PDA

Zobacz pełną wersję : DIETA Pojedyncze pytania



Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10

Anatom
31-03-13, 08:01
Ok na szybko.
Moja koleżanka potrzebuje pomocy , wie jak ćwiczyć tylko potrzebuję diety.
Wiek ; 19 lat
Waga 54
Wzrost 164
Duza aktywnosc fizyczna
Suplementacja ; brak
Cel : nie duża redukcja tkanki tłuszczowej

Moje pytania :
1.Nie chce jej ukladac diety takiej jaką np : ja mam , ale jakąś inną , więc co dawać jej jako tłuszcze , węglowodany i białko , żeby to smakowało.



Pieczywo pełnoziarniste, zwykle, niewyszukane, może być karmelizowane smarowane avocado z 1 plasterkiem mozzarelli, pomidorem i ziołami na śniadanie, 2 śniadanie to np. otręby owsiane, po łyżce orzechów, jakieś owoce świeże - wymieszać z jogurtem, obiad to ryż brązowy lub biały gotowany w bulionie z cytryną, do tego pierś z kury skroplona cytryną - smażone na oleju ryzowym, kolacja to 1/2 makreli wędzonej, pumpernikiel z avocado jedna kromka, posypać natka pietruszki, może troszkę cytryny i masz dietkę na cały dzień, dobierz proporcję do zapotrzebowania i działaj dalej sam :)
Jak nie ma to być żadna wyszukana dieta pod sport itp. z tego jadłospisu będzie zadowolona :)

Przejrzyj książkę tak jak poprzednicy piszą, wszystko tam znajdziesz :)

leszczu123
04-04-13, 02:40
Witam, czy łączenie kreatyny ( mono )z białkiem serwatkowym to dobre połączenie zaraz po treningu ? i czy do tego zalecane sa np. banany jako uzupelnienie ww prostych ? bo rozne sa opinie, niektorzy twierdza ze moze byc bo wraz ze zjedzeniem bananów wzrasta poziom insuliny przez co kreatyna sie lepiej wchłania... a inni uważają że w drugą strone ;] że blokuje kreatyne. Dlatego proszę o waszą opinie na ten temat bo jak wiadomo, W NECIE SĄ SAME KOKSY - KAŻDY WIE LEPIEJ, dlatego już się pogubiłem :]

Coś takiego znalazłem na temat łączenia białka serwatkowego z kretą :


"Kreatyna oraz białka serwatkowe są dwoma suplementami, o których z praktyki wiadomo, że połączone umiejętnie z intensywnym treningiem są w stanie dać bardzo dobre efekty. Owszem skuteczne jest również dostarczanie jednego i drugiego suplementu, ale zdecydowanie najlepsze wyniki daje ich łączenie. W takim wypadku dzięki synergii ich oddziaływanie zostaje wzmocnione, co może prowadzić do sumarycznych, jeszcze większych efektów, - co zostało wykazane naukowo.
Badacze w ciągu 12 tygodni obserwowali grupy trenujących - jedni zażywali połączenie białek serwatkowych i kreatyny (w ilości, po 0,1 g/kg masy ciała dziennie), drudzy zaś placebo na bazie węglowodanów. Wyniki - znaczne zwiększenie siły oraz rozwój masy umięśnienia po stronie stosujących oraz jedynie niewielkie powiększenie masy mięśniowej po stronie stosujących placebo. Według naukowców wynik dobrze wykazuje współzależność pomiędzy masowym wykonywanym bez wsparcia suplementami, a treningiem popartym odpowiednią suplementacją. Efektem - niewielkie, wywołane wpływem obciążeń przyrosty w grupie placebo i znaczące, kilka razy większe zwyżki siły i masy mięśni w grupie białkowo-kreatynowej pokazują aż nadto wyraźnie właściwą drogę postępowania. Co ciekawe, porównanie wyników innych badań, prowadzonych tylko na białkach lub tylko na kreatynie wykazało, że ich połączenie daje zauważalnie lepsze efekty. "

Nie wolno dodawać linków z konkurencyjnych stron.

slim shady
04-04-13, 03:25
Możesz spożywać kreatyne z białkiem po treningu, co do węgli i ich źródła po treningu są różne zdania, możesz wogóle nie spożyć i bazować na hormonie wzrostu uwalnianym, możesz spożyć węgle, tyle że banany to fruktoza a ta jeśli chodzi o glikogen to uzupełnia tylko ten w wątrobie, zresztą proces uzupełniania glikogenu to dłuższy proces niż tylko po zjedzeniu jednego posiłku

Anatom
05-04-13, 07:19
Banana był nie wprowadzał do diety, owoc dorastający w skrzynie a zerwany zielony z palmy to kiepskie źródło ww, zresztą tak jak pisze mój poprzednik, to sama fruktoza.

yaro09
11-04-13, 10:45
1. Czy czosnek traci swoje właściwości po ugotowaniu / usmażeniu ?
2. Jak najczęsciej robicie rybę? Ja zazwyczaj smażę na oleju, ale wiadomo, za dużo smażonego też nie zdrowo, więc chciałbym ją jakoś inaczej robić. Jakieś pomysły?

slim shady
11-04-13, 12:57
1. traci, allicyna która jest baketriobójcza niszczy się w trakcie obróbki termicznej, jednak też czytałem artykuł w którym mówiono że czosnek nie traci swoich właściwości a nawet jest zdrowszy po obróbce, ale nie chce mi się w to wierzyć, wystarczy spróbować czosnek po obróbce i jego smak jest słabszy niż surowy
2. Zależy jaką rybke chcesz jeść, niektóre fajnie się grilluje, można rybę do rękawa wsadzić z warzywkami, albo na parze, upiec w piekarniku w folii aluminiowej, czy zrobić zupę

piuras86
11-04-13, 14:58
czosnek nie traci wartości po obróbce najlepiej wcisnąć w mięso kilka ząbków i do piekarnika czy pokroić w plasterki jak slim pisze do rękawa z warzywami bajka :)

piuras86
11-04-13, 15:01
aha jeszcze jedno tu mozna poruszyć temat nabiału .. większość kulturystów amatorów odradza jeść nabiał
1.ochładza żołądek
2.długo się trawi
3.mleko zakleja jelita z innym pokarmem
lecz inni uważają że przed snem to dobra opcja taki "serek wiejski "

najbardziej wartościowe i polecane mleko to Kozie mleko ......

yaro09
11-04-13, 17:13
Nie wiem, ja lubie jeść nabiał i raczej nie odczuwam żadnych problemów tego typu.
A jak już o tym mowa, to twaróg najczęściej wybieracie chudy, półtłusty czy tłusty?
Ja jem półtłusty, ale chyba zacznę kupować chudy.

piuras86
11-04-13, 20:40
ja jest tłusty raz na jakiś czas ale teraz to 4 x dziennie ziemniaki 400g 2 kotlety schabowe kiszona kapusta :D nabiał wieczorem i coś tam jeszcze podjem heheh za bardzo ze smalcu zjechałem do 9%

Anatom
11-04-13, 21:00
lecz inni uważają że przed snem to dobra opcja taki "serek wiejski "

i są w sporym błędzie :) prócz zatrzymania wody i gromadzenia laktozy nie wyciagniemy z twarogu żadnych korzyści, to na czym nam najbardziej zależy - kazeina, ma niewiele wspólnego z tą micelarną, w twarogu znajdziemy co najwyżej kazeinian wapnia.

yaro09
11-04-13, 21:53
czyli najlepszą opcją jako ostatni posiłek byłaby odżywka białkowa (kazeina) ?

fallenursus
11-04-13, 22:07
wolowinka z warzywami.

DavidZinc
11-04-13, 22:24
Hmm tego nie wiedziałem. W zasadzie jak ktoś kupuje nabiał typu twaróg to nie jest on najtańszy i mniej więcej wyjdzie może trochę więcej jak się kupi kazeinę i raz na dzień się zastosuje. Fallen nie każdy zaśnie po takim posiłku. :D

fallenursus
11-04-13, 22:33
nie chodzi zebybsie najesc na chama. masz wysyarczajaco duzo aminikwasow w 150gr wola i madrze dobranych warzyw.
cals in vs cals out. nie boj sie jesc normalnego posilku przed spaniem

DavidZinc
11-04-13, 22:49
Ja to się tam nie boję i sam czasami zjem, ale znam osoby, które po prostu mają problemy z zaśnięciem po zjedzeniu takich 150g woła. :)

Anatom
12-04-13, 00:15
300g woła, 250g batatów, 400g brokuł i spie jak niemowlak :D
Czasem ta odżywka białkowa taniej wyjdzie jak posiłek. I choć wydawało by się że lepiej nie traktować tego jako codzienność, tak w praktyce wielu zawodników jak np Sebastian Kuliński polecają stosowanie tego typu zamienników nawet na co dzień, sam stosowałem przez bardzo długi okres czasu płatki orkiszowe, orzechy włoskie, pestki dyni i 50g izolatu na śniadanie.

yaro09
12-04-13, 00:20
Panowie zaproponujcie jakis mały posiłek przedtreningowy z duza ilością węgli

fallenursus
12-04-13, 00:26
od dawna nie jem nabialu na noc ale to mozna tlumaczyc :)bo tak sie utarlo i tak ma byc

Anatom
12-04-13, 11:33
Panowie zaproponujcie jakis mały posiłek przedtreningowy z duza ilością węgli

U mnie dziś wchodzą na szybko wafle ryżowe z avocado i plastrami piersi z kury, do tego sos sojowy i wypas kanapka :D
Spróbuj kuskus jak zależy Ci na 'niewielkim' posiłku ze sporą porcją ww, objętościowo mało zajmuje a te 70g ww ze 100g dostarczysz.

yaro09
12-04-13, 15:01
O właśnie wafle ryżowe powinny się sprawdzic :)
+ jeszcze jabłko, banan, dwa jajka.
W ogóle układam nowa dietę dla siebie,
Jak będzie gotowa to wrzucę do sprawdzenia.
Także zaglądajcie tu jak coś :)

kfc
13-04-13, 14:39
czym zastąpić sobie słodkości? :(

yaro09
13-04-13, 15:39
no przecież już Ci mówiłem :P

kfc
13-04-13, 15:45
moje zapotrzebowanie na slodkosci jest wieksze niz norma przewiduje!

slim shady
13-04-13, 22:49
wypij sobie odżywke białkową słodką ale z małą ilością cukru, mi to hamuje na jakiś czas zapęd, głód także możemy zahamować wysiłkiem fizycznym czy po prostu wypijając szklankę wody

Wiki
17-04-13, 14:21
Po prostu przestań jeść słodkości, po pewnym czasie jeśli będziesz skrupulatna to Ci się ich odechce.
A zastąpić można słodzikiem, np. do kawy.
Albo można zamówić sosy valden-farms czy jakoś tak, link dostaniesz na pw, bo nie mogę tu wklejać

alder
17-04-13, 16:24
chyba ze masz grzybice układ pokarmowego. Nie masz wówczas szans bez odgrzybiania

kfc
17-04-13, 22:57
nie chodzi o używanie cukru do kawy czy herbaty. Lubię bez lub z miodem.

ja po prostu muszę każdego dnia zjeść coś czekoladowego. czasem jest to kostka czekolady. czasem jeden grzesiek, knopers, a czasem 4 tabliczki truskawkowej.

