PDA

Zobacz pełną wersję : DIETA Pojedyncze pytania



Strony : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10

alder
25-08-09, 21:36
tak. tzn. jeszcze mycie, ściąganie soczewek itd. więc tak powiedzmy 20 min przed snem. chodzi o to, że im bliżej snu, tym dłużej podczas snu będzie 'działać'.

kiedyś dawno, podczas pierwszych przyrostów, jak byłem zupełnie zielony, tylko wiedziałem by jeść dużo białka, nie spożywałem białka na noc, pierwszy posiłek również nie zawierał sporo protein. w szkole zwykłe kanapki, czasem hamburger, dopiero w domu jakiś porządny obiad, po treningu serek wiejski (24g białka) bez węgli, no czasem kromka chleba - a i tak rosłem. bilans był dodatni.

teraz, fakt - robię ciężkie treningi - i jakoś nie mam sumienia iść spać bez 30-40g białek w żołądku ;]

DTX
27-08-09, 23:02
Mógłby mi ktoś doradzić, czym zamienić serek wiejski ?

alder
27-08-09, 23:48
kup chudy twarog, rozdziab widelcem, dodaj smietany lub mleka, posiekaj cebulke i czosnek, troche soli i pieprzu i palce lizac. chyba ze w ogole nie lubisz serow.

DTX
27-08-09, 23:54
SOG :]
Dziękuję bardzo ;] o to mi chodziło. No i teraz można z dietki korzystać

Gawita180700
28-08-09, 12:25
co można zrobić gdy się pracuje i chodzi do szkoły mam problemy z dietą niewiem za bardzo co by było najlepsze i właśnie wydaje mi sie że mój problem leży w diecie moze ktoś pomóc mam 18 lat waże 70 kg ćwicze 2,5 roku kretka też była z siłką niema problemu mam wchcaice... mam problem z regularnym jedzeniem pracuej jako stolarz 3 dni 2 szkoły i do tego jak jest robota to w lakierni więc niewiem jak w tym zastosować jaką kolwiek diete

slaled90
28-08-09, 13:23
z czym najlepiej jesc :)?
czy np z ryzem i buraczkami ok?

alder
28-08-09, 15:43
slaled, moze byc.
Gawita, w Twoim wieku tez do popoludnia mialem problemy z jedzeniem. proponuje zabieranie ryzu czy ziemniorow do pracy z miesem. chyba ze nie masz jak podgrzac to ryz z kura na zimno tez mozna jesc. jesli nie to odzywka. Ale wazne by co 3 godziny dostarczac wegle i bialka

Gawita180700
28-08-09, 16:34
za bardzo niema jak krótka przerwa i niemogę u mnei w robocie co chwila podjadać wiesz zrytego majstra mam a życie nie jest piękne

Gawita180700
28-08-09, 16:36
a jak mam nockę w lakierni no fakt tam moge jeść ale co powinnem w nocy jeść gdy pracuje robota u opjca więc z przerwami neima problemu i blisko chaty

Damian st-ce
29-08-09, 13:03
Coś co da Ci energie do pracy, nie ważne ze jest to noc. Może być np: kurczak i ryż...

Gawita180700
29-08-09, 16:08
dzęki ziomki pomogliscie

know1126
31-08-09, 00:36
wie ktos jakie wartosci odzywcze ma rosół? szukam i nie moge znalesc tak wlasciwie. wiem, w diecie sie nie je tego ale najgorzej przy niedzieli isc gdzies do rodziny, ciezko odmowic zeby przykrosci nie robic. sam rosol, bez makaronu,miecha, 100g rosolu mniej wiecej;)

yaro09
31-08-09, 00:41
hehe a co tam u was je sie sam rosół bez makaronu?:)

slim shady
31-08-09, 00:50
http://www.tabele-kalorii.pl/kalorie,Ros%C3%B3%C5%82-drobiowy-Winiary.html

know1126
31-08-09, 00:52
hehe a co tam u was je sie sam rosół bez makaronu?:)

ha ha:smile: je sie,ale wiesz ,makaron wiem ile czego ma. a rosol-nie wiem... o;)



dzieki SLIM, korzystam z innych tabeli i dlatego nie mialem... thx

jaca666
31-08-09, 08:51
To rosół z kostki a a taki mamusi jest nieco bardziej kaloryczny...

Jolly
31-08-09, 09:04
W rosole najwięcej kcal maja kluski, zwłaszcza jak ktoś je moczy tylko rosołem.

know1126
31-08-09, 10:55
To rosół z kostki a a taki mamusi jest nieco bardziej kaloryczny...

no zauwalylem ,wiec cos tam trzeba dodac, tluszczu i wyjdzie wartosc , oszacowac jakos co w tym garze jest:) z matką nie ma problemow w tym temacie,gorzej u wujostwa zawsze, daja, czestuja co maja i ile maja;)

slim shady
31-08-09, 11:33
to znajdzie wartosci kcl domowego rosołu ... kazda mama ma swoj przepis,

Wyrzykov
31-08-09, 11:42
zamierzam brać do szkoły kanapki z białym serem na 1 posiłek + chleb razowy i odżywka na 2 posiłek ale co jeśc w godzinach śniadaniowych a co w obiadowych?

ciaastek91
31-08-09, 11:47
lepiej by bylo jakbys bral kanapki z kurczakiem.
godziny obiadowe tzn ze bedzie to posilek przed albo potreningowy?

Jolly
31-08-09, 12:08
W obu przypadkach pełnowartościowe białka. Na śniadanie coś zachodniego/wschodniego, na obiad mięso+węgle. Chyba o to gościowi chodzi?

yaro09
01-09-09, 16:41
czy na ostatni posilek (okolo poł godziny przed snem) moze byc cały serek wiejski? a jesli za malo to dorzucic do tego np pół puszki tunczyka?

ciaastek91
01-09-09, 18:03
co tzn caly serek wiejski?
generalnie to powinienes w kazdym posilku dostarczac podobna ilosc bialka, czyli jezeli jesz 6 posilkow, a lacznie masz 180g bialka, to jesz w kadzym posilku ok 30g bialka.
policz sobie ile ci wypada na posilek i porownaj z tym serkiem wiejskim i bedziesz mial odpowiedz.

kfc
01-09-09, 19:26
w tuńczyku znajduje się rtęć. nie zaszkodziło to jeszcze żadnemu z Was ? chyba , że nie pożeracie tuńczyka.

ciaastek91
01-09-09, 19:30
trzebaby ze 3 puszki dziennie przez rok jesc tego tunczyka zeby rtec nam zaszkodzila ;)

fallenursus
01-09-09, 19:58
w tuńczyku znajduje się rtęć. nie zaszkodziło to jeszcze żadnemu z Was ? chyba , że nie pożeracie tuńczyka.
rtec dobrze na mnie wplywa, uspokaja mnie...

p.s wszystko zalezy od jakosci wyrobu prosze Pani.

alder
01-09-09, 20:37
a w papryce znajduje sie nikotyna. nie chce sie nikomu palic kto nie pali po wszamaniu lecza ? z kolei cukier stolowy a raczej to czym jest on 'oczyszczany' wyplukuje wapn. lamia sie kosci na codzien ?

Wyrzykov
02-09-09, 17:21
jak mam w szkole same przerwy po 5 min + 1 20 minutowa to mogę co przerwę jeść 1 kanapkę + pare łyków odżywki czy muszę wszystko zjeść według planu na 2 posiłki?

alder
02-09-09, 18:19
najlepiej co 3 godziny powiedzmy 30g białek. albo co dwie godziny 20g albo co godzinę 10.

Wyrzykov
02-09-09, 18:33
ale to wszystko jedno czy zjem 4 małe czy 2 duże posiłki w określonym czasie jeśli wychodzi z wartościami odżywczymi tak samo?

alder
02-09-09, 18:43
raczej tak. zresztą każdy lekarz czy dietetyk ci powie, że zdrowiej jest częściej a mniejsze posiłki. ja niekiedy też sobie rozkładam.

Gawita180700
02-09-09, 21:55
a gdy jest jeden porzadny posiłek obiad niewystarczy rano do pracy jedna przerwa 3 kanapki z szyneczką o 4 w domu obiad i wieczorem coś tam sie pregryza??

alder
02-09-09, 22:12
jak w Polsce pracowałem po 8 godzin i miałem jedną przerwę, to głodny chodziłem i dojadałem w szatni. jak zmieniłem pracę, to mogłem jeść kiedy i ile chciałem więc brałem prócz kanapek jeszcze serek wiejski, paróweczki itd. teraz w pracy mam przerwy co 3 godziny więc się nie martwię. polecałbym zadbać jednak o to i w miarę możliwości dobrze zjeść. choć z drugiej strony liczy się całodzienny bilans azotowy. za czasów technikum - jak już pisałem - też się jadło w szkole ubogo ale za to później w domu się odrabiało zaległości i mięśnie rosły. dla mnie w tej chwili 8 godzin o nawet 3 kanapkach to nie za halo.

