PDA

Zobacz pełną wersję : Czy uważasz sie za patriotę? [SONDA]



Fehu
01-04-09, 17:36
Witam taka mała sonda:)
opcje wyboru: TAK/NIE

Podkreślam Ankieta ta nie ma żadnego charaktery komercyjnego. Powstała wyłącznie w celach "rozrywkowych"

Uzasadnienie odpowiedzi mile widziane:)

3ndriu
01-04-09, 18:11
Moje uzasadnienie jest proste:
Made in Poland.

Ezachiel
04-04-09, 11:22
oczywiście ze tak!

galanter
04-04-09, 13:23
Polska to moja ojczyzna, i kocham ja:)

pomeran
04-04-09, 21:17
Jestem patriotą, nawet fanatykiem pod tym względem, jestem dumny że jestem Polakiem, mało które państwo ma taką historię jak my, wystarczy np. oglądnac tego typu teledysk (wykonawcy sa szwedami) żeby poczuc się dumnym z bycia Polakiem http://www.youtube.com/watch?v=6R-Qb066luQ

galanter
04-04-09, 21:29
co do histori masz racje jest piekna ale i bolesna bo nasz naród duzo wycierpiał ale zawsze byl waleczny

Ziomek90
04-04-09, 21:30
Trochę mnie to śmieszy.. ludzie mówią, że są patriotami, a często nie wiedzą nawet co to do końca oznacza... nie trzeba zginąć za ojczyznę, żeby być patriotą, wystarczy np. kupować Polskie produkty, nie zaśmiecać dróg i chodników, ogólnie dbać o dobro publiczne. Jeżeli jesteś Patriotą i kochasz Polskę, to powinieneś o nią dbać, podtrzymywać tradycje, język i kulturę, a nie jak nasi Polacy w Anglii... nie mówię, że wszyscy, ale spotkasz takiego pod sklepem, mówisz "cześć, czy jesteś z Polski?", bo to widać i słychać po akcencie, a on dalej twardo zapiera się, mówiąc kiepską Angielszczyzną, że jest Anglikiem;]

galanter
04-04-09, 21:35
w kazdym pokoleniu nie brakuje idiotow podales dobry przyklad ale zawsze znajda sie jakies mendy popatrz w przeszlosc np zomo, sb i na wiele inych przykladow sledzac historie naszej Polski!!!

Ziomek90
04-04-09, 21:49
no ta, zomo, czy sb to już hardkorowe przykłady, ale wystarczy wyjść na "własne podwórko" i zobaczyć, jak małolaci wypiją po parę piwek i rozpier... wszystko co napotkają na drodze... sam znam takich... nie mówię już nawet o wyższych przejawach antypatriotycznych np. w polityce, gdzie mają największy wpływ na wygląd naszego kraju, a oni zamiast poprawiać funkcjonowanie państwa, uchwalać ustawy, poprawki, aby Polska nie była takim krajem absurdu i nonsensu, to kłócą się kto ma lecieć jakim samolotem, obrażają się na siebie i tylko nawzajem krytykują... czysta komedia, a właściwie to tragedia...

pomeran
04-04-09, 21:55
Co do tych polaków z pracujących w anglii nie jest to tak rażące jak polaczki pracujący w niemczech którzy przyjeżdżają do polski są oburzeni jak się ich obsługuje w sklepach po polsku, albo jak kolezka kiedyś na lotnisku był i drugi kolezka sie zapytał co tu tak dużo niemców bo wszyscy po niemiecku rozmawiali a on odpowiedział że to sa jebani polscy niemcy to nagle wszyscy po Polsku zaczeli gadać

PS. to ze Polacy wyjeżdżają do pracy z granicę nie znaczy że nie są patriotami ja sam w Anglii pracowałem 3 lata

galanter
04-04-09, 21:59
ludzie któzy dzisiaj maja wladze w Polsce zamiast starac sie aby nasz kraj sie rozwijal doprowadzaja wszystko do ruiny naprawde jest to przykre ze cieszko jest normalnie życ a ci ktorych wybrano w wyborach dbaja tylko o wlasne portwele, chciałbym kiedys doczekac czasow w ktorych bedzie lepiej bo kocham ten kraj ale nienawidze posłow senatorow i innych zlodzieji ktoży rozkradaja nasza ojczyzne

nic tylko w morde lac tych ktorzy udaja obcokrajowców i robia z siebie niewiadomo koko!!!!!!!!!!!!! takie jest moje zdanie

Blackphoenix
04-04-09, 22:07
Ziomek dobrze powiedział, trudno jest być patriotą w kraju w którym ludzie sami siebie nie szanują.
Szczerze mówiąc zaznaczyłem "nie", mimo że jestem dumny za tych co walczyli o naszą wolność, ale jednak teraz jest teraz a Polska nie daje powodów do dumy, nie mówię tu tylko o politykach ale też o syfie jaki panuję w naszym kraju czy tak trudno kur. wyrzucić śmieci do śmietnika? Czy w każdym lesie muszą być butelki i puszki na dowód że byli tu polacy? Po prostu krew mnie zalewa gdy widzę te "pseudo" graffiti na świeżo pomalowanym bloku.

Ziomek90
04-04-09, 22:20
Heh jak to ktoś kiedyś powiedział "Polska jest jak dziecko z zespołem downa, trzeba je kochać, być przy nim, pomagać, lecz nie można mieć nadziei, że kiedykolwiek wyzdrowieje..." niestety taka prawda... ale i tak cieszmy się, że nie mieszkamy w np. takiej Kenii, czy Nigerii....

Blackphoenix
04-04-09, 22:31
tak czy owak, my jesteśmy przyszłością polski i w dużej mierze to właśnie od nas zależy czy będziemy mieszkać w chlewie czy w przyzwoitym państwie. I to od nas zależy czy będziemy tolerować wyżej wspomniane wybryki młodzieży.

Ziomek90
04-04-09, 22:40
a wiecie skąd to się bierze? a stąd, że wszyscy uważają "nie moje, nie muszę szanować, mogę zniszczyć..." jakoś o np. swoje auto każdy dba, a o to publiczne to już niekoniecznie... zła mentalność i złe nawyki....