PDA

Zobacz pełną wersję : Przygotowanie do testów sprawnościowych



wil-qu
06-04-09, 22:40
Panowie wybieram się na testy sprawnościowe do policji w lipcu !! Jak najlepiej się do tego przygotować ?? Jakie ćwiczenia robić ?? :)
ps. tylko mi tu nie pisać HWDP JP100% itp. !! pozdrawiam

http://www.youtube.com/watch?v=4qP8eqwagIg&feature=related
tak wyglądają testy

Wiechu
06-04-09, 22:53
Wydolnościowe o ile sie nie myle.Musisz zaczac biegac i popracowac troche nad sila czyli silownia.

luo
06-04-09, 22:53
Ogólnorozwojówka, interwały,brzuszki z piłką tak jak na filmie. Ćwicz kondycje bo ciężko będzie Ci zrobić każde ćwiczenie na 100%

pimols
06-04-09, 22:55
bieganie,silownia jakies baseny no musisz aktywny tryb zycia prowadzic zaczac zeby byc silny,zwinny przygotujesz sie napewno

slim shady
06-04-09, 22:56
w miare mozliwosci cwiczenia z testu, biegi kondycyjne,interwały, pompki, podciagania, przysiadu ogólnie wszystko ogólnorozwojowo ( do konca tego nie oglądałem)

Jolly
07-04-09, 06:38
Interwały najlepiej zwiększają kondycje, a konkretnie HIIT. Zadbaj też o rozciąganie.

//Jolly

wil-qu
07-04-09, 07:15
dzięki panowie za pomoc (sogi poleciały), wrzucę później takowy trening do oceny, pozdrawiam :)

kubaCK
07-04-09, 17:53
i tylko taki test musi przejsc polska policja...????

luo
07-04-09, 18:18
Oczywiście że nie;), jest jeszcze sporo badań, kurs przygotowawczy itp. Poza tym jest napewno dużo chętnych a mało miejsc
pozdr

kubaCK
07-04-09, 18:23
to juz wiem dlaczego mnie zaden jeszcze nie dogonil:PPP :DDD

wil-qu
28-04-09, 20:20
nie będę, zakładał nowego tematu dlatego piszę tutaj, mianowicie panowie co robić aby poprawić wyrzut z autu, jak nie którzy oglądali ten filmik z testami do policji są tam rzuty piłką lekarską zza głowy tj. "rzut z autu" tylko że piłką 3 kg ja obecnie jak idę pobiegać, idę na boisko biorę 5 kamieni takich dość porządnych i rzucam nimi na odległość 5m z różnym skutkiem, nie które kamienie są cięższe inne lżejsze, trudno mi tak na oko oceniać ich wagę !! dlatego żeby mieć zapas jakby coś, to co robić najlepiej aby wzmocnić te wyrzuty ?? co ćwiczyć, ogólnie całe ramiona, np. trening SPLIT z priorytetem ramion ?? oczywiście za pomoc sogi !! pozdrawiam :)

luo
28-04-09, 20:44
Wzmocnij barki i triceps przede wszystkim. Przykładowe ćwiczenia:
-wyciskanie francuskie hantli zza głowy leżąc albo stojąc
-unoszenia hantlami na boki stojąc oraz unoszenia w opadzie
-allahy
-przenoszenie sztangielki zza głowy leżąc na ławce poziomej
-Prostowanie przedramienia w tył ze sztangielką, w podporze tułowia o ławkę poziomą za głowę - leżąc na ławce poziomej
-good morning(wzmocnisz prostowniki, a przecież robiąc głęboki zamach plecy też pracują)
Możesz sklepać jakiś split ale uwzględnij te ćwiczenia

Miodowar
28-04-09, 21:41
itak wszystko zalezy od multi selectu wiec tym sie nie stresuj;/

PS jakie województwo?

wil-qu
28-04-09, 22:47
itak wszystko zalezy od multi selectu wiec tym sie nie stresuj;/

PS jakie województwo?

Ślaskie, wiem multi select najbardziej poje*ana rzecz !! co Miodowar też zdawałeś do psiarni :) ??

Miodowar
29-04-09, 09:55
nawet tam pracowałem :)

wil-qu
29-04-09, 09:59
nawet tam pracowałem :)

aha wporzadku, to może jakieś rady co do oszukania multi selectu ?? :)
a teraz co emerytura czy po prostu pass ??

Miodowar
29-04-09, 10:10
napisze ci na PW

luo
29-04-09, 13:31
http://bieganie.pl/?show=1&cat=2&id=724
może Ci się przydać

luo
29-04-09, 14:22
ehh poczytałem troche o multiselect i widzę że ciężko się do niego przygotować.. trzeba po prostu pisać prawdę. Przytoczę fragment z innego forum:
"Skoro jestes psychologiem to moze dasz mi pare rad? bo w niedlugim czasie bede mial taki test...
Otóz co odpowiadac na pytania typu:
1.Czy zdarzyło Ci sie kiedys cos ukrasc?
2.Czy wszedłbyś do kina nie mając biletu i wiedząc,ze nie zostalbys zauwazony?
3.Jestem ważną osobą
4.Moja dusza opuszcza czasem ciało
5.Nigdy nie byłem sparaliżowany ani nie odczułem szczególnego osłabienia w mięśniach
6.Unikam stawiania nogi na szpary między płytami chodnika

odp.
Jesli cos kiedys ukradles, powiedz, ze tak, wcale nie dyskwalifikuje Cie to. Chodzi tu o kwestie przynania sie do tego. Kurcze nie ma odpowiedzi złych i dobrych. Pytania 4-6 odnosza sie do zycia codziennego i sa przenosnia, nie traktujmy ich doslownie. Dusza ciala nie opuszcza, ale czlowiek zamysla sie . Jesli czułes sie w tym momencie tak, jakby dusza opuszczala cialo, tak napisz.
powtarzam raz jeszcze, odpowiadac zgodnie z prawda. nie ma odpowiedzi glupich, nie ma odpowiedzi zlych. ile ludzi na swiecie, tyle odpowiedzi. najlepsze jest to, ze kazdy jest tak roznorodny, co tak fascynuje nas. niektorzy sa lekarzami, niektorzy pracuja na budowie. wlasnie te cechy, wlasnie te rozne odpowiedzi czynia nas odrebnymi i nie warto uczyc sie odpowiedzi , tylko poszukac swojego miejsca na ziemi"

