PDA

Zobacz pełną wersję : Dobór dobrej diety - oceńcie i pomóżcie zielonemu! :)



BigMac
12-04-09, 14:02
Witam serdecznie ;)

Tak jak w temacie - chciałbym Was prosić o pomoc w dobraniu odpowiedniej dla mnie diety :) Dieta miałaby być "rzeźbowo-redukcyjna" :P Po treningu na rzeźbę planuję robić aeroby - muszę dość sporo zrzucić! :) Wstępnie ułożyłem sobie produkty, które mógłbym wcinać - oczywiście wymieniając np. przy śniadaniu dane produkty to nie znaczy, że będę je jadł na jedno śniadanie tylko ogólnie, że są to jedne z produktów, które mógłbym jeść :smile:

Śniadanie (ok. 6:30):

*Musli
*Ciemne pieczywo
*Ser biały
*Szynka "mielonka"
*Twarożek wiejski
*Pomidor/ogórek/rzodkiewka
*Zielona herbata

II śniadanie (ok. 10:30):

*Bułka grahamka
*Szynka
*Pomidor/ogórek/rzodkiewka
*0,5l wody mineralnej niegazowanej

Obiad (ok. 15:30-16):

*Ryż gotowany
*Gotowany kurczak/ryba
*Surówka z warzyw/mizeria
*Zielona herbata

Posiłek po treningowy (ok. 18:30):

*Banan/Jabłko
*Jogurt naturalny
*Ciemny chleb/bułka grahamka
*Szynka
*Jogurt naturalny

Kolacja (ok. 21):

*Ciemny chleb
*Twarożek
*Ser biały

Była to dieta pisana tak na szybko - powiedzcie jak to wygląda? Może coś doradzicie/odradzicie?

Tak wogóle mógłby mi ktoś pomóc w wyliczeniu mojego zapotrzebowania na kcal - mam 180 cm wzrostu, 18 lat i 90 kg wagi.

Z góry serdeczne dzięki za rady, opinie itp :) Pozdrawiam, Maciek

007
12-04-09, 22:36
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=7038

ht
13-04-09, 09:40
szynka mielonka. pozamiatales mnie. :lol:
chleb owoce- do smietnika

staraj sie opierac na takich produktach:
wegle:
ryz paroboiled, platki owsiane, wafle ryzowe, kasza gryczana, makaron durum,makaron ryzowy

bialko:
odzywki, jaja ,mieso z kuraka, wolowina , ryby

warzyw sobie nie zaluj

BigMac
13-04-09, 12:32
szynka mielonka. pozamiatales mnie. :lol:
chleb owoce- do smietnika



A chleb czym zastąpić?

ht
13-04-09, 12:55
wafle ryzowe. jak nie mozesz sie przelamac zeby do pracy/szkoly nosic pojemnikow z ryzem

ogolnie chleb w diecie kulturysycznej jest zbedny

Rynju
13-04-09, 17:48
ja bym radzil polaczyc aeroby z dieta i treningiem redukcyjnym, efekty wieksze i szybsze

BigMac
13-04-09, 21:58
A czego napewno unikać w diecie na redukcje? :) Na co zwrócić szczególną uwagę?

ht
13-04-09, 22:16
napisalem na czym masz opierac diete. reszte unikaj

BigMac
15-04-09, 23:45
A z napoi co polecacie? Woda mineralna, zielona herbata...co jeszcze? :) Ile mniej więcej posiłków powinno być przy takiej diecie - 4,5 a może 6? Pozdrawiam

Rynju
17-04-09, 10:17
na przemian zielona herb. i woda :D

ramzes583
17-04-09, 15:34
Tak jak pisze kolega woda i zielona herbata bez curku i wogle odluz cukier i wsystsko podbnego pochodzenia ja stosowalem diete taka:
-po przebudzieniue woda niegazowana tak 2 szklaneczki
-o 10 jadlem 2 kanapki chleba pelnozirnistego i 4 jajka gotowane a doklnie bilako z nich bo zoltka wyzucalem i herbata bez cukru
-o 14 odzywka bialkowa z mlekiem odtluszczonym (pamietaj organizmy wchlonie maksymalnie na raz 30 g białka )
-17 piers z kurczaka herbata bez cukru i jakeis warzywa i troszke makranou
-i meidzy 18 a 19 odzywka bialkowa z mlekiem odtlusczonym i tyle a miedzy posiulkami jak cie bedzie ssalo pij wode ale pamietaj to jest moja dieta i jest bardzo wyczerpujaca ale efektowna ja z bilem w 2 miechy 13 kg ale biegalem ,skakalem na skakance i cwcziczylem na rzezbe i udalo sie:):powodzenia

