PDA

Zobacz pełną wersję : DIETA Pojedyncze pytania



Strony : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10

ht
12-07-10, 18:39
alder 1g to tez roznica . moze nie w diecie ale jednak...:)

KowalX
12-07-10, 20:52
A czy to jest ,aż tak ważne ? Stanie się coś gdy zjem np. zamiast 50g, 40 lub tez 60 ? Wydaje mi się ,że taka dieta co do grama to już obłęd.....
I dobrze Ci się wydaje bez paranoi.Jeśli w jednym posiłku zjesz 30g ,a w drugim np 60 to i tak różnicy w niczym nie będzie.
Co do ważenia masy kurczaka przed czy po ugotowaniu też nie ma znaczenia. Po prostu przez to,że ma mniej wody wychodzi trochę więcej w 100g w ugotowanym produkcie.

RockyBalboa
15-07-10, 20:19
czy pieczywo zytnie moze byc posilkiem potreningowym, z tunczykiem oczywiscie

KowalX
16-07-10, 13:41
Nie za bardzo ;)

RockyBalboa
16-07-10, 15:41
dlaczego?

Jacke5
20-07-10, 20:54
Czy warto kupić witaminy np. : OLIMP VITA-MIN MULTIPLE SPORT ?

Jaka jest ich przyswajalność ?

Patriot
20-07-10, 23:24
Warto, z tych tańszych jedne z lepszych, jak nie najlepsze

Jacke5
23-07-10, 10:19
Jeśli przez tydzień zrezygnuję z treningu ( wakacje ) mogę obciąć węgle w diecie o około 20-30 % ?

Patriot
23-07-10, 11:46
możesz, a nawet powinieneś ;)

dawid90
25-07-10, 13:10
Ostatnio stosuję bialko Olimp Whey Protein na noc ( ok 30g, redukcja ). Rano gdy wstanę, po ok 15 minutach muszę iść prędko do WC żeby to strawić :D. To normalne ? Kilka miesięcy jak brałem białko na masę, nie doświadzcałem takiego stanu.

specjal
26-07-10, 23:38
Czy można dodać trochę soli do twarogu na noc?

fallenursus
26-07-10, 23:50
zalezy co rozumiesz przez troche. Nadmiar soli w diecie nie jest zdrowe.

KowalX
26-07-10, 23:50
Czy można dodać trochę soli do twarogu na noc?
No ,a czemu nie.

specjal
27-07-10, 01:56
zalezy co rozumiesz przez troche. Nadmiar soli w diecie nie jest zdrowe.

3 szczypty na noc mnie nie zabiją?

fallenursus
27-07-10, 01:58
raczej nie:)

KowalX
27-07-10, 03:13
Uważaj ,bo obudzisz się o suchym pysku :)

specjal
27-07-10, 17:33
Spokojnie jak na wojnie-zawsze mam koło wyra flakon z wodą:) Kolejne pytanie: Zaraz po treningu wpierdzielam 48 gram węglowodanów. Czy w dni nietreningowe też mam jeść te 48g o podobnej porze? Trochę mnie zalało i szukam przyczyny...

lukasz16s
28-07-10, 15:10
Kotlet smarzony w panierce na margarynie jak wiadomo to zla rzecz,ale czy po scigneciu upieczonej panierki(skorki) z kotleta mozna chodz troche zredukowac tym sposobem tluszcz z niego czy to jest bezsesu raczej.

rafio83
28-07-10, 15:22
Bez przesady wal kotlety z panierą jak lubisz,zawsze można usmażyć na oliwie z oliwek(ja tak robie), tylko nie którzy twierdzą ze to źle :)

dawid90
28-07-10, 15:40
Jeżeli trafia mi się śniadanie od czasu do czasu o godzinie 11.00, a obiad mam zazwyczaj 16:20-16:40, to nie przeszkadzałoby jakbym II posiłek jadł 1,5 godziny przed obiadem ?
Jestem na redukcji.

opalinho
28-07-10, 16:26
Kotlet smarzony w panierce na margarynie jak wiadomo to zla rzecz,ale czy po scigneciu upieczonej panierki(skorki) z kotleta mozna chodz troche zredukowac tym sposobem tluszcz z niego czy to jest bezsesu raczej.

To po kiego grzyba smażysz w panierce skoro potem chcesz ją ściągać?

Giro
29-07-10, 13:32
Kotlet smarzony w panierce na margarynie jak wiadomo to zla rzecz,ale czy po scigneciu upieczonej panierki(skorki) z kotleta mozna chodz troche zredukowac tym sposobem tluszcz z niego czy to jest bezsesu raczej.

to zależy od czasu smażenia i od tego na czym smażysz - w takiej sytuacji najlepszy jest smalec. Najlepiej gotować :P

MAXIMUS 2
30-07-10, 16:22
Mam pytanko ile do posiłku dać cyca z kuraka bo bo do 100 gram ryżu daje 200 gram cyca a tak tu patrze na diety podwieszone to jest 100g albo 150g chodzi mi oto czy nie za dużo.

Patriot
30-07-10, 18:54
zależy od potrzeb, nikt tutaj nie wie ile ważysz, jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne, a to na takiej podstawie się określa.

rafio83
30-07-10, 18:56
Daj tyle żebyś miał 30-35g białka, więcej i tak organizm na raz nie przyjmuje.

MAXIMUS 2
30-07-10, 19:25
zależy od potrzeb, nikt tutaj nie wie ile ważysz, jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne, a to na takiej podstawie się określa.
100kg kolego jak byś luknął w profil to byś wiedział a zapotrzebowanie 4600kcal

MAXIMUS 2
30-07-10, 19:30
Daj tyle żebyś miał 30-35g białka, więcej i tak organizm na raz nie przyjmuje.
to 150g będzie gitara o to mi chodziło ile jestem w stanie przyswoić bo szkoda marnować papu jak nie przerobisz.

ZIP009
01-08-10, 16:53
Jaki współczynnik B,W,T dla Ekto. ? cel masa

Adam JPM
06-08-10, 22:46
Ja z takim dylematem do Was. Rozpisze moją dietę aby pokazać na w czym problem.

Godz. 9.00 5g glutaminy

I posiłek godz. 9.30
800 ml mleka 0,5% i 100g ryżu białego ( ok. 30 g białka 85g węgli )

II posiłek godz 12.30-13.00
100g piersi z kurczaka bez skóry i 100g ryżu ( ok. 30 g białka 85g węgli ) + kompleks witamin

III posiłek godz. 18.00
100g piersi z kurczaka bez skóry i 100g ryżu ( ok. 30 g białka 85g węgli )

Trening 19.00 - 20.30
50g odżywki Carbo bezpośrednio po treningu

IV posiłek godz. 21
100g ryżu białego i 130g tuńczyka ( ok. 30 g białka 85g węgli )
30g odżywki białkowej serwatkowej

V posiłek godz. 22.00
130g tuńczyka ( ok. 30g białka i 0g węgli )
ok.23.30 5g glutaminy

Dieta i trening według http://www.sdw.pl/trening.php?archid=48_RPT

Mój problem to to że po IV treningu i odżywce białkowej i nie wiele wcześniej Carbo czuje się objedzony i V posiłek, choć sam tuńczyk, powoduje że przed snem czuje się dość mocno najedzony. Zastanawiam się czy nie lepiej jest ten V posiłek wrzucić między II a III gdzie jest dość duża przerwa, czy wogóle z niego zrezygnować. Kolejny problem jest taki, że nie mogę przytyć a właścicie powinienem zrzucić dość dużą warstwe tłuszczu. Co radzicie?

kksmackoo
18-08-10, 08:48
Mam pytanko. Jestem na redukcji. Czy przed silownia moge zjesc makaron? Bo od tego ryzu ostatnio juz brak mocy.

rafio83
18-08-10, 13:26
Mam pytanko. Jestem na redukcji. Czy przed silownia moge zjesc makaron? Bo od tego ryzu ostatnio juz brak mocy.

Możesz jesc ryz,makaron,kasze co wolisz...

kksmackoo
18-08-10, 14:16
Wlasnie o to mi chodzilo...caly czas wcinam brazowy ryz wiec przed silka w treningowe zjem sobie makaron. Dzieki ;)

alder
18-08-10, 22:05
zjedz brązowy makaron ;]

opalinho
18-08-10, 22:50
Wlasnie o to mi chodzilo...caly czas wcinam brazowy ryz wiec przed silka w treningowe zjem sobie makaron. Dzieki ;)

Ryż paraboliczny,makaron,kasza gryczana będzie ok.

makos
19-08-10, 19:00
Witam.Zawsze od razu po treningu jem kurczaka z ryżem i warzywami,ale ostatnio spotkałem się z opinią że nie powinno się jeść białek bezpośrednio po treningu tylko same węgle a białka dopiero po godzinie. Czy to prawda???

rafio83
19-08-10, 19:05
Zanim skończysz ćwiczyć i dojedziesz do domu to minie chyba chwila? Właśnie wtedy możesz walić kurę+ryż...
Ja na przykład zawsze pije odżywkę białkową bezpośrednio po treningu a później po około 30min wale kurę+ryż!!!

Micek185
19-08-10, 21:31
bezpośrednio po treningu węgle proste np 2szklanki soku +białko najlepiej serwatkę bo jest najszybciej przyswajalna
45min po treningu normalny posiłek węgle+mięcho+surówka

alder
20-08-10, 00:31
co wy za pierdoly piszecie ? jakie bialko od razu po treningu ??? od razu po to węgle owszem + BCAA a dopiero później posiłek białkowy.

Micek185
20-08-10, 10:02
białko jest najlepiej przyswajalne po samym treningu

D3
20-08-10, 19:01
co wy za pierdoly piszecie ? jakie bialko od razu po treningu ??? od razu po to węgle owszem + BCAA a dopiero później posiłek białkowy.

alder naczytałeś się jakiś głupot, przedstaw mi naukowe dowody na to, że po treningu należy węgle + bcaa.

alder
20-08-10, 23:43
naukowe dowody, a ty masz naukowe dowody ? białko zanim zostanie rozbite na potrzebne do syntezy aminokwasy to BCAA by się już 2 razy wchłonęło. najlepiej i najszybciej katabolizm zatrzymają BCAA a nie białko. i ja nie mówię że należy, że trzeba bo nie zjesz nic a i tak będziesz rósł (całodobowy bilans azotowy). znam takich co nie wchłaniają od razu po treningu nic a wyglądają tak jak niejeden by chciał. co się zużywa podczas treningu anaerobowego prócz glikogenu ? aminokwasy i ich właśnie pragnie najbardziej od razu organizm.

