PDA

Zobacz pełną wersję : dla kobiety-redukcja



modelos
14-04-09, 22:00
witam !!
od kilku dni moja dziewczyna truje mi tyłek bym jej rozpisał dietkę tylko ze jak ja rozpisze to bedzie wygladac jak moja i pewnie jej sie nie spodoba. chodzi mi o redukcje waży ona 62,5 kg prz wzroście 160 cm i ma 26 lat. jest tylko 1 problem jest ona po operacji i z tego względu nie moze ćwiczyć przez około 1 m-c. i nie weim czy ma dać sobie spokój i przeczekać czy poprostu narazie ograniczyć węgle , cukry i rozłożyć posiłki na 6 dziennie ???

Luka
14-04-09, 22:34
Ok. 1600kcal, ~200g ww, 100g b, 45g tł. Brak ćwiczeń jest uwzględniony w zapotrzebowaniu. Rozłóż to na 4-5 posiłków, wykorzystaj pieczywo razowe, ryż parboiled/basmati, jogurt, ser biały, chude mięso, ryby, owoce o niskim IG, orzechy, oliwę itp.

modelos
15-04-09, 08:56
Dziękuję pozdrawiam :)

Luka
15-04-09, 21:49
Diety 1000kcal to nieporozumienie. Jest taka zasada, że nie powinno się spożywać mnie kcal niż potrzebne jest na Podstawową Przemianę Materii która akurat u osoby dla której jest ta dieta wynosi ok. 1400kcal (dokładne obliczenie wymaga odpowiedniego sprzętu).

Nie ważne czy coś jest sklasyfikowane jako węgle proste czy złożone, ważny jest IG. Jogurt naturalny polecę zawsze i wszędzie.

Żeby zdrowo stracić kilogramy to tylko tak jak zostało przeze mnie przedstawione.

modelos
15-04-09, 21:51
to juz sam nie wiem wiec kogo sie słuchac????

Luka
15-04-09, 21:58
Jak chcesz żeby dziewczyna straciła +-2kg miesięcznie bez ryzyka to mnie, jak chcesz żeby więcej ale być może z atrakcjami w stylu: efekt jo-jo, problemy hormonalne (zanik miesiączki), wyczerpanie organizmu to dinozaura :smile: Proste.

modelos
15-04-09, 22:11
ona ma słaba przemiane mterii

Luka
15-04-09, 22:20
Raczej ciężej spotkać osobę z nadwagą z szybką przemianą materii. A panie które przybiegają do mnie z płaczem, bo się popsuły po dietach 1000kcal mi się po prostu przewidziały :smile:

Luka
15-04-09, 22:53
Popsuły się na diecie nie po.

Danych jest za mało, nawet wieku nie ma więc podejrzewam, że PPM w okolicach 2000 - 2150kcal, a ile kcal do ćwiczeń i życia zawodowego też nie wiem.

modelos
16-04-09, 06:22
To może ktoś trzeci to rostrzggnie?????

Piorun
16-04-09, 06:50
Kalorie nie maja tu wiele do gadania, jak ktoś wspomniał kazdy ma inny metabolizm
Stopniowo trzeba redukowac węglowodany i tluszcze z diety do poziomu minimalnego i patrzec co sie dzieje z cialem i ogranizmem.

PRzeciez wystarczy ze dana osoba na diecie zmieni tryb zycioa na bardziej aktywny i juz trzeba zaczac wiecej jesc zeby ogranizm sie nie meczyl, dozucic weglowodanow.

JEsc mniej przed snem bo to czesty powod odkladania tluszczu etc.