PDA

Zobacz pełną wersję : Maksymalna liczba serii w intensywnym treningu na mase



Piorun
10-04-09, 16:27
Witam
Zastanawia mnie ile serii maksymalnie-optyamalnie powinno sie wykonywac w intensywnym treningu na mase

dotychczas robilem po 6 serii na cwiczenie
przykladowo:

poniedzialek:
miesnie piersiowe - wyciskanie sztangi lezac - 6 seri ( w tym pierwsza rozgrzewkowa), powtórzenia 12-6

- Czyli robilem jedno cwiczenie izolowane na konkretna grupe miesni, robiac 6 serii dziennie, nastepnie 1-2 dni regeneracji i znowu seria


Wyczytalem jednak ze serii moze byc nawet 15
i w ciagu jednego dnia mozna laczyc kilka typow cwiczen na dana grupe miesni:
PRzykladowo:
miesnie piersiowe - wyciskanie - 5 serii po 8 powtórzeń (z progresja)
miesnie piersiowe - rozpietki - 5 serii po 8 powtórzeń
miesnie piersiowe - wyciskanie hanlti w skosie - 5 serii po 10 powtórzeń

to wszystko w ciagu 1 dnia
+ regeneracja(1-2dni)

Pytanie:
Czy taka metoda jest skuteczna i lepsza w intensywnym treningu na mase?
Czy ja stosujecie?
Czy stosujac ok 12-16 serii na jedna gupe miesni nie dochodzi do przetrenowania?

dzieki za odpowiedzi :smile:

007
10-04-09, 16:35
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15298

Piorun
10-04-09, 17:02
dobre informacje na start
ale co wazne chodzi mi o granice wytrzymalosci miesnia podczas treningu

trening masowy, budujacy poczatkowy mona robic intensywnie i mniej intensywnie

cwiczenia po 3 serie nawet jesli obejmujace duze grupy miesnioew (marty ciag) wydaja sie skąpe, skoro moge zrobic 7 serii - mam na to energie i czas

chodzi mi glownie o to czy mozna w ciagu jednego dnia stosowac kilka cwiczen na 1 grupe miesni czyli np: 5 seri MC + 5 serii przysiadow

hans1237
10-04-09, 18:08
chodzi mi glownie o to czy mozna w ciagu jednego dnia stosowac kilka cwiczen na 1 grupe miesni czyli np: 5 seri MC + 5 serii przysiadow[/QUOTE]

no niby mozna ale nie za bardzo ze wzgledu na kręgosłup,ja tak osobiscie robie wiec jak uwazasz,a z tym max powt to sprawa indywidualna jest

007
10-04-09, 18:54
chodzi mi glownie o to czy mozna w ciagu jednego dnia stosowac kilka cwiczen na 1 grupe miesni czyli np: 5 seri MC + 5 serii przysiadow

tak właśnie ćwiczą najlepsi ,ja też choć nie jestem najlepszy :p


jest takie mądre powiedzenie

stymuluj a nie niszcz - na początku wrażenia że trening słaby i wahania psychiki ale z nadejściem kilogramów w cotygodniowym progresie marzysz aby trening się już zakończył ;p spróbuj fbw dla osób ze stażem mniejszym niż 6 miesięcy ze zbioru by HardworkOUT. Plan jest kozacki w swej prostocie .I nie szukaj dalej przez najbliższy czas .pozdro

acha nazwa dla osób ze stażem poniżej 6 miesięcy może być myląca ,ten trening nadaje się też dla osób ze stażem 5 lat i węcej

Piorun
11-04-09, 12:27
mysle ze plan powinien byc dostosowany do checi, i mozliwosci

jak narazie bol mnie kreci, nie trace zapalu i forme mam dobra, przyrosty ida z tym w parze, 13 kg ale sporo z tego to tluszczczyk (ze 50 % co najmniej:errf:) ale to i tak sporo jak na 1,5 miecha
psychika jest moja mocna strona

wypróbuję te techniki nakladania cwiczen - wyjdzie mi po 10-14 serii na okrslone partii miesni, ale mysle ze z dobra regeneracja beda same plusy :smile:

kastorius
12-04-09, 23:18
maskówka:

zakres ruchu ćwiczeń 8- 12 powtórzeń

serie na male miesnie - bic, tric , przedramie , lydka - 9-12
serie na duze - nogi, plecy , klatka i na barki - 12-16

łydki 2x w tyg i przedramie

wiecej: http://kastorius.blogspot.com/search/label/MASA