Micek185
21-08-10, 00:36
nie
zaraz po treningu organizm potrzebuje szybkeigo źródła energii aby uzupełnic glikogen zużyty podczas treningu i białek do odbudowywania uszkodzonych włokien mięśniowych.

alder
21-08-10, 15:13
tak a co jest szybkim źródłem energii ? raczej nie węgle złożone a proste o wysokim IG tak ? ile organizm potrzebuje na rozłożenie białek i wchłonięcie aminokwasów ? duużo czasu i duużo energii przy tym traci. a panie moderatorze - zapewne pan wie, że organizm nie chce białek lecz aminokwasy, z których powstają białka tworzące mięśnie. więc gdzież podziała się u was logika, czemu zapominacie o tym, że mięśnie nie powstają bezpośrednio z białek a z aminokwasów.

bardziej jak dzieciom mam wytłumaczyć ? niech będzie. glikogen 'rozkłada się' do glukozy kiedy potrzebna jest energia (anaeroby). ale aby później znów 'oddać' glikogen należy dostarczyć np glukozy, która 'złoży się' w glikogen (coś jak zabawa klockami, by zbudować zamek, trza mieć pojedyncze klocki). co nam po tym jak dostarczymy złożone węgle ? organizm rozłoży je, później z ich fragmentów złoży glikogenik. hmm strata czasu i energii ? no pewnie !! więc co walimy ? nie ryż a CARBO. WOW ! jesteśmy na dobrej drodze. to teraz zamieńmy nasze zabawki; glikogen na białka tworzące mięśnie (chyba nie muszę wymieniać 2 najbardziejszych ? ) oraz aminokwasy będą za glukozę. oczywiście nie bierzmy tego dosłownie bo aminokwasy nie są tu źródłem energii. skoro białka mięśniowe się pomiszczyły i pouciekały nam aminki, to po co nam od razu białko ? po to by je rozłożyć, wchłonąć i DOPIERO zamienić na odpowiednie białeczka ? albo poprzyczepiać aminki do dziurek w mieśniach ? NIE !! najlepiej jak będziemy mieli coś w czystej postaci (czyli porozbierane klocki a nie złożony z nich samochód, który musimy rozebrać by ułożyć zamek) czyli np BCAA czy glutamina (która się zużywa jak cholera podczas treningu). a że bcaa to aminki, których nie potrafimy sami wyprodukować, to po cholerę nam białka, w których znajdują się bcaa ale by do nich dojść musimy porozbierać białka, skoro można samo bcaa dostarcczyć ? co jest najszybciej wchłanialne ? węgle złożone+białka, węgle proste+aminy, węgle proste+białka, węgle złożone+aminy ? no brawo dzieci, jassssne, że proste+aminy. to nasz fundament i teraz możemy zbudować coś bardziej złożonego, postawić ściany, okna i drzwi powstawiać. czyli opierdolić posiłek składający się z węgli złożonych i białka. brawo !!


jeszcze dach pozostał ;-/

opalinho
21-08-10, 15:42
carbo lub vitargo + hydrolizat białka,to się naszybciej wchlonie.Jak kasy na hydrolizat i vitargo nie ma to carbo+bcaa tez dobre wyjscie.

KowalX
21-08-10, 19:45
tak a co jest szybkim źródłem energii ? raczej nie węgle złożone a proste o wysokim IG tak ?

To nie takie proste i często używa się złożonych np ryż lub w postaci suplementów np. carbo w obu przypadkach nie są to węgle proste.


ile organizm potrzebuje na rozłożenie białek i wchłonięcie aminokwasów ?

W postaci odżywek białkowych kilka minut i daje maks 5.Poza tym bcaa to tylko 3aminokwasy ,do tego białko to nie tylko aminokwasy.Pomijając ,że po to się spożywa posiłek przed treningowy by się tym specjalnie nie martwić. Poza tym bcaa są wykorzystywane w inny sposób niż pozostałe.Jak ktoś się tak martwi może sobie wypić odżywkę 5minut wcześniej choć ja bym sobie głowy tym nie zawracał ,bo okno anaboliczne trochę trwa. A katabolizm po wysiłkowy jest potrzebny.


niech będzie. glikogen 'rozkłada się' do glukozy kiedy potrzebna jest energia (anaeroby). ale aby później znów 'oddać' glikogen należy dostarczyć np glukozy, która 'złoży się' w glikogen
Nie trzeba równie dobrze może być syntezowany z aminokwasów.
To samo z białkami czy hydrolizat ,izolat czy koncentrat różnicy we wzroście mięśni nie zobaczymy, ba taka forma "przelatuje" dość szybko. Nie zawracałbym sobie głowy rodzajem węgli jeśli nie podejmujemy dalszego wysiłku ,bo i tak glikogen zostanie uzupełniony do następnego treningu.

carbo lub vitargo + hydrolizat białka,to się naszybciej wchlonie.Jak kasy na hydrolizat i vitargo nie ma to carbo+bcaa tez dobre wyjscie.

Nie wiem po co Ci vitargo. Hydrolizaty przeważnie mają niski procent hydrolizatu białkowego z 9% i chyba maks do 30%.

sts
21-08-10, 19:47
Pieczywo mieszane -chleb razowy ktoś je czy tylko razowy zwykły

KowalX
21-08-10, 19:51
Ja nie jem wcale pieczywa ,ale jeśli już to najczęściej są to bułki grahamki. Choć sam chleb razowy lubię jeśli porządny.

Micek185
21-08-10, 21:03
tak a co jest szybkim źródłem energii ? raczej nie węgle złożone a proste o wysokim IG tak ? ile organizm potrzebuje na rozłożenie białek i wchłonięcie aminokwasów ? duużo czasu i duużo energii przy tym traci. a panie moderatorze - zapewne pan wie, że organizm nie chce białek lecz aminokwasy, z których powstają białka tworzące mięśnie. więc gdzież podziała się u was logika, czemu zapominacie o tym, że mięśnie nie powstają bezpośrednio z białek a z aminokwasów.

bardziej jak dzieciom mam wytłumaczyć ? niech będzie. glikogen 'rozkłada się' do glukozy kiedy potrzebna jest energia (anaeroby). ale aby później znów 'oddać' glikogen należy dostarczyć np glukozy, która 'złoży się' w glikogen (coś jak zabawa klockami, by zbudować zamek, trza mieć pojedyncze klocki). co nam po tym jak dostarczymy złożone węgle ? organizm rozłoży je, później z ich fragmentów złoży glikogenik. hmm strata czasu i energii ? no pewnie !! więc co walimy ? nie ryż a CARBO. WOW ! jesteśmy na dobrej drodze. to teraz zamieńmy nasze zabawki; glikogen na białka tworzące mięśnie (chyba nie muszę wymieniać 2 najbardziejszych ? ) oraz aminokwasy będą za glukozę. oczywiście nie bierzmy tego dosłownie bo aminokwasy nie są tu źródłem energii. skoro białka mięśniowe się pomiszczyły i pouciekały nam aminki, to po co nam od razu białko ? po to by je rozłożyć, wchłonąć i DOPIERO zamienić na odpowiednie białeczka ? albo poprzyczepiać aminki do dziurek w mieśniach ? NIE !! najlepiej jak będziemy mieli coś w czystej postaci (czyli porozbierane klocki a nie złożony z nich samochód, który musimy rozebrać by ułożyć zamek) czyli np BCAA czy glutamina (która się zużywa jak cholera podczas treningu). a że bcaa to aminki, których nie potrafimy sami wyprodukować, to po cholerę nam białka, w których znajdują się bcaa ale by do nich dojść musimy porozbierać białka, skoro można samo bcaa dostarcczyć ? co jest najszybciej wchłanialne ? węgle złożone+białka, węgle proste+aminy, węgle proste+białka, węgle złożone+aminy ? no brawo dzieci, jassssne, że proste+aminy. to nasz fundament i teraz możemy zbudować coś bardziej złożonego, postawić ściany, okna i drzwi powstawiać. czyli opierdolić posiłek składający się z węgli złożonych i białka. brawo !!


jeszcze dach pozostał ;-/

BCAA to tylko uzupełnienie pełnej gamy aminokwasów jakie trezba dostarczyć do organizmu lub które ma wyprodukowac sam organizm.nie wiem czy wiesz ale po treningu organizm wchłania mikroskladniki o wiele szybciej niz w jakiej kolwiek porze dnia.następnie musisz także wiedzić że masz kilka rodzai białka a podałem tu serwatke ponieważ jest najszybciej przyswajalnym białkiem z wszystkich jego rodzai.a biorąc pod uwagę fakt zejest to okres zaraz po treningu to ten czas się skraca kilkukrotnie.po samym treningu najlepiej jest więc spozyć serwatkę,prstę węgle albo kreatyne.

fuler00001
21-08-10, 23:06
Mam prosbe czy ktos przygotuje dla mnie diete mam 2wrzesnia 16lat;pp 178cm/ 64kg

alder
22-08-10, 16:13
BCAA to tylko uzupełnienie pełnej gamy aminokwasów

ależ oczywiście.



nie wiem czy wiesz ale po treningu organizm wchłania mikroskladniki o wiele szybciej niz w jakiej kolwiek porze dnia.

wiem to od co najmniej dekady. i makroskładniki chyba też.


.po samym treningu najlepiej jest więc spozyć serwatkę,prstę węgle albo kreatyne.

kreatyna to również aminka jakby nie patrzeć. widzisz ty piszesz że węgle proste, KowalX, że niekoniecznie bo również węgle złożone. ty piszesz, że proste ale nie precyzujesz. fruktoza jest prostym ale czy się nada z tak niskim IG ?

