PDA

Zobacz pełną wersję : Wiem,po raz kolejny biceps.



EMK
02-12-06, 17:01
Sory za to ze pisze kolejny temat o bicepsie,ktorych jes duzo na tym forum,ale zaden w 100% nie wyjasnia mi mojego problemu.Czwicze biceps tak Wtorek-Uginanie ramion ze sztanga stojac przy scianie 4x10x8x8x6 i uginanie ramion z chantelkami stojac uchwyt mlotkowy 3x8x8x8.I Sobota te same cwiczenia,mam pytanie czy dobrze cwicze,poniewaz nie mam od dluzszego czasu przyrostow,moze za czesto albo za zadko,uprawiam jeszcze inna dyscypline gdzie lapy dostaja w kosc i nie wiem juz jak mam to wszystko ulozyc.

bocion
02-12-06, 17:35
Wiesz co, wydaje mi sie ze cwiczysz za duzo. Zmniejsz do 1 raz w tygodniu tego bica. Rob 3 serie po 10 powtorzen. Ja mialem kiedys taki zastoj na barkach bo cwiczylem je 3-4 razy w tygodniu. POzdro

[ Dodano: 02-12-2006, 17:40 ]
Aha i rob 3 rozne cwiczenia po 3 serie(np. uginanie ramion ze sztanga, uginanie ramion z hantlami siedzac, uginanie ramienia wspartego o kolano)

[ Dodano: 02-12-2006, 17:42 ]
Robiac trzy rozne cwiczenia pobudzisz wiecej plaszczyzn tego miesnia. Bedzie on bardziej wszechstronnie rozwiniety

EMK
02-12-06, 18:25
No dzieki stary chyba sie na to przezuce skoro tak radzisz mam jednak takie zajawki ze mi sie wydaje ze im zadziej cwicze ty bardziej maleje,ale sproboje,mam jeszcze pytanie musze we wszystkich seriach robic po 10 powtorzen?nie moge do planu ktory podalem wyzej dorzucic jeszce jednego cwiczenia?

bejnar
02-12-06, 18:49
lepiej rób np. 3ćwiczenia po 3 serie i 10 powtorzen. Pamietaj że mięśnie rosną podczas regeneracji która powinna wynosić ok. 72h (3 dni). Ciagłym trenowaniem mozesz tylko przetrenować biceps oraz nabawić się różnych kontuzji. Trenuj raz w tygodniu a dobrze :) i nie patrz ze nie rosnie :D lapa ma to do siebie że nie widać szybko efektów nagle nie skoczy Ci kilka cm :D więc wytrwałości życze :D

EMK
02-12-06, 20:24
Panowie wybralem takie 3 cwiczenia,Uginanie ramion ze sztanga stojac przy scianie, uginanie ramion z chantelkami stojac uchwyt mlotkowy i uginanie ramion z chantelkami stojac z suplimacja nadgarstka,moze tak byc?poniewaz uginanie chantelki o kolano robilem przez ostatnie 5 miesiecy wiec chcial bym cos zmienic.

ro_ot
02-12-06, 20:52
dobrze moze byc, tylko radze Ci zmieniac cwiczenia na bica w miare mozliwosci, zebys nie robil tego samego, bo miesnie szybko sie przyzwyczajaja do pewnych plaszczyzn i lubia nowe wyzwania to prowadzi do ich powiekszania wiec pocwicz teraz np przez 3 tyg te cwiczenia a pozniej zmien kolejnosc, albo jedno zastap innym itd. powodzenia

bejnar
02-12-06, 20:59
może pozginaj ze sztangą? modlitewnik lub wyciąg dolny ponieważ wszystkie Twoje ćwiczenia to głownie polegają na tej samej pracy miesnia i tej samej jego płaszczyzny

ro_ot
02-12-06, 21:12
bejnar, hmmmm a czy nie zauwazyles przypadkiem ze biceps bo o nim mowa pracuje caly czas w tej samej plaszczyznie... wszystko zalezy od chwytu ciezarka lub sztangi, raz pobudzamy bardziej glowe zewnetrzna bicepsa, a raz wewnetrzna czasami obie pracuja z podobnym natezeniem... modlitewnikiem czy wyciagiem powodujemy ze zwieksza sie trudnosc wykonywanego cwiczenia :)

bejnar
02-12-06, 21:28
o to mi chodziło, żeby nie pracować samymi hantlami, tylko urozmaicic np. w wyciąg

ro_ot
02-12-06, 21:33
ok sorki wiec troche sie niezrozumielismy :) ale juz wiadomo o co chodzi wiec jest git :)

EMK
02-12-06, 22:04
Niestety cwicze w domu,i dysponuje tylko chantlami i krotka sztanga.

bocion
03-12-06, 09:04
Tak tez pomyslalem, dlatego napisalem ci takie cwiczenia ktore mozesz wykonywac przy pomocy tylko hantli i sztangi. Mam ta sama sytuacja, cwicze tylko na wolnych ciezarach, bo nie stac mnie na profesjonalny sprzet typu atlasy, wyciagi itp.

bejnar
03-12-06, 10:13
biceps ogólnie nie jest za dużym mięśniem, triceps dobrze rozbudowany sprawia wrażenie wielkiej łapy, no ale biceps też ma swoją role, może wykonuj biceps i triceps tego samego dnia? i pracuj w superseriach :) dobrze pompują łape :grin:

EMK
03-12-06, 12:10
Tricepsa nie dal bym rady cwiczyc na raz z bicepsem,poniewaz jak juz wspomnialem cwicze jeszcze cos innego gdzie lapy dostaja w kosc glownie triceps i barki,i tricepsa zawsze cwicze po treningu zeby odpoczol do nastepnego.

Aha no zapomnialem powiedziec ze dzis po wczorajszym treningu mam zakwasy na bicepsie co mi sie juz dlugo nie zdazylo,nadal jednak obawiam sie ze jak bede cwiczyl raz w tygodniu to ze mi lapa spadnie i sila(mam nadzieje ze nie)w koncu tak mi radzicie wiec sproboje.

bejnar
03-12-06, 13:13
Przy dobrym treningu raz starczy, ale jeśli uważasz biceps za słabo rozwinietą partie to mozesz robić i 2 ale to już max, pamietaj też o klatce, plecach, nogach itp. każda partia mięśni jest ważna. Pozdrawiam i życze owocnych treningów

EMK
17-12-06, 23:49
Dobra minely 3 tygodnie,w czasie tych 3 tygodni cwiczylem 3 razy bicepsa,po kazdym treningu mialem na dzien nastepny zakwasy,czy juz czas zebym zmienil cwiczenia jakie wykonuje na biceps?robilem takie:Uginanie ramion ze sztanga stojac przy scianie,Uginanie ramion z chantelkami stojac uchwytem mlotkowym i Uginanie ramion z chantelkami stojac z supinacja nadgarstka.Jesli mam juz zmienic cwiczenia to jakie proponujecie?