KowalX
17-04-13, 23:10
nie chodzi o używanie cukru do kawy czy herbaty. Lubię bez lub z miodem.

ja po prostu muszę każdego dnia zjeść coś czekoladowego. czasem jest to kostka czekolady. czasem jeden grzesiek, knopers, a czasem 4 tabliczki truskawkowej.

Cukrzycy czasem nie masz, albo problemów z insą/glukozą? Normalne to na pewno nie jest, jeśli musisz.

slim shady
17-04-13, 23:34
myślę że to nałóg słodyczy :)

yaro09
17-04-13, 23:36
Jasne ze nałóg, tez mialem kiedyś takie głupie przyzwyczajenie i jadłem tonami słodycze. jak się stałem gruby to sie w końcu ogarnąłem. juz nie jem takich rzeczy praktycznie wcale, ale mimo wszystko cały czas mnie troche ciągnie

fallenursus
18-04-13, 00:28
moze byc rowniz na podlozu psychicznym.

kfc
18-04-13, 01:36
powieliłeś. nałóg uzaleznienie siedzi w psychice

i tak jest lepiej, jak byłam młodsza to jadłam o wiele więcej. Mój ojciec mieszka w Niemczech, a jak nas odwiedza to czekolady na pół roku starczy :) Mamy taki bunkier z bratem :P
Lubię dostawać też w prezencie 1kg truskawkowej, którą chłonę szybciej niż woda w gąbkę :) i jestem najszczęśliwsza, ale to na zimę/jesień.

Jak zauwazyłam w tym tygodniu, im cieplej tym mniej czekolady.


Pytanie: co z mlekiem takim od 'prawie prosto' od krowy, kupionym od pana ze wsi? Smakuje mi bardzo.
Takie tłuste mleko wpłynie na mnie w jaki sposób?

DavidZinc
18-04-13, 10:19
We wczesnym dzieciństwie piłem takie codziennie. :D Podobno ma też więcej białka niż takie spożywcze, ale czy to prawda to nie mam pewności.
Jeśli chodzi o nałogi i uzależnienia to racja- przede wszystkim jest to sprawa psychiki. Też mam ten sam problem. Potrafię pochłaniać kilogramami słodycze, ciastka, placki itp. Ale na redukcji (już od prawie 6 tyg. daję radę). Polecam książkę "SIŁA NAWYKU" Charless'a Duhigg'a!!! Jestem w połowie jak na razie i już mogę stwierdzić, że jest świetna. Prosto, na chłopski rozum jest przetłumaczony schemat nałogu i jak można go zmienić. Twierdzą, że nie da się go pozbyć, można jedynie zastąpić. I dają wiele przykładów jak to zrobić. Mówią o tym, że siła woli to mięsień, który też możemy przetrenować jak np. klatę czy barki. :D Jest też dużo o zmianie życia na tryb sportowy, o nałogach i nawykach w biznesie itp. Naprawdę warto kupić!

PS.
Czekolada z Niemiec- mniam! :D

KowalX
18-04-13, 13:25
powieliłeś. nałóg uzaleznienie siedzi w psychice

i tak jest lepiej, jak byłam młodsza to jadłam o wiele więcej. Mój ojciec mieszka w Niemczech, a jak nas odwiedza to czekolady na pół roku starczy :) Mamy taki bunkier z bratem :P
Lubię dostawać też w prezencie 1kg truskawkowej, którą chłonę szybciej niż woda w gąbkę :) i jestem najszczęśliwsza, ale to na zimę/jesień.

Jak zauwazyłam w tym tygodniu, im cieplej tym mniej czekolady.


Pytanie: co z mlekiem takim od 'prawie prosto' od krowy, kupionym od pana ze wsi? Smakuje mi bardzo.
Takie tłuste mleko wpłynie na mnie w jaki sposób?

Wybrałbym ze sklepu. Pasteryzowane,albo mikrofiltrowane. Bez wstępnej obróbki narażasz się na kontakt z chorobami odzwięrzęcymi. Co do słodkiego, traktowałbym to jako problem i nic do śmiechu. Gdy robi się cieplej ludzie z reguły jedzą więcej owoców, zup itd.

yaro09
19-04-13, 01:28
Warto jeść makrelę wędzoną? Nie za tłusta?

DavidZinc
19-04-13, 19:21
Yaro nie wiem czy warto, ale na pewno jest niedobra. :D Pewnie wystarczy żebyś zmieścił się w wyznaczonym bilansie. :P

Czy uważacie, że laktoza na redukcji może bardzo spowalniać proces zrzucania balastu? Męczy mnie to, bo jem nabiał w większości na noc- twaróg, serek wiejski, od początku redukcji. Dzisiaj dwa jogurty poszły, a tam też laktoza. :/ W ogóle to nie jestem pewien, ale do któregoś roku życia chyba jest ona normalnie przetwarzana, tolerowana przez organizm.

Przerzuciłbym się chętnie na mięso, ale do wyboru tylko piersi, bo wołowina za droga, żeby codziennie na noc jeść/zastąpić nabiał, a nie chcę jeść cały czas kurczaka. :/

Pumbas
19-04-13, 22:43
Może spowalaniać/zatrzymywać jesli jest nadwyżką kaloryczną. Jesli dobrze trawisz to mozesz jesc twarogi,serki wiejskie,jogurty naturalne,mleko -> na resztę, jak np zwykły jogurt bym sie wyjebał, bo do tej laktozy dodają w wuchtę jeszcze innych cukrów, co na redukcji kompletnie odpada bo szkoda kalorii. Jak złapiesz zastój, to wywal mleko, bo ma całkiem sporo tej laktozy (cukier mleczny).

Jeśli nigdy nie próbowałeś to możesz dla testu całkowicie wywalić wszelki nabiał. na noc daj jakąś rybę, np. puszka tuńczyka - jak nie masz hajsu to nie płacz i jedziesz kurczaka.
Nabiał jest zwykle słabej jakości (nie to co pełnotłuste prawdziwe twarogi na których polscy kulturysci dawno temu robili forme), a w polaceniu z tolerancją albo i nie, można założyć, że niewiele tego białka faktycznie przyswoisz. to raz, a dwa, że nabiał w ogólności ma dużo sodu, co powoduje retencje wody podskórnej - na redukcji raczej motywujae jest widziec cialo w lepszej formie <mniej wody, lepiej miesnie wygladaja>

Anatom
20-04-13, 09:01
Yaro nie wiem czy warto, ale na pewno jest niedobra. :D Pewnie wystarczy żebyś zmieścił się w wyznaczonym bilansie. :P

Czy uważacie, że laktoza na redukcji może bardzo spowalniać proces zrzucania balastu? Męczy mnie to, bo jem nabiał w większości na noc- twaróg, serek wiejski, od początku redukcji. Dzisiaj dwa jogurty poszły, a tam też laktoza. :/ W ogóle to nie jestem pewien, ale do któregoś roku życia chyba jest ona normalnie przetwarzana, tolerowana przez organizm.

Przerzuciłbym się chętnie na mięso, ale do wyboru tylko piersi, bo wołowina za droga, żeby codziennie na noc jeść/zastąpić nabiał, a nie chcę jeść cały czas kurczaka. :/

Ja generalnie nie polecam twarogów, serków wiejsckich itp. nawet na masie. Laktoza rozkładana jest w jelicie cienkim przez enzym laktaze. Enzym ten rozkłada laktoze na cukry proste, a nie chcemy ich zbyt wielu dostarczać organizmowi na redukcji. Do tego w wieku dorosłym, enzym ten nie jest już produkowany, więc dodatkowo mogą pojawić się dolegliwości ze strony układu pokarmowego po spożyciu tego typu produktu zawierającego laktozę. Od czasu do czasu -ok, ale nie jako podstawowy składnik diety, do tego zatrzymuje spore ilości wody w organiźmie co też łatwo na sobie zaobserwować. Polecam zjeść dziennie 4 kostki twarogu przez tydzień zamiast innych posiłków po czym wyeliminować całkowicie nabiał. Gwarantuję szybki skok wagi po czym szybki jej spadek ;) Nawet Michał Karmowski często poleca taki teścik dla przekonania się o nie korzystym działaniu twarogów :)

pekulski104
20-04-13, 15:15
Jeśli mam dietę i kalorie mieszczą się w zapotrzebowaniu a białko i węglowodany wychodzą poza normę ? dokładnie to nieraz o 40g białka i 150 g węglowodanów a zapotrzebowanie na tłuszcze mam w 95 g a zjadam ich około 40 to będe rósł ?

DavidZinc
20-04-13, 16:28
Jeżeli masz kalorie powyżej zapotrzebowania to powinieneś mieć przyrosty, no chyba że treningi olewasz.

pekulski104
20-04-13, 16:32
Trening Lafaya domowe warunki ( ps mam 16 lat prawie)

yaro09
20-04-13, 18:27
Ja generalnie nie polecam twarogów, serków wiejsckich itp. nawet na masie. Laktoza rozkładana jest w jelicie cienkim przez enzym laktaze. Enzym ten rozkłada laktoze na cukry proste, a nie chcemy ich zbyt wielu dostarczać organizmowi na redukcji. Do tego w wieku dorosłym, enzym ten nie jest już produkowany, więc dodatkowo mogą pojawić się dolegliwości ze strony układu pokarmowego po spożyciu tego typu produktu zawierającego laktozę. Od czasu do czasu -ok, ale nie jako podstawowy składnik diety, do tego zatrzymuje spore ilości wody w organiźmie co też łatwo na sobie zaobserwować. Polecam zjeść dziennie 4 kostki twarogu przez tydzień zamiast innych posiłków po czym wyeliminować całkowicie nabiał. Gwarantuję szybki skok wagi po czym szybki jej spadek ;) Nawet Michał Karmowski często poleca taki teścik dla przekonania się o nie korzystym działaniu twarogów :)


więc sugerujesz zeby tego typu nabiał (twaróg / serek wiejski) wyrzucic z diety? ja w sumie codziennie zjadam jakieś 150g twarogu.

yaro09
21-04-13, 12:17
i inne pytanie, niedawno ułożyłem nową dietę:

http://www.e-gym.pl/showthread.php?35588-Dieta-by-Yaro-%29

wcześniej jadłem dużo mniej węgli i tłuszczów, za to dużo więcej słodyczy (teraz je odrzuciłem całkowicie).
Po 3 tygodniach widzę, ze mnie dość mocno zalewa (szczególnie brzuch i plecy), chociaż zapotrzebowanie jest dobrze wyliczone (info w linku), a w dodatku odrzuciłem słodycze.
3000 kcal to nie tak dużo, myslałem, ze tłuszcz trochę zleci, a tu odwrotny efekt.
Zmniejszyć te węgle?

