PDA

Zobacz pełną wersję : DIETA Pojedyncze pytania



Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10

007
05-04-09, 18:03
Witam

Temat identyczny jak w dziale dla zielonych lecz zajmujący się głównie problemami z odżywianiem.Jeśli masz krótkie pojedyncze pytanie związane z dietetyką to zapraszam właśnie tutaj.Temat otwieram ze względu na to aby nasze pytania były lepiej widoczne i nie przeoczone.



Pisać !!! :)

pan.wiesiu
05-04-09, 18:47
pisze!

gratuluje rangi.

a moje pytanie brzmi tak: jak myslisz, czy moge w diecie redukcyjnej uwzglednic watrobke? czy za duzo cholery ma?
chodzi mi o taka przyrzadzana tradycyjnie (jak dla mnie to jakies 500g z cebulka i kilkoma drobnymi dodatkami smakowymi), najlepiej z kasza gryczana lub ziemniakami (nie lubie ryzu :smile: )

pozdrawiam;
wiesiek

007
05-04-09, 19:03
Oczywiście,dla mnie tradycyjnie od pewnego czasu to jest gotowana a później duszona z cebulą na wodzie. Kiedyś obsmażana i w sos ale to już dawno tak nie jadłem. Od czasu do czasu i cholera winna być w normie :)

Damian st-ce
05-04-09, 19:17
No i oczywiście mniej niż 500g, organizm tyle białka nie wchłonie, a szkoda go... :)

P.S Nie za bardzo lubię ryż, ale wcinam :P

Napinacz01
06-04-09, 21:08
jakie formy tłuszczu oprócz oliwy z oliwek stosujecie/polecacie?

Damian st-ce
06-04-09, 21:14
Dobrym źródłem tłuszczu jest: siemię lniane, oliwa z pestek winogron, orzechy włoskie i kokos :)

Rynju
07-04-09, 10:25
olej MCT gotowy do kupienia ! najlepszy

007
07-04-09, 18:43
słoninkę też ;)

kamil1141
07-04-09, 19:02
co brac wartosciowego do szkoły?

007
07-04-09, 21:07
Kamil najczęściej spotykane to co masz w awatarze + chleb razowy ,orzechy i warzywko :)

często spotykana jest też kanapka ze zwierzęciem w środku ale to oklepane na całym świecie chyba ;)

Jak się nie krępujesz to ładuj posiłki w pojemniki termiczne jest wtedy opcja bardzo duża

michal_f
08-04-09, 13:40
Gdzies czytalem ze najbardziej trzeba sie przylozyc do posilkow tych zaraz po treningu i jak sie nie myle to bylo jeszcze jakies 12 h po treningu... czy to prawda ? myslalem ze kazdy posilek w ciagu dnia treningowego jak i nie treningowego ma taka sama range ... w sensie ze kazdy jest tak samo wazny ... ale ta informacja mnie troche zbiła z tropu :smile: w sumie moze byc cos w tym racji bo wtedy miesnie dostaly najwiekszy bodziec i trzeba im dostarczyc energi itp a i zapomnialbym o najwazniejszym to bylo do przykladu kiedy trenujemy gdzies kolo godz. 18 czyli najwazniejszym posilkiem bylby posilek potreningowy i kolacja ... co o tym myslicie ??

Damian st-ce
08-04-09, 16:50
1. Po treningowy.
2. Przed treningowy.
3. Śniadanie i kolacja.

taka u mnie kolejność :)

kamil1141
08-04-09, 21:40
Kamil najczęściej spotykane to co masz w awatarze + chleb razowy ,orzechy i warzywko :)

często spotykana jest też kanapka ze zwierzęciem w środku ale to oklepane na całym świecie chyba ;)

Jak się nie krępujesz to ładuj posiłki w pojemniki termiczne jest wtedy opcja bardzo duża

eeee ja to mam wyjebane na tych braanów.

kamil1141
08-04-09, 21:48
sorry ale juz nie moge edtyowac,
a co myslisz o sporej ilości szynki dobrej gatunkowo zamiast serka?(bo sie moze rozwalac bo mam meksyk zawsze w plecaku) :D

007
08-04-09, 22:14
od czasu do czasu szamaj ale jak będziesz miał pojemniczki to w pojemniczki rób sobie sałatki mięso,kasza,warzywa itp

michal_f
09-04-09, 11:39
1. Po treningowy.
2. Przed treningowy.
3. Śniadanie i kolacja.

taka u mnie kolejność :)

a ogolnie jaka jest najwazniejsza ??:smile:

Damian st-ce
09-04-09, 11:43
Najważniejszy jest po treningowy. A jeśli posiłkiem po treningowym jest to kolacja, to właśnie kolacja jest najważniejsza.

kamil1141
09-04-09, 18:09
Czy chińszczyzna np,ryż smarzony z kurczakiem i takie tam sa dobre czy raczej nie dobre na budowanie masy?

Damian st-ce
09-04-09, 22:05
ryż i kurak - jak sama nazwa wskazuje, są jak najbardziej dobre do budowania masy :) chociaż ryż lepiej gotowany a nie smażony, tak samo kurczak

kamil1141
10-04-09, 01:38
ale mi chodzi takie od zółtka z kuchni orientalnej:)

Damian st-ce
10-04-09, 08:34
Tak wiem że o takie Ci chodzi :) Ale ich ryz i kurczak od naszych sie nie różnią składem, jedynie sposobem przyrządzania. Do tego dodają sporo warzyw, więc posiłek jest jak najbardziej na tak :)

Pavvel111
10-04-09, 19:48
Co jeść na posiłek po treningowy jeżeli jest to moja kolacja?

Damian st-ce
10-04-09, 20:15
Musisz jeść to co posiłek po treningowy powinien zawierać, czyli: węgle złożone (np:ryż paraboliczny) i białko pełnowartościowe (np: kurczak). Jeśli zjadasz kolacje ok godziny 21, to ok godziny 23 możesz jeszcze zjeść trochę twarogu.

artsli
14-04-09, 18:20
jest jakas alternatywa dla płatków owsianych

007
14-04-09, 22:44
jest jakas alternatywa dla płatków owsianych


wszelkiego rodzaju węglowodany złożone

pakeros17
15-04-09, 16:18
Czy po treningu posiłkiem po treningowym mogłaby być pierś z kurczaka, z tym, że "wędzona" ( ~500g )+ jakieś ciemne pieczywo razem z gainerem ?

Damian st-ce
15-04-09, 16:23
Najpierw zaraz po treningu Gainer, 30 - 60 minut później węglowodany i białko. Lepsza by była pierś gotowana no i oczywiście mniejsza ilość.

pakeros17
15-04-09, 16:46
Chciałem zrobić tak, że po treningu od razu banan + ta pierś z kurczaka ( ok. więc ~150g ) + gainer, a ok 1h po tym posiłku kolacja ( rybka/jajka ).

Damian st-ce
15-04-09, 16:55
Zaraz po treningu najważniejsze są węglowodany, białko jest na drugim miejscu. Przyjmuj węglowodany o wysokim indeksie glikemicznym. Myślę że 150 - 200 g piersi wystarczy.

michal_f
18-04-09, 14:21
mam takie pytanie ktore juz mnie chwile nurtuje ... otoz ... weglowodany sa transporterem bialek i jedzac bialko nalezy jesc wegle aby jak najwiecej bialka przyswoic ... prawda ? o ile prawda to jak sie to ma sie to w ostatnim posilku w dniu ? czesto czytam ze nie powinno sie na kolacje jesc wegli ... wiec samo bialko ktore zjem na kolacje nie zostanie przetransportowane bo wegli nie ma ... albo sie malo przyswoi ... moze mi ktos to wytlumaczyc ??:smile:

Damian st-ce
19-04-09, 15:09
Węgle masz zmagazynowane w mięśniach...

michal_f
19-04-09, 21:16
cos wiecej ktos moze napisac ;)

007
19-04-09, 22:59
do kolacji dodajesz tłuszcz jako źródło energi ,można się rozpisać na ten temat w zależności od rodzaju diety poszczególne makroelementy mają swoje zadania. Białko też jest używane w celach energetycznych przy niedoborze węgli i tłuszczu

know1126
20-04-09, 00:06
rozumiem ze ryz,raczej rozgotowany jest w miare po treningu zaraz?

Damian st-ce
20-04-09, 08:32
Zaraz po treningu musisz przyjąć węglowodany o wysokim Indeksie Glikemicznym. Ryż rozgotowany jest dobrym przykładem. W pierwszej godzinie od zakończenia treningu, ze 100g wchłoniętej glukozy, 40% zatrzymywane jest w wątrobie, a 60% trafia do mięśni. Im później od treningu, zdolność mięśni do magazynowania cukrów maleje. Jeśli przyjmiemy dostateczną ilość węglowodanów, mięśnie mogą odbudować do 60% zapasów.