masz tu jeszcze pare linków, pewnie Ci się przyda w ms, zresztą dla mnie tez;)
http://wyborcza.pl/1,76842,4661901.html
http://badanie.wordpress.com/2007/12/26/multiselect-do-policji-3/
http://www.ifp.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=18950
http://www.psychologia.edu.pl/index.php?dz=strony&op=spis&id=6821&lang=pl
http://www.psychologia.edu.pl/index.php?dz=strony&op=spis&id=169&lang=pl
http://wyborcza.pl/1,76842,4661901.html
http://testy.msstudio.com.pl/cgi-bin/test.cgi?username=anonim&email=nieznany&nr_testu=200
http://poszkole.pl/gry.php?co=1&co2=play&idm=1613

luo
29-04-09, 15:22
A tu masz przykładowe pytania

1. Chętnie czytam czasopisma techniczne.2. Mam dobry apetyt. 3. Rano, zazwyczaj budzę się rześki i wypoczęty. 4. Sądzę, że odpowiadałaby mi praca bibliotekarza. 5. Hałasy łatwo mnie budzą. 6. Mój ojciec jest dobrym człowiekiem (jeśli nie żyje) był dobrym człowiekiem. 7. Chętnie czytam w gazetach o przestępstwach i rozprawach sądowych. 8. Mam zwykle dość ciepłe ręce i nogi. 9. Moje życie codzienne jest pełne spraw, które mnie interesują. 10. Jestem obecnie tak samo zdolny do pracy, jak prawie zawsze. 11. Często mam uczucie ściskania w gardle. 12. Jestem zadowolony ze swojego życia seksualnego. 13. Należy starać się rozumieć swoje sny i wyciągnąć z nich wnioski. 14. Chętnie czytam powieści kryminalne i sensacyjne. 15. Pracuję w dużym napięciu nerwowym. 16. Zdarza mi się myśleć o rzeczach, o których nie wypada mówić. 17. Jestem pewien, że życie źle się ze mną obchodzi. 18. Dokuczają mi nudności i wymioty. 19. Gdy podejmuję nową pracę lubię wiedzieć z góry, o czyje względy warto się ubiegać. 20. Na zatwardzenie cierpię bardzo rzadko lub nigdy. 21. Czasem bardzo pragnąłem opuścić dom.22. Wydaje mi się, że nikt mnie nie rozumie. 23. Miewam czasem napady śmiechu i płaczu, których nie mogę opanować. 24. Czasem jak gdyby siedział we mnie jakiś zły duch. 25. Chciałbym być piosenkarzem. 26. Sądzę, że gdy się ma kłopoty, to najlepiej jest trzymać język za zębami. 27. Gdy mi ktoś wyrządzi krzywdę czuję, że powinienem odpłacić mu tym samym, chociażby dla zasady. 28. Często miewam zaburzenia żołądkowe. 29. Czasami mam ochotę kląć. 30. Bardzo często mam koszmarne sny. 31. Trudno mi się skupić na jakimś zadaniu lub pracy. 32. Miałem bardzo niezwykłe i dziwne przeżycia (doznania).33. Rzadko martwię się swoim zdrowiem. 34. Nigdy nie miałem kłopotów z powodu mojego zachowania seksualnego. 35. Czasem zdarza mi się popełnić drobne kradzieże. 36. Mam często kaszel. 37. Czasem mam ochotę coś stłuc, co mi wpadnie w ręce. 38. Miewam okresy, w których trudno mi się czymkolwiek zająć, gdyż nie mam na to siły. 39. Mam niespokojny i przerywany sen. 40. Często boli mnie głowa. 41. Nie zawsze mówię prawdę.42. Gdybym nie miał wrogów, powodziłoby mi się znacznie lepiej. 43. Myślę teraz jaśniej, niż kiedykolwiek. 44. Dość często robi mi się nagle gorąco bez widocznego powodu.45. Jestem fizycznie tak samo zdrów, jak większość moich znajomych. 46. Wolę unikać dawnych przyjaciół szkolnych lub ludzi, których dawno nie widziałem, dopóki oni pierwsi nie zwrócą się do mnie. 47. Prawie nigdy nie odczuwam bólu w klatce piersiowej lub w okolicach serca.48. Prawie zawsze wolałbym siedzieć i marzyć, zamiast zająć się czymś. 49. Mam łatwość obcowania z ludźmi. 50. Często musiałem przyjmować polecenia od kogoś, kto umiał mniej ode mnie. 51. Nie codziennie czytam główne artykuły w gazecie. 52. Żyłem dotąd w sposób niewłaściwy. 53. Mam często uczucie palenia, swędzenia, cierpnięcia lub odrętwienia w różnych częściach mojego ciała.54. Moja rodzina nie akceptuje zawodu jaki sobie wybrałem lub zamierzam wybrać. 55. Czasami obstaję przy czymś tak długo, że inni tracą cierpliwość. 56. Chciałbym być tak szczęśliwy, jak inni. 57. Bóle w karku odczuwam bardzo rzadko lub nigdy. 58. Wiele osób wyolbrzymia swoje nieszczęścia, aby zdobyć sympatię i pomoc otoczenia. 59. Bardzo często dokucza mi ściskanie lub gniecenie w okolicy żołądka (w dołku). 60. Gdy jestem z ludźmi, przeszkadza i męczy mnie słyszenie dziwnych rzeczy.61. Jestem ważną osobą.62. Często chciałem być dziewczynką (lub gdy nią jesteś: nigdy nie żałowałam, że jestem dziewczynką). 63. Jest trudno mnie urazić. 64. Lubię czytać powieści miłosne (romanse). 65. Prawie zawsze czuję się przygnębiony. 66. Byłoby lepiej na świecie, gdyby odrzucono większość zarządzeń prawnych. 67. Lubię poezję. 68. Czasem dokuczam zwierzętom. 69. Sądzę, że odpowiadałaby mi praca leśniczego. 70. Łatwo mnie pokonać w dyskusji. 71. Ostatnio z trudem udaje mi się nie tracić nadziei na dojście do czegoś. 72. Moja dusza opuszcza czasem ciało. 73. Niewątpliwie brak mi wiary w siebie. 74. Chciałbym być ogrodnikiem. 75. Czuję, że warto żyć.76. Na ogół jest trudno przekonać ludzi o prawdzie. 77. Zdarza mi się odkładać do jutra coś, co powinienem zrobić dzisiaj. 78. Jestem lubiany przez większość moich znajomych. 79. Nie przejmuję się tym, gdy ktoś ze mnie żartuje. 80. Chętnie zostałbym pielęgniarzem (pielęgniarką). 81. Myślę, że większość ludzi kłamie, gdy jest to im potrzebne. 