PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o sprawdzenie i ułożenie treningu



bertooh
12-04-09, 00:15
Staż: hmm może z rok, ale raczej nie bardzo systematycznie, trochę mocno się obijałem.
Wiek 18 lat, masa ciała 62 kg, 176 cm wzrostu.
Cel: masa oczywiście.

Chciałbym poprosić o przeróbkę treningu, bo na pewno się przyda. Sam nie wiem jaki ułożyć. Dodam, że mniej więcej dwa razy w tygodniu biegam po boisku i trenuję trochę piłkę nożną. Pewnie ma to negatywny wpływ na masę no ale cóż- kocham piłkę.

Początkowo (jak każdy zielony) nie trenowałem MC ani nóg, ale ostatnio jakoś w wolnym czasie zacząłem próbować. Może napiszę jak wyglądał mój plan przez dość długi okres czasu:

Poniedziałek (klatka piersiowa)
Wyciskanie na ławce prostej 4 serie (zwiększanie obciążenia po serii)
Wyciskanie na skośnej 4 serie (zwiększanie obciążenia po serii)
Wyciskanie sztangielek na ławce skośnej (zwiększanie obciążenia po serii)
Rozpiętki na ławce skośnej

Wtorek (biceps,triceps)
Wyciskanie sztangielek z zza karku -najpierw jedna ręka, póżniej druga (nie wiem jak to nazwać (zwiększanie obciążenia po serii)
Wyciskanie francuskie zza karku gryfem łamanym stojąc
Pompki tyłem ?? z obciążeniem na brzuchu (również nie wiem jak nazwać)
Uginanie ramion z gryfem łamanym
Uginanie ramion ze sztangielkami

Środa (przerwa)

Czwartek (barki)
Wyciskanie sztangi zza karku
Wyciskanie sztangi przed głową
Wyciskanie sztangielek ze skrętem
Unoszenie ramion ze sztangielkami

Piątek zazwyczaj machałem bezsensownie, bądź w weekend.

Proszę o "małą" modyfikację mojego pseudo treningu :silenced:
Zacząłem robić martwy ciąg i daję radę z nim, nogi również. Co do sprzętu to do dyspozycji gryfy, ławeczka, pas i w zasadzie to wszystko :neutral:

Pozdrawiam i wesolutkich :happy:

Młody
12-04-09, 15:26
za dużo ćwiczeń na klatę wystarczą 3
czyli płaska skos i rozciąganie
co do wtorku wydaję się ok
czwartek
ćwicz tył boki i przód żadncyh skrętów i innych wynalazków najpierw masa
czyli proste środki
wyciskanie hantli
podciąganie sztangi do brody
ściąganie linki na tył lub hantlami w opadzie tułowia

Gdzie masz plecy i nogi ?????
I nie machaj nigdy za dużo i bez sęsu bo organizm rośnie jak się regeneruje a nie jak machasz bez sęsu

3ndriu
12-04-09, 15:36
A co powiesz na to ?
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15298

pawelek616
12-04-09, 19:43
Ja pierdole. A potem Hardwork ma zawsze racje, że od splitu nic nie rośnie.

hans1237
12-04-09, 20:31
jasne wszyscy jechaliscie splitem dopóki hard was nie oświecił,a teraz wielkie narzekanie na split który jest treningiem wielu kulturystów!!!!! nie spróbowałem jeszcze fbw ale na split nie dam nic powiedziec,od poczatku na tym jade i nie wyglądam zle,a fbw zastosuje na przełamanie tylko, i spowrotem split!!!!!

Jolly
12-04-09, 20:36
A można widzieć po ile powtórzeń w serii robisz?

//Jolly

.Smile
12-04-09, 20:36
powiem tak, ćwycziłem splitem dwa razy, potem zastosowałem fbw 5x5
i powiem tylko, że fbw>split.

miałem takie same podejście jak ty hans, ale się przekonałem na prawdę.
Nie mówię, że nie wróce do splita - bo wrócę, ogromnym minusem fbw (jak chyb ainnych planów) jest monotonia.

Jolly
12-04-09, 20:38
Monotonia jest wtedy gdy robisz cały czas to samo. Wtedy faktycznie nic nie rośnie. W FBW biorąc coraz większe ciężary pobudzasz coraz więcej włókien mięśniowych co równa się z szybkimi przyrostami.