Micek185
22-08-10, 22:28
a np w 2bananach lub np dużej szklance soku nie masz ich wystarczająco?:)pewnie że sie nada.

kaktus92
26-08-10, 17:23
Mam takie pytanie do was,bardziej doświadczonych. Otóż chciałbym ułożyć sobie diete ale nie mam pojęcia jak do tego się zabrać ;/ Czytałem już sporo postów na forum i wiem mniej wiecej na czym to polega,co jeść itp ale najbardziej mam kłopot jak dopasować produkty do posiłków. W dietach jest np 100g płatków owsianych,300ml mleka itd i właśnie tu chciałbym prosić Was o pomoc bo nie wiem jak dopasować to do siebie żeby końcowy bilans białka,węglowodanów czy tłuszczów wyszedł taki jak powinien być. Mam nadzieję,że mi pomożecie albo przynajmniej naprowadzicie na rozwiązanie.
Pozdrawiam.

mefisto888666
26-08-10, 20:42
Co sądzicie o omletach na redukcji?
Dzisiaj na kolacje np 1 jajko, 20g maki pszennej pelnoziarnistej nieco mleka i 100g twarogu ze slodzikiem

krzychu85
28-08-10, 15:12
Witam . Mam pytanie odnośnie diety a w piatek zacząłem ćwicznia na siłce tzn tak od roku jestem wegetarianinem od tego czasu sporo schudłem ... mam nawet lekka niedowage (ale tak ponoć jest ) zapisałem sie na siłownie i teraz moja dieta oczywiscie powinna zawierac duzo białka sery jogurty naturalne, ryby bo jem ... Ale moje pytanie dotyczy tego ile tego jesc zeby nie przesadzic.. przy czym musze nabrac masy czyli przytyc...boje sie ze moge poprzez reguralne treningi chudnąć ...czego nie chce :/

Giro
28-08-10, 15:56
Co sądzicie o omletach na redukcji?
Dzisiaj na kolacje np 1 jajko, 20g maki pszennej pelnoziarnistej nieco mleka i 100g twarogu ze slodzikiem

może być, pamietaj tylko o ujemnym bilansie kalorycznym

alder
28-08-10, 16:41
jesteś wegetarianinem a jesz ryby ? buheheheh.

krzychu85
28-08-10, 22:01
jesteś wegetarianinem a jesz ryby ? buheheheh.

tak jem , na czas treningow wprowadzilem je.

alder
28-08-10, 22:17
ok, czyli już nie jesteś wegetarianinem. ;]

MAXIMUS 2
29-08-10, 11:09
tak jem , na czas treningow wprowadzilem je.

Chłopie wpierdalaj mięcho bo na marchwi i pietruszce to ty w tym sporcie daleko nie zajdziesz przestań się wygłupiać no chyba że w poprzednim wcieleniu byłeś królikiem i coś ci pozostało po tym mięso to podstawa kolego.

Rokr91
31-08-10, 19:59
Budzę się o 6:30 i gotuję 5 całych jaj, a do tego przygotowuję 100 gramów owsianych.
Jem to o 7:00
Czasem zdarzy mi się zasnąć o 7:00 do 8:30...

Czy robię źle, jedząc taki posiłek przed snem? Dodatkowo te bardzo tłuste jaja. Jadłem ich nawet 5 w czasie redukcji.

Od roku nie spałem dłużej niż do 7:00 (nie licząc stanów nietrzeźwości) i cholernie mi się czasem spać chce.

Pisałem to w mojej relacji... może tutaj więcej osób zauważy.

specjal
07-09-10, 13:58
Czy ryż, kaszę itp można w całości zastąpić makaronem? Jeśli tak to jakim?

Patriot
07-09-10, 18:47
makaron razowy z mąki żytniej typ 2000
ale nie radzę całkowicie zastępować, radzę mieszać raz ryż paraboliczny/brązowy/dziki/basmanti, raz kaszę gryczana/jęczmienna, raz makaron durum.
Wybór jest dosyć duży :) chociaż mi teraz najbardziej wchodzi ryż brązowy gotowany z kurkumą pyyychota :)

kaktus92
08-09-10, 22:43
Mam pytanie,łososia wędzonego lepiej dać w diecie rano,w południe czy raczej na noc ? Dostałem od cioci z Norwegii sporo łososia i chciałbym go jakoś wykorzystać w diecie.

rafio83
08-09-10, 22:45
Może być w dzien jak i na noc.

Giro
08-09-10, 23:29
Mam pytanie,łososia wędzonego lepiej dać w diecie rano,w południe czy raczej na noc ? Dostałem od cioci z Norwegii sporo łososia i chciałbym go jakoś wykorzystać w diecie.

Tylko zbytnio nie przesadzaj z "wędzonym".

Blaster
17-09-10, 17:44
Co przyspiesza spalanie (DIETA JEST!) ? chodzi mi np o kawe itp a nie o odżywki

PucuLeg
17-09-10, 18:26
Slyszalem ze zielona herbata. http://www.e-gym.pl/showthread.php?12217-Kr%F3tko-o-zielonej-herbacie-i-jej-magicznych-w%B3a%B6ciwo%B6ciach-%29&p=133236#post133236

Blaster
17-09-10, 18:37
Dzięki ;p ale zielona herbatke pije na codzień

PucuLeg
17-09-10, 18:52
Tego nie moglem przewidziec :p Teraz tak poczytalem w necie to innymi produktami przyspieszajacymi spalanie tluszczu sa Algi, Ananas, Cykoria, Cytrusy, Imbir, Jabłka, Kawa, Oregano, Pieprz, Soja. Ile w tym prawy nie wiem, wyglada mi to troche na naciagane. No ale mam nadzieje ze pomoglem :p

Patriot
17-09-10, 20:45
Takie dodatki może i w odchudzaniu pomagają, ale my tego za bardzo nie odczujemy. Akurat redukcja jest prosta nic skomplikowanego, co innego budowanie dobrej jakościowej masy wtedy już tak prosto nie jest.
kawa najlepiej z tych "pomaga" ;)

PucuLeg
17-09-10, 20:54
No od marca to ja przechodze na redukcje wiec bardziej sie w to wszystko zaglebie, ale smaku kawy z mlekiem jak i bez nie lubie wiec bede sie raczyl owocami :p

Patriot
17-09-10, 20:58
owoce właśnie takie dobre na redukcję nie są w tym rzecz ;p
one są dobre dla pań, które się naczytają w gazetkach o cud dietach zjedzeniu marchewki i wypiciu zielonej herbaty i wafelka ryżowego na cały dzień.
Owoce na redukcji jak już to tylko do śniadania, żeby uzupełnić glikogen wątrobowy.
jak ci smak kawy nie podchodzi (ja osobiście uwielbiam, nierozpuszczalna pychota) to w kapsach można. Chodziło mi w tym sensie, że pomaga, bo zwiększa termogeneze.

PucuLeg
17-09-10, 21:14
Ja tam lubie owoce i na redukcji sobie ich nie odpuszczalem a waga spadala ladnie :p A o co Ci chodzilo to wiem, tylko ze osobiscie wole bardziej sie pomeczyc z aerobami niz sie zmuszac do picia kawy ;p A z tymi tabsami moze sprobuje, ale to i tak dopiero za pol roku :p Teraz cel masa ;]

alder
18-09-10, 23:16
przyśpieszanie metabolizmu nie równa się przyśpieszaniu bezpośredniemu tłuszczu

PucuLeg
18-09-10, 23:48
rozwiniesz swoja wypowiedz? ;p

know1126
20-09-10, 18:59
Ostatnio w telewizyjnej stacji T** w prgramie U***a było o odchudzaniu, a przy tym o uzywaniu octu we wszelakich dietach takich... czy to prawda ze ocet pomaga w redukcji? jesli tak, to jak...? chyba chodziło o jablkowy...

yaro09
26-09-10, 17:02
hehe przedtem nie w tym temacie napisalem... słuchajcie macie moze takie tabele CO KIEDY JEŚĆ?
tabele albo jakies artykuły, najlepiej cos takiego gdzie podane są poszczególne godziny lub pory dnia i konkretne produkty, ktore powinno sie jesc wlasnie w tych godzinach.

Blaster
27-09-10, 15:02
teraz pytanie :) jak się ma rosół drobiowy do diety na redukcje ?

Giro
27-09-10, 15:17
odpada

Blaster
27-09-10, 16:02
A co powiecie na temat gziku zrobionego z serka wiejskiego i sporo szczypioru ? i mam jeszcze kilka produktów :ser żółty jogurt naturalny , parówki wieprzowe paszczet (chodzi o taki np. firmowy)

alder
27-09-10, 17:43
odpada

mogę prosić o argumenty ?

ja na redukcji często jadłem zupy mojej dziewczyny na kurczaku a nawet bardziej kaloryczne niż rosół bo ze śmietaną. hmm, i schudłem.
poza tym nawet na ciężkiej redukcji raz na tydzień można przesadzić i w niedzięlę wypić aż pół litra rosołu

Ninja165
27-09-10, 17:53
Dokładnie , nie przesadzajmy jak zje z 2x w tyg to nic mu sie nie stanie.

Blaster
27-09-10, 18:02
A co powiecie na temat gziku zrobionego z serka wiejskiego i sporo szczypioru ? i mam jeszcze kilka produktów :ser żółty jogurt naturalny , parówki wieprzowe paszczet (chodzi o taki np. firmowy)

A co z tym ? :D

alder
27-09-10, 19:16
serek wiejski chłopcy szamią widzę więc pewnie bez problemu. pasztety i parówki - najlepsza woda po parówkach z kanapką z pasztetem.

Giro
27-09-10, 20:06
mogę prosić o argumenty ?

ja na redukcji często jadłem zupy mojej dziewczyny na kurczaku a nawet bardziej kaloryczne niż rosół bo ze śmietaną. hmm, i schudłem.
poza tym nawet na ciężkiej redukcji raz na tydzień można przesadzić i w niedzięlę wypić aż pół litra rosołu

Jeśli tłuszcz na redukcji, to jakiś zdrowy, a nie z kury.

Patriot
27-09-10, 22:57
A co powiecie na temat gziku zrobionego z serka wiejskiego i sporo szczypioru ? i mam jeszcze kilka produktów :ser żółty jogurt naturalny , parówki wieprzowe paszczet (chodzi o taki np. firmowy)

serek wiejski OK, reszta odpada a parówki to największe gówno jakie istnieje ;)
ja na redukcji do pewnego momentu jem twaróg, ale 'w końcówce' wyrzucam całkowicie

alder
28-09-10, 00:19
Jeśli tłuszcz na redukcji, to jakiś zdrowy, a nie z kury.


oj tak ale tu można się kłócić:
1) kura z biedronki nie puszcza tyle oczek tłuszczu, szcxególnie jeśli robimy rosół z kilku udek tylko a nie całej tuszki.
2) zjadanie na redukcji pół kilo piersi z kurczaka albo więcej, również narażamy się na tłuszcz, mało ale czy w misce rosołu jest go aż taak dużo ?

niechaj robi jak chce. ważny by być na minusie kalorycznym a samymi zdrowymi tłuszczami człowiek nie żyje.