82. Robię wiele rzeczy, których później żałuję i myślę, że zdarza mi się to częściej niż innym ludziom. 83. Bardzo rzadko kłócę się z rodziną. 84. Byłem kiedyś usunięty ze szkoły z powodu złego zachowania się. 85. Czasami mam wielką ochotę zrobić coś szkodliwego lub gorszącego. 86. Lubię uczestniczyć w imprezach, prywatkach w których można się hałaśliwie zabawić. 87. Bywałem w sytuacjach, gdzie miałem tak wiele możliwości wyboru, że na nic nie mogłem się zdecydować. 88. Kobiety powinny mieć taką samą swobodę seksualną jak mężczyźni. 89. Najcięższe walki toczę sam ze sobą. 90. Kocham mojego ojca ( lub jeśli ojciec nie żyje) kochałem mojego ojca. 91. Rzadko dokuczają mi skurcze lub drżenia w mięśniach. 92. Nie troszczę się o to, co się ze mną stanie. 93. Czasami, gdy się źle czuję, jestem w złym humorze. 94. Bardzo często czuję tak, jakbym postąpił niewłaściwie lub zrobił coś złego. 95. Prawie zawsze czuję się szczęśliwy. 96. Widzę wokół siebie rzeczy, zwierzęta lub ludzi, których inni nie dostrzegają. 97. Prawie zawsze mam uczucie zapchania nosa lub pełności w głowie. 98. Niektórzy ludzie tak lubią się rządzić, że mam ochotę robić im na przekór, mimo że mają rację. 99. Ktoś się na mnie uwziął. 100. Nigdy nie zdarzyło mi się szukać niebezpieczeństwa tylko dla samej przyjemności. 101. Często mam takie uczucie, jakbym miał głowę ściśniętą obręczą. 102. Czasami złoszczę się. 103. Znajduję większą przyjemność w grze, gdy gram o pieniądze. 104. Większość ludzi postępuje uczciwie jedynie z obawy przed karą. 105. W szkole wzywano mnie czasem do dyrektora z powodu złego zachowania się. 106. Mówię teraz tak samo jak dawniej (ani szybciej, ani wolniej, czysto i wyraźnie). 107. W domu nie zachowuję się przy stole tak poprawnie jak to robię gdy jestem w towarzystwie obcych. 108. Każdy człowiek zdolny i nie lękający się pracy ma widoki na osiągnięcie powodzenia. 109. Wydaje mi się, że jestem równie zdolny i bystry jak inni. 110. Większość ludzi jest gotowa stosować niezbyt uczciwe środki dla osiągnięcia swych celów. 111. Mam często dolegliwości żołądkowe. 112. Lubię teatr. 113. Wiem kto ponosi odpowiedzialność za większość moich niepowodzeń. 114. Czasem jestem tak silnie ujęty przedmiotami osobistymi innych osób (np. buty, rękawice, itp.), że przychodzi mi ochota dotknąć je, lub ukraść nawet jeśli nie są mi potrzebne. 115. Nie przeraża mnie widok krwi i nie odczuwam mdłości gdy ją widzę. 116. Często dziwię się, czemu bywam tak zrzędliwy i gderliwy. 117. Nigdy nie zdarzyło mi się wymiotować krwią lub nią kaszleć. 118. Nie boję się chorób zakaźnych. 119. Lubię hodować kwiaty i rośliny doniczkowe. 120. Często zdarza mi się bronić tego, co uważam za słuszne. 121. Nigdy nie pozwalam sobie na niezwykłe praktyki seksualne. 122. Zdarzało mi się, że moje myśli biegły szybciej, niż byłem w stanie je wypowiedzieć.123. Gdybym mógł wejść do kina bez biletu i był pewny, że mnie nikt nie zobaczy, prawdopodobnie bym to zrobił. 124. Kiedy ktoś okazuje mi życzliwość i robi dla mnie coś dobrego, zwykle podejrzewam go o ukryte cele. 125. Sądzę, że moje życie domowe jest równie szczęśliwe, jak życie większości moich znajomych. 126. Myślę, że należy rygorystycznie przestrzegać prawo. 127. Krytyka lub nagana dotyka mnie boleśnie. 128. Lubię gotować. 129. Zachowuję się na ogół tak, jak nakazują zwyczaje mojego otoczenia. 130. Czuję się czasem całkiem niepotrzebny. 131. Gdy byłem dzieckiem, miałem zwykle paru kolegów, z którymi trzymaliśmy się razem w doli i niedoli. 132. Wierzę w życie pozagrobowe. 133. Chciałbym być żołnierzem. 134. Czuję czasem, że chciałbym się z kimś pobić. 135. Często źle na tym wychodziłem, że nie mogłem się szybko zdecydować. 136. Denerwuje mnie, gdy przerywają mi ważną pracę. 137. Pisałem pamiętnik. 138. Jestem przekonany, że spiskują przeciwko mnie. 139. Gdy gram, wolę wygrać, niż przegrać. 140. Na ogół zasypiam bez żadnych natrętnych myśli lub wyobrażeń. 141. Przez kilka ostatnich lat przeważnie byłem zdrów. 142. Nigdy nie miałem nagłych ataków lub konwulsji. 143. Waga moja utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie. 144. Wydaje mi się, że jestem śledzony. 145. Uważam, że często byłem karany bez powodu. 146. Płaczę z byle powodu. 147. Dawniej lepiej rozumiałem to co czytam niż teraz. 148. Nigdy w życiu nie czułem się lepiej niż teraz. 149. Czasem odczuwam szczególną wrażliwość na szczycie głowy. 150. Jestem wściekły, gdy mnie ktoś tak sprytnie podejdzie, że muszę mu przyznać słuszność.151. Jestem bardzo zły, gdy muszę przyznać, że mnie ktoś wystrychnął na dudka. 152. Nie męczę się szybko. 153. Lubię poznawać ważne osoby, gdyż wtedy sam czuję się ważniejszy. 154. Odczuwam strach, gdy patrzę w dół z wysokości. 155. Nie zmartwiłbym się, gdyby ktoś z mojej rodziny popełnił jakieś przestępstwo. 156. Jestem szczęśliwy tylko wtedy, gdy jestem w drodze lub w podróży. 157. Nie obchodzi mnie to co inni o mnie pomyślą. 158. Jest mi trochę głupio jeśli mam się czymś popisywać w towarzystwie nawet, gdy inni też to robią. 159. Nigdy nie zemdlałem. 160. Lubię (lubiłem) chodzić do szkoły. 161. Często muszę kryć się ze swoją nieśmiałością. 