Pumbas
21-04-13, 15:33
ile masz treningow w tyg i jak intensywnych, robisz cardio?
najwyrazniej siedzac na dupie nawet 3k moze zalewac, albo sie wiecej ruszaj - chocby marsze, albo obetnij wegla

yaro09
21-04-13, 16:25
Mam w tygodniu 4-5 siłowych treningow
I 3-4 aerobowych mało intensywnych.
Chyba obetne te wegle i troche tluszczow

pekulski104
21-04-13, 22:17
2719 KCAl tylko :/ ponieważ dzisiaj jaj nie było w mojej diecie a dlateczego nie było ? a dlatego że ja jajami to już się brzydze przejadły mi się ..
ale zapotrzebowanie na węglowodany i białko spełnione to nie wiem czy moje dzisiejsze jedzenie się liczy czy nie :D

Anatom
22-04-13, 07:59
więc sugerujesz zeby tego typu nabiał (twaróg / serek wiejski) wyrzucic z diety? ja w sumie codziennie zjadam jakieś 150g twarogu.

Serki wiejskie bym wywalił, nabiał nie koniecznie, od czasu do czasu tak. Sam wierzę w moc aminokwasu który zawiera, tryptofanu który jest prekursorem serotoniny i póki w wierzę w jego działanie, mam naprawdę dobry sen po nim ;) Wczoraj wrzuciłem z waflami ryżowymi, oliwą z oliwek i avocado.
Podsumowując, na masie - ok, na redukcji jak nie idziesz na scenę, od czasu do czasu. Jak wchodzisz w zawodowstwo - wywal.

yaro09
22-04-13, 10:36
Ok :) a wypowie się ktoś jeszcze na temat tej mojej
Diety kilka postow wyżej? Może tłuszczów też
Mam za dużo?

KowalX
08-05-13, 03:10
Enzym ten rozkłada laktoze na cukry proste, a nie chcemy ich zbyt wielu dostarczać organizmowi na redukcji. Do tego w wieku dorosłym, enzym ten nie jest już produkowany, więc dodatkowo mogą pojawić się dolegliwości ze strony układu pokarmowego po spożyciu tego typu produktu zawierającego laktozę.

Piszesz głupoty.

yaro09
23-05-13, 13:52
AHA! Dzięki kolego! :) ćwiczę już pierwszy tydzień, na razie sam biceps (urósł z 29 do 31cm, więc chyba dobrze). Pozdrawiam!

btw za co ban?

Fit4ever24
23-05-13, 15:38
ale beka...

yaro09
28-05-13, 22:18
panowie używa ktoś parowaru? zastanawiam się czy sobie kupić, bo na razie gotuję w zwykłym garnku na parze na gazówce.

slim shady
28-05-13, 23:14
Tak używam, mam tefala kilka lat i dobrze się sprawuje, najczęściej gotuje w nim piersi, warzywa, czasem inne mięsa. Nie polecam mięsa z kością bo jego czas gotowania jest dużo dłuższy i trzeba sprawdzać czy na pewno ugotowane. Ale możesz gotować ryż, jajka itp :)

fallenursus
29-05-13, 02:26
Mam nakladke na garnek. Rice cooker.
Obydwa stoja. Smarze na oleju kokosowym i mam reszte w dupie. Przynajmniej smaczne:)

Pioter1994
01-06-13, 00:13
Też wam tak szybko pompa schodzi po treningu na niskich węglach?

Na treningu jest w miarę OK, ale parę minut po wszystko schodzi to normalne?

fallenursus
01-06-13, 00:22
Yeah..

yaro09
01-06-13, 02:59
Tak używam, mam tefala kilka lat i dobrze się sprawuje, najczęściej gotuje w nim piersi, warzywa, czasem inne mięsa. Nie polecam mięsa z kością bo jego czas gotowania jest dużo dłuższy i trzeba sprawdzać czy na pewno ugotowane. Ale możesz gotować ryż, jajka itp :)

a ryz i jajka to jak? normalnie na parze czy w wodzie w tym parowarze?

kfc
01-06-13, 22:19
ja mam taki parowarek do gotowania jajek. :) ośmiojajkowy chyba. wygodna rzecz

Gangsta Latino
03-06-13, 21:35
w DT chce zwiększyć liczbę węgli o jakieś 50 gram. 30 gram daje mi carbo po treningu.
Dobrym pomysłem jest dodanie banana lub suszonych owoców np. daktyli do posiłku przedtreningowego? Daktyli i tak jest sporo bo teraz jakieś 50 gram, więc pomyślałem żeby do ryżu dodać banana ;)

yaro09
03-06-13, 21:49
to nie lepiej na przykład do posiłku w którym masz najmniej węgli dodać porcję warzyw?
albo jak na sniadanie jesz owsiankę to zjesc jej trochę wiecej? banany niby są spoko, ale duzo osób twierdzi ze za bardzo tuczą.

Gangsta Latino
03-06-13, 21:55
warzywa jem, ale nie wliczam. Owsianki jem 120 gram + 50 gram daktyli. Nie chce mi się więcej ;D Dobra w DT będę dawał z 160 gram

yaro09
03-06-13, 22:02
to nie wiem, po 3 łyżki ryżu więcej do obiadu :) chyba ze jestes zwolennikiem teorii, ze niewazne ile posiłków dziennie (mogą być 2 dzienine), wazne zeby kcal i makro sie zgadzały.
ja tam wolę rozłożyć sobie posiłki na cały dzień i mam 3 duże, konkretne (sniadanie, obiad po treningu i kolacja), a między nimi troszkę mniejsze posiłki, takze mimo wszystko wychodzi mi 5-6 dziennie

slim shady
03-06-13, 23:59
szczerze nie gotowałem nigdy jajek ani ryżu w parowarze ale widziałem że jest taka opcja, ale za to odgrzewałem ryż :)

węgle spożywasz po treningu w celu uzupełnienia glikogenu, co prawda jest to proces długotrwały ale ważne jest kilka godzin po treningu aby dostarczyć węgli, najlepiej takich co szybko się wchłoną, natomiast w bananie masz fruktoze która nie uzupełni glikogenu mięśniowego a co najwyżej wątrobowy którego i tak nie jest wiele, lepszy rozwiązaniem by było dostarczenie węglowodanów w postaci np. ryżu czy makaronu, po treningu niektórzy zastępuję carbo miodem co jest zdrowszym rozwiązaniem

mtm
04-06-13, 02:41
Ojebiesz ryżówe po treningu to lepsze niz kazde carbo

yaro09
04-06-13, 14:18
a teraz inny temat, kiedy ostatnio piliście wódkę? :)

Gangsta Latino
04-06-13, 14:45
po zakończeniu matur :)

Gotujecie kuraka na patelni? Zawsze robiłem na oliwie i do tego marynata też była na oliwie i chce to zmienić.

Wrzuciłem do przegotowanej wody kuraka i dodałem przyprawe do zupy, narazie się robi, zobaczymy jakie będzie w smaku ;D

.rocky
04-06-13, 16:49
200zl i masz zaebista patelnie ceramiczną omlety kotleki chleb wszystko smazysz na sucho, i pytanie odemnie może ktoś dac namiar na jakiś sklep z przyprawami bez sodowymi?

mtm
04-06-13, 17:08
roc jest dobrze w avatarze
przez te sterydy wszystkie wyszedleś na ludzi:lol:

yaro09
04-06-13, 18:12
po zakończeniu matur :)

Gotujecie kuraka na patelni? Zawsze robiłem na oliwie i do tego marynata też była na oliwie i chce to zmienić.

Wrzuciłem do przegotowanej wody kuraka i dodałem przyprawe do zupy, narazie się robi, zobaczymy jakie będzie w smaku ;D


ja się od kilku dni przymierzam do zakupu parowaru :P jak znajdę juz w koncu jakis fajny to wrzucę

Gangsta Latino
04-06-13, 19:48
mam parowar i mam patelnie ceramiczną.

Nie zmienia to faktu, że na teflonie trzeba dać kuraka w marynacie, a jak kiedys nie dałem do niej oliwy to był niedobry.
Parowar jest ok, ale jakoś nie widzi mi się używać parowaru do 200 gram kuraka 2x dziennie.

yaro09
04-06-13, 19:48
ja tam jak robię kurczaka to za jednym razem na dwa dni

Gangsta Latino
04-06-13, 20:33
eeee... z mikrofalówki chojowy jest...

Teraz drugi raz zrobiłem na patelni ceramiczne, ale gotując. Dodałem zioła do kurczaka, czosnek, bazylia, ziele angielskie. Zdrowe i bardzo dobre w smaku. Jedynie teraz mam problem bo na surowo jeden filet miał 150 gram, a nie wiem ile wody odliczyć...

KowalX
06-06-13, 11:53
e

Teraz drugi raz zrobiłem na patelni ceramiczne, ale gotując. Dodałem zioła do kurczaka, czosnek, bazylia, ziele angielskie. Zdrowe i bardzo dobre w smaku. Jedynie teraz mam problem bo na surowo jeden filet miał 150 gram, a nie wiem ile wody odliczyć...

Po ugotowaniu w wodzie do następnego dnia spokojnie w garnku może stać. Później tylko podgrzewasz. 2x dziennie kurak, nudno i jałowo. Nie wiem po co chcesz odliczać wode? W ogóle to nie wiem po co to ważyć?

Fit4ever24
06-06-13, 12:16
Czy nasiąknie wodą czy nie to i tak składniki odżywcze się nie zmieniaja

Gangsta Latino
07-06-13, 20:53
Po ugotowaniu w wodzie do następnego dnia spokojnie w garnku może stać. Później tylko podgrzewasz. 2x dziennie kurak, nudno i jałowo. Nie wiem po co chcesz odliczać wode? W ogóle to nie wiem po co to ważyć?

Bo po ugotowaniu/usmażeniu kurak jest mniejszy niż był na surowo. A ważę po to, żeby wiedzieć ile białka jem.

Można surowe mięso zalać wrzątkiem?? wodę, która gotuje biorę z czajnika, a przed polaniem gotuję i nie wiem czy dobrze robie.

