie to co sobie mylisz szczerze mowiac:)

Tajfuniarz
16-04-09, 14:05
bo co bo powiedzialem ze nie masz racji ze jestes cipka a nie znawca ? moze mialem ci dac soga i zapytac czemu nie jestes moderatorem z taka wiedzą ?

ciebie jest zal ze nie potrafisz wyjasnic wytlumaczyc przyznac sie do błedu tylko piszesz "zal mi cie" i koniec buahha ;d idz pierwszą miłosc oglądac a nie napinaj sie przez neta elo bez odbioru i sory za spam :)

Jolly
16-04-09, 14:12
fallenursus: przykro mi, ale bzdura. Trzeba było chodzić na biologię. Testo jak najbardziej wpływa na rozwój mięśni, ale tylko w niewielkim stopniu(czyt. wspomaga, nie buduje). Same mięśnie jak wiadomo rosną od wysiłku w czasie regeneracji i tego rodzaj płci nie zmieni.

//Jolly

fallenursus
16-04-09, 14:27
fallenursus: przykro mi, ale bzdura. Trzeba było chodzić na biologię. Testo jak najbardziej wpływa na rozwój mięśni, ale tylko w niewielkim stopniu(czyt. wspomaga, nie buduje). Same mięśnie jak wiadomo rosną od wysiłku w czasie regeneracji i tego rodzaj płci nie zmieni.

//Jolly

widocznie ze zlej strony czytalem ksiazki:( moja mala juz od roku ze mna trenuje, bierze odzywki(bialko) i jedyne efekty treningu to spalony tluszcz i rzezba. U mnie jest kobieta co bierze udzial w narodowych zawodach figurowych ,czy jak to sie tam nazywa, w zeszlym roku miala 2ugie miejsce.Wczesniej tez dobrze sie klasyfikowala.Z tego co mowila zeby pujsc w gore w wadze, uzywaja winstrol i var. Inaczej to troche u nich z tym przyrostem miesnia niz u nas. Facet na odzywkach miecha dostanie,jak dobry jest to i duzo.Kobieta z tego co wiem to raczej nie.:surprised:

Jolly
16-04-09, 16:38
A ja znam faceta który trenując stracił tylko tłuszcz i wyrobił rzeźbę. Powód: źle ćwiczył. Widziałem też kobietę która ćwicząc nie duży okres czasu miała już jakieś postępy. Z resztą nie sądzę żeby twoja `mała` jechała na stricte masowym cyklu :sick:

Edit1: nie przeklinać tak. To forum a nie burdel.

Edit2: Tajfuniarz: Ten rafekziomek to jakiś twój bot stawiający sogi? :O

//Jolly

Tajfuniarz
16-04-09, 16:49
nie znam goscia daje mi sogi nie wiem dlaczego i nawet dobrze ;d chwała mu za to ;d

CO MAM napisac do niego ze ma mi sogów nie dawac ? chce , niech daje ;d

Tajfuniarz
16-04-09, 16:50
nie znam tego ziomka i nie wiem dlaczego daje mi sogi ;p

chce niech daje nie zabronie mu


edit: sory za post pod postem ale cos mi sie z netem zrobilo i nie wyswietlal mi sie poprzedni post

Jolly
16-04-09, 16:54
Nie no, luzik :)

//Jolly

slim shady
16-04-09, 19:00
chłopaki to jest dział trening a nie doping, a po za tym osoba jest początkująca, myślę że smiało możesz spróbować ACT http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=100 (http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=100)
właśnie przyszło mi to do głowy :P

pomeran
16-04-09, 22:14
Zgadzam się z Jolly testosteron nie jest najważniejszy w budowaniu masy, to że kobiety mają go mniej nie znaczy że mają znikome szanse żeby nabrać umięśnienia, najważniejszy jest dobrze dobrany trening

adonis18
17-04-09, 00:29
Zgadzam się z Jolly testosteron nie jest najważniejszy w budowaniu masy, to że kobiety mają go mniej nie znaczy że mają znikome szanse żeby nabrać umięśnienia, najważniejszy jest dobrze dobrany trening

hehe, najważniejsza to jest dieta. zawsze i wszędzie. mawiają że prawdziwego pakera poznać po tym ileczasu w kuchni spędza (a nie na siłowni). chociaż trening IMO jest drugi w kolejności :)

co do kwesti umięśnienia u babeczek to powiem tak: lepiej żeby miała zarysowane mięśnie niż obwisłą doope

elo

Jolly
17-04-09, 16:26
Adonis: dobry tekst, hehehe

dinozaur ;)