162. Ktoś próbował mnie otruć. 163. Węże i żmije nie wzbudzają we mnie strachu. 164. Zawroty głowy miewam rzadko lub nigdy. 165. Pamięć moja jest w porządku. 166. Martwię się sprawami seksualnymi. 167. Rozmowa z ludźmi, których mało znam, sprawia mi trudności. 168. Zdarzało mi się robić coś z czego potem nie zdawałem sobie sprawy. 169. Kiedy się nudzę, lubię coś zrobić dla rozruszania towarzystwa. 170. Boję się, że zwariuję. 171. Jestem przeciwny dawaniu jałmużny żebrakom. 172. Często zauważam, że drżą mi ręce, gdy próbuję coś zrobić. 173. Mogę długo czytać bez zmęczenia wzroku. 174. Lubię czytać o sprawach związanych z moją pracą. 175. Przeważnie czuję się osłabiony. 176. Bóle głowy miewam rzadko lub nigdy. 177. Nie straciłem dawnej zręczności w rękach. 178. Czasami, gdy jestem w kłopotliwej sytuacji pocę się nagle, co jest dla mnie bardzo niemiłe. 179. Nigdy nie miałem trudności z utrzymaniem równowagi przy chodzeniu. 180. Coś jest źle z moim umysłem. 181. Nie cierpię z powodu ataku kataru siennego lub astmy. 182. Miewałem ataki, podczas których nie panowałem nad swoimi ruchami i mową, lecz widziałem, co się wokół dzieje. 183. Nie wszystkich których znam, lubię. 184. Rzadko pogrążam się w marzeniach. 185. Chciałbym przestać być taki nieśmiały. 186. Lubię mieć do czynienia z pieniędzmi. 187. Gdybym był dziennikarzem, chciałbym być sprawozdawcą teatralnym. 188. Lubię różne gry i zabawy. 189. Lubię flirtować. 190. Moi bliscy traktują mnie raczej jak dziecko, niż jak dorosłego. 191. Chciałbym być dziennikarzem. 192. Moja matka jest dobrą osobą (jeśli matka nie żyje) była dobrą osobą. 193. Unikam stawiania nogi na szpary między płytami chodnika. 194. Nigdy nie miałem wyprysków na skórze, z powodu których martwiłem się. 195. W mojej rodzinie jest stosunkowo mniej ciepła rodzinnego, niż w innych. 196. Często czymś się martwię. 197. Odpowiadałaby mi praca przedsiębiorcy budowlanego. 198. Często słyszę głosy, które nie wiem skąd pochodzą. 199. Lubię nauki przyrodnicze (ścisłe). 200. Bez wahania zwracam się do przyjaciół o pomoc, nawet gdy im się nie mogę odwdzięczyć. 201. Bardzo lubię polowanie. 202. Rodzice moi często mieli zastrzeżenia do osób, z którymi się spotykałem. 203. Zdarza mi się czasem trochę poplotkować. 204. Jak mi się wydaje, mam słuch równie dobry jak inni. 205. Denerwują mnie przyzwyczajenia niektórych osób z mojej rodziny. 206. Czasami czuję, że mogę podjąć decyzję z niezwykłą łatwością. 207. Chciałbym należeć do kilku klubów, organizacji, zrzeszeń. 208. Rzadko odczuwam bicie serca i nigdy nie brakuje mi powietrza. 209. Lubię mówić o sprawach seksualnych (płciowych). 210. Lubię zwiedzać miejsca w których wcześniej nigdy nie byłem. 211. Przejąłem się kiedyś ideą życia opartego na obowiązku i odtąd kieruję się nią w życiu. 212. Od czasu do czasu sprzeciwiałem się czemuś, co ludzie chcieli robić. 213. Łatwo wpadam w złość i łatwo mi ona przechodzi. 214. Jestem całkowicie samodzielny i niezależny od wpływów rodziny. 215. Często pogrążam się w smętnych rozmyślaniach. 216. Ktoś próbował mnie okraść. 217. Prawie wszyscy moi krewni lubią mnie. 218. Miewam okresy, w których bywam tak niespokojny, że nie mogę długo usiedzieć na miejscu. 219. Przeżyłem kiedyś zawód miłosny. 220. Nigdy nie martwiło mnie to, że nie jestem przystojniejszy. 221. Miewam często sny, o których lepiej nikomu nie mówić. 222. Dzieci powinny być uświadomione w zagadnieniach seksualnych. 223. Sądzę, że nie jestem bardziej nerwowy, niż większość ludzi. 224. Bóle miewam rzadko lub nigdy. 225. Moje postępowanie bywa często źle rozumiane przez innych. 226. Miewam okresy takiego niepokoju, że nie mogę długo usiedzieć na miejscu. 227. Nie potępiam ludzi, którzy chcieliby wszystko zagarnąć dla siebie. 228. Są ludzie, którzy chcieliby skraść moje pomysły. 229. Miewałem chwile zamroczenia, w których nie wiedziałem, co się wokoło mnie dzieje. 230. Mogę żyć dobrze z ludźmi, nawet gdy nie pochwalam ich postępowania. 231. Lubię przebywać w gronie ludzi, w którym wszyscy z siebie żartują. 232. Czasami głosowałem na osoby, o których bardzo mało wiedziałem. 233. Zazwyczaj trudno mi się do czegoś zabrać. 234. Myślę, że jestem prześladowany przez los. 235. W szkole byłem słabym uczniem. 236. Gdybym był malarzem chciałbym malować kwiaty. 237. Nie przejmuję się tym, że nie jestem przystojniejszy. 238. Bardzo łatwo się pocę, nawet gdy jest chłodno. 239. Mam zaufanie do siebie. 240. Czasami nie mogłem się powstrzymać przed kradzieżą lub wyniesieniem czegoś ze sklepu. 241. Bezpieczniej jest nie wierzyć nikomu. 242. Często bywam bardzo pobudzony. 243. Gdy jestem w towarzystwie, często brakuje mi dobrego tematu do rozmowy. 244. Gdy jestem smutny coś emocjonującego, podniecającego zawsze poprawia mi nastrój. 245. Gdy wychodzę z domu nie odczuwam niepokoju o to, czy zamknąłem okna i drzwi. 246. Wierzę, że moje grzechy są trudne do wybaczenia. 247. Mam na ciele miejsce lub miejsca pozbawione czucia. 248. Nie mam za złe osobie, jeśli wykorzystuje innych, którzy wyzyskiwać się pozwalają. 249. Mam obecnie wzrok równie dobry, jak dawniej. 