Fit4ever24
07-06-13, 20:56
Mięso tylko na wrzątek żeby szybko ściąć białko na powierzchni i potem się nie wydostają składniki z mięsa

Kuba1000
07-06-13, 21:11
Nie tylko mięso ,ale zgodnie z zasadami technologicznymi wszystko powinno się gotować na wrzatku : produkty skrobiowe,mięso,warzywa :)

Mięcho ważysz przed obróbką termiczną ,a to że bedzie mniej warzyło po obróbce to wiadome ,jednak białka nie straci :) Także spokojnie

Mi tam najbardziej smakuje kurak gotowany na włoszczyźnie ,jest zayebicha :)

Fit4ever24
07-06-13, 21:18
Próbuje w domu wyplenić zwyczaj wrzucania ziemniaków do gotowania do zimnej wody.

Gangsta do zimnej wody można wrzucać jeśli nie zależy Ci na mięsie tylko na "wywarze" wtedy aromat z mięsa przechodzi do wody

Gangsta Latino
07-06-13, 21:26
Robie tak: daje kuraka na suchą patelnia, zalewam wrzątkiem i zzaczynam podgrzewać. Gotuje ok. 20 minut.

A co do warzyw to jem tylko surowe

Fit4ever24
07-06-13, 21:33
Też dobrze. Ja gotuje wode w garnku, jak się zagotuje to daje mięso. Zwykle jednogarnkowo robie razem z ryżem/kaszą albo na patelni z sosem.

KowalX
08-06-13, 23:45
Bo po ugotowaniu/usmażeniu kurak jest mniejszy niż był na surowo. A ważę po to, żeby wiedzieć ile białka jem.

Można surowe mięso zalać wrzątkiem?? wodę, która gotuje biorę z czajnika, a przed polaniem gotuję i nie wiem czy dobrze robie.

Nie polecam spożywać surowego mięsa. Ugotuj czy upiecz normalnie jak człowiek. Mniejszy ,bo jest mniej wody,ale białka dalej jest tyle samo ;) Ważenie zbędne, jedz na oko. Nie ma co popadać w paranoje.

yaro09
19-06-13, 19:04
jecie kaszę jęczmienną?

Wiki
19-06-13, 19:14
Kasza jęczmienna ma podobny indeks jak ziemniaki, czyli można zjeść, ale nie za często. Czasami co kilka dni mozna wrzucić porcje
Co innego jakbyś chciał jeść codziennie, wtedy lepszym wyborem będzie gryczana

yaro09
19-06-13, 19:18
tak tylko pytam bo praktycznie wcale jej nie jem. jem na zmiane ryż biały, brązowy i nieraz wrzucę gryczaną

fallenursus
19-06-13, 19:40
Poszukaj kwinoa i problem z glowy. Jak.gotujesz dodaj jakas kostke.maggi czy jakis.inny smak i bdzie.gites.
Nic kwinoi nie doruwna.

yaro09
19-06-13, 19:42
nawet nie słyszalem o tym :) komosa ryżowa - jest do kupienia normalnie w sklepach w polsce?

fallenursus
19-06-13, 19:44
Jest..

slim shady
19-06-13, 19:53
i jest droga niestety

fallenursus
20-06-13, 06:27
Zdrowe zarcie nigdzie nie jest tanie. 2kg kwnoi 10$ na specialu mozna wyrwac godzina stawki min. Ryz np jasminowy 8$za kg a ciemny dwa kg taki najtanszy jakies 6-7$. 5kg ziemniorow 3.99. Bataty 2 dolce za kg... Patrzac na wartosci odrzywcze wole kupic kwinoe. Po ugotowaniu bardzo duzo objetosciowo:) idzie sie fajnie zapchac i nie lesy na bebechach. A bialka jak w wolowinie:)

slim shady
20-06-13, 10:36
u nas niestety cena jest za wysoka, a pensje za małe ale od czasu do czasu warto urozmaicić dietę :)

yaro09
21-06-13, 02:36
ok inna sprawa, gotujecie jajka i ryż w parowarze?
kupiłem sobie taki sprzęt niedawno, tylko nie wiem w jaki sposób gotować te dwie rzeczy...
dawać jajka / ryż do kubeczków, zalewać wodą i do parowaru? w instrukcji nic o tym nie ma, ale wiem ze mozna gotowac jaja i ryz

http://www.geloo.pl/images/25/04/87/47/25048747/g/Tefal-VS-4003_geloo_o_4_big.jpg

Pioter1994
21-06-13, 20:49
Jakie źródła węgli prostych byście wrzucili po treningu?

fallenursus
21-06-13, 20:55
A czemu prostych?

Pioter1994
21-06-13, 20:59
Słyszałem, że węgle po treningu mają być proste, np: carbo. Chodzi o zaraz po treningu z białkiem. Później na godzinę po normlny posiłek w tym węgle złożone.

Tak samo własnie Dorian mówił w swoich tipsach, że po trening węgle złonone + izolat w moim przypadku będzie serwatka, bez dodatku roślinnych.

Fit4ever24
21-06-13, 21:03
Nie lepszym wyjściem jest po treningu WPC a za jakieś poł godziny normalny posiek?

Pioter1994
21-06-13, 21:07
Na mnie węgle po treningu działają dosyć dobrze - z tego co kiedyś wywnioskowałem.

Dawniej jadłem płatki owsiane z białkiem, ale to złożone, a chciałem teraz prsote zarzucić. Banany odpadają bo mnie zapychają a nie lube tego uczucia.

Karmowski np: je ryż po trenine, ale to też złozone i dlatego mam dylemat teraz.

fallenursus
21-06-13, 21:25
Rozgotowany bialy ryz i tarte jablko i cynamon.Niecwjem kto te bzdure wymyil z prostymi ale zero znaczenia to ma patrzac pod katem wyrzutu insy. Zl i proste dzalaja tak zamo.
Jem zlozone po tren w postaci wafli ryzowych lub kwinoa dotego bialka jaj i.miarka.izo w szatni.wciagam.w piec.minut. potem orysznic.i.w oracy posilek.

Pioter1994
21-06-13, 21:38
Głównie kierowałem się tym artykułem też:

http://www.kulturystyka.pl/artykul49/

Podobno węgle proste znacznie szybciej uzupełniają glikogen bo szybciej rozkładają się do glukozy, bardziej patrzyłem pod tym względem.

fallenursus
21-06-13, 21:50
Bzdura kompletna z uzupelnianiem glikogenu miesniowego. Po treningu zaraz.

slim shady
22-06-13, 12:20
możesz wypić miód, ja czasem pije w trakcie treningu z cytryna

Pioter1994
22-06-13, 22:35
Miód za słodki zaraz po treningu, już lepiej by było z chlebem razowym dla mnie, ale chleb chce ograniczyć do max 2x na dzień.

Skoro nie ma różnicy czy złozone czy proste to co sądzicie o tym: zaraz po treningu kreta, potem od razu płatki owsiane i białko, godzinę później normalny posiłek np: ryż + mięcho.

Aha jeszcze pytanie, słyszałem, że dużo osób po treningu bierze węgle i białko w proporcjach 1:1 czyli np; 40g białka, 40g węgli (np: carbo czy vitargo) co sądzicie o tym?

maniek1988
22-06-13, 22:55
To ile bierzesz wegli po treningu zakezy od twojego organizmu. Standardowo jest to okolo 50g wiec i to powinno dac rade. Jeski bialko to wpc lub wpi albo jakies proste aminokwasy i powinno byc ok.

.rocky
23-06-13, 21:41
to jest bez znaczenia czy zjesz te węgle 20min po treingu godzine czy od razu, jeśli nei trenujesz naczczo i cos jadles przed trneingiem ten posiłek się trawi kilka dobrych h, wiec zadnen kataoblizm ci grozic nie będzie, a po trneingu zwiekszona wrazliwosc na inse utrzymuje się nawet do 12h wiec nawet jak zjesz cos godzine albo 2 po treningu będzie jaknajbardizej wpozadku, a nawet lepiej bo cala krew z miesni po pompie odpłynie sobie spokojnie spowrotem do zoladka i będzie to bardziej optymalne niż wperdolil bys to od razu po tr,a cukier prosty odpuść, poco gowno jesc, u mnie to wygląda np. koncze trening jedyne co pije w drodze to woda, i jakos za 1h czasami 1,5 idzie normalnie ryz tłuszcz i mieso i jest ok

yaro09
01-07-13, 02:22
jakie wybrać masło orzechowe? co powinno miec, a czego nie miec (np tłuszcz palmowy)

Gangsta Latino
14-07-13, 21:38
takie żeby orzechów było minimum 90% i nie było tłuszczy utwardzanych.

Mam pyt. co do redukcji. Na razie obcinam węgle i zastępuje je tłuszczami, tak aby bilans wynosił ok. 2600 kcal. Jednak jak to się ma do teorii, aby skupiać się na jednym źródle energi tzn. zdrowo jest jeść np. 200 gram węgli i 100 gram tłuszczy?

reduta17
14-07-13, 23:48
Witajcie. Chce wiedzieć czy układanie kilkunastu rozpisek żywieniowych i stosowanie ich zamiennie na okres ok. 2 miesięcy ma sens. Po tym okresie chciałbym powtarzać harmonogram. Każda oczywiście spełniałaby moje zapotrzebowanie kaloryczne. Pytam ze względu na to, że próbowałem już jeść jedną wysokokaloryczną dietę i dałem radę przez jakieś 2-3 tygodnie. Po tym okresie wszytsko mi się przejadło i usłyszałem, że nie zdrowo jeść non stop to samo. Pozdrawiam.

fallenursus
15-07-13, 00:37
oczywiscie ze ma sens. jesli ci monotonna dieta nie pasuje. nie weim w jakim stopniu ma to byc nie zdrowe skoro wystarczajaco makro/mikro jest dawane.
http://www.e-gym.pl/forumdisplay.php?34-Kulturystyczna-ksi%B1%BFka-kucharska

tu w temacie masz duzo smacznych potraw.

slim shady
16-07-13, 17:26
podane diety to są tylko przykład, nie ma co się trzymać ciągle tych samych składników, masz wiele zamienników i sposobów przyrządzania dań

yaro09
19-07-13, 11:21
Już nawet omegi nie mozna :(

http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1686015,1,kwasy-omega-3-zwiekszaja-ryzyko-raka,index.html

fallenursus
19-07-13, 18:40
To co całą skandynawia portugalia japonia wyspy pacyfiku i każdy inny kraj gdzie konsumpcja owoców morza i ryb jest bardzo wysoka ma prostaty wielkości piłki bejzboliwej?
Nigga please.

http://us1.campaign-archive1.com/?u=4ae075406cd789efec4e9ff09&id=6f3dc7a018

yaro09
19-07-13, 22:49
nie no. tamten art niby się tylko tyczy omegi w suplach.
ryby sa git

fallenursus
19-07-13, 23:22
Poczutaj linika to zrozumiesz. Badanie możesz rozbić o kant dupy.
Twoja różnice też :)

foudrax
22-07-13, 22:21
Yo
Co myślicie o diecie 1kg białka dziennie ?