Beggi
04-09-09, 16:43
Od jutra zaś na kreatynie mam zamiar zacząć. Jeden miech brałem 1.5 miecha przerwy. I takie pytanie 5g to dla mnie za dużo bo z moczem idzie, dopiero po tygodniu się normowało czy jak będę brał: 2-3 g potem 4-5g to efekt będzie gorszy?

KowalX
04-09-09, 16:46
Od jutra zaś na kreatynie mam zamiar zacząć. Jeden miech brałem 1.5 miecha przerwy. I takie pytanie 5g to dla mnie za dużo bo z moczem idzie, dopiero po tygodniu się normowało czy jak będę brał: 2-3 g potem 4-5g to efekt będzie gorszy?

ja bym brał najpierw 5g ,a później ewentualnie zmniejszył na np 3,5g ze względu na wysycenie i nie trzeba aż tyle.Przynajmniej różnicy nie zauważyłem

ciaastek91
04-09-09, 18:50
nie ten dzial, o kreatyne pytaj w dziale suplementy i odzywki

Rein
07-09-09, 16:05
Jak mam przyrządzić pierś z kuraka? Dodać do niej przyprawy i smażyć na oleju, oliwie czy gotować? Z tego co mi matka mówi, po ugotowaniu piersi staje się ona cholernie mała. Czy po usmażeniu nie będzie ona za tłusta?

KowalX
07-09-09, 16:08
Jak mam przyrządzić pierś z kuraka? Dodać do niej przyprawy i smażyć na oleju, oliwie czy gotować? Z tego co mi matka mówi, po ugotowaniu piersi staje się ona cholernie mała. Czy po usmażeniu nie będzie ona za tłusta?

Jeśli smażysz to na oleju.Lepszym wyborem jest gotowana.Ostatecznie można smażyć na beztłuszczowych olejach.
ja przyprawiam w ten sposób --> pieprz,papryka ostra,czosnek w kostce.Czasami dodaję curry,ale nie zawsze

know1126
07-09-09, 17:53
poporcjowac po te 100 czy 120g, w folie i do piekarnika. i wystarczy na pare dni.

Jolly
08-09-09, 16:40
Jak mam przyrządzić pierś z kuraka? Dodać do niej przyprawy i smażyć na oleju, oliwie czy gotować? Z tego co mi matka mówi, po ugotowaniu piersi staje się ona cholernie mała. Czy po usmażeniu nie będzie ona za tłusta?
Najlepiej gotowac oczywiście.

know1126
08-09-09, 18:35
a jak wplywaja na czlowieka organizm te wszystkie "aspartany" czy "aspartaniany",czy jak to sie tam zwie- to czym sa slodzone napoje gazownane itp....?

KowalX
09-09-09, 23:03
a jak wplywaja na czlowieka organizm te wszystkie "aspartany" czy "aspartaniany",czy jak to sie tam zwie- to czym sa slodzone napoje gazownane itp....?

nie jest zdrowy

know1126
10-09-09, 00:28
zauazylem ze moja dieta jest ciut nie dopracowana, mam te 200 kcal wiecej niz trzeba , to z czego ciąć- na mase....ale nie chce by mnie zalalo,a mam skolnnosci do brzucha wiekszego jak zabardzo zaszaleje.

yaro09
10-09-09, 18:40
witam, chodzi o posilek przedtreningowy. przed treningiem nalezy dostarczaj wiecej białka czy weglowodanow? i w jakich proporcjach (ile gram na kg)?

Jolly
10-09-09, 18:46
Białka żeby wyszło ok 30g(najoptymalniej), węgli potrzebnych do syntezy, ok 24-36g.

KowalX
10-09-09, 19:22
witam, chodzi o posilek przedtreningowy. przed treningiem nalezy dostarczaj wiecej białka czy weglowodanow? i w jakich proporcjach (ile gram na kg)?

nieprawda jak gość będzie ważył 50 kg wtedy białka tylko 16g na posiłek

policz masa razy dwa i podziel na 6(ilość posiłków) i będziesz wiedział ile białka na posiłek

yaro09
10-09-09, 20:22
ok ale chodziło mi około...
jak powiedzmy w ciągu dnia bede miał 6 posiłków i kazdy posilek PRZYKłADOWO 100g bialka i 100g wegli. to niebardzo taki posiłek jesc na wieczor ze wzgledu na wegle, ale rano z kolei moze byc. takze chodziło mi tak na oko jakie proporcje białka mają byc w posilku przedtreningowym.

aha no i przy okazji w posilku potreningowym jak wyglądają te proporcje bialka i wegli?

Jolly
10-09-09, 20:25
nieprawda jak gość będzie ważył 50 kg wtedy białka tylko 16g na posiłek

policz masa razy dwa i podziel na 6(ilość posiłków) i będziesz wiedział ile białka na posiłek
Wiadomo że od masy zależy, ale takie 50kg to skrajny przypadek, wiec bierzmy pod uwagę średnią :)

yaro09
10-09-09, 20:37
nom a jesli chodzi o potreningowy posilek to podobnie z weglami i bialkiem jak przed trenningiem?

KowalX
15-09-09, 23:11
Wiadomo że od masy zależy, ale takie 50kg to skrajny przypadek, wiec bierzmy pod uwagę średnią :)

jak będzie ważył 70kg to też 20g mu starczy :)

ok ale chodziło mi około...
jak powiedzmy w ciągu dnia bede miał 6 posiłków i kazdy posilek PRZYKłADOWO 100g bialka i 100g wegli. to niebardzo taki posiłek jesc na wieczor ze wzgledu na wegle, ale rano z kolei moze byc. takze chodziło mi tak na oko jakie proporcje białka mają byc w posilku przedtreningowym.

aha no i przy okazji w posilku potreningowym jak wyglądają te proporcje bialka i wegli?



pytałeś o białko to podałem Ci dokładnie i nie musi być około

,a węgle to co innego ,

białka zawsze tyle samo i nie jest ważne ,że to posiłek przed treningowy czy śniadanie

know1126
18-09-09, 12:36
A co wlasciwie jest lepsze, olej z pestek win.,czy oliwa z oliwek?

na 100ml
oliwa ma: nasyconych-13g, jednonienasyconych-72g, wielonienacyc.-6,5g,
olej: nasyconych-10g, jednonienasyconych-17,5g, wielonienasyc. 65g.

Wyrzykov
09-10-09, 20:36
czas między posiłkami liczy się od momentu rozpoczęcia posiłku czy skończenia? bo mi z posiłkami schodzi się po 20-30 min ;/

alder
09-10-09, 20:43
znam ten ból. też długo jem. ale zważywszy na to, że już w pierwszych chwilach napełniamy żołądek, czas liczy się od rozpoczęcia. wyjątkiem - moim zdaniem - jest posiłek przedtreningowy. po zakończeniu czekam powiedzmy 92 minuty i idę pakować.

007
27-10-09, 20:43
Co sądzicie o workach do pieczenia mięsa z przyprawami ?

michal_f
27-10-09, 20:45
super sprawa... ja osobiscie na tym jeszcze nie pieklem ale z tego co widzialem to niezla sprawa :) trzeba sie w takie cos zaopatrzec i piec xD

007
27-10-09, 20:56
Ja od kilku miesięcy testuje , piekę różne mięso i wchodzi elegancko nawet indyka zacząłem jeść bo gotowany mi nie smakuje .

D3
27-10-09, 21:09
Jeszcze jest opcja indyk w panierce albo polecam zaopatrzyć się w elektrycznego grill'a.

007
27-10-09, 21:17
miałem takiego grila elektrycznego ale piekliśmy na nim tylko ziemniaki podczas libacji , później gdzieś przepadł :P

alder
27-10-09, 21:30
no żeby jeszcze nie było glutaminianu sodu w tych przyprawach i git ;)

karramba
29-10-09, 20:25
Nie chciałem zakładać nowego tematu to napisze tu.
Mam takie pytanie odnośnie śledzi :D Czy moge to jesc wieczorkiem bo w koncu to tez ryba a ryba to białko :) I czy są poźywne itd...

007
29-10-09, 22:28
możesz jeść lecz staraj się aby to nie było codziennie , uważaj na sałatki śledziowe z *uj wie czym w środku .

alder
29-10-09, 23:13
śledź w oleju - tłuszcz
w occie - no właśnie jak jest z octem ? kowalx ? zabija krwinki ale czy ma to wpływ na budowanie masy ? na pewno zupa śledziowa nie będzie zła ;p np. moja matula często w piątki robiła śledzika w śmietanie z cebulką i do tego dłubane ziemniaczki ;)

Mehrs
30-10-09, 21:50
Co można dodać do obiadu, jeżeli jem nogę/pierś z kurczaka i dodaję do tego ryż. Coś, żeby urozmaicić, najlepiej dodatek do ryżu, bo jakoś tak marnie wchodzi. I drugie pytanie. Na wieczór, tzn. na kolacje staram się jeść serek wiejski lub twaróg chudy. Serek wiejski z warzywami wchodzi sam, bez żadnych dodatków, jednak twaróg już nie. Staram się popijać mlekiem, ale też lipa z tego wychodzi. Co można zjeść z twarogiem, żeby dało się to bez problemu gryźć i połknąć. Ach i jeszcze jedno pytanie. Kasza, jaką jeść kaszę. Mam nadzieje, że uzyskam odpowiedzi na powyższe pytania. Z góry dziękuję.