250. Bywałem tak ubawiony sprytem oszusta, że życzyłem mu, aby nie był wykryty. 251. Często mi się wydaje, że nieznajomi patrzą na mnie tak, jakby im się coś we mnie nie podobało 252. Wszystko smakuje mi tak samo. 253. Piję codziennie bardzo dużo wody. 254. Większość ludzi szuka przyjaciół, ponieważ mogą im się na coś przydać. 255. Rzadko szumi lub dzwoni mi w uszach. 256. Czasami czuję nienawiść do tych osób z mojej rodziny, które w zasadzie kocham. 257. Gdybym był dziennikarzem, chciałbym być sprawozdawcą sportowym. 258. Mogę spać w dzień, lecz dokucza mi bezsenność w nocy. 259. Jestem pewien, że ludzie o mnie plotkują. 260. Zdarza mi się śmiać z nieprzyzwoitych kawałów. 261. Jestem mniej bojaźliwy, niż moi znajomi. 262. Jestem zakłopotany, gdy w towarzystwie proszą mnie o wszczęcie dyskusji lub wypowiedzenie swego zdania. 263. Oburza mnie, gdy jakiś przestępca zostaje zwolniony dzięki obronie zręcznego prawnika. 264. Nadużywałem alkoholu. 265. Nie odzywam się pierwszy do ludzi, jeżeli pierwsi nie rozpoczną rozmowy. 266. Nigdy nie zdarzyło mi się wejść w kolizję z prawem. 267. Miewam okresy niezwykłej wesołości bez specjalnego powodu. 268. Chciałbym, aby moich myśli nie zaprzątały sprawy seksu. 269. Gdy ktoś ma coś na sumieniu, powinien znaleźć jakiś wykręt i się go trzymać. 270. Nie przejmuję się widokiem cierpiących zwierząt. 271. Sądzę, że przeżywam wszystko silniej, niż większość ludzi. 272. Nigdy w moim życiu nie lubiłem bawić się lalkami 273. Życie jest dla mnie przeważnie wysiłkiem. 274. Jestem tak przeczulony na punkcie niektórych spraw, że bardzo trudno mi o nich mówić. 275. W szkole było mi trudno odpowiadać przed całą klasą. 276. Lubię swoją matkę (jeśli matka żyje) lubiłem moją matkę. 277. Nawet gdy jestem wśród ludzi, czuję się samotny. 278. Ludzie lubią mnie tak, jak na to zasługuję. 279. Odmawiam udziału w niektórych grach, gdy jestem w nich słaby. 280. Myślę, że zawieram przyjaźnie równie łatwo jak inni. 281. Nie lubię przebywać z ludźmi. 282. Podobno czasem w nocy wstaję i chodzę we śnie. 283. Człowiek, który przez pozostawienie bez opieki wartościowych rzeczy ułatwia kradzież, jest tak samo odpowiedzialny za nią jak ten co je kradnie. 284. Prawie każdy gotów jest skłamać, aby uniknąć nieprzyjemności. 285. Jestem bardziej wrażliwy, niż większość ludzi. 286. Ludzie na ogół niechętnie poświęcają się dla innych. 287. Wiele moich snów dotyczy spraw seksualnych (płciowych). 288. Moi rodzice i krewni widzą we mnie więcej wad niż powinni. 289. Łatwo wpadam w zakłopotanie. 290. Martwię się pieniędzmi i interesami. 291. Nigdy nie byłem w kimś zakochany. 292. Ktoś z członków mojej rodziny zrobił coś, co przeraziło mnie. 293. Bardzo rzadko miewam jakieś sny (prawie nigdy nic mi się nie śni). 294. Miewam często czerwone plamy na szyi. 295. Nigdy nie byłem sparaliżowany ani nie odczułem szczególnego osłabienia w mięśniach. 296. Czasem tracę głos lub głos mi się zmienia, nawet gdy nie jestem przeziębiony. 297. Rodzice zmuszali mnie do posłuszeństwa - nawet wtedy, gdy było to nierozsądne. 298. Czasami dochodzą mnie dziwne zapachy. 299. Jest mi trudno skupić uwagę na jednej rzeczy. 300. Mam powody do zazdrości o kogoś z moich bliskich krewnych. 301. Prawie nieustannie odczuwam niepokój o coś lub o kogoś. 302. Ludzie łatwo mnie niecierpliwią. 303. Często chciałbym umrzeć. 304. Czasem bywam tak podniecony, że trudno mi zasnąć. 305. Niewątpliwie miałem więcej kłopotów, niż powinienem. 306. Nikt nie przejmuje się zbytnio losem bliźniego. 307. Czasami słyszę tak wyraźnie, że to mnie niepokoi. 308. Od razu zapominam, co ludzie do mnie mówią. 309. Zwykle muszę się zastanowić przez chwilę zanim coś zrobię, nawet gdy chodzi o drobiazgi. 310. Często przechodzę na drugą stronę ulicy, aby nie spotkać się z kimś kogo znam. 311. Często wydaje mi się, że wszystko jest nierzeczywiste. 312. Jedynym ciekawym działem w gazetach jest dział humoru. 313. Mam zwyczaj niepotrzebnego liczenia takich rzeczy, jak drzewa, latarnie. 314. Nie mam wrogów (lub wroga), którzy chcą mi szkodzić. 315. Zwykle mam się na baczności przed ludźmi, którzy są dla mnie bardziej uprzejmi niż się można było tego spodziewać. 316. Miewam dziwne i osobliwe myśli. 317. Nawet przed krótką podróżą czuję się zdenerwowany i niespokojny. 318. Spodziewam się zwykle powodzenia w tym co robię. 319. Gdy jestem sam słyszę dziwne głosy. 320. Zdarza mi się czuć lęk przed rzeczami lub ludźmi zupełnie nieszkodliwymi. 321. Nie krępuję się sam wejść do pokoju, w którym są już inni ludzie i rozmawiają. 322. Boję się używać noży lub czegokolwiek ostrego i spiczastego. 323. Czasem sprawia mi przyjemność zadawania bólu osobom, które kocham. 324. Czasem budzę w ludziach uczucie strachu i bawi mnie to. 325. Trudno mi się skupić na jakimś zadaniu lub pracy. 326. Kilkakrotnie porzucałem coś, co robiłem, ponieważ nie wierzyłem w swoje zdolności. 327. Czasami trudno mi się pozbyć jakichś nieładnych a nawet bardzo brzydkich słów, które przychodzą mi na myśl. 328. Czasem jakaś nieważna myśl prześladuje mnie całymi dniami. 329. Prawie codziennie dzieje się coś, co mnie przeraża. 330. Czasem jestem pełen energii. 