Mój znajomy ostatnio mnie zaskoczył swoją dietą. Mówi że zjada dziennie około kilo białka. Węgli i tłuszczy nie jada. No tam w sałatce czy w mięsie jak jest to zjada ale osobno w ogóle nie je.
Sam nie wiem co o tym myśleć. Mnie jest trudno choćby 3 stówy białka opitolić dziennie ale pomijając już samo jedzenie ciekwy jestem jak taka dieta wpływała by na przyrosty.

Gangsta Latino
22-07-13, 22:25
Nery do kosza.

I nie wierze, że tyle je

fallenursus
22-07-13, 22:26
Przez gg tylko rozmawiacie że go nie widzisz?
Zaciemnia albo pisał ci o bialkach jajek.
Może to rodzina sonbatego czyli poprostu kłamca :)

foudrax
22-07-13, 22:45
Przez gg tylko rozmawiacie że go nie widzisz?
Zaciemnia albo pisał ci o bialkach jajek.
Może to rodzina sonbatego czyli poprostu kłamca :)

Gdzie napisałem że go nie widze ?

Waży tylko 75kg, wzrost 185cm ale jest fajnie wyrzeźbiony.
Mówił że stara się jeść kilo białka dziennie ale często nie zjada tyle, tylko np. 850 / 900g. W założeniu jednak ma kilo.
No chyba że źle podlicza to biako ale raczej zna sie na rzeczy.

Czyli że nerki by niedały rady ?

Gangsta Latino
22-07-13, 22:48
Kulturyści tyle nie jedzą, co są na towarze.

Jeśli waży 75 kg to wychodzi (zakładając nawet 900 gram) 12 gram na kilogram. Nerki po kilku dniach by poszły w pizdu, nawet gdyby pił ponad 10 litrów wody.

Tomi!
22-07-13, 23:21
Kilo białka czy kilo mięcha dziennie? Jeżeli to pierwsze to ktoś tu cygani.

foudrax
23-07-13, 20:34
Okay, to w takim razie musi mu sie tylko wydawać że tyle je. Może lepiek go uświadomie co by chłopak sobie niezaszkodził

kobietka80
15-08-13, 11:55
nie wierzę , że tyle białka aż jada.. w każdej diecie musi być wszystkiego po trochu , a nie że coś zupełnie ograniczamy lub jemy w nadwyżce:///

yaro09
15-08-13, 11:58
o nowa Pani na forum? :)

Gangsta Latino
22-08-13, 21:45
czy organizm traktuje fruktoze podobnie jak zwykły cukier? czyli czy fruktoza jest dla organizmu tym samym co cukier

fallenursus
22-08-13, 22:32
Yeah..

Master10
23-08-13, 20:45
Co sądzicie na temat Jogurtu Jogobella
100g
białko 3,5g
węglowodany 15,3g
tłuszcz 2,5g
98kcal
Pytam bo aż się zdziwiłem bo taki duzy jogurt 500g ma prawie 500kcal, a kosztuje 2zł. Co o tym sądzicie?

slim shady
23-08-13, 21:19
lepiej kup sobie jogurt naturalny i sam wrzuć owoce/musli

czy organizm traktuje fruktoze podobnie jak zwykły cukier? czyli czy fruktoza jest dla organizmu tym samym co cukier
tak, po za uzupełnianiem glikogenu bo fruktoza uzupełni tylko glikogen wątrobowy

Gangsta Latino
30-08-13, 22:31
jeszcze co do tej fruktozy, rozumiem że jeśli org. traktuje to jak cukier, to węgle z jabłka czy banana mam też wliczać jako cukier, tak? bo pilnuje aby nie przekraczać 70 gram cukru białego w ciągu dnia (spożywałem ok. 25). Dotychczas liczyłem tylko z takich rzeczy jak batony itp. miodu naturalnego czy owoców nie wliczałem.

Chodzi mi o cukrzyce, bo tak naprawdę nie wiem jak to do końca jest z tym spożyciem cukru tzn. ile można itp. W rodzinie miałem przypadek cukrzycy, niby tylko jeden, ale to bliska rodzina i wole tego pilnować.

pekulski104
31-08-13, 14:33
Siemię do owsianki dajecie lub w jaki inny sposób przygotować ? by było smacznie.

yaro09
01-09-13, 19:39
ja siemie mieszam z platkami owsianymi i dopiero zalewam wodą razem

MISTRZ-
07-09-13, 00:48
Co sądzicie na temat Jogurtu Jogobella
100g
białko 3,5g
węglowodany 15,3g
tłuszcz 2,5g
98kcal
Pytam bo aż się zdziwiłem bo taki duzy jogurt 500g ma prawie 500kcal, a kosztuje 2zł. Co o tym sądzicie?

Jogurt naturalny plus odzywka lub owoc i masz jeszcze mniej kalorii mniej cukrow i mniej kcal i tez będziesz zdziwiony

MISTRZ-
07-09-13, 00:49
Siemię do owsianki dajecie lub w jaki inny sposób przygotować ? by było smacznie.
Jeżeli nie zalezy ci na smaku naloz na lyzke zjedz popij trawi sie bez problemu

Micek185
07-09-13, 01:05
zalezy po co je siemie, jesli dla kwasów omega 3 to tylko na surowo, jesli dla oczyszczenia bebechów to można jesc i na surowo i spazone , różnicy w smaku nie bedzie bo jest bardzo łagodny

MISTRZ-
07-09-13, 01:16
Siemie lniane warto tez zazywac jeżeli ktos ma ladowanie weglami lub poprostu zrobil cheat Day Dlaczego ? Dlatego zeby na nastepny dzien nie mial klopotow z wyproznieniem i zeby za przeproszeniem nie bolal go tylek

pekulski104
08-09-13, 14:44
Widziałem że gośc do owianki daje widze że i ma białko i cenne zapewnie tłuszcze ale jednak to nie jest to no jak sie rozropi w w pepsi to niby idzie łyknąc ale na dłuższą metę odpada. Jednak lepiej orzechy jeśc ..

patryk55
09-09-13, 20:34
Kamil najczęściej spotykane to co masz w awatarze + chleb razowy ,orzechy i warzywko :)

często spotykana jest też kanapka ze zwierzęciem w środku ale to oklepane na całym świecie chyba ;)

Jak się nie krępujesz to ładuj posiłki w pojemniki termiczne jest wtedy opcja bardzo duża


;););)

Tomi!
09-09-13, 21:19
Siemię do owsianki dajecie lub w jaki inny sposób przygotować ? by było smacznie.

Ja tam wolę zmielić ze 2 łyżki w młynku elektrycznym (10 sekund styka) po czym wsypać to do jajek z rana i jajek na wieczór :))

Oprócz tego również zaparzam - zalewam łychę siemia w kubku wrzątkiem, przykrywam na 15 min po czym piję - pod koniec czekają lekko 'zglutowane' ziarenka, bardzo dobre w smaku po rozgryzieniu :) Dwie takie dawki, jedna rano jedna wieczorem.

P.S. ponoć niezmielone ziarnia nie puszczają w pełni wartości odżywczych.

pekulski104
15-09-13, 00:43
Siemka jak się już dowiedziałem witaminy i minerały są jednak ważne w diecie i odgrywają dużą role i bez nich to za bardzo nie będzie a wieć. Mój problem polega na tym że jak byłem mały wycieli mi 50 cm jelita bo miałem niedrożność jelit i od małego nie jem warzyw nie lubię pomidorów sałatami się brzydzę...mam pytanie da radę jakoś zastąpić owocami to czy nie bardzo ?? bo owoce akurat jadam najlepiej to podchodzi mi wingrono i banany ale jednak to za mało ...

Pumbas
15-09-13, 06:12
Nie lubisz warzyw bo masz krótsze jelito?wtf.. Owocami nie zastąpisz warzyw, więc się z nimi pogódź - na dobry początek z brokułem i kalafiorem.

yaro09
15-09-13, 12:44
z tego co wiem to warzyw owocami nie zastąpisz :P ale wlasnie tez nie rozumiem czemu ich nie jesz? bo nie smakuje?

pekulski104
15-09-13, 14:01
nie smakuje.

yaro09
15-09-13, 14:20
o kurcze koniec swiata :P a to ile Ty masz lat ze nie smakuje? 6?
w takim razie nie nadajesz się do tego sportu. w sumie do żadnego, bo w każdym sporcie dieta i jedzenie warzyw to podstawa :)

Micek185
15-09-13, 15:42
Pekulski Ty na tym forum jesteś tylko po by narzekać i użalać się nad sobą? wez sie chłopie za siebie i ogarnij bo żal to czytac ze ci nie smakuje, ze nie ma sz kasy, czasu i możlwiosci. nosz kurwa.

pekulski104
15-09-13, 15:51
Dzięki chłopy wezmę sobie to do serca sogi się nalezą !!

yaro09
15-09-13, 15:55
- kupujesz ogórka lub pomidora, obierasz, kroisz, ewentualnie posypujesz przyprawą/solą jak musisz i masz do posiłku
- sałata, myjesz, kroisz, dodajesz cos albo i nie (szczypior, rzodkiewka), poolewasz oliwą z oliwek i git
- kupujesz mrożonke, jakąś na przykład mieszkanke, warzywa na patelnie, cos w tym stylu. gotujesz na parze (kup sobie nawet glupi wklad do garnka za 5 zł), przyprawiasz i jest git
- tak samo kalafior, brokuły

trochę chęci

Fit4ever24
15-09-13, 15:57
- cebule obierasz i chraszczesz :D

yaro09
15-09-13, 15:57
no kuwa, przepisy podałem zajebiste nie? :D przenieście do ksiązki kucharskiej

pekulski104
15-09-13, 16:06
Tak najlepiej to kapusta będzie wchodzić sama na surowo :D non stop kapusta i normalna i pekińska xD

pekulski104
25-10-13, 22:05
Jakieś przepisy na szejki zastępujące śniadanie rano ? tylko bez dodawania białka ponieważ nie posiadam.

fallenursus
25-10-13, 22:38
W książce kucharskiej jest kilka

Misiaczek123
18-11-13, 12:10
banan, twaróg, otręby pszenne, mleko, płatki owsiane górskie

matylda254
18-11-13, 12:29
Co myślicie o otrębach górskich?

leszczu123
19-11-13, 01:36
co szamać po treningu ? od razu po serwatka i banany a potem po godzinie ryz z kurczakiem ? moze byc czy nie za bardzo ? ;p

USgorn
19-11-13, 01:46
Co myślicie o otrębach górskich?

jako dodatek do odzywki bialkowej w nieduzych ilosciach moga byc

USgorn
19-11-13, 01:47
co szamać po treningu ? od razu po serwatka i banany a potem po godzinie ryz z kurczakiem ? moze byc czy nie za bardzo ? ;p

Nie musisz koniecznie zjesc od razu po treningu. 20-30 min po treningu posilek potreningowy tez bedzie dobrze. moze to by ryz a moze inne zrodlo ww to samo z kurczakiem moze byc rowniez inne chude mieso

leszczu123
19-11-13, 02:04
niestety pelnowartosciowy posilek mam mozliwosc zjesc dopiero po ok. godzinie po treningu, nie predzej, dlatego pytam sie czy banany i bialko serwatkowe zaraz po treningu to dobra opcja ;]

USgorn
19-11-13, 02:26
W takim wypadku bedzie to najlepsze rozwiazanie ;)

matylda254
19-11-13, 12:11
jako dodatek do odzywki bialkowej w nieduzych ilosciach moga byc
Dzięki, tylko nieduże ilości to garść- 20g? ogólnie myślę, że rano można spokojnie sobie zrobić taki posiłek białkowo-węglowodanowy

matylda254
19-11-13, 12:12
niestety pelnowartosciowy posilek mam mozliwosc zjesc dopiero po ok. godzinie po treningu, nie predzej, dlatego pytam sie czy banany i bialko serwatkowe zaraz po treningu to dobra opcja ;]
Zjadam banana od razu po treningu, a odżywkę jakoś 20-30 minut później.