Blaster
28-09-10, 09:17
Dzięki chłopaki . doszedłem już do wniosku , że raz na jakiś czas nie zaszkodzi

Richixxx
28-09-10, 22:12
witam póki były wakacje z dieta luzik ale sie skończyły;/ z powodu zajebu jak mam wciagu dnia trenuje dopiero koło 19 a koło 21 jestem w domu. Robie mase, po treningu od razu banan białko i bcaa ale co z posilkiem potreningowym? jest w chuj ważny i nie wiem czy jak wiekszośc mam zjejsc tylko twarozek czy porzadne jedzenie? ide spac koło 23 wiec to mój ostatni posiłek? może mi ktos pomóc? szukałem artów na temat pór treningu i wygladu diety gdy trening jest późno ale nie znalazłem :P może ktos sie spotkał z takim czyms ?? ;)

know1126
28-09-10, 22:40
skoro wstajesz do szkoły rano to myśle ze przed tr. masz czas na zjedzienie nawet pięciu posiłkow.. ? wiec 6 niech bedzie taki rozdzielony - zjedz tak jak mówisz: od razu bcaa, banana, białko i - jeśli ćwiczysz na siłce to po drodze do domu możesz zjeśc pare kanapek z jakąś szynką /które zrób wczesniej/ zeby sie napchac węglami:) - no bo robisz mase... a potem przed snem juz tylko serek... z drugiej strony mówią by bcaa brac samo, na pusty żołądek i nie mieszac go, dopier poł godz reszte... co inni powiedzą...?

Richixxx
28-09-10, 23:05
jasne jadam te posiłki :) ale mialem problem własnie z tym ostatnim ;) dzieki za rade ;D może ktoś inny ma jeszcze jakis pomysł? ;)

alder
28-09-10, 23:27
bcaa razem z białkiem nie ma sensu.
kluczem jest całodobowy bilans kaloryczny i azotowy więc jeśli jest dodatni, to masa będzie szła.

know1126
29-09-10, 01:32
Właśnie, w sumie to tak, jesli masujesz to mozesz odstawić bcaa, moze na redukcje zostaw, lepiej sie przyda wtedy. na masie niekonieczne az tak.

Richixxx
29-09-10, 15:53
mhm, a co zamiast bcaa? bo mam białko ,kreatyne i pobudzacz:P jakis ważny suplement przy robieniu masy? lepiej carbo niz banany i białko??;)

know1126
29-09-10, 21:07
no zamiast bcaa chocby kreta. suple calkiem inne, ale przy masie kreta o wiele bardziej pomocna. do tego tylko duuuzo dobrego jedzenia dorzuć, porozdzielaj na posilki i juz. (+trening + odpoczynek i wsio;)

Richixxx
29-09-10, 22:14
hehe ok dzieki za pomoc ;D

Blaster
01-10-10, 16:48
Panowie a co mi powiecie na temat pierogów z grzybami z taką posypką z bułki i masła ? przypominam , że jestem na redukcji fatu

mefisto888666
03-10-10, 14:28
Witam, nie chce zakladac nowego tematu wiec wrzuca tutaj.
Sprawa wyglada nastepujaco, jestem teraz na diecie redukcyjnej mozna powiedziec rzezbie. Cwicze 3 raz w tyg, po treningu silwoym30 min biegu interwalowego, jak mam czas to jeszcze w tygodniu rower albo basen. Z odzywek stosuje bialko zeby uzupelnic braki, carbo po treningu i mysle zeby kupic kreatyne jak antykatabolik potreningowy.
W przyszlosci nei chce robic masy wiec nie planuje zmieniac diety po prostu chce miec dobrze wyrzebione miesnie, ponadto dobrze sie czuje i jestem peln sil
Dietke am dobrze ulozona, ale problm w tym ze raz w tyg mam chec jesc nie dkonc zdrowe rzeczy, ziwkeszajaj o ok 800kcal apotrzebowanie(slodycze, biale piczyw) pamietajac o dobrej jakosci bialku, ponadto wypic jakies drinka piwo itp.

Czy takie jedzenie i alko ujemnie wplyna na moja wage(tzn przytje) i osiagi?
Mam lekkiego bzika bo kiedys bylem naprawde gruby,
moja dieta
ok 1900kcal
180-200g białka
150-= 17 wegli
20-30 tluszczy
5 poslikow

w weekndy nie zwracam az tak duzej uwagi na skald posilkow
pozdrawiam

---------- Post added at 13:28 ---------- Previous post was at 13:18 ----------

waze 80kg przy wzroscie 180cm

slim shady
03-10-10, 21:27
raz w tygodniu możesz zrobić sobie dzień odpustu

30 g tłuszczu to według mnie trochę mało

po treningu siłowym polecam cardio a interwały byłoby lepiej zrobić w dzień wolny od treningu

mefisto888666
03-10-10, 21:44
a jezeli chce zjechac jakies 3 kg? to czy taki dzien odpustu nie pokrzyzuje planow?

slim shady
03-10-10, 22:03
wiesz wszystko ma swoje granice, jak dostarczasz 1900 kcl a nagle dostarczysz 4500 kcl to na pewno nie będzie zdrowe

mefisto888666
03-10-10, 22:16
nie, dostarcze ok 3000 max;]
chodzi o to czy mi to za bardzo nie pokrzyżuje planów iczy lepiej tego zaniechac

Richixxx
04-10-10, 16:59
idzie zima czas na robienie masy :P niestety lato bylo rozpustne i została pamiątka 94cm w pasie. ;/ :p chce zejsc do 88 może mniej jak sie uda (w końcu cos musi w zime grzac:P) ,ale w diecie musze dorzucic kalorii skoro chce nabrac mięśni. trenuje 4 razy w tyg czy jak dorzuce 2 razy trening HIIT w DNT nie pokrzyżuje sobie planów z masą? może jakis spalacz?

fallenursus
04-10-10, 17:02
Jesli hiitybeda w dnt to ok.

alder
04-10-10, 17:39
przecież podobno nie da się gubić i zyskiwać !!! ;>>
chyba Jaca ostatnio tak pisał przecie ;>

rafio83
04-10-10, 17:45
przecież podobno nie da się gubić i zyskiwać !!! ;>>
chyba Jaca ostatnio tak pisał przecie ;>

A fallen pisał ze mozna budowac mięsnie na deficycie kcal :)

alder
04-10-10, 17:55
wiem dlatego nic już nie wiem. ;]

Richixxx
04-10-10, 17:56
a jedzenie przed i po treningowe tak jak w dzien na siłce??;>

slim shady
05-10-10, 17:41
przecież podobno nie da się gubić i zyskiwać !!! ;>>
chyba Jaca ostatnio tak pisał przecie ;>
Da się


a jedzenie przed i po treningowe tak jak w dzien na siłce??;>
Zależy jaka dieta, ale w posiłku powinny być tłuszcze, a w po treningowych posiłkach przeważnie nie ma

SzB
07-10-10, 15:34
Witam ostatnio zacząłem jeść codziennie "zdrowe" śniadanie (kasze, chleb pełnoziarnisty, owoce, warzywa itp.) Ale też muszę się z rana napić kawy bo inaczej nie funkcjonuje i związku z tym pytanie:

Chciałem się dowiedzieć czy picie kawy zaraz po śniadaniu ma negatywny wpływ na przyswajanie Białek i Węglowodanów przez organizm. Jeżeli tak to kiedy (po jakim odstępie czasu) pić kawę i ile razy na dzień. A czy można max. pić dziennie dwie kawy góra trzy.

slim shady
07-10-10, 15:49
Możesz pić kawę, nie ma dawki maksymalnej, dawka śmiertelna to 140 filiżanek kawy

KowalX
07-10-10, 18:56
Słabą kawę pijasz ;)

alder
07-10-10, 20:10
dobra kawa jest wprost zdrowa. kofeina zapobiega i oczyszcza a sama kawa zawiera przeciwutleniacze i to w niemałej ilości. aczkolwiek pijąc dużo kawy możemy cierpieć na deficyt magnezu. oraz nawet filiżankaherbaty znacznie upośledza przyswajanie żelaza.

myślę, że zamienienie kawy na zieloną herbatę (ale prawdziwą a nie gówno z ekspresu ) będzie bardzoej korzystne

slim shady
07-10-10, 22:23
Słabą kawę pijasz ;)
Nie pijam kawy ;)

Szkapa
12-10-10, 21:13
Pytanie kierowane do was chłopaki po fachu :)
Chodzę do pracy no i pracuje też nocną zmiane. Czy mam się ładować nocą tak samo jak w dzień? Pozdrawiam.

slim shady
12-10-10, 21:15
tak, jedz normalnie

da.niel
12-10-10, 23:22
4. Posiłek potreningowy

OLIMP CARBO – 60g
Mleko zaw. 1,5 % tłuszczu – 200g
SYSTEM PROTEIN 80 – 30g
Jakim posiłkiem zastąpić carbo i proteiny?

KowalX
12-10-10, 23:26
Jakim posiłkiem zastąpić carbo i proteiny?

Np. kasza kuskus + kurczak...

slim shady
12-10-10, 23:48
miód + mięso

ale połączenie http://www.body-factory.pl/images/smilies/lokurvaad1.gif

da.niel
12-10-10, 23:53
Ok dzięki.

KowalX
13-10-10, 00:34
Możesz też spożyć wafle ryżowe z miodem i po jakimś czasie normalny posiłek.

sarencia
13-10-10, 22:55
hello,mam pytanie odnosnie jajek na sniadanie,,czy obrobka termiczna jest wazna,tzn pod jaka postacia bialko jest najlepiej przyswajalne,,pomijajac jajka surowego...
np na twardo,miekko,jako jajecznica itd

slim shady
13-10-10, 23:19
na miękko

KowalX
13-10-10, 23:40
Miękko ,twardo , sadzone są ok. również.

sarencia
14-10-10, 15:37
oki,,dzieki ;-)

da.niel
14-10-10, 20:03
Tuńczyk w oleju

Podajcie przykłady czym zastąpić, nie przepadam za tuńczykiem. ;d

alder
14-10-10, 23:02
Np. kasza kuskus + kurczak...

mam Cię !! :D kus kus to nie kasza lecz makaron ;)


ktoś pytał o jedzenie w nocy

ja jak jestem po nocce i idę na następną to mam tak:

wstaję ok 15.30
ok 16:00 śniadanie czyli obiad. np ryż+mięso
przed 19 znów posiłek. jak ćwiczę przed pracą to ryż+mięso a jak nie to ok 18:30 omlet np przed wyjściem do pracy
19-7 pracuję i podczas 12 godzin jem:
21:40 węglę+mięso/ryba
1:30 zastępczy posiłek to jest: 2 banany, płatki z mlekim + odzywka z wodą, czasem jakiś baton
4:30 węgle+mięso./ryba, przeważnie makaron + kurczak chilli bądź tuńczyk.
7:30 odzywka na noc z tranem., tzn na dzień bo idę spać.

nie robię po 5 nocek tylko 2-3 więc nie ma sensu modyfikować.

