PDA

Zobacz pełną wersję : zwykle fbw



magic_key
11-04-09, 20:26
siema, mam do dyspozycji drążek,hantle, sztange i ławeczke.
Chce ćwiczyć 2 razy w tygodniu (żadziej 3 razy) bo dochodza jeszcze 2 treningi kickboxingu.
Nie wiem czy lepiej jechac tylko jednym, czy rozłożyć na dwa różne zestawy. W każdym razie, może być coś takiego:

Nogi - przysiady - 3 serie (nie chce zbyt nog robic, ale mus to mus)
klata - wycisk płasko 3 serie (8-10 powt)
barki - wycisk stojąc 3 serie (8-10 powt)
plecy - martwy ciąg 3 serie(6-8 powt)
drążek nachwyt 2 serie z obciążeniem max. powt.
triceps - pompki na ławce 2 serie(15 powt z obciazeniem)[nogi mam na krzesełku, a ręce na ławce i jade dupskiem tak na dół i do góry]
biceps - uginanie ze sztanga 2 serie (8-10 powt)

moglibyscie mi powiedziec czy dobry? powiedzieć co byście zmienili(jeśli trzeba) ??

Jolly
11-04-09, 20:54
Najlepiej ćwiczyć w 2 dni. Poniedziałek i czwartek/piątek. W każdy dzień robisz all ćwiczeń na całe ciało(zasada fwb). A co do treningu to 5 serie po 5 powtórzeń odpowiednio 60, 70, 80, 90, 95% max ciężaru. Na triceps bardzo dobrym ćwiczeniem byłoby pompki na poręczach, jak masz możliwość ofc.

Biceps to samo 4-5 serii.

//Jolly

magic_key
11-04-09, 22:01
hmm no wlasnie nie mam mozwliwosci :) a trening 5x5 robilem ale efektow zbyt duzych chyba nie ma - a na biceps robilem podciaganie na drazku i teraz chcialem zmienic plan zeby robic po 8-10 powt na wiekszosc grup

Jolly
11-04-09, 22:05
To jak przy 5x5 nie było efektów to tym treningiem też raczej nie będzie. Może coś źle robisz, jaką masz dietę?

//Jolly

magic_key
12-04-09, 08:05
efekty byly, ale małe(rekordow nie sprawdzalem, ale na serie : barki-10kg,klata ~7kg, mc~10kg) i trening mnie już troche znudził. Poza tym chce zaczac cwiczyc porzadnie biceps, a nie przez podciaganie na drazku. A o diete nie pytaj, wiem ze to raczej podstawa, wiec staram sie jesc wiecej bialek i wegli, ale nie chce o diecie rozmawiać.

magic_key
12-04-09, 08:12
Poza tym dlaczego jestes tak uparty na ten fbw 5x5 ?
Dlaczego myślisz ze on taki doskonały??Mi sie zdaje ze od kiedy hardworkout wszedł na forum to wszyscy się napalają na jego plany, a inne są be. Dobra rozumiem, że gościowi można zaufać bo widać że osiągnął efekty, ale na każdego działa co innego. Jak mialem instruktora na siłce, który też troche osiągnął to dawał mi całkiem inne plany - splita. Kumple którzy ćwiczą, też to inaczej robią i też mają efekty, więc nie można się opierać na jednym gościu, tylko dlatego, że zbudował niezłą muskulature, bo po prostu na niego to widocznie podziałało, miał super diete i super predyspozycje.

sts
12-04-09, 09:16
magic_key po co piszesz to samo na każdym forum?

wojtas3
12-04-09, 09:27
żeby nie zakładać nowego tematu spytam tu to dobre ćwiczenie na triceps?
triceps - pompki na ławce 2 serie(15 powt z obciążeniem)[nogi mam na krzesełku, a ręce na ławce i jadę dupskiem tak na dół i do góry]

michal_f
12-04-09, 11:03
to cwiczenie nazywa sie pompki w podporze tyłem i jest naprawde dobre na trica :smile: ale lepiej bylo by jakbys zakladal nowe tematy a nie komus smiecil :smile: to tak na przyszlosc ;) pzdr

magic_key
12-04-09, 13:10
magic_key po co piszesz to samo na każdym forum?

2 forum to kazde forum :D? aha
po prostu nikt mi do tej pory nie odpowiedzial za bardzo. dzieki