331. Jestem skłonny wszystkim się przejmować. 332. Czasami czułem przyjemność, gdy sprawił mi ból ktoś, kogo kocham. 333. Ludzie mówią o mnie obraźliwe i ordynarne rzeczy. 334. Czuję się źle w zamkniętych pomieszczeniach. 335. Nie martwię się szczególnie o to jaki jestem lub jak odbierają mnie inni. 336. Ktoś kieruje moimi myślami. 337. W większym towarzystwie siedzę raczej sam lub we dwójkę, niż przyłączam się do wszystkich. 338. Ludzie często rozczarowuję mnie. 339. Czasami wydawało mi się, że trudności tak się przede mną piętrzą, iż przezwyciężenie ich będzie ponad moje siły. 340. Uwielbiam chodzić na zabawy taneczne. 341. Są okresy, w których mój umysł pracuje wolniej niż zwykle. 342. Rozmawiam często z nieznajomymi w pociągach, autobusach. 343. Lubię dzieci. 344. Sprawia mi przyjemność hazard, gdy gram o małe stawki. 345. Gdyby mi dano szansę, dokonałbym wielkich rzeczy. 346. Często spotykałem osoby uważane za niby ekspertów, ale umieli mniej ode mnie. 347. Powodzenie kogoś dobrze mi znanego odczuwam - jako własne niepowodzenie. 348. Często myślę sobie, że chciałbym być jeszcze raz dzieckiem. 349. Czuję się najbardziej szczęśliwy wtedy, gdy jestem sam. 350. Gdyby dano mi okazję, byłbym dobrym przywódcą ludzi. 351. Jestem zawstydzony, gdy słyszę nieprzyzwoite kawały. 352. Ludzie na ogół skłonni są raczej żądać poszanowania własnych niż szanować cudze. 353. Lubię spotkania, imprezy towarzyskie, ponieważ mogę być wśród ludzi. 354. Staram się zapamiętać dobre kawały, aby je potem opowiadać innym. 355. Czasem zdawało mi się, że zmuszano mnie do robienia czegoś pod hipnozą. 356. Trudno mi jest odłożyć nawet na krotko, wykonanie pracy jakiej się podjąłem. 357. Nie dążę do tego, żeby być wtajemniczony w plotki i rozmowy grona osób z który od niedawna się spotykam. 358. Ludzie często zazdrościli mi moich dobrych pomysłów tylko dlatego, że nie wpadli na mnie pierwsi. 359. Lubię przebywać w ożywionym tłumie. 360. Nawiązywanie znajomości z obcymi ludźmi przychodzi mi bez trudności. 361. Ktoś próbował wpłynąć na mój umysł. 362. Pamiętam, że udawałem chorego, aby uniknąć trudnej sytuacji. 363. Moje zmartwienia znikają natychmiast, gdy znajduję się w gronie wesołych przyjaciół. 364. Mam ochotę natychmiast zrezygnować z tego co robię, gdy mi się nie wiedzie. 365. Lubię zaznajamiać ludzi ze swymi poglądami. 366. Miałem okresy, w których czułem się tak pełen energii, że przez kilka dni nie potrzebowałem snu. 367. Jeśli tylko mogę unikam tłumu. 368. Mam skłonności do unikania trudnych sytuacji. 369. Rezygnuję ze swych planów, gdy inni uważają, że nie są warte zachodu. 370. Lubię prywatki, przyjęcia i zebrania towarzyskie. 371. Często marzyłem o tym, aby być odmiennej płci. 372. Jest mnie trudno rozgniewać. 373. Robiłem w przeszłości rzeczy o których nikomu nigdy nie powiem. 374. Większość ludzi użyłaby niedozwolonych środków, aby tylko dotrzeć do celu. 375. Denerwuję się gdy ktoś zadaje mi pytania osobiste. 376. Nie czuję się na siłach aby zaplanować swoją własną przyszłość. 377. Jestem niezadowolony z siebie. 378. Denerwuję się gdy moja rodzina lub przyjaciele dają mi rady jak mam żyć. 379. Jako dziecko często byłem karany fizycznie i bity. 380. Przeszkadza mi gdy ludzie mówią o mnie miłe rzeczy. 381. Nie lubię słuchać opinii innych ludzi na temat życia. 382. Często nie zgadzam się z osobami, które są mi bliscy uczuciowo. 383. Kiedy moje sprawy mają się na prawdę źle, wiem, że moja rodzina mi pomoże. 384. Lubiłem bawić się w dom kiedy byłem mał w ?dom? 385. Nie odczuwam strachu przed ogniem. 386. Czasami starałem się unikać kogoś, ponieważ obawiałem, że zrobię lub powiem coś, czego mógłbym potem żałować 387. Dopiero gdy jestem pod wpływem alkoholu potrafię wyrazić swoje prawdziwe uczucia. 388. Bardzo rzadko ogarnia mnie przygnębienie. 389. Często słyszę, że jestem porywczy (zapalczywy). 390. Chciałbym przestać martwić się tym co powiedziałem, a co mogło zranić uczucia innych ludzi. 391. Powiedzenie komuś wszystkiego o sobie byłoby dla mnie bardzo trudną rzeczą. 392. Boję się piorunów. 393. Nie lubię wtajemniczać ludzi w to co robię. 394. Plany moje wydawały się często tak najeżone trudnościami, że musiałem je porzucać. 395. Boję się przebywać sam w ciemności. 396. Często było mi przykro, gdy inni ludzie źle rozumieli moje dobre zamiary, które miały im pomóc. 397. Odczuwam lęk przed wichurą i burzą. 398. Często proszę ludzi o radę. 399. Człowiek nie może sobie robić zbyt poważnych planów na przyszłość, ponieważ jest ona niepewna. 400. Często nawet gdy wszystko idzie mi dobrze to odczuwam, że nic nie ma dla mnie znaczenia. 401. Nie mam lęku przed wodą. 402. Pewne sprawy muszą się u mnie odleżeć, zanim coś postanowię. 403. Ludzie często mylnie rozumieli moje zamiary, kiedy próbowałem im pomóc i sprowadzić z błędnej drogi. 404. Nie mam trudności z przełykaniem. 405. Na ogół jestem spokojny i trudno wytrącić mnie z równowagi. 406. Na pewno sprawiłoby mi przyjemność pokonania oszusta jego własną bronią. 407. Zasługuję na ciężką karę za swoje grzechy. 