KowalX
17-10-10, 18:46
mam Cię !! :D kus kus to nie kasza lecz makaron ;)


Raczej nie masz ;p. Chyba bardziej chodzi Ci o granulat niż rozdrobnione ziarna lub potrawę ;)

http://sklepwegetarianski.pl/images/vn_kasza_kuskus_razowa_bio.png

alder
17-10-10, 19:40
kus kus to makaron a etykieta to wiesz ;] widziałem kiedyś reklamę: ROŻNO. hmmmm...
siódma sekunda


http://www.youtube.com/watch?v=vRsYgUipeuU

ale nieważne, właśnie nażarłem się kuskusem

alder
17-10-10, 19:43
Kuskus nie jest kasza, to bledna informacja handlowa. Kuskus jest marokanskim makaronem, czyli kluskami, ktore wygladaja jak kasza, ale sa kluskami. Domowym sposobem w polnocnej Afryce robia recznie jeszcze teraz, ale na sprzedaz juz fabrycznie. Kuskus jest makaronem robionym z najwyzszej jakosci maki - semoliny.

http://www.slim-line.pl/tabela-kalorii/warzywa/kasza-kuskus.html

KowalX
18-10-10, 00:09
Mylisz się kuskus ma cechy kaszy jak i makaronu więc informacja nie jest błędna ;) Niestety pan anonim się mylił, jego wypowiedź jest niepełna.
Odniósł się do Marokańskiej produkcji makaronu ,a zapomniał o kaszy Tunezyjskiej ;)

fallenursus
18-10-10, 00:15
kuskus sie robi, to nie rosnie:)

kluchy:)
tak mi przedchwila syryjczyk napisal:)

KowalX
18-10-10, 00:20
Jasne, a kaszy gryczanej się nie robi z gryki, albo kukurydzianej z kukurydzy? ;)

alder
18-10-10, 23:30
k0wal, cechy wspólne - na wikii to przeczytałeś. ja wikii ufasz to powinieneś se skasować z połowę SOGów ;p

kus kus to kluchy, paaaaaa, pozdro

KowalX
19-10-10, 00:30
Nie na wiki. Przeczytaj jak się robi kaszę i poczytaj o kuskus z Tunezji.

alder
19-10-10, 00:38
widziałeś film na YT, który wrzuciłem ? ok, jak to jest zrobione mogą kłamać (hmmm byli np. w fabryce Zippo więc powinni być w miarę wiarygodni). widziałem parę miesięcy jakiś program kulinarny i pani kucharka powiedziała również, że kus kus to makaron a nie jak się przyjęło - kasza. sprawdź, może na uczelni wiedzą. wiesz mój syn ma na skórze tzw kaszkę. czy to jest kasza ? :>

slim shady
19-10-10, 00:58
kuskus to kasza a nie makaron, jest produkowana z ziaren twardej pszenicy durum

zresztą czy to ważne, ważniejsze są wartości odżywcze

alder
19-10-10, 01:19
no niby nieważne ale udowodnij mi to ;]

KowalX
19-10-10, 01:48
Kuskus Tunezyjskie robione jest przez mielenie pszenicy na drobne ziarna więc to chyba kasza?Zobacz jak się robi makaron oraz kaszę, tym razem pani Wikipedia ma racje, nie pan Discovery ;)

alder
19-10-10, 02:02
nie męcz ;]

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kasza

zoba co na dole, że czasem uznaje się kus kus za kaszę, wow, również Wiki. heh ?

czasem uznaje - czy to oznacza, że nią jest ? to że łyżeczka w szyjce butlki otwartego szampana zapobiega uciekaniu gazu to też prawda ? ;>

widzimy kuskusa ? http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Kasze

to tyle jeśli chodzi o Wiki ;)

http://wiki.answers.com/Q/What_is_cous-cous
http://www.gourmetspot.com/ask/couscous.htm
http://www.gourmetspot.com/ask/couscous.htm
http://www.wisegeek.com/what-is-couscous.htm

KowalX
19-10-10, 02:20
To jak już przytoczyłeś te linki poczytaj w jaki sposób robi się kasze i makarony to może zrozumiesz. Możesz też zrobić samemu makaron ;) i wtedy zrozumiesz czemu ma cechy tego i tego. Nie sugeruję się tylko nazwą,ale również sposobem produkcji.

alder
19-10-10, 03:10
myślę ze to jak z Dorato. KAżdy całe życie nazywa je szampanem a uo nie zmieni faktu ze jest winem musującym z cechami szampana. nietoperz jest mimo cech ptaka. a delfiny uo ryby ? NO przecież tak wyglądają. couscous wygląda jak kasza.

KowalX
19-10-10, 11:10
myślę ze to jak z Dorato. KAżdy całe życie nazywa je szampanem a uo nie zmieni faktu ze jest winem musującym z cechami szampana. nietoperz jest mimo cech ptaka. a delfiny uo ryby ? NO przecież tak wyglądają. couscous wygląda jak kasza.

Szampan to tylko nazwa(tak jak ryż może być słonko) nic więcej dla alkoholu z określonego regionu, by podnieść rzekomy prestiż chociaż, dobre są również z innych regionów mimo iż nie mogą stosować tej nazwy choćby nawet wina z Zielonej Góry ;)Jakościowo po prostu nie stosuje się sztucznego nasycania dwutlenkiem,ale nie tylko w Champanii produkuje się w ten sposób ,bo w sumie większość dobrych win musujących. Każdy szampan jest winem musującym,a nie każde wino musujące jest szampanem. Jednak dalej będą winami. Kuskus nie tylko dlatego jest kaszą/makaronem ,bo wygląda,ale ma cechy obu w sposobie produkcji, początkowe mielenie itp. przy produkcji makaronu jest to niepotrzebne. Sam robiłem makaron i ty pewnie też ;) Ty skupiasz się widzę na wyglądzie. Nietoperz jest ssakiem latającym świadczy o tym sposób rozmnażania, ogólnie budowa. Tak samo ryby mają cechy wspólne tak i ta potrawa je ma i czerpie z obu produktów.

alder
19-10-10, 18:11
ok więc dochodząc do konsensu: kuskus to kaszomakaron ale ludzie błędnie nazwali go kaszą podczas gdy najprawdopodobniej bardziej trafnie by było nazwanie go makaronem

KowalX
19-10-10, 19:17
Ludzi nazywają kaszą ,bo tak pisze na opakowaniu i wcale się nie mylą,a mogą i nazywać kluchami :)

Wojtekf
20-10-10, 12:21
Jeśli robię masę i dietę mam na 2600kcal,a przykładowo zjem 3200kcal, to nic się nie stanie ? czy po prostu ten nadmiar nie zostanie w ogóle wykorzystany i tylko zmarnuje jedzonko ? Oczywiście nadmiar kcal w zachowaniu proporcji bialka weglowodanow i tluszczy. Dodam, że jestem ekto :P

slim shady
20-10-10, 12:42
to co jest potrzebne organizmowi zostanie wykorzystane, a reszta odłoży się na później ;)

sts
20-10-10, 13:52
Jeśli robię masę i dietę mam na 2600kcal,a przykładowo zjem 3200kcal, to nic się nie stanie ? czy po prostu ten nadmiar nie zostanie w ogóle wykorzystany i tylko zmarnuje jedzonko ? Oczywiście nadmiar kcal w zachowaniu proporcji bialka weglowodanow i tluszczy. Dodam, że jestem ekto :P
3200 to w sam raz na masę ile ważysz?

KowalX
20-10-10, 14:16
Jeśli spożyjesz tak raz czy dwa nie ma to większego znaczenia, jednak nie powinno się spożywać zbyt dużo kcal w stosunku do potrzeb w dłuższym okresie czasu.

Wojtekf
20-10-10, 16:00
3200 to w sam raz na masę ile ważysz?

waże 62kg mam 174cm wzrotu i 19lat.
jestem ekto.

sts
25-10-10, 16:46
3900 czy to wygląda na 100g piersi bo tak mi waga pokazuje ale coś mało;p

i oliwy nie żałowałem ;p

KowalX
25-10-10, 17:30
100g to wcale nie tak dużo...

sts
25-10-10, 17:35
wiem ale waga mi szwankuje bo jest do 5 kg a raz położyłem 20 kg i coś się popsuło :)

alder
25-10-10, 20:23
100g to w sam raz dla kogoś kto nie pakuje ;]

sts
25-10-10, 21:03
bez przesady ja albo sobie dzielę albo jem coś innego przecież nie będę jadł kilo piersi dziennie albo na raz.

alder
26-10-10, 02:04
pewnie że nie. myślę że 500g to i tak wiele. tym bardziej mięsa z biedronki nafaszerowanego antybiotykami i anabolikami

Micek185
26-10-10, 11:12
zalezy jakie to miecho jak kupisz ze sklepu i zesmażysz cyca to ile ci zostanie z niego miesa?najlepiej swojskie kury jesc a przy kupnym drobiu to 150 myslę że minimum na porcję,oczywiście nikt tu nie karze jesc tylko cyca z kury,wołownia czy np chuda wieprzowina też jest dobra.

KowalX
27-10-10, 18:36
zalezy jakie to miecho jak kupisz ze sklepu i zesmażysz cyca to ile ci zostanie z niego miesa?najlepiej swojskie kury jesc a przy kupnym drobiu to 150 myslę że minimum na porcję,oczywiście nikt tu nie karze jesc tylko cyca z kury,wołownia czy np chuda wieprzowina też jest dobra.

Nie ma różnicy czy swojskie czy nie. Jeśli ugotujesz ma po prostu więcej białka w 100gramach.

alder
29-10-10, 02:37
kowal bo jeszcze ktoś pomyśli, że gotując mięso mamy więcej białka :D

Micek185
29-10-10, 13:09
Nie ma różnicy czy swojskie czy nie. Jeśli ugotujesz ma po prostu więcej białka w 100gramach.

kowal nie chodzi mi o sklad tylko o fakt że swojskie mięso jest pewnym jedzeniem a kupujac ze sklepu kupujesz mięso naszprycowane woda aby więcej warzylo tylko o to.