Michał, masz już podaną odpowiedź, węgle są po prostu magazynowane w wątrobie i mięśniach i potem z nich i z tłuszczy pobierasz energię.

know1126
20-04-09, 17:05
a jak mam te 100g wątróbki surowej (czyli ok 20g. bialka) i to to usmarze czy lepiej udusze,pozadnie,mocno na wszelki wypadek zeby nie bylo surowe, to ile mi z tego tam zostanie po obróbce?:)

pan.wiesiu
20-04-09, 17:36
a jak mam te 100g wątróbki surowej (czyli ok 20g. bialka) i to to usmarze czy lepiej udusze,pozadnie,mocno na wszelki wypadek zeby nie bylo surowe, to ile mi z tego tam zostanie po obróbce?:)

cos tam zostanie, ale ja bym sobie 100g watroby zebow nie brudzil ;)

wez tak chlopie z 250g, watroba tania jest, akurat na tym nie zaoszczedzisz.

pozdrawiam;
wiesiek

know1126
20-04-09, 17:49
no nie,nie,ja wiem, bo np dzis zakupilem przy okazji inych zakupow pol kilo, na dwa razy tak zeby bylo czyli po te 250g, a pytalem o 100g bo zawsze przelicza sie/podaje zawartosci na 100g:)

Damian st-ce
20-04-09, 17:49
a jak mam te 100g wątróbki surowej (czyli ok 20g. bialka) i to to usmarze czy lepiej udusze,pozadnie,mocno na wszelki wypadek zeby nie bylo surowe, to ile mi z tego tam zostanie po obróbce?:)

ciężko powiedzieć ile, bo to zależy właśnie od rodzaju obróbki termicznej, tak jak mówi pan wiesiu, opierdziel 200-250g (najlepiej gotować).

aha :)

know1126
20-04-09, 17:52
wiem Panowie, ze na tym sie nie oszczedza, watrobka bardzo dobra, trzeba jesc:) a pytanie z ciekawosci, w takiej formie;)

007
21-04-09, 19:46
najlepiej,po gotowaniu spróbuj udusić z cebulą

know1126
25-04-09, 00:22
Jedno jajo to wlasciwie ile bialka? nie wiem,bo nie lubie generalnie choc chyba bede musial sie przemoc.

wojtas3
25-04-09, 01:04
zależy jakie takie średnie około 6gram

pan.wiesiu
25-04-09, 01:08
Jedno jajo to wlasciwie ile bialka? nie wiem,bo nie lubie generalnie choc chyba bede musial sie przemoc.

zalezy jakie i jakiej wielkosci. strusie to nie wiem, ale zwykle kurze w 100g ma 12,5-13g bialka.
bez zoltek (samo bialko) ma 10,5-11%.

sam za chwile zrobie tak: pojde do kuchni, wbije 8 duzych jajek do kubka (tylko z 2ma zoltkami), wypije, umyje zeby i spac.

pozdrawiam;
wiesiek

know1126
26-04-09, 19:01
no a schab? generalnie prosiak NIE,ale plaster chudego schabu, duszonego w wiekszosci...?

modelos
26-04-09, 20:53
jak przygotowc płatki owsiane górskie????

Dolek93
26-04-09, 22:38
Siema. Czy mogą być płatki kukurydziane zamiast owsianych ??:)

hans1237
26-04-09, 22:40
wiesiek jest fajny gosc,zrobie tak samo.....podejrzewam ze sie tym spikiem porzygam ale cóz.

hans1237
26-04-09, 22:45
ale tak powaznie pije ktos surowe jajca??????

Rynju
26-04-09, 22:47
ja pilem miesiac po 6 dziennie poki mnie salmonella nie dopadla bo nawet ich nie wyparzalem xD
Super zrodlo bialka z dobrym profilem aminokwasowym
Dolek93 - jak zrobic platki ? hehe woda/kefir/jogurt nat./mleko + platki i masz :D Dosyp otreby i smacznego :)

luo
26-04-09, 22:52
ale tak powaznie pije ktos surowe jajca??????
ja wole gotowane;p


jak przygotowc płatki owsiane górskie????
zalej wrzątkiem lub mlekiem(na ciepło albo na zimno) i poczekaj chwilę aż troche namokną. Obróbka termiczna niejest wymagana, gotując je tylko puchną


Siema. Czy mogą być płatki kukurydziane zamiast owsianych ??:)
naturalne płatki owsiane to samo zdrowie;) natomiast kukurydziane są dużo bardziej przetworzone
jeśli wybierasz między owsianymi a kukurydzianymi to zdecydowanie owsiane.
Natomiast jeśli między kukurydzianymi a żadnymi wtedy wybierz kukurydziane;p

pan.wiesiu
27-04-09, 13:51
no a schab? generalnie prosiak NIE,ale plaster chudego schabu, duszonego w wiekszosci...?

wieprzowinke tez mozna, nawet trzeba od czasu do czasu ;) schab to spokojnie do 3 razy w tygodniu (nie jest za tlusty i swietne zrodlo bialka)
najlepiej urozmaicac - dzisiaj rybka, jutro kurczaczek, po jutrze swinka itd.
a co do tych jajek - juz o tym pisalem - myjcie, ewentualnie wyparzajcie i smialo mozna pic - robie tak odkad pamietam.

pozdrawiam;
wiesiek

know1126
27-04-09, 14:30
a makaron z czym jecie(poza serem)? sory ze tak pytam o wszystko,ale chyba od tego to jest:) bo mi sie szukac nie chce a tu zapytam i ktos zyczliwy odpowie zawsze cos;)

Rynju
27-04-09, 14:32
makaron? z jajkiem np

know1126
27-04-09, 14:40
no tak,jajecznica, serek, tunczyk plus pomidory i mamy sos-tez ujdzie. ale generalnie za wiele prostych potraw tu chyba nie wymysli sie... tak zeby to mialo WALORY smakowe wysokiej klasy:)

Dawid3635
28-04-09, 16:45
W tym dziale istnieje podwieszona informacja, że należy nie jeść białego chleba/pieczywa. Dlaczego?

Damian st-ce
28-04-09, 16:48
Bo ma większy indeks glikemiczny niż pieczywo pełnoziarniste.

fallenursus
28-04-09, 17:17
wieprzowinke tez mozna, nawet trzeba od czasu do czasu ;) schab to spokojnie do 3 razy w tygodniu (nie jest za tlusty i swietne zrodlo bialka)
najlepiej urozmaicac - dzisiaj rybka, jutro kurczaczek, po jutrze swinka itd.
a co do tych jajek - juz o tym pisalem - myjcie, ewentualnie wyparzajcie i smialo mozna pic - robie tak odkad pamietam.

pozdrawiam;
wiesiek
wieprzowina nie ma bialka ''gorszej jakosci''? gdzies cos o tym czytalem, ale i tak jem schabowe z grilla. Co prawda jem wiecej koniny jak wieprza.. a co do jajek to spoko pije ja mysle ze jakies pol litra dziennie, dodawane do szejkow.

W tym dziale istnieje podwieszona informacja, że należy nie jeść białego chleba/pieczywa. Dlaczego?
mozesz spoko jesc zaraz po treningu, szybciej 'odzyjesz'- cukty proste sie szybciej wchlona z balego pieczywa.jesli rzezbisz to raczej niezalecane

know1126
29-04-09, 15:13
a przyprawy?- ostre przyprawianie tez obciaza watrobe,prawda? czy bardzo robi zle jak tak lubie sporo pieprzu, papryki ostrej itp....?

Damian st-ce
29-04-09, 15:39
Papryka dobra przy redukcji, ponieważ zawiera kapsaicyne. Był już temat o ostrym, pikantnym jedzeniu :)

fallenursus
29-04-09, 15:49
Papryka dobra przy redukcji, ponieważ zawiera kapsaicyne. Był już temat o ostrym, pikantnym jedzeniu :)

pieprz rowniez

RockyBalboa
29-04-09, 16:23
a tak wracajac do tych surowych jaj, to chyba one sa gorzej przyswajalne niz gotowane,tak? w sumie ja moze zaczne pic

Damian st-ce
29-04-09, 16:31
jeśli chcesz gotować to pamiętaj o tym aby nie gotować ich za długo, ponieważ przy dłuższym ogrzewaniu białko jaja nadmiernie twardnieje, następuje rozkład aminokwasów i jajo staje się trudniej strawne i trudniej przyswajalne...

RockyBalboa
29-04-09, 16:40
czyli najlepsza opcja jest spozywanie surowych? oczywiscie po wyparzeniu

fallenursus
29-04-09, 16:48
nie weim jak u was, ale tu moge kupic bialko w kartonach po 500ml=16bialek.
jeden dziennie peknie zawsze.latwiej tak sie ''je'' mi te jajca.Normalne jajka to przewaznie tylko w weekendy bo sie z rana nie spiesze i moze sobie conieco usmarzyc.powiedzmy ze tygodniowo idzie 12calych jaj i ok 100 bialek :twisted:

pimols
29-04-09, 17:09
nie weim jak u was, ale tu moge kupic bialko w kartonach po 500ml=16bialek.
jeden dziennie peknie zawsze.latwiej tak sie ''je'' mi te jajca.Normalne jajka to przewaznie tylko w weekendy bo sie z rana nie spiesze i moze sobie conieco usmarzyc.powiedzmy ze tygodniowo idzie 12calych jaj i ok 100 bialek :twisted:

jajcarz ;/;/;/:lol::lol::lol:

yaro09
29-04-09, 18:04
jeśli chcesz gotować to pamiętaj o tym aby nie gotować ich za długo, ponieważ przy dłuższym ogrzewaniu białko jaja nadmiernie twardnieje, następuje rozkład aminokwasów i jajo staje się trudniej strawne i trudniej przyswajalne...

no to tak samo jest z jajecznicą??

Damian st-ce
29-04-09, 19:12
Smażenie jest jeszcze gorsze. Jeśli gotujesz, jajka poddajesz na działanie temperatury max.ok. 100 Celsjusza, smażenie ma o wiele większą temperaturę. Najlepiej jeść jaja na miękko, w koszulkach lub po wiedeńsku.

know1126
29-04-09, 19:31
. Był już temat o ostrym, pikantnym jedzeniu :) ale jeszcze mnie wtedy tu nie bylo,dzieki,zaraz poszukam:)

know1126
30-04-09, 18:25
czyli generalnie nie smazyc jaj? jajecznica mi wchodzi elegancko ale juz gotowane nie (kazdy ma jakies odchyły:). czy wiec smazac zmniejsza sie o wiele sama wartosc,zawartosc bialka czy jego wchlanianie w czasie,czy w ogole wchlanianie,niezaleznie od czasu jaki lezy w naszych bebechach?

pakeros17
30-04-09, 18:58
Czy w tej diecie przydałyby się jakieś większe zmiany?
Jak widać cały czas dążę do prawie idealnej "michy", bo bardzo mi na tym zależy.
Ułożyłem ją w "Dzienniku Posiłków VITALMAXA" i prezentuje się ona mniej więcej tak:

http://img512.imageshack.us/img512/900/dieta1.jpg

Damian st-ce
30-04-09, 19:23
czyli generalnie nie smazyc jaj? jajecznica mi wchodzi elegancko ale juz gotowane nie (kazdy ma jakies odchyły:). czy wiec smazac zmniejsza sie o wiele sama wartosc,zawartosc bialka czy jego wchlanianie w czasie,czy w ogole wchlanianie,niezaleznie od czasu jaki lezy w naszych bebechach?