//Jolly

Początkująca
17-04-09, 21:06
dinozaur dziękuję za komplement ;D;D niedługo wstawie fote bica ;D na silce przestałam bica ćwiczyć bo aż strach ręce pokazywać:P dziękówa za pomoc ;D jak jeszcze jakieś porady będą to możecie zapodawać ;))

slim shady
17-04-09, 21:19
jak rozumiem gościłas w dziale dieta i za znajomiłas sie z zasadami odżywiania :Pdawaj dawaj foty ;)

Początkująca
17-04-09, 21:23
jak rozumiem gościłas w dziale dieta i za znajomiłas sie z zasadami odżywiania :Pdawaj dawaj foty ;)

no tak jakby powolutku zaczynam:D ostatnio zwracam uwagę na białko w produktach a dzis po siłowni shake'a bananowego zrobiłam :D taki sobie ale cisne na siłe hehehe;D

slim shady
17-04-09, 21:29
pamietaj o posiłku po treningowym bo jest ważny, przed snem produkty bogate tylko w białko zeby zapobiec nocnemu spalaniu miesni, i nie zapominaj o tłuszczach

Jolly
18-04-09, 07:46
Najważniejsze jest śniadanie. Koniecznie z zawartością białka zwierzęcego.

//Jolly

kfc
20-04-09, 00:33
jesteśmy to chyba dwie które ćwiczą... ale ja spalam tłuszcz, to robisz jakies ćwiczenia na bice trice srice... nie gniewaj sie prosze na mnie, ale dziewczyno nie rób tego! bądź delikatna, subtelna i zgrabna... uwierz mi, że twojemu mężczyźnie cudownie będzie dotknąć twoich delikatnych ramion, ud, łydek. poglaskać płaski brzuszek. ja to tak widzę. masz sie schować w jego silnych ramionach i czuć sie jak kruszynka u boku silnego mezczyzny.

tm7
20-04-09, 09:17
Nie zrobi wielkich mięśni nie martw się, może jedynie je ujędrnić co jest mile widziane.

Początkująca
21-04-09, 07:45
dokładnie to co post wyżej =P

kubaCK
21-04-09, 10:55
tez bym nie chcial nawet troche umiesnionej dziewczyny:)) kobieta to kobieta....

kfc
21-04-09, 13:56
.. ujędrnić, ale Ty jako kobieta za kilkanaście lat nie wiem jak będziesz wyglądała. My dziewczyny w okresie dojrzewania, dojrzałości, przekwitania jesteśmy zależne od szaleństw naszych hormonów, za czym idzie (ile masz lat?) przyrost tk,tluszczowej gdyz jesteśmy po to by urodzić dziecko. by nas nie porozrywało podczas ciąży nasze cialko sobie tyje. sama dbam o brzuszek bardzo, bo jakoby moj etap dojrzewania dobiega końca, tłuszczyk niewiadomo skąd się pojawił, ale taka jest natura. można to ładnie zredukować i zostawić co trzeba, (gdy tanczysz to nawet fajnie wygląda) a Ty wyrobisz mięśnie a poźniej co ? ja sie obawiam że flak taki zostanie z Ciebie. ja wiem po sobie np. biegalam sprinty na łydce mega fajny mięsień, przestalam trenować już jakieś dwa lata nie biegam sprintów i moje mięśnie zrobiły się sflaczałe, wysmuklam to teraz, i jest nieźle. ładnie noga na obcasie wysokim wygląda. po prostu czuj umiar :)
moze za bardzo sie wkreciłam i staram sie pouczać(?) ale tak tego nie odbierajcie, swoje zdanie tylko wyrażam.

Początkująca
21-04-09, 16:15
Rozumiem co chcesz mi przekazać xP


ja sie obawiam że flak taki zostanie z Ciebie.