Jeszcze jedno pytanie. Czy może być tuńczyk z puszki, ale z sosem pomidorowym.

alder
30-10-09, 22:07
twaróg możesz na słodko. możesz też dodać ciut mleka (by rozrzedzić), sól, pieprz, cebula (ew. czosnek) i masz pyszny gzik.

co do ryżu i kury ? surówki na pewno. a jeśli za sucho to sos. najlepiej z własnej roboty. np. pomidorowy, śmietanowy, czosnkowy. albo kura po prostu w warzywach plus na tej bazie zrobić sos.

Mehrs
30-10-09, 22:11
Sos? Ale słyszałem, że wszelkie sosy z mąką odpadają. Możesz podać jakiś swój przepis, bo nie za bardzo mam na to pomysł. I co z tym tuńczykiem? Chyba może być z sosem pomidorowym?

alder
30-10-09, 22:39
mąka służy do zagęszczania. można zagęścić żółtkiem lub bułką tartą. można też nie zagęszczać i tak nadal ryż nie będzie taki suchy. a o to loto. hmm nic mi nie przychodzi do głowy bo whiskey piję ;p też zabroniona ponoć.
w każdym razie możesz sos zrobić z wywaru mięsnego lub kostki. dodajesz wówczas przecier lub koncentrat pomidorowy, mieszasz. doprawiasz solą pieprzem, ew. cukrem, ostrą papryką. chlupiesz ciut śmietany lub mleka. chcesz zagęścić to rozprowadzasz mąkę w zimnej wodzie wrzucasz do sosu i gotujesz mieszając. możesz też po prostu sparzyć pomidory, obrać ze skóry, pokrajać, zagotować, doprawić. sposobów jest wiele. jeśli mama robi w niedzielę rosołek, to na poniedziałek masz już wywar i śmigasz ;)

przepis na sos pomidorowy do tuńczyka gdzieś tu jest na forum.

Mehrs
30-10-09, 22:45
Ok, coś się samemu wymyśli. A co do sosu do tuńczyka, to kupuję już razem z tuńczykiem w puszce. Pytałem tylko czy też go zjadać, czy oddzielać, ale chyba na nic on nie szkodzi. :twisted:

alder
30-10-09, 23:07
zazwyczaj nie jest go bardzo dużo. o ile nie zawiera glutaminianu sodu u aspartamu oraz za dużo tłuszczu, to se nie żałuj ;)
przecież chyba i tak nie jadasz dziennie kilku puszek. a jeśli tak to nie jedz tyle bo tuńczyk w puszcze zawiera rtęć. podobnie jak szczepionki, którymi truje się ludzi.

Gangsta Latino
04-11-09, 23:10
Czy krewetki są dobrym dostarczycielem białka po i przed treningiem albo przed snem??

mtm
04-11-09, 23:15
krewetki są dobre :) tu masz post kowala o krewetkach , rzeby lepiej smakowały :

200g krewetek tygrysich
100g ryżu
200g selera naciowego
1 łyżka pasty tandoti
1 łyżeczka oliwy z oliwek
cynamon
słodzik
Curry

słodzik rozpuścić w niewielkiej ilości wrzącej wody.Dodać seler naciowy,oliwę,szczyptę cynamonu i curry.wymieszać i przykryć.Schować do lodówki na przynajmniej 1h.krewetki wymieszać z pastądo lodówki na 2h.ugotować ryż.Krewetki piec w rozgrzanym piekarniku 5min/200stopni C lub usmażyć na pamie.

wartości na porcję:

białko 40g
tłuszcz 10g
węglowodany 75g
553kcal

tłuszcze
nasycone 2,0g
jednonienasycone 4,0g
wielonienasycone 4,0g
omega 3 840mg
omega 6 452mg

aminokwasy
leucyna 4242mg
BCAA 9674

dużo witamin i minerałów.

mtm
04-11-09, 23:17
krewetki to bardzo dużo białka , warto jeść ...

Gangsta Latino
04-11-09, 23:19
A to świetnie bo bardzo je lubie;) Dzięki:D

mtm
04-11-09, 23:30
może ktoś tu wyrazi opinie nt:

diete mam , staram sie trzymać
Po treningu spożywam Mutant Mass 'a
+ do tego rano i pod wieczór Whey Maxx - PVL ;
I tu jawi sie moje pytanie jakie węgle przyjmować z tym białkiem ,
(chodzi o produkty ) i czy węgle razem z białkiem , po czy przed ..

Robiłem to tak :
Whey maxx'a rano i pod wieczór starałem sie po shek'u ryżem "dopchać"
Co o tym sądzicie , czy ewentualnie może być miód , płatki kukurydziane czy coś innego ?

acha i przy okazji ,
kolega namówił mnie na :
DIBENCOZIDE B12 z Trec'a (maiłem więcej kasy w wakacje i jakoś kupiliśmy ,
znalazłem ten produkt na czarnej liście ,odstawić czy brać dalej ...
co sądzicie ?

Za wszystkie konkretne odp. sog ...

alder
05-11-09, 00:26
nie przesadzać z krewetkami. to chyba jedyna rzecz z diety śródziemnomorskiej, z którą nie można przesadzać. krewetki zawierają dość dużo cholesterolu.

Gangsta Latino
12-11-09, 17:30
Może się ośmieszę, ale korciło mnie to pytanie od dawna:P
Czy te wszystkie diety na mase, rzeźbę itp. stosujecie w dni TRENINGOWE a w dni NIETRENINGOWE jecie normalnie czy codziennie przestrzegacie tej diety?:P

yaro09
12-11-09, 17:42
hehe powinno sie przestrzegac codziennie ;)

alder
12-11-09, 18:45
hehe powinno sie przestrzegac codziennie ;)

i tak i nie. ale bardziej na tak. czemu trochę na nie ? ponieważ jeśli codziennie pochłaniamy tyle samo kalorii, to wiadomo, że w dni treningowe jest mniejsza nadwyżka a NT większa. a jeśli ktoś ma tendencje do zalewanie się fatem, to uważam, że w NT powinien trochę mniej kalorii spożyć.

yaro09
12-11-09, 22:30
alder masz w sumie racje ale tez moze byc na odwrot, bo kiedy odpoczywamy i regenerujemy sie w dnt to nalezaloby dostarczyc organizmowi odpowiednio duza wartosc odzywcza wlasnie z przestrzeganej diety

D3
12-11-09, 22:38
i tak i nie. ale bardziej na tak. czemu trochę na nie ? ponieważ jeśli codziennie pochłaniamy tyle samo kalorii, to wiadomo, że w dni treningowe jest mniejsza nadwyżka a NT większa. a jeśli ktoś ma tendencje do zalewanie się fatem, to uważam, że w NT powinien trochę mniej kalorii spożyć.


Dokładnie, ja tak robię.

alder
13-11-09, 00:10
ja jednak wolę w dnt trochę mniej niż w dt.
to jest tak jak przy redukcji z posiłkami przed- i potreningowymi. czy ograniczyć jeden z nich. który ? przed- to będzie mniej energii z pożywienia ale za to więcej w po- więc się uzupełni. jeśli niej do uzupełnienia będzie w po- to z kolei było więcej w przed- więc na dłużej starczyło. a jeśli miałby zupełnie zrezygnować z jednego z posiłków to z którego ? a moze nie gra to roli ponieważ całodobowy bilans gra rolę ?

Gangsta Latino
14-11-09, 10:02
Mógł by mi ktoś rozpisać co powinno się jeść, ale nie np. dokładne jedzenie tylko

" posiłek przed treningowy" - dużo białka i węgli itp. bo nie wiem dokładnie co jeść na śniadanie... bo na przykładowych planach są podane dokładne przykłady jedzenia!

Za pomoc SOG!@!;)

D3
14-11-09, 10:12
Na śniadanie białka z jajek, OB, ale izolat najlepiej nie żadna kazeina. SZYBKO WCHŁANIAJĄCE I PRZYSWAJALNE białko.

D3
14-11-09, 10:14
ja jednak wolę w dnt trochę mniej niż w dt.
to jest tak jak przy redukcji z posiłkami przed- i potreningowymi. czy ograniczyć jeden z nich. który ? przed- to będzie mniej energii z pożywienia ale za to więcej w po- więc się uzupełni. jeśli niej do uzupełnienia będzie w po- to z kolei było więcej w przed- więc na dłużej starczyło. a jeśli miałby zupełnie zrezygnować z jednego z posiłków to z którego ? a moze nie gra to roli ponieważ całodobowy bilans gra rolę ?


całodobowy bilans gra rolę, koniec kropka.