Po jakiejkolwiek obróbce termicznej białko zmienia się, powodując zmniejszenie przyswajalności i wchłaniania. Jeśli gotujesz jajo i nie pęknie ono podczas gotowania, to prawie wszystkie składniki odżywcze zostają wewnątrz (są małe straty dlatego że skorupka posiada pory, które mają za zadanie wymianę gazów między wnętrzem jaja a otaczającym środowiskiem - to tak na marginesie :P) Najlepiej gotować, na drugim miejscu surowe....

fallenursus
30-04-09, 19:36
Po jakiejkolwiek obróbce termicznej białko zmienia się, powodując zmniejszenie przyswajalności i wchłaniania. Jeśli gotujesz jajo i nie pęknie ono podczas gotowania, to prawie wszystkie składniki odżywcze zostają wewnątrz (są małe straty dlatego że skorupka posiada pory, które mają za zadanie wymianę gazów między wnętrzem jaja a otaczającym środowiskiem - to tak na marginesie :P) Najlepiej gotować, na drugim miejscu surowe....

no dobra, czyli wszyscy profesjonalisci robiac jajecznice-na kazdym dvd co widzialem jak Ronnie wpierdziela jajca z kaszka- nie wiedza co robia?

RockyBalboa
30-04-09, 19:37
czyli najlepiej wchlaniaja sie na surowo, bez obrobki jakiejkolwiek?

fallenursus
30-04-09, 19:45
jezeli jesz 20-25jaj na tydzien to uwazasz zeby nie stracic na wartosi. jesli jesz ponad 100 jak co niektorzy to sie to chyba raczej wali...

Damian st-ce
30-04-09, 20:34
no dobra, czyli wszyscy profesjonalisci robiac jajecznice-na kazdym dvd co widzialem jak Ronnie wpierdziela jajca z kaszka- nie wiedza co robia?

wiedzą bardzo dobrze... i są pewnie tego jak najbardziej świadomi...

pakeros17
01-05-09, 15:53
[...]

http://img512.imageshack.us/img512/900/dieta1.jpg


Mógłby ktoś spojrzeć na tą dietę ?

Dawid3635
02-05-09, 16:55
Ja mam pytanie odnośnie tłuszczów.
-Co jest złego np. w oleju rzepakowym (oczywiście kuchennym:smile:), jeśli czytam opinie, że należy stosować wyłącznie oliwę z oliwek?
-kiedy nasz organizm zaczyna spalać tłuszcze, chodzi mi o to czy najpierw zacznie spalać tłuszcze, następnie tkankę mięśniową czy inaczej t się odbywa podczas, gdy zabraknie białka i cukrów?

wukio
02-05-09, 17:27
Dawid:

Oliwa z oliwek zawiera więcej tzw "dobrych tłuszczów" czyli omega 3 i 6, podnosi poziom cholesterolu hdl (czyli tego "dobrego"). Choć z tymi tłuszczami to różnie w rzeczywistości jest.

Organizm zaczyna spalać tłuszcz po tym, jak spali glikogen, czyli cukier zawarty w organizmie. Zazwyczaj trwa to ok 30-40 minut przy średnio intensywnym wysiłku tlenowym np bieganiu.

Dawid3635
02-05-09, 19:21
Czyli przypuśćmy, że dany kulturysta chce ważyć 95 kg. Czy wtedy może zrobić taki manewr na pozbycie się tłuszczu, jak np. zdobycie wagi 98kg redukcja masy dzięki diecie do 95 kg. Czy wtedy w wyniku redukcji straci większość nadmiaru tłuszczu jeśli się go ma?
Sprawa tłuszczu mnie zainteresowała, bo nie wiem czy w dolnej części brzucha zdobyłem trochę tłuszczu czy to po prost moje zwidy. Nigdy nie miałem problemu z tłuszczem, a mam problem ze zdobyciem masy więc zacząłem zjadać więcej całych jajek.
Może wyjaśni ktoś jak się mierzy poziom tłuszczu w organizmie, wtedy mógłbym go kontrolować.

Damian st-ce
03-05-09, 09:43
Lustro najlepsze rozwiązanie...

Wiki
04-05-09, 21:24
Dodawać oliwe oliwek do ostatniego posilku z twarogiem czy lepiej wcisnąć ją gdzies w srodku dnia w wiekszej ilosci??
I jaki lepiej twaróg na noc poltlusty czy chudy? :)

Dolek93
05-05-09, 12:49
Siema!
Mam takie pytanko :]
Jak powinna się zmienić dieta w dni nie treningowe ??
Dalej się trzymać diety ?? Czy jeść normalnie ??

pzdr!

Bubu Fight
05-05-09, 17:41
Siema!
Mam takie pytanko :]
Jak powinna się zmienić dieta w dni nie treningowe ??
Dalej się trzymać diety ?? Czy jeść normalnie ??

pzdr!

W dni nietreningowe dieta musi być przestrzegana w zależności od rodzaju treningu. W dni treningowe trzeba dostarczyć organizmowi więcej kalorii niż w dni wolne od treningu

artsli
08-05-09, 22:10
czy zamiast płatków owsianych moze byc musli z rodzynkami i orzechami?
bo za nic w swiecie nie dam rady z owsianką

know1126
08-05-09, 23:39
a jaki ser kupujecie(oczywiscie mowie o chudym)? czy ser serowi rowny? zauwazylem ze ten np z dyskontu na B jest bardziej wodnisty,mokry, inne sa suche... czy to ma znaczenie? jakies? glupie moze pytanie:)

KowalX
09-05-09, 00:30
a jaki ser kupujecie(oczywiscie mowie o chudym)? czy ser serowi rowny? zauwazylem ze ten np z dyskontu na B jest bardziej wodnisty,mokry, inne sa suche... czy to ma znaczenie? jakies? glupie moze pytanie:)

jeśli chodzi o twaróg dobry jest chudy firmy łowicz jako jeden z niewielu nie posiada tłuszczu (kaufland hehe)
A serek wiejski light ;p na noc

slim shady
09-05-09, 14:33
A co sądzicie o kukurydzy woskowej ? próbował ktoś ?

puma007
09-05-09, 18:27
Witam,wiec tak,mam pytanko.Moze jest troche smieszne,a moze nie ale kto pyta noie bladzi... od dwoch tygodni robiie masówke a od kilku dni staram sie czymac diety,jakiejs wygorowanej nie ale staram sie miec te 6 posilkow(oczywiwscie jem tak sie powinno jesc w diecie na mase)no i moe pytanie jest nastepujące:o ktorej musi byc ostatni posilek<chodzi o to,ktorej godziny nie mozna przekroczyc,bo wiadomo ze zas do np zalodka to jest masakra jak za pozno sie zje z gory dzieki

KowalX
11-05-09, 18:12
Witam,wiec tak,mam pytanko.Moze jest troche smieszne,a moze nie ale kto pyta noie bladzi... od dwoch tygodni robiie masówke a od kilku dni staram sie czymac diety,jakiejs wygorowanej nie ale staram sie miec te 6 posilkow(oczywiwscie jem tak sie powinno jesc w diecie na mase)no i moe pytanie jest nastepujące:o ktorej musi byc ostatni posilek<chodzi o to,ktorej godziny nie mozna przekroczyc,bo wiadomo ze zas do np zalodka to jest masakra jak za pozno sie zje z gory dzieki

3h przed snem ciężkie jedzonko ,ale np taki serek wiejski możesz zjeść przed samym snem ;)

Karagel
12-05-09, 13:19
Chcialem sie zapytac czy ktos by dal rade ulozyc diete na to zeby troszke przytyc jezeli tak to podal bym wszystkie potrzebne informacje.

007
12-05-09, 13:40
Chcialem sie zapytac czy ktos by dal rade ulozyc diete na to zeby troszke przytyc jezeli tak to podal bym wszystkie potrzebne informacje.

Tak ja się podejme za 50zł ,jak nie chcesz zapłacić to sam ułóż i daj do korekty :P

know1126
12-05-09, 18:14
ale zdzierca... ja uloze za 20zl:) joke... podaj dane a cos ktos napewno doradzi, ale i oczywiscie czytaj tez dzial dieta krok po kroku by samemu co nieco obczaic.

Karagel
13-05-09, 22:08
wzrost 174 cm Waga :61 treningi3 razy w tygodniu

Napinacz01
13-05-09, 23:17
mozna jaja z majonezem szamac?

ostatnio robie tak gotuje jaja na twardo zeby byly na polowe dziele majonezem smaruje i w łykam;D

007
14-05-09, 22:06
Tak ,możesz

Demonek6
15-05-09, 11:27
Padło pytanie o dietę w dni nietreningowe, ale w zasadzie bez odpowiedzi. Więc jak z tym jest? Jak zmieniać dietkę w dni NIE treningowe?

alder
15-05-09, 13:10
1. Po treningowy.
2. Przed treningowy.
3. Śniadanie i kolacja.

taka u mnie kolejność :)

na pewno posiłek po treningu jest bardzo ważny. ten przed treningiem również. wiadomo - energia i białeczko do zalewania mięśni podczas treningu. ale nie wiem czy stawiałbym na jednym miejscu śniadanie i kolację. oczywiście zależy to od pory treningu, niemniej jednak kolacja powinna być lżejsza. mniej węgli. śniadanie natomiast jest bardzo ważnym posiłkiem. mówią, że najważniejszym ponieważ 1) musi zaspokoić wygłodniały podczas snu organizm 2) prócz tego dostarczyć energii. pamiętam taką formułkę: śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi. wychodzi na to, że śniadanie winno być większe niż obiad. i tak również ostatnio przeczytałem w jakimś artykule pisanym przez dietetyka. w większości przypadków jest to niewykonalne. ja np. mam problem zjeść obfite śniadanie krótko po przebudzeniu.
jeżeli poprzedniego dnia mieliśmy trening, to pierwszy posiłek po nocy jest bardzo ważny. antykataboliki i białka na noc nie zapewnią nam 100% obrony przed rozpadem mięśni. toteż nasz organizm jest spragniony energii, budulca i witamin po przebudzeniu.

co do posiłków w dni nietreningowe. osobiście jadam podobnie jak w dni treningowe za wyjątkiem 2 obiadów (przed- i potreningowy) posiłek. nie liczę specjalnie kalorii (w przeciwieństwie do białka) ale staram się pochłonąć nieco mniej kalorii niż w dzień treningowy.