Micek185
19-11-13, 14:23
Co myślicie o otrębach górskich?

Bardzo dobre źródło węglowodanów, górskie od tradycyjnych róznią się jedyne jakoścą, są drobiniej skrojone wiaodmo z jakich przycyzn spokojnie mozesz znich skomponowac pełnowartościowy pierwszy posiłek czy jakikolwiek w ciągu dnia.
Osobiście jadlem :

zaparzone dodane do białka i kawy
zaparzone z omletem
zmiksowane z odzywka białkową
w ciastkach ęglowodanowo bialkowych ale to traktowałem jako przekąske

no i możesz tradycyjnie na mleku z musli, opcji jest wiele.


co szamać po treningu ? od razu po serwatka i banany a potem po godzinie ryz z kurczakiem ? moze byc czy nie za bardzo ? ;p

nie musis znic jeśc jesli nie mas zopcji, katabolizm cie nie dopadnie jak niektórzy pewnie sądza, lecz faktycznie jest to najlepszy czas do spożycia szybkiego białka więc odzywka z jakimkolwiek źródłem cukru będzie ok, nie musi to być akurat banan mozesz też wcześniej kupic np wafle ryżowe, czy nawet batona byle miał cukier.
nasteny posiłek możes zzjeść już jak poczujesz ze fatycznie go potrzebujesz.

fallenursus
19-11-13, 15:19
Imho jaki kolwiek cukier możesz sobie odpuścić bo wcinajsc go zaraz po treningu i tak nic nie uzupelniasz.
Odrzywka białkowa jak najbrszien choć wcale nie musi być to hydro czy iso. Wystarczy jak będziesz miał mixa czy nawet koncentrat. 20min Eye czy warte różnicy wchłaniania ciebie akurat nie zbawi a różnica w cenie duża

Micek185
19-11-13, 15:44
Imho jaki kolwiek cukier możesz sobie odpuścić bo wcinajsc go zaraz po treningu i tak nic nie uzupelniasz.


Jestem całkowicie innego zdania i jestem w 100% pewien że to bzdury o cukrach prostych itp, ale to postaram się już oprzeć a fajnym badaniu ;)

fallenursus
19-11-13, 15:52
UUzupełnianie glikogenu mięśniowego to proses nie potreningowy lecz całodobowy

Micek185
19-11-13, 15:56
aha, nie zrozumielismy sie w takim razie luz. tu sie zgadzam z Toba w 100%, mi bardziej chodzilo o źródło cukru/ energii z różnych źródeł uważanych powszechnie za dobre/szkodliwe. chodzi mi udowodnienie że zjedzenie np 3 łyzek dżemu jest tak samo efektywne i pożyteczne co zjedzenie takiej samej ilosci energii np z carbo.

USgorn
19-11-13, 18:45
Ja sie nie zgodze ze nie ma roznicy czy to beda wegle proste z kostki cukru czy banana. Roznica jest taka ze z bananem dostarczamy rowniez micronutrienty a z kostki cukru nie mamy nic wiecej poza cukru.

Micek185
19-11-13, 19:06
a z dżemu/ miodu/ soku/ carbo/ owoców/ ziaren?
cukier to cukier niebawem świat się obudzi tak samo jak z pulą kaloryczną.

USgorn
19-11-13, 19:11
carbo ma witaminy?

owoce nie maja tyle cukru co dzemy czy miody w ktorych jest naladowane tego cukru w wielkich ilosciach i spozywajac je zalejemy sie a w przypadku redukcji bedzie ona nieskuteczna

fallenursus
19-11-13, 19:16
Przypadku jeśli naprawdę zajechalsmy trening i szybko potrzebny energetyk fajnie sprawdza się olej kokosowy który tak naprawdę tłuszczem nie jest i nie przechodzi tego samego procesu trawiennego co normalne tl.
Co do wyrzutu insy po treningu obojętnie jakie te ww byś nie podał proste czy złożone będzie on bardzo podobny jak nie taki sam. Prosto sprawdzić glukometrem jedząc biały ryż jeden dzien a ciemny na drugi

USgorn
19-11-13, 19:18
no dobrze ale poza wyrzutami insulinowymi warto rowniez spojrzec pod katem zdrowia co nie ?

co do kokosowego jeszcze nie jadlem jeszcze aczkolwiek bardzo sobie chwale MCT do posilku przedtreningowego

fallenursus
19-11-13, 19:28
Zdrowia?Nieneiem onczym piszesz ...spójrz na ostatnią linijkę mojego podpisu :p

Micek185
19-11-13, 19:41
carbo ma witaminy?

owoce nie maja tyle cukru co dzemy czy miody w ktorych jest naladowane tego cukru w wielkich ilosciach i spozywajac je zalejemy sie a w przypadku redukcji bedzie ona nieskuteczna
Nie masz pojecia o czym mowisz. Zajrzyj do mojej relacji spojrz co jem i jak wygladam. Juz dawno utarlem te mity o cukrach na wlasnej skorze. Nie powielam mitow a testuje wszysyko na sobie. Cikier prosty czy zlozony tak jak falenn mowi nie ma to zadnego znaczenia.w tym sporcie kieryjesz sie dwoma rzeczami
Bilansem kalorycznym - redukcja + okres masowania
Drugi ilosc protein. Ma ich byc tyle zeby wywolac efekt hipertrofii.

Reszte mega trikow mozna sobie wlozyc w buty. A zdrowie? Zacznijmy od tego ze kulturystyka pod zadnym wzgledem nie jest zdrowa z reszta jak kazdy sport na poziomie wyzszym niz rekreacja. Tu martwisz sie o witaminy z owocow a na drugi dzien palisz fajke czy jesz mieso faszerowane na tyle ze miesiac czasu z prosiaka rosnie 100kg kaban wiec zdrowie to pojecie wzgledne.

USgorn
19-11-13, 19:49
Wiadomo kulturystyka na poziomie ponad rekreacyjnym wychodzi z zakresu zdrowia ale przecietny uzytkownik uprawia ten sport rekreacyjnie a nie profesionalnie. Zreszta pro nie musi zadawac pytan co ma jesc bo sam to dobrze wie. Co do fajek itp nie mozesz mierzyc wszystkich swoja miara. A co do miesa tak jest w nim chemia pewnych rzeczy nie przeskoczysz ale to nie znaczy ze skoro w miesie jest chemia to trzeba jesc trans tluszczy i cukrow ile sie da.

Micek185
19-11-13, 21:31
nie bierz tych fajek czy mięsa osobiście, mówię o ogóle. staram sie powiedzieć że zdrowie to pojęcie wzgledne, dla mnie zdrowie to bieganie raz w tyg czy piłka czy rower po pracy , to jest zdrowie kulturystyka, siatkowka czy crossfit to nic innego jak dojeżdżanie oranizmu, jestem tego świadom ale robie to bo kocham ;)
Wracajac do tematu to naprawde każdego i każdym temacie zachęcam do eksperymentowania na własnym organizmie, i wybór tego co naprawde działa , popieram racjonalne podejscie do sportu. Pozdro

USgorn
19-11-13, 22:05
no tak jak piszesz trzeba patrzec na sobie Tobie te dodatki cukrzane nie szkodza mi jak je mialem widac bylo ze jakis tluszcz sie osadza na brzuszku.

leszczu123
20-11-13, 03:05
na noc do twarogu chudego oliwa z oliwek to dobra opcja ?

fallenursus
20-11-13, 03:09
te same pytania zadawales w 2010. nedlugo strace cierpliwosc.

USgorn
20-11-13, 05:07
na noc do twarogu chudego oliwa z oliwek to dobra opcja ?

najbardziej oklepany zestaw kolacyjny. Moze byc ale nie jest to jedyna sluszna opcja.


te same pytania zadawales w 2010. nedlugo strace cierpliwosc.

moze przydaloby mu sie cos na pamiec %-)

Misiaczek123
20-11-13, 11:18
słuszna, nie jedyna, ale jedna z lepszych, pamięć jest ulotna, kto pamięta o co pytał 2 lata temu. Na kolację proponuję jakąś odżywkę z caseiną miceralną:)

USgorn
20-11-13, 15:57
Odzywka bialkowa na kolacje ? Zawsze przed odzywka powinno sie stawiac jedzenie a na kolacje wybor jest duzy.

Nalezy zaczac od tego ze nocny katabolizm to mit. Jesli micha przez caly dzien wyglada ok to nic w nocy sie nie spali.
Na kolacje mozna zjesc bialko + tluszcze, bialko + wegle zlozone, albo wszystko razem. Wegle zlozone wplywaja na poprawe jakosci snu.

fallenursus
20-11-13, 16:08
PAmiec ulotna? Misiaczku z postow gościa wynika ze cały czas trenuje. Więc albo wali w ciula albo teraz troluje a tego nie będę tolerować.
To nawet nie są podstawowe pytania

matylda254
23-11-13, 10:57
Z tego wszystkiego co czytam to wnioskuję że nie ważne czy cukry proste czy złożone, ważne że cukry po treningu? Czyli cała teoria z tym że lepiej "zdrowo" uzupełniać węglowodany upada? Organizm sam, że tak powiem pochłonie to w taki sposób aby było dobrze? To po co wszystkie te badania odnośnie tego że tłuszcze trans są złe jak proponujesz zwykłego batona zaraz po ćwiczeniach fizycznych? Chętnie przeczytałbym wyniki badań na temat który wyżej tak debatowaliście.

pakerfucker
26-11-13, 17:57
naprawde każdego i każdym temacie zachęcam do eksperymentowania na własnym organizmie
Popieram kolegę - bawiłem się gainerami. Nie były to stricte gainery - mieszane, z białkiem, ale nie tzw. bulki (fifty fifty). Krótko - spasłem się, masa była z czego się cieszyłem, ale drugi raz tego błędu nie popełnię. Dlaczego? Czułem się rewelacyjnie, ale... pierdy hmmmm nieziemskie xD

Gdy trenujesz w domu niepotrzebny jest wtedy "cyrk" z węglowodanami. Od razu najlepiej złożone + białko, spożywasz z marszu to co masz przygotowane i problem z głowy. Jak nie masz nic przygotowane to renta - jaki z ciebie paker? :p Jeśli po za domem (nie w ogrodzie xD), lepiej omijać batony typu snickers. Opłaca się kupić gainera z 99% zawartością węglowodanów, robisz niewielkiego drinka i po sprawie. W gainerze też są zawarte cukry proste, są one jednak proporcjonalne do zalecanej dawki. Przynajmniej nie dojdzie do hiperglikemii.

fallenursus
26-11-13, 18:09
A jak wypijesz same bualko po treningu to nie starczy?