408. Gdybym znalazł się kłopotach wraz z kilkoma przyjaciółmi, którzy by wspólnie ze mną ponosili odpowiedzialność, wziąłbym raczej całą winę na siebie niż ich wydał. 409. Drażni mnie, gdy ktoś przygląda się mojej pracy, nawet jeśli dobrze ją wykonuję. 410. Często tak mnie denerwuje ktoś, kto staje przede mną w kolejce, że zwracam mu na to uwagę. 411. Czasem wydaje mi się, że jestem do niczego. 412. Dość często zdarzało mi się opuszczać szkołę. 413. Mam w rodzinie co najmniej jedną bardzo nerwową. 414. Czasami musiałem być szorstki wobec ludzi, którzy byli ordynarni i natarczywi. 415. Martwię się o nieszczęścia, które mogłyby się przydarzyć. 416. Mam jawne przekonania polityczne. 417. Chciałbym być pilotem auta wyścigowego. 418. Niepokoję się, gdy ludzie mówią o mnie miłe rzeczy. 419. Niektóre osoby są tak antypatyczne dla mnie, że sprawia mi przyjemność kiedy są ukarane a coś co zrobiły. 420. Oczekiwanie czyni mnie bardzo nerwowym. 421. Jeśli inni mi mówią, że źle wykonuję daną rzecz, to jestem w stanie z tego zrezygnować. 422. Kiedy byłem młody, miałem wiele entuzjazmu. 423. Na ogół daję całego siebie, byleby tylko wygrać z kimś kto mi się sprzeciwia. 424. Przeszkadzają mi ludzie, którzy obserwują mnie np. na ulicy, w sklepie itp. 425. Mężczyzna, który najbardziej zajmował się mną, kiedy byłem dzieckiem (ojciec, ojczym itp. był wobec mnie bardzo surowy). 426. Lubiłem grać w klasy lub skakać na skakance. 427. Nigdy nie miałem wizji. 428. Zmieniłem wielokrotnie zdanie odnośnie pracy, którą chciałbym wykonywać. 429. Zawsze unikam zażywania leków lub środków nasennych bez zalecenia lekarza. 430. Często jest mi przykro z powodu mojego złego humoru i nerwowości. 431. W szkole na ogół moje oceny z zachowania były złe. 432. Bardzo podoba mi się ogień. 433. Kiedy jestem zmuszony mówię tylko tę część prawdy, która najprawdopodobniej mi nie zaszkodzi. 434. Gdybym wraz z moimi przyjaciółmi znalazł się w kłopotach, którzy w jednakowy sposób są winni tak jak ja, to wolałbym wziąć winę na siebie niż zdradzić ich. 435. Często boję się ciemności. 436. Kiedy mężczyzna jest z kobietą to na ogół on myśli o niej w aspekcie seksualnym. 437. Na ogół jasno mówię do osób, które staram się poprawić. 438. Martwię się na myśl o trzęsieniu ziemi. 439. Jestem pełen entuzjazmu z powodu każdego dobrego pomysłu. 440. Na ogół wolę radzić sobie sam, niż prosić kogoś o pokazanie mi jak się to robi. 441. Boję się przebywać w zamkniętych pomieszczeniach. 442. Muszę przyznać, że wielokrotnie martwiłem się o rzeczy, które w rzeczywistości nie były ważne. 443. Nie staram się ukryć mojego braku szacunku i litości, które budzą we mnie ludzie. 444. Jestem osobą bardzo nerwową. 445. Często pracowałem z przełożonymi, którzy przypisywali sobie zasługi z powodu dobrze wykonanej pracy, natomiast z powodów błędów obciążali odpowiedzialnością pracowników. 446. Kilka razy było mi trudno upomnieć się o swoje prawa, ponieważ jestem bardzo powściągliwy, dyskretny. 447. Brud budzi we mnie wstręt lub boję się brudu. 448. Mam swój świat fantazji, o którym nie rozmawiam z nikim. 449. Ktoś z mojej rodziny ma charakter bardzo kłótliwy. 450. Nie jestem w stanie zrobić coś dobrego. 451. Często czuję się winny, ponieważ udaję, że jest mi bardziej przykro z powodu czegoś niż to jest w rzeczywistości. 452. Na ogół bronię z całą siłą swojej opinii. 453. Nie boję się pająków. 454. Przyszłość wydaje mi się beznadziejna. 455. Moja rodzina i krewni żyją bardzo zgodnie. 456. Chciałbym nosić bardzo kosztowne ubiory. 457. Inni ludzie mogą wpłynąć na moje opinie również wtedy gdy już podjąłem decyzję. 458. Denerwują mnie pewne zwierzęta. 459. Jestem tak samo wytrzymały na ból jak inni. 460. Wielokrotnie mimo, że inni stracili wiarę we mnie starałem się do końca nie poddać, kończąc to co zacząłem. 461. Złoszczę się gdy ktoś mnie ponagla. 462. Nie boję się myszy. 463. Często w ciągu tygodnia czuję, jakby miało wydarzyć się coś przerażającego. 464. Bardzo często czuję się zmęczony. 465. Lubię naprawiać zamki. 466. Czasem jestem pewien, że inni wiedzą co myślę. 467. Lubię czytać artykułu naukowe. 468. Boję się przebywać sam w miejscach obszernych, otwartych. 469. Czasem czuję się tak jakbym miał rozsypać się w kawałki. 470. Wiele osób prowadzi w sposób niewłaściwy swoje życie seksualne. 471. Często budzę się przerażony w środku nocy. 472. Jestem zmartwiony, ponieważ zapominam, gdzie pozostawiam swoje rzeczy. 473. Kiedy byłem dzieckiem osoba, którą podziwiałem najbardziej i byłem z nią bardzo związany była kobietą (matką, siostrą, ciotką, babcią lub inną kobietą). 474. Lubię bardziej opowiadania przygodowe niż historie miłosne. 475. Często jestem roztargniony i zapominam to co chciałem powiedzieć. 476. Jestem bardzo niezdarny i naiwny. 477. Lubię uprawiać sport agresywny (np. piłka nożna, rugby). 478. Nienawidzę całej mojej rodziny. 479. Niektórzy ludzie myślą, że trudno jest mnie poznać. 480. Większość wolnego czasu spędzam samotnie. 481. Kiedy ktoś robi coś co mnie denerwuje, mówię mu o tym, co na ten temat sądzę. 482. Przeważnie nie potrafię zdecydować co mam robić. 483. Dla innych nie jestem atrakcyjny.
więcej nieweszło;p