KowalX
15-05-09, 13:40
że śniadanie winno być większe niż obiad

nie powinno być większe
najważniejsze ponieważ:

powinno pokrywać około 25% zapotrzebowania energetycznego na cały dzień,powinno przy tym zawierać dużą ilość węglowodanów złożonych o wolnym czasie trawienia co da nam energię na cały dzień(nie dlatego ,że ma być duże tylko kaloryczne)
naturalna ochrona przed wrzodami żołądka - rano mamy intensywną produkcję soków żołądkowych może dojść do uszkodzenia błony śluzowej
rano spada poziom glukozy jeśli nie uzupełnisz niedoborów wystąpią problemy z koncentracją,pamięcią i refleksem
uzupełniamy węglowodany,a w przypadku osób trenujących blokujemy tym katabolizm.

alder
15-05-09, 13:56
zgadza się. ale to, że powinno napisałem odnosząc się do formułki a wiadomo, że regułki, formułki, przysłowia nie zawsze mogą być brane dosłownie. jednak artykuł, który czytałem sugerował, iż to właśnie śniadanie powinno być największym posiłkiem. być może chodziło o naszych przodków, że ich systemy trawienne były tak właśnie przystosowane. pierwszy posiłek po nocy był posiłkiem po długiej przerwie więc można tak wydedukować. wraz z ewolucją zmieniają się również przyzwyczajenia. zwykliśmy popijać posiłek a podobno najzdrowiej jest napić się dopiero po zjedzeniu dania. dzisiejsze zwyczaje - a raczej przyzwyczajenie - żywieniowe nie są zdrowe. wydaje mi się, że od niedawna ludzie zaczęli przywiązywać uwagę co i jak jedzą. choć i tak pewnie największy odsetek tych dbających to sportowcy i ludzie dbający o linię.

Pavvel111
15-05-09, 14:21
Po zakończeniu diety redukcyjnej mogę od razu przejść na masową czy muszę ileś odczekać?

Pavvel111
15-05-09, 14:38
Jeszcze jedno czy ten kalkulator jest dobry?
http://www.apz.pl/poradnia.php?p=psport&q=kalorie_licz_odch

KowalX
15-05-09, 15:34
Po zakończeniu diety redukcyjnej mogę od razu przejść na masową czy muszę ileś odczekać?

od razu ,ale kaloryczność zwiększaj stopniowo...

jureka
17-05-09, 17:36
pomógłby mi ktoś w ułożeniu diety na masę, ponieważ samemu jakoś mi te układanie nie idzie a trochę nad tym siedzę?

ważę 62kg , 171 cm obliczyłem że potrzeba mi :
-124g białka.
-310g węglowodanów,
-115g tłuszczów,

za pomoc byłbym bardzo wdzięczny

Gr2e5i3k
17-05-09, 22:45
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy dieta na masę która wybrałem będzie dobra:
waze 70kg, 177cm,
zapotrzebowanie ok 2500kcal + 500kcal = 3000kcal
białko - 120g/460kcal
tluszcze - 126g/1134kcal
wegle - 350g/1400kcal


dieta:
Dieta na mase dla 73/74 kilo by zizu
sniadanie
-100g platkow owsianych
-300ml mleka 0,5%
-80g twarogu chudego
-10g oliwy z oliwek


sniadanie II
-90g ryzu brązowego
-100g tunczyka z puszki
-10g orzechow

Obiad
-100g kaszy
-piersi z kurczaka
-10g oliwy z oliwek

Posiłek potreningowy
-70g gainera

podwieczorek
-pieczywo razowe 250gr
-jajecznica z 5 jaj

Kolacja
-150g wołowiny/jak nie masz kasyna wolowinke to serek wiejski
-10g oliwy z oliwek


Kolacja II
150g-bialego sera
10g-oliwy

z gory dzieki za pomoc

D3
17-05-09, 23:10
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy dieta na masę która wybrałem będzie dobra:
waze 70kg, 177cm,
zapotrzebowanie ok 2500kcal + 500kcal = 3000kcal
białko - 120g/460kcal
tluszcze - 126g/1134kcal
wegle - 350g/1400kcal


dieta:

z gory dzieki za pomoc

Stanowczo za mało białka moim zdaniem. 2g to taka podstawa. Tłuszczy wystarczy w okolicy 80g. Zamień nadmiar tłuszczy na białko.

007
18-05-09, 04:50
Jeszcze jedno czy ten kalkulator jest dobry?
http://www.apz.pl/poradnia.php?p=psport&q=kalorie_licz_odch

moje podstawowe zapotrzebowanie dobrze wyliczył,zalezy co tam wpiszesz itp


ma mase wchodzi sie stopniowo,nie wejdziesz z 1500 na 3000kcal z dnia na dzien :errf:



Gr2e5i3k - b2g t około 0,8 - 1,2g reszta w węgle

Pavvel111
18-05-09, 21:30
Ile g tłuszczu,białka i węgla powinno przypadać na 1 kg masy ciała w diecie masowej?

KowalX
19-05-09, 17:37
Ile g tłuszczu,białka i węgla powinno przypadać na 1 kg masy ciała w diecie masowej?

nie można tak do końca na to odpowiedzieć dlatego ,że każdy ma inną przemianę materii i w trochę innych ilościach przyswaja pokarm.Dodatkowo im większa masa tym więcej trzeba zjeść by być jeszcze większym...
Swoje robi też regeneracja i ogólny tryb życia,wiek i płeć...
Ogólnie musi być zachowana proporcja między białkiem,cukrami i tłuszczem,zwiększając kaloryczność aż będą efekty

Pavvel111
19-05-09, 18:09
Dzięki za wytłumaczenie lecz wciąż nie wiem jak dobrać proporcje
może być 2g białka 5g węgla 1,5g tłuszczu na 1 kg ciała?

Stein
19-05-09, 22:39
Jogurt truskawkowy w diecie na masę?

Wartość energetyczna - 398,5 kJ, 94,5 kcal.
Białko - 2,7 g.
Węglowodany - 15,3 g.
Tłuszcz - 2,5 g.

007
19-05-09, 22:54
jako dodatek

Stein
19-05-09, 22:55
Jedzony 3 razy dziennie? Nie za dużo?

007
19-05-09, 22:57
za dużo,słaba jakość btw .

Pavvel111
21-05-09, 16:13
Chyba idiotyczne pytanie ale mnie to nurtuje
waży się produkt np pierś z kurczaka przed gotowaniem czy po?
wydaje mi się że pierś podczas gotowania na parze traci trochę wagi.
A ryż?
po gotowaniu staje się x4 cięższy a kupuje się niby 400g więc nie wiem ;/

alder
21-05-09, 16:30
waży się przed.
100g surowego ryżu ma 7g białka czyli 7%. po ugotowaniu waży więcej ale ma nadal 7g białka (czyli procentowo już mniej).

pierś z kurczaka 200g ma 40g białka. po obróbce termicznej waży np. 150g ale nadal ma 40g białka (czyli procentowo więcej).

w każdym razie ważymy przed obróbką.

pakeros17
22-05-09, 16:40
Czy na I śniadanie może być puszka tuńczyka + chleb razowy, a za kilka minut jajecznica z 3 calych jaj + chleb razowy, natomiast na II śniadanie musli własnej roboty ?

alder
22-05-09, 20:14
jeżeli puszka tuńczyka to 200g ryby, to nie. z samego tuńczyka będzie ponad 40g białka, więc po chwili ponad 20g białka z jaj jest niepotrzebne. jeśli 100g ryby, to te jajka można później albo nawet od razu.
w pierwszej opcji lepiej przerzucić jaja na drugie śniadanie.

pakeros17
22-05-09, 20:19
Podsumowując:

I śniadanie: 100g tuńczyka, po chwili jajecznica +chleb razowy
II śniadanie: musli

Pavvel111
24-05-09, 10:50
czy biały ser nadaje się na posiłek przed treningowy?

alder
24-05-09, 13:09
pewnie, że jako źródło białka się nadaje. oczywiście z odpowiednią ilością węglowodanów.