Gangsta Latino
14-11-09, 10:16
a mógł byś mi to opisać do wszystkich posiłków ( 6).. a i pisz troszkę zrozumialej bo nie wiem co to OB i izolat;) po prostu węgle białko itp:P

D3
14-11-09, 10:22
Wyliczasz sobie ile białka potrzebujesz na dobę. Założmy, że jest to 180g białka. Jesz 6 posiłków. Wychodziłoby 30g w każdym posiłku, ale w posiłku po treningowym możesz podbić nawet do 40g, bo zużycie białka będzie większe. Tak samo rano, gdzie zapotrzebowanie na białko również jest duże. Czyli dwa posiłki po 40g reszta odpowiednio. Możesz na noc również zarzucić więcej białka. Ja bym zrobił tak. RANO, PO TRENINGU, NA NOC 3x40g = 120g + 3x20g w innych posiłkach.

OB - odżywka białkowa. Izolat -> www.google.pl poszukaj

Gangsta Latino
14-11-09, 10:25
Ok dzięki;)

Gangsta Latino
14-11-09, 11:01
a przed treningiem najlepiej spożywać więcej węgli czy białka??

alder
14-11-09, 11:46
tak calodobowy bilans sie liczy ale jedzac tyle samo w dt i dnt wyglada on roznie.
przed treningiem bialka tez radze np 30g no i odpowiednio wegli. do tego troche tluszczu. rano chlopaki mowia by tluszczu nie szamac ale osobiscie nie wyobrazam se z rana kanapki bez zdrowego maselka.

yaro09
14-11-09, 13:11
no wiadomo tluszcze wazne ale jakos ich specjalnie nie spozywam. na sniadanie głownie owsianka z bananami lub podobne owoce, bakalie orzechy rodzynki, mleko

KowalX
14-11-09, 15:21
nie musi być z oleju; orzechy włoskie,nasiona dyni,ryby to też dobre źródła ;)

Gangsta Latino
15-11-09, 21:59
Co lepsze na noc?? Twaróg czy jajka??

mtm
15-11-09, 22:01
Na noc Serek wiejski lub twaróg / lepsze . :smile:
możesz dodać łyżkę np. Oleju Lnianego .

scarface88
16-11-09, 23:32
Moga byc jajka na noc, albo cos innego doradzcie? Bo zadne twarogi i serki wiejskie nie wchodza az mnie trzęsie jak proboje.

Giro
16-11-09, 23:44
Moze być ryba tłusta

modelos
18-11-09, 08:08
Witam od wakacji jestem na diecie ma masę i przytulem 6 kg obecnie waże 74 ale w tym 6 cm w pasie czyli trochę. robiłem areoby po 25 min 3x w tyg po silce i nic nie dało moja nadwyżka to 500 kcal wtym 130 % to bilako 100% wegle a 85 % tluszze. Zastanawiam się czy nie zrobicredukcji czy poczekać tak do lutego a teraz zmniejszyć wegle ??? I zwiekszc białko??? Pozdrowienia

fallenursus
18-11-09, 08:16
zmniejszyc wegle z ryzu,makaronow,chleba,ziemkniakow itp itd, zwiekszyc bialko/tluszcze i warzywa

modelos
18-11-09, 09:37
A co z redukcja????

fallenursus
18-11-09, 15:45
bedzie sie fat redukowc..nie pekaj:)

Gangsta Latino
25-11-09, 22:18
Heh jak zwykle mam schiza i walne głupie pytanie xD

Czy można w jakimś stopniu zastępować białko ( twaróg, jajka) mlekiem??

Np. zamiast zjeść "miche" twarogu na wieczór to pół michy i szklanka mleka:D


Tylko bez uszczypliwości:evil::lol:

alder
25-11-09, 22:46
przyjmując, że szklanka mleka ma 7-8 gram białka, to możesz. ale aby zastąpić 100g twarogu (powiedzmy 20g białka) to jakieś 3 szklanki musiałbyś wydoić mleka. mnie jak tam 8g białka brakowało w posiłku do 40g to dopijałem mlekiem jak mi się nie chciało jajca gotować.

Gangsta Latino
01-12-09, 22:08
Co najlepiej jeść do krewetek?? Chodzi mi o sos.... do tej pory spożywałem sos czosnkowy ale ma w cholere kalorii...;/

mtm
01-12-09, 22:18
ogólnie wszystkie sosy mocno kaloryczne , Ja prawie żadnych nie używam , z tych miej kalorycznych to np. Boloński , tylko do krewetek chyba nie podejdzie .

KowalX
01-12-09, 22:30
możesz sobie samemu zrobić niskokaloryczny sos

mtm
01-12-09, 22:42
albo zróbcie na zapleczu z kucharzami czosnkowy własnej roboty , pewnie lepiej podejdzie...

yaro09
02-12-09, 16:47
czy kupujecie (jak tak to jak czesto) batoniki proteinowe? jakby nie patrzec to sa drogie...

fallenursus
02-12-09, 16:53
czy kupujecie (jak tak to jak czesto) batoniki proteinowe? jakby nie patrzec to sa drogie...
nie ,wole kabanosy z drobiu

KowalX
02-12-09, 18:04
czy kupujecie (jak tak to jak czesto) batoniki proteinowe? jakby nie patrzec to sa drogie...

raz w życiu jadłem ,bo dostałem za darmo...

drogie i niedobre :twisted:

alder
02-12-09, 18:16
niektóre mi smaczyły

yaro09
02-12-09, 20:17
ja tez mysle ze to jest kompletnie nieopłacalne i nie oplaca sie inwestowac hajsu w batoniki. ale dla sprobowania mozna kupic :)

Gangsta Latino
13-12-09, 10:36
Co rano oprócz jajka polecacie z dużą ilością białka;) Jajko jem ok. 5 x w tygodniu bo nie chce codziennie;)

Giro
13-12-09, 13:06
Ryby np: makrela

slim shady
13-12-09, 13:50
zależy kiedy masz trening, jak nie ćwiczysz rano to możesz zjeść produkt bogaty w kazeinę np. serek wiejski, twaróg

mtm
14-12-09, 22:44
co sądzicie o połączeniu piersi kurczaka + chleb pełnoziarnisty , w kanapce ; jako odmienny posiłek po treningowy ?

yaro09
15-12-09, 16:09
sorry ale ten sog przez pomylke :P
ja m.in. kanapke z kurczakiem biore zawsze do szkoly a po treningu wole zjesc kurczaka z ryzem bo to bardziej wartosciowe

D3
15-12-09, 16:41
Przed treningiem warto zjeść białko typu kurak/indyk/wołowina czy lepiej serek wiejski/twaróg (dodam, że ćwiczę rano między 11-12)?

alder
15-12-09, 19:54
przed treningiem mięsko lepiej niż twaróg. chłopaki polecają twaróg na noc bo się długo wchłania białeczko.

slim shady
15-12-09, 20:57
mięso lepiej

wujek.maciek
15-12-09, 21:05
jak dla mnie, to zawsze lepiej mieso (przynajmniej 2razy dziennie), byle przed i po treningu chude :) na sniadanie jajka, a na kolacje twarog/tluste ryby/jajka(jesli nie bylo na sniadanie)

pozdro

alder
15-12-09, 23:01
a co powiecie o owocach morza ? właśnie oszamałem 300g z warzywami. jakby nie patrzeć 40g białka pełnowartościowego bite.

mtm
15-12-09, 23:02
dużo dobrych tłuszczy , ale bez przesady .

alder
15-12-09, 23:08
te akurat w tabeli mają bardzo mało.

mtm
15-12-09, 23:10
a np. krewetki ?

alder
15-12-09, 23:17
naprawdę mało tłuszczu, niestety sporo cholesterolu.

wujek.maciek
16-12-09, 15:08
krewetek nie polecam (ze wzgl. na ten cholesterol wlasnie), ale masa dobrych rzeczy np w muszlach znajdziesz, cos z krabow albo jakas osmiornice ;)

pozdro

alder
16-12-09, 15:21
ostatnio, nawet chyba na tym forum, spotkałem się z opinią, że jeśli ktoś nie miał problemów z cholesterolem ani w jego rodzinie takowych nie było, to nie musi aż tak uważać na cholesterol. poza tym krewetek osobiście nie jadam za często.

