PDA

Zobacz pełną wersję : Trening ;]



DafneY
08-04-09, 15:57
Witam.


Mam 13 latek ;] (Little Baby) i warze 45-50kg wzrost: 155-160 cm
Zacząłem trening ;]
Mamy z kumplami siłke i mój trening wygląda tak ;]

Hantelki w dwóch pozycjach (4-6kg) - 10/10/10/10/10/10
Ławka (Sztanga) - 15kg/10 razy i 6 seri , 17,5kg/8 razy i 5 seri , 20kg / 7 razy i 4 serie , 25kg/5 razy i 3 serie ;]

Polecacie trenowac tak samo i czy wogóle moge w tym wieku trenowac?
Prosze o szybką pomoc i ewentualnie napisac nowy plan cwiczen.
Z góry dziękuje za fachową pomoc!
Ewentualnie piszcie jakie dane wam dopisac.
Pozdrawiam!

3ndriu
08-04-09, 16:09
W Twoim wieku, zajmij się treningiem domatora:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.asp

Graj z chłopakami w piłkę, biegaj, pływaj, podróżuj rowerem :P

lovelas69
08-04-09, 16:16
no to jak od 25 kg zaczynasz to siłacz z Ciebie :) ja jak zaczynałem w wieku 17 lat to od 30 oczek :)

DafneY
08-04-09, 18:33
Heh ja i tak na upartego chce pocwiczyc i chyba bez przeciazania kregoslupa nic mi sie stac nie powinno prawda ? ;] albo napiszcie mi ogółke

Siena8
08-04-09, 19:42
Pewnie, że Ci się może stać nawet bez przeciążania kręgosłupa :) Nawet wykonując najpospolitsze "Wyciskanie na Ławce" bez odpowiedniej techniki obciążasz kręgosłup ;> a jestem pewien, że tzw 'mostku' nie robisz, a właśnie to jest ta między innymi poprawna technika, a bez niego obciążasz kręgosłup;>. Po pierwsze zadajesz pytanie czy możesz ćwiczyć, a jeżeli Ci każdy napisze że nie to Ty i tak będziesz miał to gdzieś (tego jestem pewien w 99%) masz dopiero 13lat, życie się nie kończy na tych 13 latach [nie wiem która to klasa, zgaduje że 1gimnazjum tak?] i na siłownie jeszcze zdążysz i, a teraz zajmij się innymi sportami których jest baaaardzo dużo np pływaj (również bardzo dobrze wpływa na sylwetkę) biegaj , graj w jakieś sporty drużynowe itp a podnoszenie ciężarów zostaw sobie na później. Kiedyś jeżeli teraz posłuchasz mojej rady i swoją przygodę z siłownią zaczniesz za chociaż 3-4 lata to sobie pomyślisz 'jaki to ja byłem głupi że będąc takim gówniarzem chciałem ćwiczyć kulturystyke' teraz pewnie uważasz że opowiadam głupoty, ale uwierz mi że tak będzie na 100%!!

Każdy trochę bardziej doświadczony kulturysta, czy każda strona poświęcona kulturystyce odradza/przestrzega przed zbyt wczesnym rozpoczęciem swojej przygody na siłowni, a uwierz mi to nie jest bezsensowne gadanie starszych, tylko szczerza prawda. Oczywiście zrobisz jak zechcesz, ale ja Ci tylko mówię jak jest :)

DafneY
08-04-09, 19:51
Tzn. Nie mam dostepu do basenQ itp ale za to do siłki xD takie to moje szczęście :errf:
Chce się dowiedziec czy sztanga i hantle sa dla mnie dozwolone ...
Nie chce odrazu jak pudzian wygladac tylko zadbac troche o siebie mozecie mi podeslac jakies filmiki jak dobrze wykonac te cwiczenia ;p
Czytałem, że nie ktorzy wczesnie zaczeli i źle skonczyli ale też sa Ci co w wieku 16 lat moga się już pochwalic super sylwetka ;p
<HELP ME>! ; <
Chciałbym cwiczyc ale jest to ryzyko :/
Właściwie napiszcie co mi sie moze stac ;p
Pozdrawiam.!

DafneY
08-04-09, 19:54
Może jakieś odrzywki mi pomoga ?? Pisac PROSZE o POMOC fachowców ;] (Czyli Was) Każde zdanie wezme pod uwage

3ndriu
08-04-09, 20:41
O odżywkach nawet nie myśl.

seba1045
08-04-09, 20:41
widze ze juz zdecydowales sie w 100% na silownie,lepiej by bylo jakbys jeszcze poczekal zadbaj o wydolnosc -jazda na rowerze ,gra w pilke duzo ruchu,. a jak sie uparles to proponuje trening calego ciala ale na malych ciezarkach

DafneY
08-04-09, 20:44
Seba mógłbyś mi ułozyc plan cwiczen ? Bardzo bym prosil ;]

seba1045
08-04-09, 20:48
nie jestem ekspertem ale ja bym zaczol 2 razy w tygodniu cale cialo po 2 serie malutkim ciezarem 15-20 powt

slim shady
08-04-09, 20:50
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15375
rób trening domatora, korzystniej Ci wyjdzie niz zabawa sztanga

regan14
09-04-09, 09:53
na poczatek wogole bym proponował tylko pompki i "zabawe" z drązkiem.
a o odzywkach to mozesz zapomniec minimum do 17 roku zycia, choc tez nie wskazane.
jeszcze masz czas twoje kosci sie jeszcze kształtuja, chyba nie chcesz chodzic pozniej powyginany, tylko dla tego ze chciales byc mlodym "koxem"

DafneY
09-04-09, 14:09
Zdecydowałem się na ten trening domatora (Pompki w różnych pozycjach, hantle itp...itd...)
Ale...Po sztandze czuje większy efekt czy jak bym bral tylko tą sztange to czy może mi to jakoś zaszkodzic ?

slim shady
09-04-09, 14:11
Po sztandze czuje większy efekt
większy efekt z porównaniu z czym ?

DafneY
09-04-09, 14:12
z treningiem domatora

DafneY
09-04-09, 14:13
Zaszkodzi mi to jak bede robił trening domatora + sztange ?? :errf:

slim shady
09-04-09, 14:19
a robiłes trening domatora ze porównujesz ?
odpusc sobie wolne ciezary i zajmij sie cwiczeniami z własnym ciezarem, mozesz dodac do treningu podciaganie

DafneY
09-04-09, 14:21
A Czy w jakis sposob moze mi to zaszkodzic :errf: ??

slim shady
09-04-09, 14:25
moze, nie masz jeszcze wzmonionych stawów i kosci są słabe, mozesz dorobic sie łatwo wady kręgosłupa