BigMac
17-04-09, 18:05
Tak jak pisze kolega woda i zielona herbata bez curku i wogle odluz cukier i wsystsko podbnego pochodzenia ja stosowalem diete taka:
-po przebudzieniue woda niegazowana tak 2 szklaneczki
-o 10 jadlem 2 kanapki chleba pelnozirnistego i 4 jajka gotowane a doklnie bilako z nich bo zoltka wyzucalem i herbata bez cukru
-o 14 odzywka bialkowa z mlekiem odtluszczonym (pamietaj organizmy wchlonie maksymalnie na raz 30 g białka )
-17 piers z kurczaka herbata bez cukru i jakeis warzywa i troszke makranou
-i meidzy 18 a 19 odzywka bialkowa z mlekiem odtlusczonym i tyle a miedzy posiulkami jak cie bedzie ssalo pij wode ale pamietaj to jest moja dieta i jest bardzo wyczerpujaca ale efektowna ja z bilem w 2 miechy 13 kg ale biegalem ,skakalem na skakance i cwcziczylem na rzezbe i udalo sie:):powodzenia

A na śniadanie po przebudzeniu co jadłeś? Twoja dieta jak najbardziej mi odpowiada :)

luo
17-04-09, 20:04
Tak jak pisze kolega woda i zielona herbata bez curku i wogle odluz cukier i wsystsko podbnego pochodzenia ja stosowalem diete taka:
-po przebudzieniue woda niegazowana tak 2 szklaneczki
-o 10 jadlem 2 kanapki chleba pelnozirnistego i 4 jajka gotowane a doklnie bilako z nich bo zoltka wyzucalem i herbata bez cukru
-o 14 odzywka bialkowa z mlekiem odtluszczonym (pamietaj organizmy wchlonie maksymalnie na raz 30 g białka )
-17 piers z kurczaka herbata bez cukru i jakeis warzywa i troszke makranou
-i meidzy 18 a 19 odzywka bialkowa z mlekiem odtlusczonym i tyle a miedzy posiulkami jak cie bedzie ssalo pij wode ale pamietaj to jest moja dieta i jest bardzo wyczerpujaca ale efektowna ja z bilem w 2 miechy 13 kg ale biegalem ,skakalem na skakance i cwcziczylem na rzezbe i udalo sie:):powodzenia

ramzes583: No no 13kg w 2 miechy tylko pozazdrościc ale wydaje mi się że połowa z tego to była sucha masa.. Tak poza tym wiesz co to jest śniadanie??(pisze bo zauważyłem że go wcale nieuwzględniłeś) To jest jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia! Pytasz dlaczego?? Ponieważ przez całą noc niedostarczasz żadnych posiłków więc rano trzeba jak najszybciej pozbierać sie z nocnego katabolizmu. Najlepsze są wtedy jaja+płatki owsiane. Nie ma takiego czegoś jak ustalona granica wchłonięcia białka przez organizm.. O różnych porach dnia organizm jest w stanie przyswoić różne jej ilości, tym bardziej że każdy ma inna przemianę materii. Najwięcej przed i po treningu, wtedy należy dostarczyć około 0,5g jeśli jest to redukcja możesz zjeść 0,6g. Rano najlepiej jeść płatki owsiane + jaja. Bzdurą jest że nienależy jeść zółtek podczas redukcji. Oczywiście je sie mniej zółtek ale powinny sie znajeść w diecie. Na kolacje twaróg+tłuszcze roślinne np oliwa z oliwek/pestek z winogron albo siemie lniane. Reszta posiłków powinna przede wszystkim składać się z ryżu brązowego/paraboiled, chudych ryb w ciągu dnia(np tunczyk), natomiast tłustych na kolacje(np makrela), twarogu/serka wiejskiego, makaronu razowego, piersi z kuraka, pieczywa pełnoziarnistego, rożnego rodzaju tłuszczy roślinnych np pestki z dyni/słonecznika, siemię lniane, oleje, owoce, dużo warzyw i wody. Unikaj przede wszyskim białego pieczywa i mleka(oczywiście chodzi mi o normalne mleko czyli 2%, odtłuszczone możesz pić). Zresztą wszystko o co pytasz znajdziesz w dziale DIETA w podwieszonych, proponowałbym Ci przeczytaj pare tematów.