//Jolly

.Smile
12-04-09, 20:43
zgadzam się, ale mi chodzi o trening A, B który ma cały czas ten sam zestaw ćwiczeń. Ja jako początkujący (tj, ćwiczyłem 8 miesięcy. Teraz mam przerwę, od czasu do czasu z koleżanką na siłownie chodzę) lubię różnorodne plany, dlatego split mnie korci bo namacham się na treningu w chuj, ale efekty będą mniejsze niż po fbw, ale oczywiście wolę efekty niż machanie bez sensu ;d

hans1237
12-04-09, 20:43
ale jak wyglad????miesnie tak jak po splitach?????równo rozwiniete??????? czy efekty wizualne po fbw bardzo sie róznią?????? skoro hard mówi ze dobre to popieram mimo ze ten gośc to dla mnie zagadka........i nie zawsze mu wierze....

.Smile
12-04-09, 20:46
tego ci już nie powiem, bo za krótko ćwiczę.

a co do harda to faktycznie ma scince faction w głowie jeżeli chodzi o siłownie ale ja mu wierze :D
trzeba komuś wierzyć.

Jolly
12-04-09, 20:48
Po FBW będziesz miał lepszą masę, po splitach trochę rzeźby.

Znam gościa co na oponach ćwiczył i ładnie wyglądał. Bo dobrze robił. Dlatego też teza `że po splitach nic nie rośnie` jest do pici.

Smile: 1h dziennie co 2 dni można wytrzymać. Fajna ta koleżanka? :P

//Jolly

.Smile
12-04-09, 20:55
Wiesz, inni ludzie w pracy naszą kartony i też dobrze wyglądają. Kwestia genetyki, nie neguje sensu ćwiczenia splitem.

Zajebista jest, mówię ci :D

Jolly
12-04-09, 20:57
Hehe, to uważaj żeby ci testosteron nie skakał za mocno :D

Taa, albo jak ktoś w kamieniołomach robi. Nie ćwiczy i 140 podnosi :D

//Jolly

.Smile
12-04-09, 21:00
mam dodatkową motywację żeby na siłownie chodzić, lipnie tylko że 3 razy dalej niż moja siłownia :P i droższa... ehhh one nie widza tego poświęcania :D jeszcze mnie na imprezy wyciąga, gdzie oczywiście alkohol się leje litrami, więc ćwiczenie na siłowni traci sens... ale na to przyjdzie pora, na razie zabawa :D i matura, której chyba nie napiszę bo się opierdalam cały czas ;d

Jolly
12-04-09, 21:01
Wypić raz na jakiś czas można, najgorzej jak potem zaczniesz tracić masę(jeśli wiesz o co mi chodzi :P)..., ale do matury się przygotuj :]

//Jolly

hans1237
12-04-09, 21:20
ok wiec tak....... split na przemian z fbw to mi odpowiada

pawelek616
12-04-09, 21:22
Jeszcze dorzuce swoje 3 grosze. Jechałem już troche fbw ale głównie split stosuje. Według mnie jedno i drugie jest bardzo dobre.

Wiadomo standardzik splicik: duże partie 12 serii, małe 9 serii, każda partia raz w tygodniu. To jest ok ale przez pierwszy roczek. Potem trzeba dokładać ćwiczeń i powtórzeń, trzeba eksperymentować kombinować i to jest właśnie zajebiste, że musimy coś zmienić i przez to uczymy sie nowy rzezczy:smile:

To jest dla mnie istota treningu dzielonego. Na siłce widze, że dużo osób ćwiczy zbyt oklepanymi regułami i przez to nie rośnie. Tyle z mojej strony.

Jolly
12-04-09, 21:36
Hans: możesz najpierw pojechać FBW, a potem robić sobie splitem.

Pawelek: Mniejsze partie(np. biceps) możesz 2* w tygodniu robić.

//Jolly

pawelek616
12-04-09, 21:46
Wiem, chodziło mi o podkreślenie standardu.

jasiu_kks
12-04-09, 21:51
chłpie zacznij jeśc a nie 18 lat i 6kg to jest smieszne

hans1237
12-04-09, 21:54
do kogo to

bertooh
12-04-09, 23:28
Zapewne do mnie :errf: Tylko, że jem i to sporo i zawsze odwieczny problem z nabraniem masy :cry:

Temat się rozwinął, ale nie w tym kierunku. To jak z tym treningiem?
Czy najlepiej w moim przypadku zacząć stosować ten trening? http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14506