USgorn
26-11-13, 18:32
Porzqdny posilek potreningowy a nie jakies gainery czy bulki i bedziecie rosli jak nalezy

pakerfucker
27-11-13, 11:57
Samo białko nie wystarczy. Węglowodany muszą być, aby zapobiec zjawisku strawienia białek na cel wyrównania bilansu energetycznego. Białko ma zbudować mięsień, a nie posłużyć za paliwo. Posiłki zawsze można wtrążolić poza szatnią na siłowni. Sieciówka czy też nie - większość już posiada miejsca typu kawiarnia czy mały barek, gdzie można spokojnie zjeść. Byle, żeby nie przekroczyć czasu regeneracji po treningowej - tak średnio wychodzi 45min. do max godzina.

fallenursus
27-11-13, 12:31
SHit boy, to cos zle robię i chyyba przez to mam cienką formę.
Może przestanę eyrownywac ten bilans calodniowo a zacznę po treningowo.

allaszek84
27-11-13, 13:17
potreningowy moim zdanie posilek jest najwazniejszy.... przed trenem ostatni posilek jakies 2-3 ale po trenie odrazu bulk na start miecho lub ryba lub jaja i troche ryzu najlepiej albo jeszcze lepiej jakiejs kaszy.... kuskus ma duzo bialba... gryczana... ;d ale czesto sie zdaza ze samo miecho bo ulk juz mi wystarczy ;d

fallenursus
27-11-13, 13:49
KUskus?toc to makaron, jakie tam białko? Chyba że chodzi Ci o kwinoe...

allaszek84
27-11-13, 16:03
jest granulatem przenicy i kaszy mannej... ma od 13-15% bialka takze jak dla mnie spoko :) a kwinoa to co to ile wegli ile bialka ?

fallenursus
27-11-13, 16:13
BIalka tyle samo i tak samej jakości jak wol. roślinnego syfu nigdy nie biorę pod uwagę jako źródło bialka

allaszek84
27-11-13, 16:14
i kuskus od zawsze byl zaliczany do kasz ;] skad Ci sie ten pakaron wzial ? ;d tez glownie zwierzece to tylko mile uzupelnienie ciutke bialka roslkinnego jest wskazane... procz soji rzecz jasna

fallenursus
27-11-13, 16:16
KAsza robiona z mąki.
Dobre...

allaszek84
27-11-13, 16:29
mistrzu z jakiej maki ? to efekt uboczny tworzenia maki... nazwa pelna to kasz kuskus ;d wiec wiesz kwestia sporna... poczytaj ;)

USgorn
27-11-13, 16:32
i kuskus od zawsze byl zaliczany do kasz ;] skad Ci sie ten pakaron wzial ? ;d tez glownie zwierzece to tylko mile uzupelnienie ciutke bialka roslkinnego jest wskazane... procz soji rzecz jasna

Wszystkie rosline procz soi a z roslinych elasnie soja ma najlepszy aminogram %-)

fallenursus
27-11-13, 16:45
mistrzu z jakiej maki ? to efekt uboczny tworzenia maki... nazwa pelna to kasz kuskus ;d wiec wiesz kwestia sporna... poczytaj ;)

Ziomus znowu mi konstrukcję psujesz :)
Zle coś doczytales propagandę chodakowskiej chyba. Kuskus jest z mąki durum. Sama nazwa z języka berberow-skąd właściwie kuskus pochodzi, wskazuje na makaron. Bish please może w pl macie jakichs niedouczinych północno afrykanczykiw i sieją głupoty?

USgorn
27-11-13, 17:55
potreningowy moim zdanie posilek jest najwazniejszy.... przed trenem ostatni posilek jakies 2-3 ale po trenie odrazu bulk na start miecho lub ryba lub jaja i troche ryzu najlepiej albo jeszcze lepiej jakiejs kaszy.... kuskus ma duzo bialba... gryczana... ;d ale czesto sie zdaza ze samo miecho bo ulk juz mi wystarczy ;d

CO Wy macie z tym od razu posilek potreningowy najlepiej po ostatnim cwiczeniu na maszynie zacznij jesc %-) Krew nie zdarzy wrocic do zoladka jeszcze a Wy juz jesc chcecie. A jak zjesz pol godziny po treningu to juz nie urosniesz ? Potreningowy jest oczywiscie wazny i trzeba go zjesc w niedalekim odstepie od zakonczenia silowni ale nie trzeba tego robic minute po silowni, wazne jest zeby potreningowy nie byl zjedzony pare godzin po silowni

pekulski104
27-11-13, 18:04
Nie, wiem jak Wy ale ja jestem po siłowni i głodny nie jestem.. nieraz wracam to mi jest nie dobrze a nie do jedzenia.. :neutral::neutral:

USgorn
27-11-13, 18:09
nie jestes bo w trakcie treningow krew idzie do miesnia. Odczekaj 30 godziny i porzadny potreningowy zjedz i bedzie ok.

fallenursus
27-11-13, 18:09
a jak myślisz czemu nie dobrze ci jest?
Hint- twój posiłek przed treningowy sucks ass.

pekulski104
27-11-13, 18:22
Hmm.. zjadłem ryż + mięso w sosie (filet) pekińska..


Panowie kolega wyczaił jakiś napalm który kosztuje 6 zł pisze się to przed treningiem możecie powiedzieć co to jest dokładnie czy to stosować czy nie ? :)

USgorn
27-11-13, 18:29
przedtreningowka FA kosztuje 6 zl ale na jeden trening to jest %-)

pekulski104
27-11-13, 18:52
Tak wiem na 1 trening będę testował jak pójde na profeske siłke w sobote. Może mi nic nie będzie :D a może pompa będzie :D

USgorn
27-11-13, 19:04
niegrozna ona jest %-)
raz mozesz kupic ale tak ciagle kupowac nie oplaca sie. Lepiej jakas puche kupic przedtreningowki a najlepiej wyjdzie mono preparaty pokupowac

pekulski104
27-11-13, 19:11
Noo. tak dla testu tylko jednorazowo.

allaszek84
28-11-13, 11:36
Ziomus znowu mi konstrukcję psujesz :)
Zle coś doczytales propagandę chodakowskiej chyba. Kuskus jest z mąki durum. Sama nazwa z języka berberow-skąd właściwie kuskus pochodzi, wskazuje na makaron. Bish please może w pl macie jakichs niedouczinych północno afrykanczykiw i sieją głupoty?


ok ma wlasciwosci i kaszy i makaronu zgadzam sie ale co niezmienia faktu ze ma w ciul bialeczka ;] w pl ? a gdzie Ty siedzisz zes taki madry ? :] za oceanem ? :P

allaszek84
28-11-13, 11:40
CO Wy macie z tym od razu posilek potreningowy najlepiej po ostatnim cwiczeniu na maszynie zacznij jesc %-) Krew nie zdarzy wrocic do zoladka jeszcze a Wy juz jesc chcecie. A jak zjesz pol godziny po treningu to juz nie urosniesz ? Potreningowy jest oczywiscie wazny i trzeba go zjesc w niedalekim odstepie od zakonczenia silowni ale nie trzeba tego robic minute po silowni, wazne jest zeby potreningowy nie byl zjedzony pare godzin po silowni


a wiesz o tym ze katabolizm zaczyna sie juz podczas treningu ? :] takze tak jak w moim przypadku jem na 2-3 godz przed trenem po trenie a nawet w czasie treningu wskazanie jest wpierdzielenie wegla z bialkiem ;] bo sie sam zjem ;d slatego w 5 min od odstaweienia sztangi lukam bulka 15 min pozniesz szamam kolacje a godzine do 2 pozniej lykam bieleczko na noc... ale to wszystko zalezy indywidualnie od organizmu... ja tak robie i nienarzekam :)

pekulski104
28-11-13, 11:51
Co to jest katabolizm tak po prostemu mówiąc ?

allaszek84
28-11-13, 12:47
przeciwienstwo anabolizmu czyli rozklad miesni na zapotrzebowanie energetyczne... dla tego ludki jedza godz przed treningiem zarelko co zeby podczas trena nie wpasc w katabolizm

pekulski104
28-11-13, 13:05
Thxxxxx

fallenursus
28-11-13, 13:12
co niezmienia faktu ze ma w ciul bialeczka

No, cale 4gr/100gr. Nie kompletnego profilu amino.