"Po treningu na rzeźbę planuję robić aeroby - muszę dość sporo zrzucić! :)"
Aeroby najlepiej rób rano po przebudzeniu naczczo i ewentualnie po treningu, ale pamiętaj co za dużo to niezdrowo. Zresztą najlepiej przeczytaj te relacje:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=18237
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=18342

ramzes583
17-04-09, 20:30
ramzes583: No no 13kg w 2 miechy tylko pozazdrościc ale wydaje mi się że połowa z tego to była sucha masa.. Tak poza tym wiesz co to jest śniadanie??(pisze bo zauważyłem że go wcale nieuwzględniłeś) To jest jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia! Pytasz dlaczego?? Ponieważ przez całą noc niedostarczasz żadnych posiłków więc rano trzeba jak najszybciej pozbierać sie z nocnego katabolizmu. Najlepsze są wtedy jaja+płatki owsiane. Nie ma takiego czegoś jak ustalona granica wchłonięcia białka przez organizm.. O różnych porach dnia organizm jest w stanie przyswoić różne jej ilości, tym bardziej że każdy ma inna przemianę materii. Najwięcej przed i po treningu, wtedy należy dostarczyć około 0,5g jeśli jest to redukcja możesz zjeść 0,6g. Rano najlepiej jeść płatki owsiane + jaja. Bzdurą jest że nienależy jeść zółtek podczas redukcji. Oczywiście je sie mniej zółtek ale powinny sie znajeść w diecie. Na kolacje twaróg+tłuszcze roślinne np oliwa z oliwek/pestek z winogron albo siemie lniane. Reszta posiłków powinna przede wszystkim składać się z ryżu brązowego/paraboiled, chudych ryb w ciągu dnia(np tunczyk), natomiast tłustych na kolacje(np makrela), twarogu/serka wiejskiego, makaronu razowego, piersi z kuraka, pieczywa pełnoziarnistego, rożnego rodzaju tłuszczy roślinnych np pestki z dyni/słonecznika, siemię lniane, oleje, owoce, dużo warzyw i wody. Unikaj przede wszyskim białego pieczywa i mleka(oczywiście chodzi mi o normalne mleko czyli 2%, odtłuszczone możesz pić). Zresztą wszystko o co pytasz znajdziesz w dziale DIETA w podwieszonych, proponowałbym Ci przeczytaj pare tematów.

"Po treningu na rzeźbę planuję robić aeroby - muszę dość sporo zrzucić! :)"
Aeroby najlepiej rób rano po przebudzeniu naczczo i ewentualnie po treningu, ale pamiętaj co za dużo to niezdrowo. Zresztą najlepiej przeczytaj te relacje:
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=18237
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=18342

moja sniadnaie bylo o 10 tajk jak napisalem rano po przebudzeniu woda i potem sndanie wiem ze kazdy ma inny organizm i inna przemiane materi ale kazdy inaczej reaguje ja tak jadlem i meisnie mi zostaly a fata polecial i organzim wchlania bialko roznie ale ja mowie o jednorazowym wchlonieciu bialak na jeden raz bo wiecej nie wchlonie na raz i potem za przeproszeniem wysrasz to bialko:):)pozdro mi ta diat pomogla jest bardzo wyczerpuijaca ale dala mi efet potezny:) kazdy musi obserwoac swoj organizm i patzrec jak reaguje rob tak jak kazdy wegle zmniejszaj a dokladaj bialka i zapomnialem dodac ze bralem L karnityne w plynie , do tego bcca plus hmb , i do tego Hardcore ktore podnosilo temperture ciala :) jelzie zazucisz hardcore to pamiatj ze do 18 najpozniej je wziac bo potem nie ebdziesz spal w nocy ja tak mialem ale dzialalo i polecam goraco:)