PDA

Zobacz pełną wersję : tłuszcze



wojtas3
07-04-09, 15:40
Witam mam takie pytanie nie mam oliwy z oliwek ani niczego takiego kupię dopiero w piątek (mieszkam w wiosce i dopiero w piątek będę mieć okazje kupić) czym można ja zastąpić? bo wiem że tłuszcze są ważne choć nie wiem czemu a jak będę smażyć pierś na zwykłym oleju? to bardzo nie dobrze?

Jolly
07-04-09, 15:43
Najłatwiej kupisz zwyczajny olej. Nienasycone kwasy tłuszczowe występują też między innymi w oleju rybnym, mięsie ryb itp.

Ewentualnie masło roślinne.(nie bierz tych tanich bo to tandeta)

//Jolly

007
07-04-09, 15:58
Zwykły olej to rafinowany,kupuj oliwę z pierwszego tłoczenia na zimno średnio 15-25zł botla 0,7L

http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=398

Luka
07-04-09, 16:03
Kup sobie rzepakowy.

Jolly
07-04-09, 16:03
007: olej roślinny to jedno z źródeł nienasyconych kwasów.

//Jolly

007
07-04-09, 17:26
Z tego co mi wiadomo to oleje rafinowane tłoczone pod temperaturą sprzedawane w plastykowych przezroczystych butelkach wystawiane na światło słoneczne i z długą datą ważności są nieco gorsze od oliwy tłoczonej na zimno,zapakowanej w szklaną butlę i chronione kartonem przed promieniami słonecznymi. Zgadza się czy jak ?

edit
"jak będę smażyć pierś na zwykłym oleju? to bardzo nie dobrze? "

smaż na smalcu

michal_f
07-04-09, 17:28
Z tego co mi wiadomo to oleje rafinowane tłoczone pod temperaturą sprzedawane w plastykowych przezroczystych butelkach wystawiane na światło słoneczne i z długą datą ważności są nieco gorsze od oliwy tłoczonej na zimno,zapakowanej w szklaną butlę i chronione kartonem przed promieniami słonecznymi. Zgadza się czy jak ?

zgadza sie :smile:

Biernaczek
07-04-09, 18:20
Nic Ci się nie stanie jeżeli usmażysz tą pierś na zwykłym oleju, noo chyba,że jesteś kulturystą i wybierasz się na jakieś zawody czy coś w tym stylu.
Nie przesadzajmy.