Sofix
25-05-09, 14:41
To teraz kolej na mnie..:)

Po pierwsze to witam wszystkich serdecznie to moj pierwszy post na tym forum- wiec prosze o wyrozumialosc :), przymiezam sie wlasnie do diety na mase, jednak niechce kozystac z gotowcow wolalbym sam zglebic zagadnienie diety..:) obliczylem sobie juz zapotrzebowanie kaloryczne ktore wynosi 4716 kcal ( przy wadze 84 kg wzroscie 184cm bardzo Ciezkiej pracy i dosc duzego wysilku na trenigach ). Podzielilem sobie to jak tam nalezy:P i wyszlo mi ze potrzebuje ok. 648g wegla 353g bialka. i 79g tluszczu /dziennie podzielilem to na 5 bo tyle posilkow planuje sporzywac i teraz niby wszystko cacy tye ze : :)
1) niejestem pewnien czy napewno dobrze wyliczylem te zapotrzebowanie (niewiedziec czemu ale blisko 5000 kcal wydaje mi sie dosc spora iloscia ) . Musze dodac ze procz silki 5 razy w tygodniu prowadze bardzo aktywne zycie..:D biegam wspinam sie itp..:)
2) z tematow o diecie na forum wyczytalem ze posilek porannyi przetreningowy powinien w wiekszosci skladac sie z weglowod. a kolacja z samego biala tyle ze nigdzie niema zadnych dokladnych proporcji a jesli podziele ilosc weglo dla mnie czyli te 353g przez ilosc 5 posilkow to na kzdy jeden przypadnie mi go tyle samo lacznie z kolacja ...:) wiec jakby ktos mogl mi przyblizyc te stosunki albo chociaz zjebac i odeslac gdzies gdzie to bylo to bede zajebis*ie wdzieczny...:)

Wydaje mi sie ze to wszystko na te chwile ....mam nadzieje ze to co napisalem niejest zbyt zagmatwane Pozdrawiam i dziekuje za pomoc...:)

KowalX
25-05-09, 14:57
To teraz kolej na mnie..:)

Po pierwsze to witam wszystkich serdecznie to moj pierwszy post na tym forum- wiec prosze o wyrozumialosc :), przymiezam sie wlasnie do diety na mase, jednak niechce kozystac z gotowcow wolalbym sam zglebic zagadnienie diety..:) obliczylem sobie juz zapotrzebowanie kaloryczne ktore wynosi 4716 kcal ( przy wadze 84 kg wzroscie 184cm bardzo Ciezkiej pracy i dosc duzego wysilku na trenigach ). Podzielilem sobie to jak tam nalezy:P i wyszlo mi ze potrzebuje ok. 648g wegla 353g bialka. i 79g tluszczu /dziennie podzielilem to na 5 bo tyle posilkow planuje sporzywac i teraz niby wszystko cacy tye ze : :)
1) niejestem pewnien czy napewno dobrze wyliczylem te zapotrzebowanie (niewiedziec czemu ale blisko 5000 kcal wydaje mi sie dosc spora iloscia ) . Musze dodac ze procz silki 5 razy w tygodniu prowadze bardzo aktywne zycie..:D biegam wspinam sie itp..:)
2) z tematow o diecie na forum wyczytalem ze posilek porannyi przetreningowy powinien w wiekszosci skladac sie z weglowod. a kolacja z samego biala tyle ze nigdzie niema zadnych dokladnych proporcji a jesli podziele ilosc weglo dla mnie czyli te 353g przez ilosc 5 posilkow to na kzdy jeden przypadnie mi go tyle samo lacznie z kolacja ...:) wiec jakby ktos mogl mi przyblizyc te stosunki albo chociaz zjebac i odeslac gdzies gdzie to bylo to bede zajebis*ie wdzieczny...:)

Wydaje mi sie ze to wszystko na te chwile ....mam nadzieje ze to co napisalem niejest zbyt zagmatwane Pozdrawiam i dziekuje za pomoc...:)
Źle policzyłeś...
białka potrzebujesz od 168 do 210g na dzień ...
40g to chyba maksymalna granica jaką jesteś w stanie wchłonąć na raz.

nie, rano potrzebujesz i węglowodanów(uzupełniasz glikogen) i białka(blokujesz nocny katabolizm)

po treningu to samo ,a wieczorem posiłek białkowy z niewielką ilością węgli...
Obfite posiłki to śniadanie ,obiad i po treningowy.
owoce spożywaj tylko po treningu...na kolację warzywa są ok może być z rybką ...

przed snem możesz sobie zjeść serek wiejski...

podaję na oko do masy ciała więc i tak musisz policzyć: około 500g węglowodanów
około 10%kalorii z tłuszczów 30g...

ale musisz obliczyć jeszcze raz zapotrzebowanie kaloryczne ,bo tak to dupa ;)

Sofix
25-05-09, 15:12
dziekuje za tak szybka odpowiedz ..:) odrazu zabieram sie do liczenia na nowo..:D i SOG oczywiscie..:) pzdr

alder
25-05-09, 17:35
oczywiście, że za dużo białek ;] myślę, że na początek staraj się nie schodzić dziennie ze 170g. ja ważę 105 kg i dziennie pochłaniam 200g niekiedy mniej a i tak obwody się powiększają ;]

co do owoców. jedz je również na śniadanie. jeśli miałbyś jeść tylko po treningu, to byś jadł 1-2 razy dziennie. przed treningiem po posiłku na deserek spokojnie możesz oszamać np. winogrono. glukozy dawka jak się patrzy ;)

KowalX
25-05-09, 21:52
fruktoza nie jest zbyt dobra , owoce od czasu do czasu ewentualnie po treningu...

alder
25-05-09, 22:46
a tam.... winogrono ma głównie glukozę. a owoce są zdrowe, zawierają błonnik regulujący trawienie itd. nikt mi nie wmówi, że jedzenie owoców w dużych ilościach jest szkodliwe, szczególnie przy robieniu masy. nie zapominajmy, że powinniśmy dostarczać kilkakrotną RDA witamin a najlepiej jeśli są one dostarczane z pożywienia. owoce zawierają ich dużo.
raz pewien sześćdziesięciolatek mówił mi, że od kilku lat je strasznie dużo owoców i od kiedy zmienił swoją dietę w ogóle nie choruje.

spokojnie do śniadania, obiadu, kolacji można dojeść owoców zamiast faszerować się plussszami, centrami i innymi multiwitaminowymi suplementami.

KowalX
26-05-09, 00:14
Ja jestem za warzywami,a fruktoza dalej uważam ,że nie jest dobra jak reszta prostych cukrów...

alder
26-05-09, 01:02
reszta cukrów prostych ? czyli glukozę też masz na myśli ?

KowalX
26-05-09, 01:41
reszta cukrów prostych ? czyli glukozę też masz na myśli ?

nie ,ale owoce spokojnie można zastąpić warzywami...
oczywiście nie twierdzę ,że owoce to jakieś zło ;)

alder
26-05-09, 02:01
a ja uwazam, ze dieta powinna byc bardzo bogata w warzywa jak i owoce. poza tym owoce sie je surowe a znaczna czesc codziennych warzyw poddaje sie obrobce termicznej. nie kazdy gotuje na parze. reasumujac, owoce - jak najbardziej, w ciagu calego dnia. latem jak najwiecej porzeczek, borowek (potocznie zwanych jagodami), malin. wszystkiego co sie da.
jesienia zwiekszyc spozyci bananow co by tam serotoniny przybylo :)

KowalX
26-05-09, 09:07
byle nie przy robieniu rzeźby :)

Sofix
26-05-09, 11:43
itam ponownie :)
Dziekuje za porady ! Wiec policzylem wszystko od nowa i wyszlo mi :
dzienne zapotrzebowanie: 3503 kcal w tym Białko - 168 g Weglo - 462 tluszcz -109 g i teraz wydaje mi sie to bardziej sensowne aczkolwiek dziwi mnie ze uzywajac kalkulatorow uwzgledniajacych wysilek zwiazany z praca i treningami wychodzilo mi ok 4500 -4700 kcal dopiero uzywajac tematu "Układamy diete na mase!! temat by DonLeone" udalo mi sie to jakos sensownie wyliczyc :) mam nadzieje ze teraz jest juz ok..:D PZDR!!

alder
26-05-09, 12:26
czy jest ok, to przekonasz się wkrótce. ja osobiście nigdy nie pochłaniam 3 razy więcej węglowodanów niż białek a masa idzie. każdy przypadek jest indywidualny. i jeśli teraz jesz sporo mniej niż powinieneś wg. wyliczeń, to nie przechodź na dietę od razu bo możesz sobie rozciągnąć żołądek. proponuję kontrolować wagę i obwody. jeśli po miesiącu obwody Ci się powiększą, waga również ale bez przesady (co by samara za duża nie była) tzn, że jesteś na dobrej drodze.

Sofix
26-05-09, 14:15
hmmm a czy w takim wypadku moglby mi ktos prosze mniej wiecej napisac jak powienienm to podzielic na bialka weglo i tluszcz tak mniej wiecej, bo zielony w tym temacie jestem a juz mnie szlak trafia z tym szukaniem w internecie .... wiec jakby ktos byla tak mily mi pomoc to bede zaje*iscie wdzieczny...:D A co do info o mnie to wiek 21 lat staz treningowy ok roku ale bez zadnych diet odzywek itp.. ( po prostu dal czystej frajdy wyciskania :D ) typ : hmmmm mysle ze mezomorfik bo budowe od zawsze mialem nienajgorsza a pomimo braku diety i supli efekty cwiczenia i tak mnie w miare zadowalaja..:) prace wykonuje ciezka fizyczna trenuje 5 razy w tyg + biegam i wspianam sie ( ale to nieregularnie). Z innych przykladowych diet na mase dedukuje ze podaz kaloryczna (te 3500 kcal ) mam juz chyba w miare dobze wyliczona i wydawalo mi sei ze ten podzial tez nienajgorszy .. no ale chyba moge byc w bledzie a niechcialbym tez przez miesiac katowac sie tym "paskudnym" jedzieniem :P zeby dojsc do wniosku ze efekt mnie niezadowala ...:( zdaje sobie sprawe ze kazdy organizm jest inny i nikt niejest w stanie idealnie dobrac tych stosunkow do mnie ale skoro ty alder mowisz ze nigdy niepochalaniales takich ilosci wegli to byc moze ja tez niepowinienem ?:>
P.S Sorowka ze tak dupe zawracam ale ... ale ... hmmm.. no niewiem ...niech bedzie ze juz ch** mnie strzela na sama mysl o samodzielnym szukaniu co zle zrobilem....:)

alder
26-05-09, 16:13
no nie jest tak łatwo rozpisać co i jak bo nie wiem jakie masz możliwości, żołądek, apetyt itd. i niekoniecznie żarcie musi być paskudne ;]

ja ćwiczę od kilku miesięcy po 2-letniej przerwie. jadam 4 posiłki + odżywka białkowa na noc. czyli 200g białek pochłaniam w 5 dawkach. niegdyś jadałem po 5-7 posiłków.

białko sobie podziel na mniej więcej podobne ilości w posiłku. staraj się zaopatrywać organizm w nie co 3 godzinki. nie wie ile jesteś w stanie zjeść na śniadanie. ja mało więc dopycham odżywką. na pewno przed treningiem musisz dobrze zjeść. czyli 100g ryżu np. i do tego źródło białka. po treningu również bym polecił ok. 100g ryżu bądź kaszy. to już ok 150g węgli. reszta - z pieczywa, owoców, warzyw, płatków itd. nie radziłbym od razu drastycznie zwiększyć spożycie węgli. może to się odbić na brzuchu. myślę, że nie da się tak po prostu tego zdefiniować. musisz sam próbować co byś głodny nie chodził ale i się nie przejadał. jeśli masz ciężką pracę. to wiadomo, że musisz jeść sporo węgli, żeby twój organizm nie zużywał białek jako źródła energii.