Tomi!
28-11-13, 13:33
a wiesz o tym ze katabolizm zaczyna sie juz podczas treningu ? :] takze tak jak w moim przypadku jem na 2-3 godz przed trenem po trenie a nawet w czasie treningu wskazanie jest wpierdzielenie wegla z bialkiem ;] bo sie sam zjem ;d slatego w 5 min od odstaweienia sztangi lukam bulka 15 min pozniesz szamam kolacje a godzine do 2 pozniej lykam bieleczko na noc... ale to wszystko zalezy indywidualnie od organizmu... ja tak robie i nienarzekam :)

Kolejny, który wierzy że organizm (doszczętnie) trawi pokarm w 1/2/3h...

allaszek84
28-11-13, 13:38
No, cale 4gr/100gr. Nie kompletnego profilu amino.



mam przed soba paczke kuskusu i wyraznie jest napisane 13,8 % bialka...

allaszek84
28-11-13, 13:40
Kolejny, który wierzy że organizm (doszczętnie) trawi pokarm w 1/2/3h...


zalezy od metabolizmu oraz rodzaju i wielkosci posilku... takze wiesz w pol godz mozesz doszczetnie strawic zarelko

fallenursus
28-11-13, 14:02
http://img189.imageshack.us/img189/460/cb1r.png

Jeśli ty kaszę makarony ryż wliczasz do zapotrzebowania na białko to fajnie :) niektórzy piją wodę z parówek.

allaszek84
28-11-13, 14:05
http://img189.imageshack.us/img189/460/cb1r.png

Jeśli ty kaszę makarony ryż wliczasz do zapotrzebowania na białko to fajnie :) niektórzy piją wodę z parówek.



niewliczam stwierdzam tylko ze jest ;] a na wodzie po parowkach jest zayebista herbata na rzezbe ;d

fallenursus
28-11-13, 14:49
To dobrze bo tak się jarales tym kuskusem ze błędnie przyjalem że wliczasz :)

USgorn
28-11-13, 15:13
zalezy od metabolizmu oraz rodzaju i wielkosci posilku... takze wiesz w pol godz mozesz doszczetnie strawic zarelko

P czym TY piszesz? Katabolizm czai sie na Ciebie za kazdyn rogiem? W nocy pewnie tez sie budziss zjesc. wyjdz z ciemnogrodu. poczytaj cos wiecej niz opisy producentow supli. jesx w trakcie treningu jedna z najwiekszych glupot wziazanych z silownia

fallenursus
28-11-13, 15:22
Ja się katabolizuje cała noc, wstane katabolizuje się dalej jadąc na trening. Na treningu jestem już wogole taki zakatabolizowany że strach, po treningu pije białko nie wyrownujac bilansu energetycznego katabolizuje się dalej aż dojade do pracy gdzie zjem pierwszy posiłek dnia a zarazem potreningowy, też w nim mam tłuszcze czyli spowalmiam trawienie katabolizujac się dalej.
I chooy. Suchar jestem. Help me please.

USgorn
28-11-13, 15:25
Nie ma dla Ciebie przyszlosci. jak co 2 g w nocy nie zjesz 500kcal a w trakcie treningu z 1000kcal to nie ma szans utrzmania miesnia a co dopiero zbudowania %-)

allaszek84
28-11-13, 16:15
no ale takie chuchanie dmuchanie mi na dobre wychodzi mam ciagly progres a wszyscy w kolo lacznie z wami sie zastanawiaja jak w 8 tyg 8 kg masy moglem nabrac z czego 5 to mieso ;]

fallenursus
28-11-13, 16:24
Pics or it never happened. Nvm.
60mg ed mety :) fajne spadki też pewno były ale sięnie dowiemy..

allaszek84
28-11-13, 16:32
spadki 2kg wody glownie ale znow zlapalem na kreatynce.... by nie bylo wcale ale dostawca sie z kreta spoznil ;]

USgorn
28-11-13, 16:33
Na mecie to sobie mogles zrobic. na czysto nie zrobisz a reszta j/w.
Nie pograzaj sie juz %-)

allaszek84
28-11-13, 16:47
19 latka wypowiedzi pod uwage nie biore wiec daruj sobie

USgorn
28-11-13, 16:52
Przynajmniej nie pisze farmazonow

allaszek84
28-11-13, 17:03
farmazony... ucz sie a nie negujesz szkrabie ;]

USgorn
28-11-13, 17:07
glupoty mam sie uczyc?
rozumiem ze boli ze byle 19 ma wieksza wiedze od Ciebie ale sa i 16 latkowie ktorzy maja wieksza. Zamiast za mete to za podstawawo wiedze na temat silowni powinnes sie wziac ;)

Tomi!
28-11-13, 17:15
Pics or it never happened. Nvm.

Da rade, 15 kg w 3 miechy nawet. I to lean mass :D

allaszek84
28-11-13, 17:16
tyle cwiczysz i takie efekty >? kto tu powinien sie wziasc ten powinien,,.. cherlaku

yaro09
28-11-13, 17:18
w głowie wam się przewraca od tych sterydów :)

Pumbas
28-11-13, 17:21
jak dla mnie celowe trollowanie, najlepsze było przyjebanie sie do wieku czy doszczętnie strawione jedzenie w pół godziny haha
to by tato ludzie na wędrówkach za mamutami wygineli, skladniki odzywcze sa w obiegu 24-48h od posilku
trzeba sie niezle postarac zeby stracic miesnie, nie wystarczy wejsc w katabolzim <a samo to trwa pare dni na ostrych deficytach>

nawet intuicyjnie - organizm czlowieka to zaziwiajaco przebiegla maszyna, dlaczego mialaby sie pozbywac miesni jesli codziennie potrzebowalaby ich do przerzucania ciezarow?jak
sie ciezko trenuje to mieso zostaje nawet i na zadziwiajaco niskich kaloriach <skrajny przyklad: reduckje na dietach vlcd,lcd>

fallenursus
28-11-13, 17:34
spadki 2kg wody glownie ale znow zlapalem na kreatynce.... by nie bylo wcale ale dostawca sie z kreta spoznil ;]

Tu też wiedzy brak. Zapotrzebowanie na CP podczas podawania saa zwiększa się o ok 300% , musiałeś nieźle wołowiny wdupiac żeby podołać zapotrzebowaniu. Bledne info na polskich forach coby kręte po cyklu podawać..
Spadki to tylko nieumiejetny odblok/konczenie cyklu androgenem/nie umiejetna zmiana treningu po zejściu z towaru.

pekulski104
28-11-13, 17:36
Panowie jak już o spadkach to mam takie pytanko jeśli były ktoś taki który osiągnął zawalistą rzeźbę powiedział pierdziele nie ćwicze więcej tyle mi wystarczy.. to spadki szybko są wtedy co nie ?

allaszek84
28-11-13, 19:11
Tu też wiedzy brak. Zapotrzebowanie na CP podczas podawania saa zwiększa się o ok 300% , musiałeś nieźle wołowiny wdupiac żeby podołać zapotrzebowaniu. Bledne info na polskich forach coby kręte po cyklu podawać..
Spadki to tylko nieumiejetny odblok/konczenie cyklu androgenem/nie umiejetna zmiana treningu po zejściu z towaru.

a to ze wpierdzielalem wolowinke i wpierdzielam to fakt... ale to ciekawostke mi sprzedales ze kretke na mecie wpierdzielac 3 razy wiecej... hmmm wyprobuje przy nastepnym cyklu dzieki :) a co do odbloku to zawsze clomid 7 dni razy 50 mg robie... za malo ?

fallenursus
28-11-13, 19:13
Nie układam pct po cyklach z tiktakow.

allaszek84
28-11-13, 19:14
Nie układam pct po cyklach z tiktakow.



rozwin jesli mozesz....

fallenursus
28-11-13, 19:21
Nie uznaje cykli, nie rozpisuje, nie interesują mnie cykle na oralach i Ph. Testosteron to podstawa. Reszta to dodatki

USgorn
28-11-13, 19:21
Panowie jak już o spadkach to mam takie pytanko jeśli były ktoś taki który osiągnął zawalistą rzeźbę powiedział pierdziele nie ćwicze więcej tyle mi wystarczy.. to spadki szybko są wtedy co nie ?


Zalezy jakby to wygladalo czy tak ze konczy cwiczyc i sobie normalnie nadal zyje czy ze melanz dzien w dzien i na obiad chipsy %-)
Uznajac ze pisac ze zawalista rzezbe masz na mysli rzezbe na poziomie kulturysty na zawody suchego to wiadomo woda by wrocila szybko ale miesien od tak nie znika

allaszek84
28-11-13, 19:25
Nie uznaje cykli, nie rozpisuje, nie interesują mnie cykle na oralach i Ph. Testosteron to podstawa. Reszta to dodatki

nie no testosteron to dla mnie na tym etapie za duzy hardcore... jak na mnie tak tiktaki dzialaja... dopiero jak progresu niebedzie to sie pomysli... szczerze to z metka to tylko taki kick starter i tu pytanie bo jedni wysmiewaja odblok clomidem drudzy wrecz przeciwnie... aco Ty myslisz ?

USgorn
28-11-13, 19:30
testosteron za duzy hardcore a bierzesz mete ktora jest jednym z tych SAA po ktorych jest najwiecej skutkow ubocznych... Zreszta niech Ci Fallen opowie bo on jest w temacie obeznany.

allaszek84
28-11-13, 19:34
no wiem ale to tik tak do testosteronu... wiem ze sa skutki ale jak odpowiednio sie ochronisz to mozesz je zniwelowac ja np niemialem zadnych kompletnie... za to po tesciach i dekach widzialem swoich kolegow... i ich relacje... takze chyba nie ma co metki do tego rownac

fallenursus
28-11-13, 19:38
Miałem kumpla wymyślił sobie bombke na dwóch oralach co "nie blokują" wins+oxa. Po 4tyg odechxialo mu się żyć.:)
Nie wyciagniesz odmnie odp na temat odbloku bo samej mecie.
Ja bardziej w ten deseń tworze
http://www.e-gym.pl/showthread.php?33490-ODBLOK-by-MAX
Zaparaszam rowniesz do poczytania podwoeszonego archiwum w dopingu.
Koniec o saa tu.

allaszek84
28-11-13, 23:06
poczytalem dzieki.... lo ale koles te 2,5 przesadzil.... szkoda zdrowia

pekulski104
08-02-14, 23:27
Pytanie http://www.tabele-kalorii.pl/kalorie,Krem-do-smarowania-Nutella-Ferrero.html jak najbardziej ok do podbijania :) ?

fallenursus
08-02-14, 23:30
Ban na 48h a spróbuj inne konta do ci obiecuje że więcej na forum nie wejdziesz.

Gangsta Latino
08-02-14, 23:50
Fallen, nie chce Ci nic mówić (pisać:P), ale jednemu kolesiowi sam Dennis James rozpisał w diecie nutelle ;) Także, pytanie nie takie głupie

fallenursus
08-02-14, 23:53
Skąd domysl że mam problem z Nutellą??
Mam problem z pekulskim w innych tematach. Thats all.

USgorn
09-02-14, 02:42
Nuttella rozwscieczyla niedzwiedzia %-)

Anthonyhuber
14-02-14, 08:59
My advice is "Do not Crash Diet". Crash dieting usually means extreme reduction of calories, depriving your body of key energy and nutrients.

SEBAN
29-03-14, 01:47
Witam! Powoli zaczynam powrót do ćwiczeń po długiej przerwie.Cel oczywiście masa,jednak bez zbędnego otłuszczenia.Jestem w trakcie dopracowywania diety,z tym ze tu mały dylemat,nie wiem na jakim poziomie ustalić węglowodany.Czy 5g/kg to zbyt dużo? Od ilu zacząć?Czy po prostu z czasem zmniejszyc nieco jak będzie zalewać,bo zależy mi na masie,zmniejszeniu obwodu pasa i wykształceniu brzucha..

USgorn
29-03-14, 01:48
Zalezy tez ile dasz bialka i tluszczy. Imo daj mniej wegla a wiecej tluszczy. Jak bedzie za malo to zawsze mozesz zwiekszyc. Daj na poczatek wegla 4 g. tluszczy 2 g. Bialka 2-2,5 g