PDA

Zobacz pełną wersję : trening na dwa tygodnie



pawel430
14-04-09, 23:00
Wiem ze były tematy z pytaniami o trening na dwa dni. Ja mam podobny problem, nie mam czasu chodzić na siłownie. Ćwiczę w środę i sobotę. Chciałbym normalnie ćwiczyć wszystkie 3 dni treningowe.
środa: 1 dzien treningowy
sobota: 2 dzien treningowy
środa: 3 dzien treningowy
sobota: 1 dzien treningowy
i tak w kółko na przemian. Chciałbym się dowiedzieć czy to ma jakiś sens. Można robić półtora tygodnia przerwy dla każdej z partii mięśni?

klocur
14-04-09, 23:21
a ile masz czasu na silownie w srody i soboty? jak bedzie to odpowiednoi ciezki trening to cos sie bedzie dalo wykombinowac mysle. poza tym lepsze 2 dni w tygodniu niz nic

slim shady
14-04-09, 23:31
rób trening fbw trenujesz kazda partie na jednym treningu

Jolly
15-04-09, 08:38
Tak jak slim mówi. Dobież sobie jakieś ćwiczenia ze spisu w temacie fbw 5*5, lub jakimś innym, podziel tak aby w jeden dzień trenować całe ciało i podziel na a, b. W Śr rób a, w S b, w Śr a, w S b itd.

Przykład:
Śr:
WL(Klata)
Uginanie rąk ze sztangą(Bic)

Sobota:
Wyciskanie Skosem(Klata)
Wyciskanie Hantlami chwytem zwykłym lub młotkowym(Bic)

to taki przykład jak ułożyć. Oczywiście ma być całe ciało.

//Jolly

pawel430
19-04-09, 17:44
Interesuje mnie trening ACT, tak jak piszecie całe ciało w jeden dzień. Ćwiczę normalnie pomijając tylko jeden dzień. Chciałbym się dowiedzieć ile przez to stracę, czy jedynie wydłużę okres przez który będę chodził na siłownie. Chodząc 3x w tygodniu na siłownie przez miesiąc uzyskam ten sam efekt chodząc 2x w tygodniu przez 1,5 miesiąca? Aktualnie chodzę na siłownie przez prawie przez miesiąc ćwicząc 2 dni w tygodniu pomijając przysiady z obciążeniem i martwy ciąg. Mam skoliozę 13 stopnie i trochę się boję. Jeden ortopeda zakazał mi takich ćwiczeń, a drugi powiedział że mogę ćwiczyć wszystko w wieku 20lat.
Dużo czasu na siłownie 3 miesiące będę miał od lipca. Może lepiej teraz odpuścić i ze względu na małą optymalność i zacząć dopiero od lipca. Jak długo ćwiczy się ACT?

slim shady
19-04-09, 17:51
Chodząc 3x w tygodniu na siłownie przez miesiąc uzyskam ten sam efekt chodząc 2x w tygodniu przez 1,5 miesiąca?
Nie ma tutaj jasnowidzów, jednemu wystarczy 3 dni innemu 6

Mam skoliozę 13 stopnie i trochę się boję. Jeden ortopeda zakazał mi takich ćwiczeń, a drugi powiedział że mogę ćwiczyć wszystko w wieku 20lat.
idź do jakiegos sportowego lekarza, a wyciskasz na płaskiej ? to juz jest bezpieczne dla twojej skoliozy ?

Dużo czasu na siłownie 3 miesiące będę miał od lipca. Może lepiej teraz odpuścić i ze względu na małą optymalność i zacząć dopiero od lipca. Jak długo ćwiczy się ACT?
Ćwicz Ćwicz nie ma opie@#$%^&ia
Ćwiczysz ile chcesz ale zeby była przynajmniej ta 6 tygodniowa ciągłośc, i pamietaj zeby zmieniac cwiczenia co jakis czas

pawel430
19-04-09, 18:03
Mogę wykonywać wszystkie ćwiczenia, a te co napisałem to nie wiem, jedni mówią że tak drudzy że nie. Co myślicie o ćwiczeniu w wtorek i środę. Ma to jakieś szanse?

slim shady
19-04-09, 18:08
ACT robi sie co 48 h wyciskanie na płasko jest równierz niebezpieczne jak MC czy siady

pawel430
19-04-09, 21:51
Będę wykonywał trening:

1.Unoszenie kolan do klatki w zwisie na drążku.(proste brzucha),
2.Prostowanie nóg na maszynie w siadzie.(czworogłowe ud),
3.Uginanie nóg na maszynie w leżeniu przodem(dwugłowe ud),
4.Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce poziomej(klatka),
5.Unoszenie sztangielek bokiem w staniu(naramienne-boczne aktony)
6.Wyciskanie sztangielek w siadzie(naramienne-przednie i boczne aktony),
7.Podciąganie na drążku szerokim uchwytem(najszersze grzbietu),
8.Prostowanie tułowia w leżeniu przodem na ławce poziomej
9.Uginanie ramion ze sztangą w staniu(biceps),
10.Prostowanie ramion na wyciągu.(triceps),
11.Wspięcia na palce w staniu-z maksymalnym rozciągnięciem łydek-podkładka pod palce(łydki).

Numer 9 mogę wykonać na modlitewniku. Mam wykonywać ok. 12 powtórzeń i nie zmieniać ich liczby przez 2-4 cykle? Myślę że będę w stanie wykonywać ten trening 3x w tygodniu. Oprócz siłowni tańczę(mimo wszystko dość męczące) i pływam.
Poniedziałek- taniec(1,5h)
wtorek- basen(8:00), silownia(22:00)
środa- taniec
czwartek- siłownia
piątek- wolne
sobota- basen
niedziela- siłownia

Inne zajęcia nie będą negatywnie wpływać na trening?