KowalX
26-05-09, 17:45
hmmm a czy w takim wypadku moglby mi ktos prosze mniej wiecej napisac jak powienienm to podzielic na bialka weglo i tluszcz tak mniej wiecej, bo zielony w tym temacie jestem a juz mnie szlak trafia z tym szukaniem w internecie .... wiec jakby ktos byla tak mily mi pomoc to bede zaje*iscie wdzieczny...:D A co do info o mnie to wiek 21 lat staz treningowy ok roku ale bez zadnych diet odzywek itp.. ( po prostu dal czystej frajdy wyciskania :D ) typ : hmmmm mysle ze mezomorfik bo budowe od zawsze mialem nienajgorsza a pomimo braku diety i supli efekty cwiczenia i tak mnie w miare zadowalaja..:) prace wykonuje ciezka fizyczna trenuje 5 razy w tyg + biegam i wspianam sie ( ale to nieregularnie). Z innych przykladowych diet na mase dedukuje ze podaz kaloryczna (te 3500 kcal ) mam juz chyba w miare dobze wyliczona i wydawalo mi sei ze ten podzial tez nienajgorszy .. no ale chyba moge byc w bledzie a niechcialbym tez przez miesiac katowac sie tym "paskudnym" jedzieniem :P zeby dojsc do wniosku ze efekt mnie niezadowala ...:( zdaje sobie sprawe ze kazdy organizm jest inny i nikt niejest w stanie idealnie dobrac tych stosunkow do mnie ale skoro ty alder mowisz ze nigdy niepochalaniales takich ilosci wegli to byc moze ja tez niepowinienem ?:>
P.S Sorowka ze tak dupe zawracam ale ... ale ... hmmm.. no niewiem ...niech bedzie ze juz ch** mnie strzela na sama mysl o samodzielnym szukaniu co zle zrobilem....:)

białko musisz tak podzielić by maksymalnie wychodziło 40g na porcję ,bo więcej nie przyswoisz.Myślę,że przy twoim wysiłku to i tak po czasie zwiększysz ilość węglowodanów,ale to wyjdzie w praniu.
najlepiej jakbyś białko podzielił na 5-6 posiłków i węglowodany na 4główne(rano,obiad,po treningowy i troszkę na późniejszą porę + jeden jeśli wybierzesz 6 przy białku).

Sofix
28-05-09, 23:16
dzieki wielkie, :) naprawde, bardzo pomogliscie !

KowalX
29-05-09, 00:12
dzieki wielkie, :) naprawde, bardzo pomogliscie !

po treningu posiłek z jak najmniejszą ilością tłuszczy ,bo spowolnią wchłanianie pozostałych...

Napinacz01
29-05-09, 21:01
Jaki smak białka polecacie z serii Ostrowia WPC 80?

alder
29-05-09, 23:35
słyszałem, że serwatka WPC jest kaszana i dlatego taka tania.

specjal
31-05-09, 22:02
W diecie mam 100g płatków owsianych z mlekiem. Czym je zastąpić? Musli? Jeśli tak to ile gram musli? Ewentualnie jak je przyrządzić tak aby dało się je zjeść bez zwrotu?

D3
31-05-09, 22:08
Czym je zastąpić?

suszone owoce:

- figi
- morele
- śliwki
- rodzynki

IceMan
01-06-09, 10:53
Przygotowuje sie do nowego 6-tygodniowego cyklu treningowego na silce. Moim celem jest czysta masa dobrej jakosci. Waze 92-3 kg, mam 184 cm wzrostu, 19 lat, 41cm obw.bic. W jakich proporcjach kalorycznych powinienem ulozyc diete, zeby nabrac dobrej masy ? B:2-2,5 ? W:4-5 ? T:1,5-2 ? Ile kalorii powinienem dolozyc do diety (jak obliczylem, to standardowo musze spozyc okolo 3100-3200 kcal) ?

know1126
01-06-09, 18:35
o uszy sie obilo mi,zeby za duzo makreli nie jesc bo dym, na ktorym wedza jest szkodliwy. jak to jest z tym, na czym oni to wędzą-chemia,czy jak? czy to nie prawda?

specjal
04-06-09, 13:47
Moja dieta wygląda następująco:
10:00-Sniadanie
12:00-Śniadanie 2
14:00-Obiad
15:30-17:30-Trening
18:00-podwieczorek
20:30-kolacja
23:00-kolacja 2

W którym momencie spożywać bulk Trec Hard Mass?

D3
04-06-09, 18:56
Od razu po treningu.

specjal
04-06-09, 19:58
A za 30min od razu jeść podwieczorek? Nie za maly odstęp?

KowalX
09-06-09, 21:42
W którym momencie spożywać bulk Trec Hard Mass?

do 30min po treningu...

Ja bym po tej odżywce zaczekał z 1h ,a następny posiłek niezbyt ciężki.

kfc
17-06-09, 11:56
kisiel i budyń tuczą ?:>

yaro09
28-06-09, 21:27
kisiel i budyń tuczą ?:>

hehe do przyrządzenia wiekszosci budyniow czy kiślów dodaje sie 2 czubate łyzki cukru (jak dobrze pamietam) wiec masz odpowiedz :)

yaro09
28-06-09, 21:32
a tak przy okazji jest wiele witamin i minerałow ktore nalezy spozywac, ale czy jest okreslone jakie witaminy brac o jakiej porze? zastanawiałem sie nad tym poniewaz np duzo odzywek na noc zawiera magnez, cynk, b6 (np ZMA) z kolei słyszałem ze np wit C najlepiej brac rano...

alder
29-06-09, 10:44
z tego co ja wiem, witaminy najlepiej spożywać z każdym posiłkiem.

yaro09
29-06-09, 14:40
z tego co ja wiem, witaminy najlepiej spożywać z każdym posiłkiem.

noo tak... zeby nie brac na pusty zołądek

alder
29-06-09, 14:47
nie, nie dlatego. dlatego, że witaminy powinny być wchłaniane z pożywieniem/pożywienia. pusty żołądek nie ma to za wiele do znaczenia.

pakeros17
02-07-09, 21:17
Czy na kolację ( czyli mój przedostatni posiłek ) mogę szamać omlet z płatkami owsianymi posmarowany dżemem ?

radzio99
04-07-09, 17:50
Czy dieta składająca się z 3 posiłków i np. 1400kcal ma gorszy rezultat niż ta składająca sie z 5-6 posiłków i zmniejszonym zapotrzebowaniu o 300kcal ?.
Bo w moim przypadku zapotrzebowanie jest wyższe niż 2200kcal.

yaro09
10-07-09, 00:43
Czy na kolację ( czyli mój przedostatni posiłek ) mogę szamać omlet z płatkami owsianymi posmarowany dżemem ?

taa ale po co ci ten dżem?

yaro09
10-07-09, 00:45
Czy dieta składająca się z 3 posiłków i np. 1400kcal ma gorszy rezultat niż ta składająca sie z 5-6 posiłków i zmniejszonym zapotrzebowaniu o 300kcal ?.
Bo w moim przypadku zapotrzebowanie jest wyższe niż 2200kcal.

to nie mozesz ułożyc diety z 5-6 posiłków o takiej samej ilosci kcal jak ma dieta z 3 posiłków? ;]

zCzymDoLudzi
15-07-09, 15:38
Małe pytanko. Jakie powinny być proporcje węgli/białka/tłuszczy w diecie redukcyjnej ?

sts
15-07-09, 17:00
witam czy taki serek wiejski i taka bułka w diecie mogą być ? w diecie na mase
(bułka czasem serek zawsze)

http://img521.imageshack.us/gal.php?g=dsc00001xuf.jpg

serek ten ma 11 b na 100g

zCzymDoLudzi
15-07-09, 17:10
Dużo osób wcina serki wiejskie, często z jakimiś bananami czy innymi owocami.

Damian st-ce
15-07-09, 17:40
Najlepszy twaróg, bułka może byc.

Skyer
05-08-09, 09:12
Witam, mam pytanie, mógłby mi ktoś rozpisać ile "mniej więcej" niżej wymieniony posiłek zawiera w sobie białka/węgli/tłuszczu?

Mam na myśli:
- dwie bułki pszenno-żytnie
- 4 plasterki chudej szynki z piersi indyka
- cały pomidor
- cztery plasterki sera żółtego

Jest to pożywne i względnie zdrowe dla organizmu? Mam na myśli brak niezdrowego "fatu" jak i innego syfu, jaki jest nam serwowany w pożywieniu od wieków.

Jolly
05-08-09, 16:57
z 650kcal wyjdzie, co do białka to zwierzęcego ok 60-80g, w zależności od wagi i rodzaju szynki i sera...

alder
05-08-09, 17:30
ile ??? 60-80g białka ? chyba żart. 40 to jest max. szynka z indyczej piersi przeważnie jest cienko krojona. chyba, że sam sobie kroi. ser żółty powiedzmy, że ma 25% białka. nawet jeśli plaster sera waży 20g to jest go 80g czyli ok. 20g białka. musiałby dojeść ok 200g szynki indyczej żeby było ponad 60g a co dopiero 80. wraz z białkiem z pieczywa myślę, że ok. 30g max. 40g białka.

czy jest zdrowe ? pierś z indyka na pewno. niestety ser żółty zawiera dużo tłuszczów. nie wiem jakiego masełka używasz. jeżeli jakiegoś 'zdrowego' z omega 3 i 6 to ok.