Komandos
07-11-10, 23:20
Hej, czym mógłbym zastąpić ryby w swojej diecie skierowanej pod kątem budowania masy? Nie mam niestety czasu na kupowanie świeżych ryb ani środków finansowych, żeby codziennie posiłkowac się dorszem czy nawet makrelą.

slim shady
08-11-10, 01:42
trudno zastąpić rybę, możesz kupić w puszcze, jak chodzi Ci o źródło białka to mięso, tłuszcze orzechy itp

alder
08-11-10, 02:15
Hej, czym mógłbym zastąpić ryby w swojej diecie skierowanej pod kątem budowania masy? Nie mam niestety czasu na kupowanie świeżych ryb ani środków finansowych, żeby codziennie posiłkowac się dorszem czy nawet makrelą.

a kto powiedział, że masz każdego dnia jeść rybę ? rozplanuj wszystko tak by z kasą było ok i abyś chudych mięs i ryb miał sporo ale nie musisz co dzień tego samego

Komandos
08-11-10, 15:22
chodzi mi właśnie o tłuszcze i omega3, jakie naturalne produkty moga je zastąpić, albo może suplement?

alder
08-11-10, 19:15
tran ;) ale są ludzie co uważają, że tran jest zasyfiony i wolą z oleju lnianego i.inn. ja polecam olej rzepakowy ;)

DaN322
08-11-10, 23:15
Pewnie było milion razy, ale nie chcę mi się czytać całych artykułów...
Posiłek przedtreningowy bez ryżu/ziemniaków/kaszy dajcie jakieś przykłady.

Dzięki z góry ;)

alder
09-11-10, 00:32
yyyy, makaron może być ? jeśli też nie to hmmm,mięso jakieś czy też ryba a na deser owsianka. albo ew., omlet np 100g owsu, 2 całe jaja, 6 żółtek. ja taki omlet mam czasem jako przedtreningowy jeśli ćwiczę po pierwszym posiłku

KowalX
09-11-10, 02:07
kowal bo jeszcze ktoś pomyśli, że gotując mięso mamy więcej białka :D

No w 100g będzie więcej hehe No ,ale fakt trochę może zmylić :D

alder
09-11-10, 13:15
no ta ale procentowo to nie wagowo ;) się wie.

Przemysław
10-11-10, 14:44
Po treningu jeśc cale jajka czy tylko same białka? jak same bialka to ile ma byc tych jajek bez zółtka?

sarencia
10-11-10, 20:00
zalezy o jakiej porze trenujesz

Przemysław
10-11-10, 21:29
Powiedzmy ze o 18

sarencia
10-11-10, 21:33
Rozne sa poglady na ten temat.Ja radzilabym wieksza ilosc bialek a mala zoltek,,tak np na 6bialek ,dwa zoltka...

Lawliet
10-11-10, 21:33
Mam jedno pytanie, ułozoną mam diete na masę, nie jestem chudy mam dość zbudowane cialo, jak wiadomo dieta opiera się całkowicie na białku, czy potrzebne jest abym kupował jakąś odżywkę białkową ?

sarencia
10-11-10, 21:36
Moim zdaniem najlepszym bialkiem jest to z pozywienia czyli piers kurczaka,tunczyk,ryby itd ale jak czasem nie masz dostepu do tych posilkow to mozesz je zastapic odzywka bialkowa.

alder
11-11-10, 00:53
od kiedy to dieta na masę - cytuję - całkowicie opiera się na białku ? zapraszam do lektury

mtm
11-11-10, 03:14
zalezy o jakiej porze trenujesz

Jak to rozumujesz ?
W po treningowym tłuszcz ?
Czy o 9 00 czy o 22 00 moim zdaniem w tym akurat nie powinno go byc (fat z żółtka) . Dletego jak już muszą byc jajka to bez fatu .

alder
11-11-10, 23:23
no ja również unikam fatu czyli jajek całych po treningu nie jem. przeważnie kura czy tuńczyk, ew. jak przed chwilą polędwica świńska z sosem i kaszą ale wyjścia nie było bo po 14 godzinach poza domem jak obiad w domu zrobiony przez kobietę, to nie ma co wybrzydzać :P wczoraj po treningu (praca+trening=14 godzin) do miałem pierś w lodówce rozmrożoną, obsypałem przyprawami i ziołami i na grill, fat spłynął po skosie, w międzyczasie kuskusa zalałem wodą, do tego marchewka i buraczek i wszamałem, co nie. polędwica raz nie zawsze. za to w robocie na obiad miałem zajebistego steka z krowy. wyglądał przepięknie. makaronem durum i brokułami . hmmmm. a później przed treningiem ryż z kurą na zimną, warzywami i sweet chilli.

Micek185
11-11-10, 23:50
tłuszczu nie powinno spożywac się w porach okołotreningowych
tłuszcz utrudnia wchłanianie się białka które zarówno przed treningiem jak i po jest najlepiej przyswajalne.
po drugie jaja po treningu to tez nie za dobry wybór jest trudno przyswajalne białko (względem np serwatki)

alder
12-11-10, 00:18
jeżeli trening jest po 2 godzinach od szamy to jak najbardziej tłuszcz w posiłku ; )

mtm
12-11-10, 00:26
ale to nie jest już posiłek po treningowy .

alder
12-11-10, 00:32
no ale micek pisał też o przedtreningowym !!!

mtm
12-11-10, 00:34
w przed treningowym tłuszcz jak najbardziej .

KowalX
12-11-10, 05:11
w przed treningowym tłuszcz jak najbardziej .

Nie należy przesadzać jednak z ilością.



W po treningowym tłuszcz ?

Teoretycznie nie, jednak zależy jaki to tłuszcz i jaka jego ilość np. jeśli wypijesz po treningu odżywkę z chudym mlekiem nie zaszkodzi.
Są nawet przesłanki ,że może pomóc ;)

Micek185
12-11-10, 10:51
może nie tyle co pomoc co bedzie użyty jako paliwo bezpośrednio po wysiłku lub bezposrdnio przed wysiłkiem.udowodniono ostatnio że jesli juz jemy tłuste potrawy dobrze zamiast kłasc sie spac lub siadac przed telewizorem np iśc na spacer,wtedy tłuszcz który jest rozkładany w żołądku jest transpotowany do kwri krąży w organizmie aż jakas aktywne miesnie go wykorzystaja do pracy,inaczej się dzieje gdy po zjedzonym posiłku z tłuszczem nic nie robimy wtedy tłuszcz znów zamienia się w trójglicerydy i jest odkładany "na później"
przy redukcji jest bardzo ważne
dlatego tez po treningu jesli zalezy nam na budowaniu suchej masy miesniowej nie należy spożywac tłuszczu,co innego przed treningiem(masowym) wtedy możemy dac nieco tłuszczu ale nie przesadzajmy z jego ilościa.

KowalX
12-11-10, 13:57
Tego nie odkryto niedawno,ale dawno,dawno :) Przed snem nie je się tłuszczu,bo obciąża to wątrobę (ale zalecenia wyraźnie mówią 2-3przed snem). A energia niewykorzystana odkłada się jako energia zapasowa czy to z tłuszczy czy z węgli. Wszystko zależy od rodzaju tłuszczy. To co podałeś kupy się nie trzyma poza tłuszczami nasyconymi(długość łańcucha ma dodatkowe znaczenie) oraz przetworzonymi, które są wykorzystywane tylko jako źródło energii. Przy treningu siłowym, który nie jest wysiłkiem aerobowym nie wykorzystuje się energii z tłuszczy lecz węglowodanów.
Skoro zostanie użyty według Ciebie jako paliwo po wysiłku to chyba dobrze?:) Sorry micku ,ale z tej odpowiedzi nic nie wynika co do niespożywania tłuszczy po treningu. Ogólnie uważa się ,że nie spożywa się iż opóźnia wykorzystanie pozostałych składników pokarmowych,ale już żarówki świecą ,że może, może...

alder
12-11-10, 23:49
z tym że mleko, kazeina oblepia flaki i nei wiem czy to dobry pomysł po treningu

kristov
01-12-10, 19:50
siemano
male pytanie : mozzarella zawierajaca w 100 gr 17B i 18 T da rade w diecie na mase czy musze zamienic na jakis chudy ser?

poniewaz jeszcze nie widzialem naszego odpowiednika twarogu chudego u siebie w sklepach;/jedynie poltlusty ruskie sprowadzaja

rafio83
01-12-10, 21:11
Jeżeli uwzględnisz ten ser w bilansie kcal to możesz szamać...

kristov
01-12-10, 22:00
dzieki

KowalX
01-12-10, 23:08
Ogólnie możesz też spróbować wiejski. Ale wcale nie musisz tych serów jeść. I jeśli ma dużo tłuszczy nasyconych pamiętaj też o zdrowych tłuszczach.

Chcę_być_wielki
02-12-10, 21:44
sory że piszę w tym temacie ale nie chce zakladac nowego. jedno pytanko, jak to zrobic bo chce zacząć lada dzień kuracje na kreatynie a tu będzie ten sylwester, jak to zrobić żeby nie spadło w trakcie. oczywiście chce zdrowo przyjąć ten Nowy rok % czy moze lepiej przlozyc na potem?

KowalX
02-12-10, 22:06
Obojętnie, najwyżej nie potrenujesz kilku dni,a czy zaczniesz cykl czy nie wpływ alkoholu będzie taki sam.

Patriot
02-12-10, 23:22
a ja na Sylwestra pracuję i nie piję i tez jest fajnie ;p
Zapewne w sylwka i Nowy Rok i tak ćwiczyć nie będziesz jak już tak się martwić to byleby nie pić w dzień treningu, więc jak wyżej to wielkiej różnicy nie zrobi alkohol swoje i tak zaszkodzi w nadmiarze :)

alder
03-12-10, 16:12
sory że piszę w tym temacie ale nie chce zakladac nowego. jedno pytanko, jak to zrobic bo chce zacząć lada dzień kuracje na kreatynie a tu będzie ten sylwester, jak to zrobić żeby nie spadło w trakcie. oczywiście chce zdrowo przyjąć ten Nowy rok % czy moze lepiej przlozyc na potem?

a co ci ma spaść w jedną noc ??????

do wszystkich kulturystycznych paranoików:

właśnie wróciłem z siedmiodniowego pobytu w Polsce, gdzie nie miałem czasu porządnie zjeść ani trenować, nie przyjmowałem białka na noc, nie miałem żadnego treningu, przez owe 7 dni jestem jakieś 600g białka w plecy, jadłem nieregularnie, zdarzało się, że zjadłem na śniadanie chlebek z wędliną (może max 5 g białka), jadłem cały czas białe pieczywo, zero owsianki, tłusto i słodko. opychałem się słodyczami, ciastkami, waflami, czekoladami, ogólnie dużo złych węgli, mało białka, dużo złych tłuszczów, mało dobrych, nie ćwiczę porządnie od więcej niż tygodnia i.....


..........



...........


i co ? jajco ! zero spadków, zero przyrostów, waga ta sama, żyła się nie schowała.