Gangsta Latino
16-12-09, 16:05
ja jem często krewetki;)

Mam takie pytanko:

po wyrzeźbieniu mięśni nadchodzi czas ze chce sie je powiększyć wiec trzeba mase robić:D

Ale czy robiąc aeroby aby nas nie zalało, ale mając dietke na mase ( + zapotrzebowanie kaloryczne) i trening masowy to mięśnie tak samo będą rosnąć jak byś my nie mieli aerobów i tylko + zapotrzebowanie kaloryczne i trening na mase?

slim shady
16-12-09, 17:51
krewetki mają dobre proporcje w sobie, owoce morza są dobre i można jeść spokojnie, tylko nie należy przesadzać z wędzonymi produktami i sztucznie przetworzonymi

jak będzie bilans kcl dodatni to masa będzie rosła, trochę wolniej, ale lepszej jakości chyba że będziesz miał tak beznadziejną dietę to nawet aeroby nie pomogą

Dominick
16-12-09, 20:37
Czy moje śniadanie nie jest zbyt obszerne 41gr białka, 11gr tłuszczów, 168gr ww 897 kcal ??

michal_f
16-12-09, 20:44
białka masz jak na moje oko za duzo :)
A ja mam takie pytanie czy twarog + cebulka + mleko to dobry posilek na noc ? Mleko nie zawsze ;p

Hermann
18-12-09, 11:30
Ja po cebuli na noc mam niesmak rano w ustach ale mysle że przy zdrowej wątrobie można. Przy okazji zapytam; wczoraj kupowałem białko. Po krótkiej rozmowie gdy powiedziałem że mieszam białko z jogurtem sprzedawca stanowczo mi odradzał. Twierdził że w jogurtach jest duzo laktozy. Przecież w mleku też jest. Czy miał racje?

KowalX
18-12-09, 14:21
Ja po cebuli na noc mam niesmak rano w ustach ale mysle że przy zdrowej wątrobie można. Przy okazji zapytam; wczoraj kupowałem białko. Po krótkiej rozmowie gdy powiedziałem że mieszam białko z jogurtem sprzedawca stanowczo mi odradzał. Twierdził że w jogurtach jest duzo laktozy. Przecież w mleku też jest. Czy miał racje?

Nie miał racji możesz śmiało mieszać ,poza tym dzięki niskiemu ph jogurtu wapń ,magnez i fosfor zmieniają się w formę jonową pierwiastków co sprzyja wchłanianiu w jelicie.Rozkład laktozy częściowo jest rozkładany przez bakterię fermentacyjne.Wybieraj jogurt wzbogacany żywymi kulturami bakterii zabezpieczają one dodatkowo jelita przed niektórymi bakteriami i wirusami np przed zakażeniem Helicobacter pylori.

fallenursus
18-12-09, 18:15
tez mieszam z jogurtem i daje maslo orzechowe i jest pycha:)

Giro
18-12-09, 20:47
Najlepsza opcja na noc, tylko trochę węgli w jogurcie ;)

specjal
21-12-09, 13:11
Czym mogę zastąpić tuńczyka?(mam go na drugie śniadanie).

Giro
21-12-09, 13:15
Jaja, pierś z kurczaka, polędwica sopocka (chociaż lepiej zjeść cycka), jakaś inna ryba (np: mintaj). W zależności, za ile godzin masz następny posiłek, mozesz także zjeść twaróg.

jaca666
21-12-09, 14:17
Sopocka nie ma za dużo tłuszczu?

Giro
21-12-09, 14:31
9g - jest w granicach przyzwoitości

jaca666
21-12-09, 14:35
W sumie dla amatora tak i na masie :)

wil-qu
01-01-10, 18:38
obliczam sobie zapotrzebowanie na węgle i białko wg. tego http://www.***.pl/dieta-na-mase-95.html (http://www.kfd.pl/dieta-na-mase-95.html) i wychodzi mi takie coś 463g (W) i 252g (B), teraz pytanie do was może tak być czy nie za dużo białka ??

fallenursus
01-01-10, 18:49
a niby skad wiemy ile ty wazysz? ja np tyle spoko szamie ''czasami'' :P

wil-qu
01-01-10, 21:08
a niby skad wiemy ile ty wazysz? ja np tyle spoko szamie ''czasami'' :P

oto moja waga: 90 kg

slim shady
02-01-10, 03:55
ile jest suchej masy ciała

marcinpeny
02-01-10, 10:04
Mam takie pytanie: czym moge zastąpić płatki owsiane na sniadanie? Nie przechodzą mi przez gardlo <ble>

alder
02-01-10, 11:55
ile jest suchej masy ciała

masa odjąć waga bf odjąć waga kości odjąć woda ?

Giro
02-01-10, 12:20
Masa Ciała - masa tłuszczu ;)

marcinpenny - najlepsze są owsiane, spróbuj je zalać gorącą wodą lub mlekiem, zeby bardziej zmiękły, czy jadasz je na śniadanie?? Jesli tak, zamiast płatków - omlet ;)

slim shady
02-01-10, 12:26
jęczmienne ale nie polecam więcej niż 3 porcje tygodniowo

alder
02-01-10, 12:43
albo zagotuj owsiane w mleku. też namiękną. albo potraktuj je blenderem.

marcinpeny
02-01-10, 14:30
Probowalem na mleku i na wodzie- nic z tego, poprostu moje kubki smakowe tego nie tolerują heh i nie idzie mi to przez gardlo... A cos zamiast omletu?- jem 27 jajek tygodniowo, nie chcialbym raczej jeść ich wiecej :)

slim shady
02-01-10, 14:32
http://www.e-kulturystyka.info/showpost.php?p=302793&postcount=8

alder
02-01-10, 15:03
jaja bierz na śniadanie by tak samo wyszło

Giro
02-01-10, 15:09
albo zrób po prostu omleta z płatków owsianych, mąki, jajek i mleka...

marcinpeny
02-01-10, 15:24
Ten omlet z płatków owsianych, mąki, jajek i mleka to całkiem dobry pomysł- sprobuje taki przyrządzic- moze da sie taki zjesc heh. A tak apropo ile to jest 100 gram platkow owsianych? Z pol szklanki?

slim shady
02-01-10, 15:25
waga ;)

alder
02-01-10, 15:28
100g to wiele. wiecej niz szklanka, albo szklanka ale ni pol one są lekkie. 50g na początek też ok i do tego 4 jaja

marcinpeny
02-01-10, 15:48
No tak precyzyjnej wagi w domu nie mam zeby odmierzyc 100g. Moze kiedys w nią zainwestuje ale nie teraz heh. To szklanke bede probowal szamac jak narazie :)

slim shady
02-01-10, 15:52
owsiane masz w opakowaniu 400 g, więc na oko wsyp 1/4 opakowania.

marcinpeny
02-01-10, 16:52
A no mozna i odmierzyc 1/4 opakowania... A moze ktos napisze ile dokladnie to 5g kreatyny? Plaska czy czubata lyzeczka?

mtm
02-01-10, 16:57
łyżeczka od herbaty ma 5 ml , więc weź trochę więcej na 5 g.

marcinpeny
02-01-10, 17:14
Wlasnie podobnie dedukowalem co Ty ale chcialem sie upewnic i tak wlasnie biore- troche wiecej niz plaską

Gangsta Latino
02-01-10, 17:59
Jestem smakoszem krewetek;) Jednak mają one dość dużo cholesterolu:evil: Czy dobrym rozwiązaniem będzie jedzenie rano orzechów włoskich i np. na obiad albo na posiłek przed treningowy łososia aby go wyrównać oraz jabłka w ciągu dnia?

Gasior
02-01-10, 18:31
pytanie czy mozna zamienic chleb pelnoziarnisty w diecie na zwykly chleb lub bułki ?

Giro
02-01-10, 18:45
Gangsta Latino - wszystko zależy w jakich proporcjach będziesz jadał te produkty. Ważną sprawą w tym wypadku nie jest tylko cholesterol ale także kwasy omega3 i omega6. Ich stosunek względem siebie także jest ważny.

Gasior - lepiej nie zamienić, ponieważ zwykły chleb i bułki mają mniej minerałów (chodzi o to z jakiej mąki są produkowane). Ważne jest także IG tych produktów. Dla przykładu:

chleb jęczmienny pełnoziarnisty ma IG 34, a chleb jasny z mąki z pełnego przemiału ok. 65. Jednak jeśli nie zalewa Cię tłuszcz, możesz go śmiało jadać ;)

BigBaller
02-01-10, 20:59
Od dawna pije kawe, prawie codziennie. Daje jednak powera i pobudza, co jest pomocne na silowni. Niestety kawa przyspiesza metabolizm i trawienie. Niby w niewielkim stopniu, ale akurat w moim przypadku to jest masakra. :/

Doslownie jak wypije kawe po obiedzie to za godzine, czasem szybciej, musze leciec do WC, a gdybym tej kawy nie pil to szedlbym tam gdzie krol chodzi piechota dopiero na drugi dzien, ewentualnie wieczorem. Troche wstydliwy temat, ale niestety mam wrazenie ze to co wydalam po kawie jest gorzej strawione.

To jak z ta kawa? Nie chcialbym jej ograniczac bo jest jednak pomocna, ale z drugiej strony obawiam sie ze przy zdobywaniu masy przeszkadza.
Przy diecie redukcyjnej moze i nie przeszkadza, ale przy diecie na mase? Moze sa jakies sposoby na zwolnienie metabolizmu po kawie?

alder
02-01-10, 23:27
misiaczki, to jakie mają być te relacje omega 3 do omega 6 ? szóstek ma być 2x więcej ?