Jolly
05-08-09, 17:32
Dobrze mowisz, podwoil mi sie wynik, 40 ofc. Szybka 4*20g=80g=20g bialka, ser podobnie, wiec dobrze moiwsz, moj blad.

alder
05-08-09, 17:59
ok, zdarza się ;)

Jolly
05-08-09, 18:26
Taa, za często ostatnio :P

Rynju
05-08-09, 22:12
20g plaster sera, kurde grubo kroicie ;)

Jolly
06-08-09, 07:45
Zależy jaki duży ten ser, bo jak z 18cm średnicy to i 20g będzie...

Skyer
06-08-09, 23:04
Wypieprzyć w takim razie z tego ser i zostać przy kombinacji pieczywo pełnoziarniste + szynka z indyka + pomidor?

Dziękuję już na tym etapie za kaloryczną wycenę ;)

KowalX
06-08-09, 23:20
trzeba dodać ,że duża część szynki nabita jest wodą

alder
06-08-09, 23:54
chyba, że szynka jest od rzetelnego rzeźnika.

fallenursus
07-08-09, 00:38
z 650kcal wyjdzie, co do białka to zwierzęcego ok 60-80g, w zależności od wagi i rodzaju szynki i sera...


Dobrze mowisz, podwoil mi sie wynik, 40 ofc. Szybka 4*20g=80g=20g bialka, ser podobnie, wiec dobrze moiwsz, moj blad.


Taa, za często ostatnio :P

zaproszenie do kolka dyslektykow Ci wyslac?:twisted:

Wyrzykov
07-08-09, 07:13
płatki jęczmienne mogą być zamiennikiem owsianych?

Jolly
07-08-09, 08:24
Jęczmienne mają więcej błonnika, możesz spokojnie zastąpić, lub lecieć na zmianę.

Wiki
08-08-09, 22:00
Czy jedzenie ciągle tego samego. Ew. minimalne zmiany np. ryz zamienie dzisiaj na kaszę, a pomidora na ogórka. To dobre rozwiązanie?

alder
08-08-09, 22:04
urozmaicenie jest dość ważne. raz ryż raz kasza, innym razem makaron. raz kura, raz świnka, innym razem krówka a jeszcze innym ryba.

Jolly
09-08-09, 06:49
Czy jedzenie ciągle tego samego. Ew. minimalne zmiany np. ryz zamienie dzisiaj na kaszę, a pomidora na ogórka. To dobre rozwiązanie?
Jak najbardziej. Warzywa ogólnie możesz jeść do nawet 0,5kg/dzień. Jeśli chodzi o węgle to polecam skupić się na Złożonych z niskim IG.

Wiki
11-08-09, 09:06
OK, dzięki.:smile:

sl4by
13-08-09, 15:33
Witam chciał bym zapytać o kilka rzeczy :

1: Jakie produkty jeść na :
a) śniadanie
b) przed treningiem
c) po treningu

Prosił bym o wypis takich tańszych produktów bo niestety muszę płacić za nie sam a nie pracuje tylko jeszcze się uczę.

KowalX
13-08-09, 15:42
ja też się uczę i pracuje :)

warzywa,drób,białko z jajek,całe jaja(nie przesadzaj z nimi),kefiry,maślanki,jogurty naturalne,ryż ciemny,makaron razowy,kasza,fasolka,zielony groszek,kukurydza,musli,pieczywo razowe pełnoziarniste,serki wiejskie,twarogi chude,schabowe,mleko pasteryzowane lub mikrofiltrowane

sl4by
13-08-09, 15:50
dzięki kowal ale myślałem ze ktoś to napisze mniej wiecej tak :

Sniadanie - to to i to
Przed treningiem - to to i to
Po Treningu - to to i to

mógł byś to tak napisać ?

KowalX
13-08-09, 15:59
śniadanie - filet z kurczaka + ryż + warzywa
przed treningiem - filet z kurczaka + makaron + warzywa
po treningu - filet z kurczaka + ryż + warzywa

:)

sl4by
13-08-09, 19:04
Przecież po paru dniach to można się chyba porzygać od tego kurczaka ? Można to jakoś bardziej urozmaicić pamiętając o ograniczonych środkach finansowych ? Ja niestety nie pracuje...

KowalX
13-08-09, 20:15
schabowe ,wątróbka ,ryby,

z ryb odpadają pangi i maślane

ps.
w jaki sposób ty tego kurczaka jesz>?

Jolly
13-08-09, 21:06
Przecież kurczak jest dobry, z resztą, po smażonym/gotowanym mięsie nie idzie się porzygac, bo jest to naturalny posiłk.

sl4by
14-08-09, 01:00
Smażonego i gotowanego, no ale po 2-3 tygodniach jedzenia kurczaka x razy dziennie można mieć go chyba dość ? To będzie moja pierwsza dieta jak wszystko posklejam :D

fallenursus
14-08-09, 01:16
Smażonego i gotowanego, no ale po 2-3 tygodniach jedzenia kurczaka x razy dziennie można mieć go chyba dość ? To będzie moja pierwsza dieta jak wszystko posklejam :D

kiedys przez miesiac jadlem same cycki z kury+musztarda zapijacac miedzy posilkami surowym bialkiem z gwinta bo mi sie nie chcialo smazyc

sl4by
14-08-09, 01:22
Fallen, Ty to jesteś moim Mijagim ^_^ Mi się jakoś posiłki szybko nudzą, zawsze miałem codziennie co innego do jedzenia :D Cóż trzeba spróbować się przyzwyczaić :D

Wyrzykov
18-08-09, 10:39
wie ktoś ile to 25 ml oliwy?(chodzi mi o łyżki itp)

Jolly
18-08-09, 11:08
Taka płaska łyżka:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/91/Tablespoon6234.jpg

15ml

pozdro

Wyrzykov
19-08-09, 19:32
Czy to prawda że w posiłkach około treningowych należy unikać tłuszczów?

slim shady
19-08-09, 19:59
prawda

alder
19-08-09, 20:07
nie do końca. przed treningiem jak najbardziej łyżka np. oliwy z oliwek

slim shady
19-08-09, 20:12
przed treningiem ok (2-1,5 h posiłek), chodziło mi po treningu

adonis18
19-08-09, 20:12
nie do końca. przed treningiem jak najbardziej łyżka np. oliwy z oliwek

alder, a wiesz że brawura to nie odwaga ;) a co jak cie pogoni od tej oliwy.
inna rzecz jak bierzesz jakieś suple przed treningiem, to raczej ta oliwa nie pomoże w ich wchłonieniu. jak już oliwe to przed snem.
elo

KowalX
19-08-09, 20:16
zgadzam się z alder'em przed treningiem można jeść tłuszcz ,ja bym unikał po i z rana by jak najszybciej wchłonąć białko

alder
19-08-09, 21:12
przed samym snem raczej bym unikał tłuszczów. przynajmniej ja ;p jak ktoś ma przysłowiowe 'zero' tłuszczu i robi masę, to pewnie i tak.

e tam, mnie nie goni ;] o to się nie martwię ;p

Jolly
19-08-09, 21:14
Najważniejsze żeby rano i po nie jeść...

KowalX
19-08-09, 21:35
na wieczór tłuszcz spowolni wchłanianie co prowadzi do wydłużenia ochrony mięśni i lepszego wykorzystania białka.

Jolly
19-08-09, 21:41
Właśnie, a sporo ludzi na noc unika.

KowalX
20-08-09, 20:48
wszystko rozbija się tylko o to by nie przesadzać :)

Wyrzykov
22-08-09, 07:30
Odżywka białkowa może robić za źródło białka na II śniadanie lub obiad?

Jolly
22-08-09, 08:50
Tak. Często w szkole nie ma możliwości zjeść białkowego posiłku, więc odżywka...

alder
22-08-09, 16:19
ale pod warunkiem, że z węglami. inaczej znaczna część białek pójdzie na energię zamiast na budulec.

fallenursus
22-08-09, 17:01
ale pod warunkiem, że z węglami. inaczej znaczna część białek pójdzie na energię zamiast na budulec.

dodajac maslo orzechowe do szejka eliminujesz to

Wyrzykov
22-08-09, 18:20
a co powiecie o oliwie z odżywką ? nie skończy się to dolegliwościami żołądka?

Jolly
22-08-09, 22:05
Niby czemu?

Beggi
22-08-09, 23:26
No to tak Jak koffeina wpływa na mięśnie :)

slim shady
23-08-09, 00:33
No to tak Jak koffeina wpływa na mięśnie :)Zwieksza wydajnosc organizmu i wytrzymałosc miesni. SPozywana po treningu z weglami przyspiesza regeneracje ubytku glikogenu,

i jak badania pokazuja

kofeinowy napój przyczynił się do zwiększenia poziomu produkowanej insuliny oraz efektywniejszego wychwytywania glukozy przez regenerujące się komórkiogolnie kofeina zaraz obok kreatyny jest jednym z nielicznych tak naprawde działajacych wspomagaczy.

alder
23-08-09, 14:45
a wskazana jest kawa przed treningiem ?

Jolly
23-08-09, 14:46
No to chyba napisał slim...


Zwieksza wydajnosc organizmu i wytrzymałosc miesni.

KowalX
23-08-09, 14:49
a wskazana jest kawa przed treningiem ?

lepsza forma kofeina w tabletkach

slim shady
23-08-09, 14:51
tak lepsza kofeina,

alder
23-08-09, 14:51
na pewno ? ale z kawy toż to naturalna forma. tak jak witaminy z owoców i warzyw a nie z tabsów.
ogólnie mam zamiar zakupić guaranę. działa dłużej.