Chcę_być_wielki
03-12-10, 16:17
Dzięki alder o taki konkret mi chodziło .

alder
03-12-10, 16:47
a tak poważnie, to jeśli obawiasz się świąt i sylwka (znam ten dyskomfort psychiczny) to zrób sobie cykl po nowym roku. a jeśli chcesz teraz, to jak sobie pozwolisz na hulankę i picie w noc sylwestrową, to zaopatrując się w odpowiednie posiłki i duuuuuzą ilość wody, nie ma obaw. możesz pomierzyć się przed i po i zobaczysz. a nawet jeśli jakiś spadek będzie, to wody podskórnej ( w przypadku picia %%% i tańczenia do upadłego). zresztą nawet rzekomy spadem tkanki mięśniowej byłby tak minimalny, że suwmiarką byś tego nie wyłapał. ;)

Patriot
03-12-10, 17:06
no to akurat fakt, ludzie czasem zbyt przesadnie podchodzą do niektórych rzeczy. Ja ogólnie nie lubię alkoholu i nie piję, a dyskotek i tańczenia też nie lubię, więc wybieram inny rodzaj "zabawy" :)
Ale podejrzewam, że bez przesady jak właśnie wypijesz na "sylwka" wcześniej długo nie piłeś później też nie będziesz pił to ta jedna noc nic złego nie zrobi. A bardzo często rzekome spadki, czy utrata siły dzieją się w naszej psychice ;). Gorzej tylko jak pijesz jakoś regularnie i później też zamierzać pić co nie wiem 2tyg. Tylko też nie przesadź z tym alkoholem, że pół nocy przeleżysz z głową w kiblu, bo po pierwsze co w tym przyjemnego po drugie takie coś akurat już pomijając mięśnie i na zdrowie negatywnie wpływa.

KowalX
03-12-10, 18:46
Nawet jeśli coś miało by spaść nie róbcie z siebie nienormalnych o podejściu podobnym do anorektyczek.

alder
03-12-10, 20:23
taka osobo to bigorektyk. bigoreksja odwrotność anoreksji.

sts
04-12-10, 00:15
taka osobo to bigorektyk. bigoreksja odwrotność anoreksji.
ku...a to chyba to mam właśnie przeczytałem http://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/nalogi/bigoreksja-niebezpieczna-moda_33696.html

Micek185
04-12-10, 00:25
pij ale nie rzygaj spic sie jak swinia też dżentelmenowi nie przystoi..

alder
04-12-10, 00:28
stary ja też to mam barfdziej w postaci hipochondrycznych natręctw :P

Chcę_być_wielki
04-12-10, 11:28
no to akurat fakt, ludzie czasem zbyt przesadnie podchodzą do niektórych rzeczy. Ja ogólnie nie lubię alkoholu i nie piję, a dyskotek i tańczenia też nie lubię, więc wybieram inny rodzaj "zabawy" :)
Ale podejrzewam, że bez przesady jak właśnie wypijesz na "sylwka" wcześniej długo nie piłeś później też nie będziesz pił to ta jedna noc nic złego nie zrobi. A bardzo często rzekome spadki, czy utrata siły dzieją się w naszej psychice ;). Gorzej tylko jak pijesz jakoś regularnie i później też zamierzać pić co nie wiem 2tyg. Tylko też nie przesadź z tym alkoholem, że pół nocy przeleżysz z głową w kiblu, bo po pierwsze co w tym przyjemnego po drugie takie coś akurat już pomijając mięśnie i na zdrowie negatywnie wpływa.
wiem co to znaczy glowa w kiblu, ale od dobrych 2 lat miarkuję się i piję z umiarem jak czuje ze nie moge to nie pije. Czuje sie bdobrze i nie rzygam, a na końcwce imprzy musze innych do porządku doprowadzać. Nie mam zamiaru upic do zgona, poprostu do towarzystwa. Koniec tematu, bez afery. ;d

alder
04-12-10, 14:28
ja w ogóle nie widzę sensu upijania się jak świnia. (ok raz na rok można). a szczególnie jak ktoś nie pamięta nic nawet jak się lekko wstawi. pod humor jest fajnie, choć jesteśmy facetami i czasem człowiek ma ochotę (niekoniecznie ze zmartwienia) nayebać i już

◘JoSeF◘
05-12-10, 20:23
Witam. Właśnie biorę się za układanie diety low carb i mam kilka pytań:

1) nie za bardzo odpowiada mi branie w pojemniku do szkoły ryżu i kuraka więc czy mogę to zastąpić 1-2 kromkami chleba żytniego i do tego 1 porcję białka??
2) kiedy najlepiej stosować białko do uzupełnienia diety??
3) co będzie stosowniejsze zaraz po treningu jakieś węglo czy może odżywkę białkową?? I w jakiej postaci to węglowodany, carbo czy może 2-3 banany ??

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Przemysław
06-12-10, 10:33
Witam! mam Panowie problem otoż, wyliczylem sobie moje zapotrzebowanie na BTW w dzienniku Vitalmaxa, na kg/m.c mam spozyc B=1,5g T=1,8 W=5,0 i mam problem bo T i W mniej wiecej sie zgadzaja na natomiast dostarczona ilosc bialka na kg/m.c zamiast 1,5 wyszlo mi 2,3.Gdzie ustalone dzienne zapotrzebowanie na B ma wynosic 107, a wynosi 165 czyli jest sporo przekroczone. Jem 6 posilków dziennie, jezeli mailbym zmniejszyc ilosc posilkow do 5 to nie ma mowy bo wtedy ostatni posilek jadlbym o 19 a spac zazwyczaj ide po 22, z kolei jezeli jem kure badz schab czy indyka to daje 100g, jezeli mailbym zmniejszyc do 50g to bylby to wtedy marny kawalek do zjedzenia.Wiec co mam zrobic żeby to bialko bylo w normnie, a jesli juz to o ile moze byc ono dopuszczalnie przekroczone? pomozcie bo nie wiem co robic!!

slim shady
06-12-10, 11:37
jak robisz masę, to taka nadwyżka białka może zostać ;)

Przemysław
06-12-10, 14:35
A po dluzszym czasie taka nadwyzka bialka mi nie zaszkodzi? mam na mysli nerki :p

mefisto888666
07-12-10, 13:14
mam pytanie odnosnie posilkow, bo zmieniaj sie godziny moich treningow
Zawsze trenowalem po obiedzie, teraz po kolacji:
BYŁO:
1 snadanie wegle tluszcze bialk
2 sniadanie wegle bialko tluszcze
3 obiad wegle bialko
po treningu byl szejk bialkowo weglowy, ale doszedlem do wniosku ze mnie zalewa i same bialko teraz
4kolacja bialko wegle
5 bialko

Teraz
1 snadanie wegle tluszcze bialk
2 sniadanie wegle bialko tluszcze
3 obiad wegle bialko
4 kolacja bialko wegle
TRENING
5 bialko

i do łóżka spac;]

Co myslicie?

yaro09
07-12-10, 14:41
to po treningu same bialko (bo Cie zalewa) a na kolacje bialko i wegle??

mefisto888666
07-12-10, 14:57
szejk ten skladal sie z carbo i serwatki
a kolacja ryz i kurak ok 19
ok 22 bialko
23 sen tak to wygladalo

teraz mysle zeby po prsotu przed i po treningu wypic szejka i isc spac

polo
13-12-10, 18:47
PYTANIE O POSIŁEK POTRENINGOWY
bezposrednio po treningu carbo 70 g + 10g bcaa
nastepnie poisiłek białkowy
1) ryba lub jajka lub pierś z kurczaka

CZY MOZE TAK WYGLĄDAĆ POSIŁEK PORENINGOWY
cel : masa siła etc

Giro
13-12-10, 18:48
może tak wyglądać

mtm
13-12-10, 22:58
a gdzie węgle w tym posiłku ? no i całe jajka ? ? ?

Zenek z Bagien
14-12-10, 00:02
mefisto888666
"TRENING
5 bialko
i do łóżka spac;]"

Na poczatek najpierw sie przedstawie.
-Zenobiusz,5lat treningow na silowni,setki przeczytanych czasopism,poradnikow o treningu,diecie itd.
Bede sie staral podniesc poziom tego forum.
Ale do rzeczy-Nie mozesz jesc po treningu tylko bialka i isc spac.Do 30min po treningu powinienes przyjac weglowodany,najlepiej bezposrednio po treningu(banany,odrzywka itp,albo w domu jakis ryz,makaron),a pozniej bialko.
Ale nie mozesz zapominac o weglowodanach po treningu zeby byly przyrosty masy.
Jajka gotowane mozesz jesc cale pod warunkiem ze masz serce jak dzwon i sprawdzasz co jakis czas poziom zlego cholesterolu we krwi.
Jezeli masz za duzo cholesterolu to radze jesc bialka jajek,a zoltka niestety do smieci.

polo
14-12-10, 00:10
żółdka nie są takie straszne i nie powodują podniesienia cholesterolu nie trzeba sie ich obawiać
większość osób co tu pisze jest w przedziale 17-35 lat więc nie musi sie tego obawiać

mtm
14-12-10, 00:13
Pomijając to , zawierają tłuszcz co spowalnia czas wchłaniania dlatego średnio mi sie widzi po treningu .

Tajemniczy
16-12-10, 18:40
Witam
czy te "rady" będą dla mnie dobre by trochę schudnąć?Zaczynam dopiero ćwiczyć,mam 14 lat i 50kg,chciałbym trochę schudnąc(nie piszcie mi,że nie mam się odchudzać "blablabla" bo nie o to chodzi.Czy to śą rady na masę czy aby schudnąć? http://www.augustow.mm.pl/~leon/co_jesc.htm

mtm
16-12-10, 19:07
Dobre na to i na to :)

artsli
29-12-10, 21:48
mam pytanko
jezeli koncze trening ok godz 20 to odrazu posilek potreningowy wiec kolo 22 moze byc ten ostatni posilek?np twaróg?

sts
29-12-10, 21:50
mam pytanko
jezeli koncze trening ok godz 20 to odrazu posilek potreningowy wiec kolo 22 moze byc ten ostatni posilek?np twaróg?
może może.