luo
29-04-09, 15:30
fajne forum tylko sporo tam tego jest;/
http://www.4lomza.pl/forum/read.php?f=2&i=129805&t=129805

Miodowar
29-04-09, 16:11
na ms najlepiej sie nie przygotowywac ... powaznie

luo
29-04-09, 16:52
Z tego co czytałem to też tak myślę. Jeśli będziesz się starać odpowiadać zgodnie z "prawem" czyli np jak będzie pytanie "Czy coś kradłeś?" to jeśli tak było to lepiej powiedzieć że tak, bo kłamiąc i tak to późnie wyjdzie.
Kolejne banalne pytania:
Czy udeżyłbyś swoje dziecko?
Czy niemasz nic przeciwko dawaniu klapsa swojemu dziecku?
albo to
Czy lubisz dzieci?
Czy mogłbyś bracować w szkole?


Przygotowywać się trzeba tylko do łamigłówek matematycznych bo polegają one na tych samych schematach, wystarczy troche porozwiązywać i większość okaże się banalnie prostych

lCs
30-04-09, 09:29
Tak ogólnie to każdy niekarany z ulicy może wsiąść udział w naborze do policji?

wil-qu
30-04-09, 09:44
Tak ogólnie to każdy niekarany z ulicy może wsiąść udział w naborze do policji?

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

* obywatel polski o nieposzlakowanej opinii
* nie karany i korzystający z pełni praw publicznych
* posiadający co najmniej średnie wykształcenie *
* posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

* Komendant wojewódzki (Stołeczny) Policji może wyrazić zgodę na przyjęcie do służby w oddziałach prewencji Policji kandydata, który nie ma wykształcenia średniego, jeżeli w toku postępowania kwalifikacyjnego stwierdzono, że kandydat wykazuje szczególne predyspozycje do służby w Policji.
Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej, tj. odbyli zasadniczą służbę wojskową lub zostali przeniesieni do rezerwy.

Miodowar
30-04-09, 10:21
najbardziej mnie smieszą tacy ludzie ktorzy uciekali przed wojskiem cale zycie a teraz by chcieli isc do policji

buzek78
30-04-09, 10:38
mam takie pytanie robie licencje 2. stopnia technika ochrony, jak już ją będę miał to jak pójde na nabór do Policji to będzie mi się łatwiej dostać?

Miodowar
30-04-09, 11:36
mam takie pytanie robie licencje 2. stopnia technika ochrony, jak już ją będę miał to jak pójde na nabór do Policji to będzie mi się łatwiej dostać?
Nie...

buzek78
30-04-09, 11:56
tak też myślałem:P no to wolę na konwojach jeździć

wil-qu
30-04-09, 14:23
tak też myślałem:P no to wolę na konwojach jeździć

stary na konwój od razu nie pójdziesz :P będziesz na początek w grupie jeździć !!

Miodowar
30-04-09, 14:59
dinozaur ty moze tez pracujesz w jakims mundurze?

//pzdr

buzek78
30-04-09, 14:59
stary na konwój od razu nie pójdziesz :P będziesz na początek w grupie jeździć !!

ooo którą masz licencje:)? a Ty jeździsz już na konwojach? ile płacą?

wil-qu
30-04-09, 15:43
ooo którą masz licencje:)? a Ty jeździsz już na konwojach? ile płacą?
tak jak Ty, staram się o dwójke, jak dobrze pójdzie i zdam w czerwcu egzaminy to będzie 2, póki co bez licencji jeżdżę w grupie interwencyjnej co do kasy to 8,5 pln na godz. a robisz 24h na 24 h :))) i jak masz prawko masz dodatek za kierowcy 50 gr :) szaleństwo !!

buzek78
30-04-09, 16:50
nie no na grupie stawki głównie są jak ma się licencje to 10zł netto a nie wiesz jak na konwojach jest? bo jestem ciekaw:)

Miodowar
30-04-09, 18:00
gdzie wam tyle dawają? ja w ochronie mialem 5 zł za godz i zrezygnowałem:)

buzek78
30-04-09, 20:43
no to miałeś obiekt że typowy wartownik czyli nic nie trzeba było robić. Ja teraz pracowałem jako detektyw sklepowy i miałem 7 heh

wil-qu
30-04-09, 21:41
nie no na grupie stawki głównie są jak ma się licencje to 10zł netto a nie wiesz jak na konwojach jest? bo jestem ciekaw:)

buzek, zarobki w konwoju to chyba, ile się nie myle to jakie 15 zł za godz. !! zależy od firmy :happy:

buzek78
30-04-09, 21:42
buzek, zarobki w konwoju to chyba, ile się nie myle to jakie 15 zł za godz. !! zależy od firmy :happy:

własnie szukałęm w internecie to mniej więcej wyciagają to średnio powyżej 2tys. więc kolorowo nie jest:/ lepiej napewno dowódca konwoju zarabia albo szef ochrony o:D