Jolly
23-08-09, 14:54
Wiadomo że nautralna forma zdrowsza, ale w tabsach skuteczniejsza.

slim shady
23-08-09, 15:02
ziarno kawy ma mało kofeiny (0,6 - 2,8 %), najwiecej ma guarana 5 %, zreszta w kawie jest pełno domieszek wiec te ilosci moga byc małe. Mozesz sprobowac herbate ma w sobie teine (odpowiednik kofeiny)

alder
23-08-09, 15:03
aha. bo napisał, kowal, że lepsza. osobiście uważam, że lepsze to, co zdrowsze a nie skuteczniejsze.
ok, więc jaki preparat polecacie ? a może coś z guaraną ?

alder
23-08-09, 15:06
herbata na mnie zupełnie nie działa. ogólnie jestem dość odporny na kofeinę. jeśli ma na mnie podziałać kawa, to musi być bardzo mocna. ostatnimi czasy mam problemy i jestem senny. myślałem właśnie o guaranie.
ps. teina może nie tyle odpowiednikiem co w sumie jest tym samym tylko, że z innego źródła.

slim shady
23-08-09, 15:18
jak chcesz cos w tabsach to sprobuj http://www.megapower.pl/trec-life-energy-60-tab-p-1004.html

naturalne najlepsze ale trudno cos dostac unas

KowalX
23-08-09, 15:48
na pewno ? ale z kawy toż to naturalna forma. tak jak witaminy z owoców i warzyw a nie z tabsów.
ogólnie mam zamiar zakupić guaranę. działa dłużej.

w kapsułkach lepsza ,bo wiesz ile bierzesz i nie występują przy tym substancję niepotrzebne

taka ciekawostka kofeina poprawia wytrzymałość ,koncentrację jednak z drugiej strony źle wpływa na pamięć długotrwałą.Jest również uzależniająca.Dawka śmiertelna dla dorosłego człowieka 150mg na kilogram masy ciała.

w guaranie substancja aktywna to też kofeina działa dłużej ,ale słabiej.

wcale kofeina z kawy nie jest zdrowsza od syntetycznej gdyż to ten sam związek chemiczny

Beggi
23-08-09, 15:53
Kofeina uzależnia fizycznie tzn?

slim shady
23-08-09, 18:45
nie bedziesz mogł wytrzymac bez filizanki kawy, litra Tigera, czy czego kolwiek co ma w sobie kofeina,

yaro09
23-08-09, 18:53
witam!
co najczesciej jecie po przebudzeniu/pierwszy posilek?
jesli platki owsiane to jak je przyzadzacie? zalewa sie jakos wodą czy jak?

a i jesli chodzi o oliwe z oliwek, to jak ją jecie? nalewacie na łyżke i do buzi?:)

slim shady
23-08-09, 19:03
zostaw owsiane na noc w misce wody zeby zmiekły, rano dorzuc do nich pokrojone banany, suszone owoce, rodzynki, siemie lniane i jak zrodło białka mozesz zjesc całe jajka

2 duze łyzki biore na jedna porcje, albo polewam twarog, albo sałatke, jak cos smaze to na oliwie

yaro09
23-08-09, 19:06
aha a rano ta woda wsiąknie w płatki czy nie? jak nie to ją wylac i mozna dodac mleka i to co wyzej napisałes?

slim shady
23-08-09, 19:09
oczywiscie ze wsiaknie, to jest opcja dla tych co jedza na wodzie, w mleku nigdy nie zostawiał€m na noc, moze jakby sie wsadziło do lodowki to by dało rade, probuj eksperymentuj tak zeby było zjadliwe

yaro09
23-08-09, 19:25
aha hehe ok dzieki ;)

fallenursus
23-08-09, 21:30
witam!
co najczesciej jecie po przebudzeniu/pierwszy posilek?


ostatnio to animal pump+efredyna
przedtem to shock therapy+efredyna..

Napinacz01
23-08-09, 21:33
płatki owsiane czy kukurydziane ? jaka jest różnica miedzy jednym a drugim?

Anaboliczny Koks
23-08-09, 21:37
taka ,ze wosiane sa lepsze ,a kukurydzianych najlepiej nie jedz

slim shady
23-08-09, 21:43
taka ,ze wosiane sa lepsze ,a kukurydzianych najlepiej nie jedz
To zes mu wyjasnił :D

Głowna roznica to taka ze kukurydziane sa przetworzone, wiecej chemii, mniej witamin i minerałow w porownaniu z owsianymi. Nastepna to taka ze kukurydziane maja wyzsze IG co daje nam szybkie wchłanianie weglowodanow i szybciej robisz sie głodny.

yaro09
23-08-09, 23:11
a co do tych płatków owsianych to jak dokladnie je przyżądzic?

zalewacie zimną wodą i odstawiacie na noc?
gdzies słyszałem ze surowe płatki owsiane zawierają szczawiany wapnia (czy jakos tak)które źle wpływają na stawy i kwas fitynowy, przez który duzo minerałów nie przyswaja sie w organizmie. nalezy te płatki zagotwac. wiec mysle ze przydałoby sie tak je przyżądzac:

gotujemy np szklanke wody w jakims małym garnku, do zagotowanej wody dodajemy kilka łyżek płatków i gotujemy to ok 5 minut. pozniej odstawiamy na noc i rano jemy

co wy na to??

slim shady
24-08-09, 00:00
słyszałem o tym, ale w bardzo starych zrodłach, jedne podaja ze wystarczy na mleku jesc owsiane i po problemie, inne ze wystarczy duzo magnezu a owsiane maja go wystarczajaco, jak dostarczasz z diety wszystkich składnikow to nic Ci raczej nie grozi

yaro09
24-08-09, 00:16
a Ty slim shady jesli jesz te płatki to jak je robisz?
bo dalej nie wiem jak je konkretnie przygotowac :P
zalewac wrzątkiem, zimną wodą, gotowac, na surowo, z mlekiem, z wodą, odstawiac na noc itp itd hmmm?

slim shady
24-08-09, 00:29
zalezy jak mam ochote, albo wsypuje do mleka i jem + dodatki

albo jak pisałem wczesniej, zostawiasz na noc

yaro09
24-08-09, 00:32
ale zostawiam na noc w zimnej wodzie? czy w gorącej?
np wsypuje do gara troche płatków zalewam wodą (zimna czy goroca) i zostawiam do rana?

slim shady
24-08-09, 00:34
-odmierzasz ilość owsianych, i zalewasz je na kilka godzin przed posiłkiem sporą ilością wrzątku (np. ja jem na śniadanie to zalewam je na noc i zostają na stole)
-przed spożyciem gotujesz wodę, zalewasz je na moment (aby się nagrzały trochę - ja nie lubię zimnych) i ją odlewasz (choć troszkę wody i tak zostanie, ale to nie przeszkadza)
-kroisz w plasterki banana, dosypujesz rodzynek/bakalii (i tu eksperymentuj do woli, ale póki co ja próbowałem tylko banany i rodzynki, bo wchodzi bez kłopotu)

yaro09
24-08-09, 00:42
hehe no wytłumaczyłes jak dziecku i teraz wiadomo o co chodzi ;) dzieki

Rokr91
24-08-09, 15:21
Fenomenalnie się dziś urządziłem i nie mam piersi z kurczaka jako posiłek przed treningowy. Czy mogę ją zastąpić tuńczykiem w oleju sojowym (taki tylko posiadam)? PROSZĘ O NATYCHMIASTOWĄ ODPOWIEDŹ!

Lebron16
24-08-09, 15:33
cześć, jedne pytanko:
Czy podczas diety na masę moge zjeść na posiłek potreningowy bigos + makaron ? bo właśnie taki obiad dzisiaj i nie chce wybrzydzać, prosze szybko - jestem głodny :yawn:

alder
24-08-09, 15:59
pewnie, że tuńczyk może być. ja osobiście odlewam olej.
bigos plus makaron ? zależy ile mięska jest w tym bigosie. chodzi o to żeby w sumie było 30-40g białek. jeżeli zjesz tyle bigosu co ma więcej niż 100g mięsa i makaronu sporą porcję (tyle co z 100g nieugotowanego) to powiedzmy, że może być.

yaro09
25-08-09, 12:05
czy przed snem lepiej brac jakies odzywki czy jedzenie?
np wybierając miedzy tunczykiem/serkiem wiejskim i odzywką białkową specjalną na noc jakies night protein czy cos...

chyba ze ten serek czy tunczyk jest na kolacje np 2 godz prze snem, a odzywke bezposrednio przed snem?

slim shady
25-08-09, 12:08
ostatni posiłek powinno sie spozywac 2 h przed snem, posiłek białkowo-tłuszczowy. Najlepiej jakby to był twarog/serek wiejski/specjalne białko na noc bo zawieraja kazeine, jest to białko długowchłanialne i zapobiega nocnemu katabolizmowi miesni

RockyBalboa
25-08-09, 12:25
pierogi, mozna je czasem skonsumowac?

slim shady
25-08-09, 12:26
mozna ..., wszystko jest dla ludzi, ale nie wprowadzałbym tego do codziennego menu

alder
25-08-09, 12:28
ja piję na noc nitroprogen+mleko. zawiera serwatkę+kazeinę+białko jaja kurzego.


ps. kowal, chyba tutaj ostatnio było coś o smażeniu na oliwie z oliwek. że niby się nie powinno. nie chcę mi się wertować a nie pamiętam czy wrzuciłem.

Wreszcie, wbrew obiegowej opinii oliwa z oliwek extra vergine jest polecana również do smażenia. W porównaniu z większością olejów roślinnych, oliwa z oliwek ma lepszą odporność na smażenie, tzw. punkt dymienia (temperatura, w której oliwa ulega degradacji tworząc szkodliwe substancje) wynosi 210 °C, a więc więcej od rekomendowanej temperatury smażenia, która wynosi 180 °C oraz więcej od większości olejów roślinnych. Pozwala to więc na smażenie w wyższych temperaturach co daje potrawy chrupiące, smaczne i lżejsze.

Aby zachować oryginalny smak potraw oraz uniknąć zbyt dużych wydatków lepiej używać do smażenia zwykłej oliwy rafinowanej,

yaro09
25-08-09, 18:53
a Ty ALDER pijesz to bezposrednio przed snem?