Giro
02-01-10, 23:44
"Należy starać się spożywać conajmniej 1g kwasu omega3 na każde 5g kwasu omega6"
(Simopoulos, Robinson, 1998)

alder
03-01-10, 00:54
prawie 12 lat ? wiele mogło się zmienić przecie co rusz kurde coś wymyślają

Giro
03-01-10, 00:57
Nic nowego nie slyszałem ;) Pozatym ich słowa cytuje w swoje ksiązce Anita Bean - autorytet wśród dietetyków sportowych.

slim shady
03-01-10, 21:47
stosunek omega 3 do omega 6 szacunkowo powinien wynosić 1:4

BigBaller (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=16604) pij tą kawe i nie marudź, chociaż lepsza kofeina w tabsach

alder
05-01-10, 01:50
pytanie: co po treningu przy redukcji ? bo dwa obiady to przesada. węgle z owoców o warzyw plus chude białko, zero pieczywa, ryżu czy jak ?

wujek.maciek
05-01-10, 02:10
masa/redukcja, niewazne - okolotreningowe maja byc ze zlozonymi weglami, chudym miesem (gotowane/na parze) z kawalkiem chwasta :)

moze cos z mojego przykladu ci sie przyda: o ile zmienia sie u mnie ilosc ryzu/kaszy/makaronu w dt i dnt, tak na masie, jak i na redukcji, o tyle ilosci miesa/ryby praktycznie nie zmieniam. zalezy tez jaki rodzaj miecha jem: wieprzowine/wolowine do 500g dziennie, kuraka i ryby min. 500g dziennie.

nie wiem jak to dokladnie u ciebie wyglada pod katem zapotrzebowania alder, ale jesli nie mozesz stac przy kuchni caly czas (nie wszyscy maja tyle czasu co ja ;) rob jeden obiad i po prostu zjedz go przed i po treningu... z owocami tez nie przesadzaj, bo np. wieczorem fruktoza jest niepotrzebna i idzie prosto w dupe. i pieczywem tez ostroznie, bo dobrze wiesz co to za gowno.

pozdro

alder
05-01-10, 13:34
no ja mam czasu i to dużo ;) też tak robię, że ryżu gotuję podwójnie (kiedyś jakieś 180g, teraz 120) oraz warzywa na parze i mięsko. ale chodzi o to, żeby zmniejszyć węgle, więc zmniejszyłem ryże, kasze itd a zwiększyłem chwosty. no ok, to już wiem.

btw. co sądzicie o mrożonych warzywach ? imo, są praktyczne bardzo oraz spotkałem się z opinią, że to nic złego. porównać można je do świeżych.

wujek.maciek
05-01-10, 13:38
mrozone sa ok :rockon: szamaj!

UWAGA: takie male sprostowanie do porzedniego postu odnosnie pieczywa: chodzi mi o biale pieczywo w roi, szczegolnie jasny chleb tostowy i wszelkie wypieki chlebopodobne. chleb w polsce ma zdecydowaie lepsza opinie, chociaz tez nalezy unikac tego robionego ze zwyklej bialej maki

pozdro

alder
05-01-10, 14:02
tostowego irlandzkiego gówna nie jadam. i wiem, że białe pieczywo to samo ZUO :D

Giro
05-01-10, 15:04
Jesli chodzi o posiłek potreningowy, tak jak mówi wujek.maciek, muszą być szybkie węgle - aby do 2 godzin po terningu odbudować zapasy glikogenu mięśniowego i wątrobowego + oczywiście bialko ;)

alder
05-01-10, 15:55
Jesli chodzi o posiłek potreningowy, tak jak mówi wujek.maciek, muszą być szybkie węgle - aby do 2 godzin po terningu odbudować zapasy glikogenu mięśniowego i wątrobowego + oczywiście bialko ;)

to to ja wiem od dawna ;)
myślałem, że na redukcji jest jakiś inny myk ;p

fallenursus
05-01-10, 16:01
to to ja wiem od dawna ;)
myślałem, że na redukcji jest jakiś inny myk ;p

jest:twisted:

Indiana
05-01-10, 16:03
Jesli chodzi o posiłek potreningowy, tak jak mówi wujek.maciek, muszą być szybkie węgle - aby do 2 godzin po terningu odbudować zapasy glikogenu mięśniowego i wątrobowego + oczywiście bialko ;)

Szybko tzn. Porcja białka odrazu po treningu i chwilę później ryż + kura może być ? :)

Giro
05-01-10, 16:12
Masz około 2 godzin aby uzuepłnić glikogen ( w tym czasie orgaznim chłonie wszystko jak gąbka). A szkół jest kilka... Jedni sądzą ze najlepiej od razu po treningu przyjąc białko, a potem pełnowartościowy posiłek; a inni sądzą ze lepiej po treningu jest przyjąć węgle o wysokim ig, a potem posiłek pełnowartościowy. Ryż + cycek może być na posiłek po treningowy. Jeśli chodzi o węgle z wysokim IG, porponuje kaszke kukurydzianą, kasze jaglaną, suszone daktyle, glukoze...

Zapomniałem o jednej bardzo waznej rzeczy...mianowicie - woda. Większość ludzi zawsze rozmawia na temat (jakie węgle, ile białka, czy jadać tłuszcze w tym posiłku) zapominając o najważniejszym. Aby nasz posiłek po treningowy wchłonął się jak najlepiej, potrzebna mu jest woda. Organizm po treningu jest odwodniony i należy przyjąć 1,5 litra wody na każdy utracony kilogram masy ciała. Dopiero wtedy posiłek po treningowy przyniesie efekt.

alder
05-01-10, 17:08
a jak ja podczas treningu wypijam 2 litry wody i pierwsze siku robię zaraz po treningu, a później leję co chwilę, to też muszę dużo pić po treningu ? chyba nie.

czy po treningu od razu wchłoniemy węgle a później posiłek, czy białko a później posiłek, czy nawet nic przez pół godziny i wtedy posiłek, to przyrosty będą takie same ;) osobiście jakoś jestem za tym bu podać trochę glukozy (20g) i 40 min po (lub wcześniej) posiłek.

Kalafonia
05-01-10, 19:24
Witam,
W sprawach treningu nie jestem zielony, ale co do diety owszem ;)

Moje pytanie jest takie: czy istnieje dieta ktora jest kompromisem pomiedzy dieta na rzezbe i mase?

pozdro:D

moglby ktos rzucic linkiem z przykladem?

Giro
05-01-10, 19:40
a jak ja podczas treningu wypijam 2 litry wody i pierwsze siku robię zaraz po treningu, a później leję co chwilę, to też muszę dużo pić po treningu ? chyba nie. - mylisz sie

czy po treningu od razu wchłoniemy węgle a później posiłek, czy białko a później posiłek, czy nawet nic przez pół godziny i wtedy posiłek, to przyrosty będą takie same ;) osobiście jakoś jestem za tym bu podać trochę glukozy (20g) i 40 min po (lub wcześniej) posiłek - mylisz się

http://www.sylwetka.org/index.php?option=com_content&view=article&id=55:czy-stwarzasz-warunki-dla-potreningowego-anabolizmu&catid=43:trening&Itemid=68

:)

slim shady
05-01-10, 20:08
Witam,
W sprawach treningu nie jestem zielony, ale co do diety owszem ;)

Moje pytanie jest takie: czy istnieje dieta ktora jest kompromisem pomiedzy dieta na rzezbe i mase?

pozdro:D

moglby ktos rzucic linkiem z przykladem?
nie, ewentualnie mieszanie bilansów, ale jak jesteś zielony w diecie więc sugeruje Ci stosować diete na mase i dodać po treningu aeroby

BigBaller
05-01-10, 20:24
ok 65g bialka w posilku potreningowym to nie za duzo?
z czego:
31g - 4 jajka
29g - tunczyk
5g - mleko

Giro
05-01-10, 22:12
Zależy na jaką wage.

BigBaller
05-01-10, 22:28
73, 74kg

alder
05-01-10, 22:45
raczej nie ma co przesadzać. 65 to dużo. spokojnie 40 wal a te 25 najwyżej po 90 minutach.

fallenursus
06-01-10, 13:40
nie,

Przepraszam??
Maitnenance diet?

BigBaller
06-01-10, 22:23
raczej nie ma co przesadzać. 65 to dużo. spokojnie 40 wal a te 25 najwyżej po 90 minutach.