O to,to już się nie martw =D

Powtarzam, robię to, co mi się podoba, jedni robią to, drudzy tamto.
Uświadomień nie potrzebuję ;-)

pozdrawiam

tm7
21-04-09, 17:14
Nie no flakiem to zostanie ten co nic nie robi.

Trening ACT dużo pomoże, a na pewno nie wyrobi dużych mięśni które mogły by się komuś nie podobać.

slim shady
21-04-09, 17:25
spokojnie lepiej cwiczyc niz nic nie robic i byc flakiem, naturalnie wyrobione mięśnie zostają :P (spadki tez sa ale bez przesady) i mozna tak zrobić że będzie sexy :D

Jolly
21-04-09, 19:49
kcf: naturalnie wyrzeźbione mięśnie nie podlegają takiej regresji jak te po sterydach, dlatego można je utrzymać nie ćwicząc, robiąc podstawowe ćwiczenia(np. gimnastyka)

//Jolly

kfc
22-04-09, 12:20
mam zanjomego, ktory cwiczyl .. ma teraz rozstepy i mimo masy potęgi wydaje sie byc miękki, jakby sie rozlewał.
dobrze uspokoiliscie mnie troszke :)

skajłoker
22-04-09, 17:10
to fajnych masz znajomych pewno pracują w aptece:)

Jolly
26-04-09, 09:13
Początkująca: W profilu masz że wyciskasz 50kg, naprawdę tyle wyciskasz? :smile:

//Jolly

Początkująca
27-04-09, 07:34
hehe nie chcę się chwalić =D ale nawet 51x 2 :D zobaczymy jak dalej będzie;D
slim shady bardzo pomógł mi w ułożeniu nowego planu,(dziękuję bardzo :*)
zobaczymy efekty ;)

tm7
27-04-09, 10:16
Chciałbym zobaczyć jak to 51 podnosisz =)

Jolly
27-04-09, 15:07
Hehe, też bym chciał zobaczyć...

//Jolly

michal_f
27-04-09, 15:10
hehe nie chcę się chwalić =D ale nawet 51x 2 :D


ta chyba na maszynach :) bo na sztandze to watpie ;) ale jak tak mowisz to oki :lol:

kfc
27-04-09, 16:16
ja sama rurke podnosze na wf przez 30 sekund i ciezko mi jak cholera ;D

pomeran
27-04-09, 17:30
Początkująca a ile masz latek jak można wiedzieć bo 50kg jak dla panny to niezły wynik :))

Początkująca
27-04-09, 17:33
he;D w profilu napisane ;D

no sztanga sztanga! :P
Myślicie, że co ja tutaj na forum robię?:P

pomeran
27-04-09, 21:55
To ładny wynik Początkująca jak na kobietę jesteś bardzo silna clapclap, silniejsza od wielu młodzieńców w twoim wieku niektórzy mają problem sztangę 20kg wycisnąć

Początkująca
28-04-09, 07:16
aj bo się zaczerwienię =D

Jolly
28-04-09, 07:40
pomeran: no właśnie miałem to mówić :D

//Jolly

Początkująca
28-04-09, 07:53
http://img411.imageshack.us/img411/3706/ggggggg.jpg (http://img411.imageshack.us/my.php?image=ggggggg.jpg)http://yfrog.com/bfgggggggj

kubaCK
28-04-09, 09:54
a pokaz zdjecia :DDDD

pomeran
28-04-09, 10:23
Z checią bym zobaczył jak podnosisz 50 kg szczerze to nie widziałem żeby dziewczyna wyciskała na ławeczce sztange a co dopiero 50kg, tak dla ciekawostki widziałem jak czarnucha przygniotła sztanga 25kg a miał podobny wiek do mojego

Początkująca
28-04-09, 11:35
nie wierze z tym czarnuchem~! ;D moja matka, siora, kolezanka tyle wycisnie;D babcia pewnie tez (seryjnie):P

pomeran
28-04-09, 15:27
To była seria ale nie wiem ile powtórzeń zrobił

Początkująca
28-04-09, 15:41
ile by nie zrobił to takim ciężarem przygniótł się?:D:D

pomeran
28-04-09, 15:57
Naprawdę go przygniotło fakt że z niego straszna chudzina ale go przygniotło