Giro
29-12-10, 21:50
może być

fallenursus
29-12-10, 21:50
jak masz wsio dobrze obliczone to nei widze problemu.

ch..je..;p

Giro
29-12-10, 21:51
:p:p:p

Gangsta Latino
30-12-10, 18:31
Odpowiedź jest chyba oczywista, ale wole się upewnić;) Z racji tego, że kakao ma dużo magnezu ( a bez niego ciężko mi mniej więcej dzienne zapotrzebowanie uzupełnić) mam takie pytanie: czy mogę kakaem ( chyba tak sie pisze xD) posypywać różne rzeczy np. banan itp.? Bo o mleku słyszałem tyle opinii, że ... ( wole jogurt naturalny - 50% zapotrzebowania na wapń:D) :]

alder
30-12-10, 23:30
kakao nowej generacji to tak naprawdę shit. chcesz magnezu to gorzka czekolada albo prawdziwe kakao

w sumie kiedyś się nie odmieniało kakao ale od kiedy toleruje się seks analny, j. polski również tolerancyjny się stał

artsli
30-12-10, 23:59
moja waga 77
wzrost 183
staz 1,5 r bez diety
zapot. kal 3000
B 154 WW 385 T 130
1 posilek 6-00

Platki owsiane 100g
mleko 250g
2 jaja cale 120
kromka chleba raz.z soja i slonecznikiem 45g

B 32 T 20 WW 95 kcal 690

2 posilek 9-30

3 kromki chleba razowego 150g
szynka z indyka 50g

3 posilek 13-00
co tu proponujecie?moze jakas rybka?

4 posilek przedtreningowy 16-30
ryz ew. kasza gryczana
piers kurczaka
warzywa

trening 18-00

5 posilek potreningowy ok 20-00
rozgotowany ryz
piers kurczaka

6 posilek ok 22-00
twarog 100g

zdaje sobie sprawe ze to jeszcze nie kompletna dieta dlatego ja tu wstawiam zebyscie mi co s zmienili wedlug uznania
dodam ze mam odzywke bialkowa 100% whey gold standard dwie puchy po 2250 kg takze moge gdzies wcisnac
czekam na pomysly.dzieki

rafio83
31-12-10, 10:56
[QUOTE=artsli;393399]moja waga 77
wzrost 183
staz 1,5 r bez diety
zapot. kal 3000
B 154 WW 385 T 130
1 posilek 6-00

Platki owsiane 100g
mleko 250g to mleko mi tu nie pasuje
2 jaja cale 120 daj ze 4 te jaja
kromka chleba raz.z soja i slonecznikiem 45g

B 32 T 20 WW 95 kcal 690

2 posilek 9-30

3 kromki chleba razowego 150g za mało bialka w tym posilku daj piers na chleb
szynka z indyka 50g

3 posilek 13-00
co tu proponujecie?moze jakas rybka? kasza/ryz/makaron + ryba/inne mięso co tam chcesz

4 posilek przedtreningowy 16-30
ryz ew. kasza gryczana
piers kurczaka
warzywa

trening 18-00

5 posilek potreningowy ok 20-00
rozgotowany ryz
piers kurczaka

6 posilek ok 22-00
twarog 100g tu dodaj tłuszcze a tak w ogóle to nie ma ich w diecie wcale(prócz jajek i słonecznika z chleba),dlaczego????

poczytaj jeszcze i popraw jestes juz blizej jak dalej :)

Gangsta Latino
31-12-10, 14:10
kakao nowej generacji to tak naprawdę shit. chcesz magnezu to gorzka czekolada albo prawdziwe kakao

w sumie kiedyś się nie odmieniało kakao ale od kiedy toleruje się seks analny, j. polski również tolerancyjny się stał

ja właśnie mam prawdziwe kakao ( gorzkie) ;) W tych " dla dzieci" jest w choj cukru;/

alder
31-12-10, 14:51
a to fajnie. neskłiki maja w ciul wegli

artsli
01-01-11, 16:07
wprowadzilem male poprawki

moja waga 77
wzrost 183
staz 1,5 r bez diety
zapot. kal 3000
B 154 WW 385 T 130
1 posilek 6-00

Platki owsiane 100g
mleko 250g czemu to mleko nie pasuje?lepiej mi bedzie to owsianke wsunacz mlekiem
2 jaja cale 120
kromka chleba raz.z soja i slonecznikiem 45g

B 32 T 20 WW 95 kcal 690

2 posilek 9-30

3 kromki chleba razowego 150g
szynka z indyka 50g
slonecznik nasiona 50 g
B 32 T28 WW 75 kcal 687

3 posilek 13-00
filet z dorsza 100g
makaron 100g
B 28 T 3 WW 75 kcal 443 (tutaj za malo tluszczy to moge dorzucic oliwy z oliwek albo jakies orzechy?

4 posilek przedtreningowy 16-30
ryz ew. kasza gryczana 100g
piers kurczaka 100g
warzywa
oliwa z oliwek 5g
B 29 T12 WW 78

trening 18-00

5 posilek potreningowy ok 20-00
rozgotowany ryz 100g
piers kurczaka 100g
B 28 T 2 WW 77 kcal 443

6 posilek ok 22-00
twarog 100g moze tu dam odzywke bialkowa a twarog dodamj do drugiego posilku

razem
B 169 T 66 troche za malo WW 403 kcal 2901
mam odzywke bialkowa 100% whey gold standard dwie puchy po 2250 kg takze moge gdzies wcisnac
czekam na pomysly.dzieki

PKPL
04-01-11, 21:21
Czesc, kolega z silowni stwierdzil, ze pasza dla swin jest tania i dobra, zamierza ja zaczac wykorzystywac jako zrodlo bialka. Powiedzcie prosze jakie jest Wasze zdanie na ten temat, czy to bezpieczne itp.

rafio83
04-01-11, 21:28
zycz koledze powodzenia a jak tez bedzie Ci to wciskal to pierdolnij go w łeb!

Mosin
04-01-11, 22:58
Czesc, kolega z silowni stwierdzil, ze pasza dla swin jest tania i dobra, zamierza ja zaczac wykorzystywac jako zrodlo bialka. Powiedzcie prosze jakie jest Wasze zdanie na ten temat, czy to bezpieczne itp.

Człowiek jest człowiekiem ,a świnia świnią, jedz świnie ,a nie to co one jedzą...

PS A twój kumpel kurczaki je z piórami ? czy nie ?

Giro
04-01-11, 23:02
wyluzujcie chłopaki ;) znam typów co jadali mączke kostną i ładnie łapali kilogramy, ale ogólnie odradzam :)

PKPL
04-01-11, 23:15
Jedzenie dla swin jest dla swin to oczywiscie swietny argument przeciw jedzeniu swinskiej paszy, aczkolwiek chodzilo mi o jakies konkretne informacje typu "wysiada uklad trawienny i watroba" jak gdzies wyczytalem.

PS. Mosin, oczywiscie kurczaki z piorami. Mozna inaczej ?

SzB
08-01-11, 01:55
Witam, może to głupie pytanie ale...

Chciałem się dowiedzieć jakie są rodzaje wszystkich diet (bo znam tylko trzy. 1 Na Masę, 2. Na redukcję, 3. Na rzeźbę)
Proszę mi wymienić wszystkie rodzaje diet jakie znacie. Z góry dzięki i przepraszam

slim shady
08-01-11, 03:46
za dużo tego jest żeby tak wypisać
low carb
high carb
rotacyjna
bananowa
kwasniewskiego


itp itd

Micek185
08-01-11, 14:08
jeszcze dieta brzoskwiniowa-wpierdalasz wszystko oprócz brzoskwiń:)

a tak na powaznie to każda dieta ma cos na celu masa miesniowa,redukcja tluszczu,regeneracja po jakimś cięzkim okresie,w przypadku gdy jestes chory jest tego dużo ale musisz zaznaczyc co najbardziej cie interesuje.

Giro
08-01-11, 15:11
ile znawców i chorób, tyle diet :P

artsli
09-01-11, 15:24
czy moj pierwszy posilek w diecie na masie moze wygladac tak?

mleko 250ml
platki owsiane 100g
odzywka bialkowa
B 42 T13 WW 77 kcal 608
co myslicie?

artsli
09-01-11, 17:28
macie jakies dobre przepisy jak przyrzadzic piers z kurczaka?

artsli
09-01-11, 17:48
co myslicie o takiej surówce wlasnej roboty
por z marchewka i z jablkiem i do tego majonez?mozna jesc majonez w diecie na mase?
a ogolnie bardzo pyszna surowka polecam(do piersi z ryzem idealna)

mtm
09-01-11, 20:52
czy moj pierwszy posilek w diecie na masie moze wygladac tak?

mleko 250ml
platki owsiane 100g
odzywka bialkowa
B 42 T13 WW 77 kcal 608
co myslicie?

jajka daj zamiast prochu .



macie jakies dobre przepisy jak przyrzadzic piers z kurczaka?

http://www.e-gym.pl/forumdisplay.php?34-Kulturystyczna-ksi%B1%BFka-kucharska


co myslicie o takiej surówce wlasnej roboty
por z marchewka i z jablkiem i do tego majonez?mozna jesc majonez w diecie na mase?
a ogolnie bardzo pyszna surowka polecam(do piersi z ryzem idealna)

Ja jestem na nie .

cinek285
11-01-11, 00:24
witam
mam pytanie odnośnie tego jaki stosunek węglowodanów do białka powinien wyglądać przez cały dzień?
chodzi mi o to czy np rano muszę spożyć więcej ww niż wieczorem?

KowalX
11-01-11, 02:01
witam
mam pytanie odnośnie tego jaki stosunek węglowodanów do białka powinien wyglądać przez cały dzień?
chodzi mi o to czy np rano muszę spożyć więcej ww niż wieczorem?

Czym później tym mniej cukru, wyjątek to trening, chociaż i tak bym nie przesadzał jeśli jest wieczorny. Po treningu stosunek białka do węgli 1-3 jest spoko ,no chyba,że łykasz samo białko.

Pioter1994
11-01-11, 23:46
Mam pytanie. Czy to prawda że w kurczaku jest sama chemia? Moi rodzicie usiłują mi wmówić żebym tyle tego nie jadł i ciągle powtarzają ten jeden argument...

slim shady
11-01-11, 23:49
Zależy od pochodzenia. Jak tak na to patrzeć to w większości produktów można doszukać się "chemii", zależy czy mięso ma certyfikaty i jakie.

KowalX
12-01-11, 03:38
Mam pytanie. Czy to prawda że w kurczaku jest sama chemia? Moi rodzicie usiłują mi wmówić żebym tyle tego nie jadł i ciągle powtarzają ten jeden argument...

Powiedz żeby Ci wyjaśnili co mają na myśli :). A tak na poważnie mają trochę racji, choć wiele produktów ma wiele niepotrzebnych związków spożywając coś w nadmiernej ilości doprowadzasz do spożywania danych związków w większej ilości niż pozostałe,a unikając wielu potraf poprzez spożywanie na okrągło tego samego i np. nie spożywając warzyw, białka roślinnego itp bogatych w związki ,które mogą pomagać w detoksykacji na pewno nie postępujesz właściwie, w szczególności młodego organizmu,który gorzej sobie radzi z odtruwaniem.