Czyli jak zapotrzebowanie na bialko przy mojej wadze (74kg) to ok 111g, to powinienem ta liczbe rowno rozlozyc na tyle posilkow ile jem? Jak jem 5 posilkow dziennie, to 22g bialka w jednym wydaje sie jakos malo

alder
06-01-10, 23:12
jak ważysz 74 kg, to minimum 150g białka. tak mi się wydaje. więc jak 5 posiłków, to powiedzmy, że 30g w posiłku. możesz też spożywać 200g

BigBaller
06-01-10, 23:42
Czemu liczysz 2g na kilogram? Tu jest napisane http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=391 1.5g na kilogram masy ciala. Kogo sluchac? :silenced:

slim shady
06-01-10, 23:50
Przepraszam??
Maitnenance diet?

recomp tak, ale nie radze mu się za to łapać skoro sam pisze ze ma zielone pojęcie o diecie i pisałem o metodzie gdzie zmienia się bilansy


Czemu liczysz 2g na kilogram? Tu jest napisane http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=391 1.5g na kilogram masy ciala. Kogo sluchac? :silenced:
Słuchaj swój organizm

alder
06-01-10, 23:54
a jaki masz cel, bigballer ? bo jak masę, to 1,5 trochę mało, choć da się. jako że masz małą wagę, to spokojnie wal 2,0 albo 2,5.

BigBaller
07-01-10, 00:06
Cel to masa. Dzieki za rade, bede chyba bral jak mowisz 2.5 albo mniej torche.

@slim shady
Chyba jeszcze nie jestem zbyt doswiadczony w stosowaniu diety zeby sluchac swojego organizmu. Nie wiem jak mialoby sie to objawiac ze zezralem za malo czy za duzo. Po tych wysokobialkowych posilkach (60g bialka) nigdy nie rzygam, brzuch tez mnie nie boli. Z poczatku troche bebechy mi burcza i wale gazami jak po fasoli, ale potem przechodzi (cale szczescie ^^)

alder
07-01-10, 00:42
ok, więc zacznij od 2g i zobaczysz co i jak.

PETER84
07-01-10, 19:46
sorki jestem nowy juz jade cwicze drugi rok w spilcie chce spuchnac a jednoczesnie zgubic troche brzucha biore kreatyne hmb i nutred jakies tam bialo na mase czy ta kabinacja ma jakis ses?

mtm
07-01-10, 19:50
DIETA pojedyncze pytania

Na masówce brzucha nie zgubisz :twisted:

specjal
08-01-10, 15:02
Waga:74. Wzrost:178cm. Masa. Panowie, czy 1,3 tłuszczu na kilogram masy ciała to nie za mało? Pozostałe wartości:
Białko: 3,2 na kilogram
Węglowodany: 4,5 na kilogram

Mehrs
08-01-10, 21:47
Witam. Mówi się, że potrzebne białko należy rozłożyć na 5/6 posiłków... Ale ja mam taki problem, że prawię połowę, w tym przypadku ok. 60 gramów białka zjadam na kolację. Serek wiejski, jakaś rybka z puszki, plus jeszcze coś innego. Wcześniej po prostu nie mam czasu. Czy coś takiego jest równoznaczne, jakbym zjadał wszystko tak jak trzeba, a nie prawie połowę na raz i to na kolację? Dietę trzymam już ok. 2 miesiące.

D3
08-01-10, 21:59
Chleb słonecznikowy z Lidla (fajna cena, bo 2,89zł za 500g) może być jako pieczywo ciemne?

slim shady
08-01-10, 22:34
musisz sprawdzić czy to nie jest tylko barwiony karmelem chleb, ale jak trafi się na chleb dobrej jakości to można jeść

alder
08-01-10, 22:48
Witam. Mówi się, że potrzebne białko należy rozłożyć na 5/6 posiłków... Ale ja mam taki problem, że prawię połowę, w tym przypadku ok. 60 gramów białka zjadam na kolację. Serek wiejski, jakaś rybka z puszki, plus jeszcze coś innego. Wcześniej po prostu nie mam czasu. Czy coś takiego jest równoznaczne, jakbym zjadał wszystko tak jak trzeba, a nie prawie połowę na raz i to na kolację? Dietę trzymam już ok. 2 miesiące.

ile ważysz ?

Mehrs
09-01-10, 01:46
ile ważysz ?

Ważę 75 kg przy 180 cm wzrostu. :errf:

alder
09-01-10, 02:00
to szamaj 200g białka i - nie musisz - ale lepiej rozłóż w miarę równo.

D3
09-01-10, 10:59
musisz sprawdzić czy to nie jest tylko barwiony karmelem chleb, ale jak trafi się na chleb dobrej jakości to można jeść


No właśnie nie wygląda na taki - jadłem rzekomo chleb ciemny z piekarni i widać, że był barwiony wyłącznie karmelem.

007
09-01-10, 12:59
ok 65g bialka w posilku potreningowym to nie za duzo?
z czego:
31g - 4 jajka
29g - tunczyk
5g - mleko

te zestawienie jako posiłek po treningu jest lipne przy diecie na masę

mtm
09-01-10, 17:57
No właśnie nie wygląda na taki - jadłem rzekomo chleb ciemny z piekarni i widać, że był barwiony wyłącznie karmelem.

Mówisz o tym bardzo ciemnym z duża ilością słonecznika na ?

specjal
10-01-10, 00:04
Piję po 20ml oliwy z oliwek 3 razy dziennie. Słyszałem jednak że dobrze jest również spożywać olej lniany? Czy mam po prostu zamiast jednej dawki oliwy z oliwek wypić olej lniany? Jeśli tak to w jakim momencie dnia?
1.do tuńczyka(2 sniadanie)
2.do serka wiejskiego(kolacja I)
3.do twarogu(kolacja II, przed snem)

KwasiK
14-01-10, 21:48
Mam takie pytanie co do płatków owsianych, jak wy je przyrządzacie zalewacie ciepłym mlekiem czy jak??

mtm
14-01-10, 22:01
Jeśli jesz rano to wieczorem zalej małą ilością wrzątku i odstaw do rana ...

KwasiK
15-01-10, 15:25
Czyli wsypać płatki do miski zalać szklanką gorącej wody i odstawić. Rano można jeść.

mtm
15-01-10, 15:33
Czyli wsypać płatki do miski zalać szklanką gorącej wody i odstawić. Rano można jeść.
- http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=23583

alder
15-01-10, 22:23
albo zagotuj z wodą/mlekiem w garnku i też git. jeśli masz czas, rzecz jasna.

czaro10cristek
17-01-10, 09:33
siemanko ja mam takie pytanie czy mogę jednocześnie pić łyżkę octu jabłkowego przed posiłkami i zażywać jabłczan kreatyny ?

slim shady
17-01-10, 22:06
możesz, ale ocet w celu odchudzania ??

raczej nie przekraczałbym jednej łyżki dziennie bo zakwasisz organizm, jedz do tego dużo warzyw

czaro10cristek
18-01-10, 22:49
chce troszeczke spalić tkanki tłuszczowej i dlatego łykam ten ocet ;D czyli odradzasz 3 łyżki dziennie ? czy w jakimś stopniu zaburzy to działanie jabłczanu ?

slim shady
18-01-10, 22:51
nie zaburzy działanie jabłczanu, ale 3 łyżki IMO to za dużo, będzie za duża kwasowość w diecie przez co będzie szybszy rozkład aminokwasów i ujemny bilans azotowy

czaro10cristek
18-01-10, 22:55
a ogólnie możesz napisac co sądzisz o occie jabłkowym ? bo nie wiem czy jest sens go zażywac w ogóle ale wielu ludzi go chwali wiec pomyślełem że spróbuje ;p

#Plan B!
19-01-10, 11:31
Witam Mam 184cm wyrostu i ważę 85Kg (Jestem gruby mam masę w każdym miejscu) jaką dietę dobrać redukcyjną czy na żeźbę ?

mtm
19-01-10, 15:19
na żeźbę - ta najlepsza !

slim shady
19-01-10, 15:30
a ogólnie możesz napisac co sądzisz o occie jabłkowym ? bo nie wiem czy jest sens go zażywac w ogóle ale wielu ludzi go chwali wiec pomyślełem że spróbuje ;p
Możesz śmiało go pić, ma bardzo wiele zalet, ale oczyszcza organizm, przyspiesza przemianę materii,

Tak jak pisałem pij 1 łyżkę (najlepiej rozcieńczoną z wodą), potem ewentualnie możesz dojść do tych 2 łyżek dziennie jeśli będziesz spożywał dużo warzyw.

Możesz pić również zieloną herbatę (polecam z 1,5 l na dzień) i czerwoną herbatę.


Witam Mam 184cm wyrostu i ważę 85Kg (Jestem gruby mam masę w każdym miejscu) jaką dietę dobrać redukcyjną czy na żeźbę ? Poczytaj o diecie Low carb

Kubańczyk
20-01-10, 13:27
Witam wszystkich, mój pierwszy post na forum :)

Od zawsze prowadziłem zdrowo-sportowy tryb życia, ale zawsze byłem chudy (~70kg przy 187cm), a do tego jadłem około 2 posiłki dziennie (śniadanio-obiad i kolacje). Niedawno jednak postanowiłem zwiększyć moją masę - i zacząłem dużo czytać na ten temat (min. posty z tego forum, wielkie dzięki goście, dużo się dowiedziałem :) ) i dążę do (na razie) 5ciu posiłków dziennie.
Na razie też nie zacząłem chodzić na siłownię z powodu braku czasu (sesja :neutral: )

Ale, wciąż mam parę pytań, na które liczę że pomożecie mi odpowiedzieć.

1) Jajka. Po pierwsze, spotkałem się z różnymi zaleceniami - jedni radzą jeść je całe, inni tylko białko, inni tylko jajecznice. Co polecacie i od czego to zależy?

2) Mleko. Faktycznie dobrze jest jest pić? Nie jadłem płatków/piłem mleka od dobrych 6 lat (bo nie smakuje mi, ale dla dobra masy moge się przełamać :) ).
Gdzieś przeczytałem że zaleca się picie nawet 4 (!) litrów mleka dziennie, zamiennie z wodą. Wasze zdanie?

3) Orzechy/otręby. Jak sprawa wygląda z tym typem jedzenia? Warto? Z czym je można jeść?

4) Czy nie jest to złe że codziennie je się mniej więcej podobny posiłek? Np. mięso kurczaka na zmianę z indyka dzień w dzień.

5) Jakie warzywa/owoce są "dobre"? Czy jest to bez różnicy, byle je jeść?


Wiem że są to temat "Pojedyncze pytania", ale mam nadzieje że odpowiecie.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Kubańczyk
20-01-10, 13:41
Zapomniałem jeszcze o jednym :)


6) Jak wygląda sprawa z jogurtami? Należy? Nie zaleca się? Obojętnie?

alder
20-01-10, 14:06
hej. po pierwsze najzdrowiej jest jeść minimum 3 posiłki a najlepiej 5. można więcej np. robiąc masę. 2 posiłki, tym bardziej duże, nie są zbyt dobrym rozwiązaniem.

1) jak najbardziej możesz jako chudzielec jeść całe jaja. najzdrowsze są gotowane na miękko ale można również na twardo, sadzone na miękko oraz jak najbardziej jajecznica. również polecam w omlecie kulturysty. przepis znajdziesz na tym forum ;)
możesz spokojnie 2-3 całe jaja dziennie jeść oraz więcej zakładając, że nie masz problemu cholesterolem.

2) możesz pić mleko. może nie litrami ale spokojnie wal śmiało. mleko nawadnia lepiej niż herbata, nie wspominając o witaminach, wapniu, białku. litr mleka dziennie to nawet 35g białka więc zawsze coś ;) zamiast mleka jednak wielu poleci ci jego przetwory. są ponoć zdrowsze.

3) orzechy włoskie i laskowe jak najbardziej, ziemne tłuste - ale to tłuszcze roślinne więc na drugie śniadanie jak najbardziej. otręby ponoć są bardzo zdrowe. nie znam się jednak na nich ;) ponadto orzechy nerkowca jak najbardziej (pozytywny wpływ na psychikę)

4) nie jest to złe ale złe może być codziennie jedzenie mięsa. oczywiście wielu userów tego forum może się nie zgodzić bo szamią po 500g mięsa dziennie, niemniej takie ilości tanich gównianych kurczaków nie są zbyt zdrowe. chyba, że z własnego chowu bądź organiczne. indyk jest bardziej suchy ale przynajmniej za życia nie jest więziony tak bardzo w klatkach jak kurczak. chudą wołowinę również polecam. do tego ryby. więcej zdrowych ryb niż kury bym nawet polecił

5) brokuły, kalafior, pomidor, papryka, ogórki kwaszone, kwaszona kapusta (probiotyki), buraki (wit C), ananas, pomarańcza, grejpfrut czerwony (obniża zły cholesterol), cytryna, banan (tryptofan) truskawki, maliny, borówki i inne jagody. oraz wiele innych ;)

6) jogurty jak najbardziej. może nawet lepiej niż mleko. ale najlepiej tez bez cukru i bez słodzików i chemii. organiczne naturalne ;p żywe kultury bakterii, probiotyki, jak każdy prawie przetwór mleczny. zsiadłe mleko, kefir i maślanka jak najbardziej

Kubańczyk
20-01-10, 14:21
@alder
dzięki wielkie za wyczerpujące wypowiedzi ;) Zapomniałem dodać że obecnie dąże do 5ciu posiłków dziennie (bo trudno taki przeskok od razu do 6ciu. Może z czasem).


Raz jeszcze dzięki, trochę dało mi lepszy obraz na sprawę :)

mefisto888666
20-01-10, 20:09
Witam
1)czy bialko z warzyw np czerwonej fasoli, ryzu brazowego, mleka moge doliczyc do bilansu bialek?
2) Po treningu jem owoc(wegle proste) pozniej posilek bialkowo weglowy(ryz bialy - tez wegle proste), pozniej po 2 h jejm twarog i znowu po 2 h spanie. To dobre rozwiazanie czy jesc po treningu wegle zlozone?

mtm
20-01-10, 20:29
Ryż = węgle złożone ,

po treningu węgle proste np. banan , jabłko ok. 20 minut po . białko + w.złożone
(kura + ryż )

slim shady
20-01-10, 21:09
1) liczyć
2) dobrze

mefisto888666
20-01-10, 21:42
Co myslicie o jedzeniu gotowanych bialek z jajek, ryzu bialego, warzyw jako danie potreningowe?

slim shady
20-01-10, 23:18
może być

mefisto888666
21-01-10, 00:49
Czekolada gorzka ma niski indeks glikemiczny. Czy moze zastapic np platki owsiane na drugie sniadanie?(2 sniadanie odzywka bialkowa na mleku plus 50g czekolady) lub stanowic znikomy dodatek do mleka na platki na sniadanie(5-10g)

Giro
21-01-10, 00:56
Nie może zastąpić płatków. Nie patrzy się na IG poszczególnych produktów gdy konsumujesz je wraz z innymi (wartość IG tego produktu zmienia się). Jeśli nie zalewa Cie tłuszcz, możesz dodawać czekolade do płatków z mlekiem.

mefisto888666
21-01-10, 01:00
potraktuje wiec czekolade jako oderwanie sie czasmi od diety, w miare zdrowe. Czy jezeli chce ja zjesc jako oszukane danie raz na tydzien(ok 25g) to spozyc ja razem z odzywka bialkowa zeby wyrownac bilans bialek wegli tluszczy?

i w takim razie czy moge mieszac odtreby pszenne z platkami owsianymi na sniadanie plus do tego mleko truskawki/odzywka bialkowa po przebudzeniu

Giro
21-01-10, 01:18
1.Raz na tydzien jak zjesz to nic sie nie stanie. Mozesz spożyć z tą odżwyką.

2.Możesz mieszać.

mefisto888666
21-01-10, 19:47
co myslicie o zwyklym makaronie jako posilek potreningowy?

slim shady
21-01-10, 21:08
może być

alder
22-01-10, 01:03
może być

jak może być ? co ty za głupoty piszesz ? makaron jako posiłek ???????????? jako źródło węgli w posiłku potreningowym owszem ale nie jako posiłek. bądźmy skrupulatni

Giro
22-01-10, 01:58
przecież pytal sie o posiłek potreningowy :P

alder
22-01-10, 02:48
co myslicie o zwyklym makaronie jako posilek potreningowy?

nie. o makaron jako posiłek :twisted:

Giro
22-01-10, 03:04
Pewnie jakiegoś cycka do tego makaronu doda :P

alder
22-01-10, 12:37
oby ;)

specjal
22-01-10, 12:50
Czy w którymś z posiłków mogę zamienić oliwę z oliwek na majonez? Jeśli tak to w którym?: śniadanie II(13), podwieczorek(21), kolacja(23)?

slim shady
22-01-10, 16:53
co myslicie o zwyklym makaronie jako posilek potreningowy? Alder czytaj uważnie ;)

mefisto888666
22-01-10, 16:55
tunczyka albo mleko z odzywka dodam:]

Giro
22-01-10, 19:52
Czy w którymś z posiłków mogę zamienić oliwę z oliwek na majonez? Jeśli tak to w którym?: śniadanie II(13), podwieczorek(21), kolacja(23)?

Raczje nie... Masz problemy z tłuszczykiem? Jeśli nie, to malutką łyżeczkę możesz na wieczór zapodać, chociaż nie polecam. Zrobisz jak uważasz.

* - Alderowi chodziło o to że sam makaron nie może być posiłkiem potreningowym, tylko może być produktem do tego posiłku :P

P.S. Chociaż niektórzy stosują same węgle jako posiłek potreningowy :)

slim shady
22-01-10, 20:01
myślałem, że jest to logiczne węgle + białko,

slaled90
22-01-10, 20:41
witam . jakie produkty uzywacie w diecie?

mtm
22-01-10, 20:42
witam . jakie produkty uzywacie w diecie?

- http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=24949

alder
22-01-10, 22:00
myślałem, że jest to logiczne węgle + białko,


indor myślał o niedzieli ;)

ja się czepiam takich szczegółów bo przez olewanie takich szczegółów rośnie ignorancja. makaron jako posiłek to lipa i już. makaron w posiłku - to już gicior jest.

slim shady
22-01-10, 22:07
Alder zarzucasz mi ch**owe podejście do sprawy diety ?