PDA

Zobacz pełną wersję : FBW z priorytetem (klatka).



wukio
01-04-09, 14:40
Witam Was ;)

Postanowiłem sklecić sobie własne fbw z priorytetem na klatkę. Nie spotkałem się z tego typu systemem na tym forum dlatego wklejam i czekam na ewentualne sugestie i porady.

Trening podzielony jest na 3 dni, w systemie A, klatka, B. W dniach A i B nie ćwiczę klatki. Założyłem też, że w treningach A i B na przemian będę ćwiczył daną partię ciężej/lżej. Oto plan:

Dzień A
Nogi: Przysiady 5x5 pierwsza seria 50%, ostatnia 80%z maxa
Plecy: Podciąganie szerokim nachwytem 3x max
Barki: PushPress - 8,6,6,6 - pierwsza seria 40%, ostatnia 85% z maxa
Triceps: Pompki w podporze tyłem 3x max
Biceps: Uginanie ze szangą 3x7 - wszystkie serie 70% z maxa

Dzień z klatką:
Wyciskanie sztangi płasko 8,6,6,6 - pierwsza seria 50%, ostatnia 85% z maxa
Wyciskanie hantli na skosie dodatnim - 4x8 80% z maxa
Wyciskanie sztangi na skosie ujemnym - 3x6 od 60% do 80%
Rozpiętki na ławce płaskiej/bramie - 3x10
plus tutaj dochodzi brzuch

Dzień B
Nogi: Super seria: uginanie na maszynie z prostowaniem na maszynie 2x10 taka SS
Barki: Unoszenie hantli bokiem 3x10 70% z maxa
Plecy: MC serie tak jak w siadach z dnia A
Triceps: Wyciskanie wąsko 3x12 60% z maxa
Biceps: Podciąganie w podchwycie 2x max
plus brzuch tutaj


To by było na tyle, jeżeli znajdziecie jakieś błędy lub coć trzeba poprawić to proszę pisać.

Pozdrawiam

3ndriu
01-04-09, 16:56
Nie podoba mi się to... Ktoś Ci podpowiadał co do ułożenia tego planu ? Obstawiam że wymyśliłeś to sam.


14 serii na klatkę piersiową... Próbowałeś próbowałeś któregoś z planów powieszonych ? Rozumiem że idzie lato plaża dziewczyny i drinki, ale bez przesady.

Spróbuj jakiegoś z podwieszonych treningów, moim zdaniem to nie nadaje się do niczego.

wukio
01-04-09, 17:04
Sam wymyśliłem tylko kolejność i rodzaj ćwiczeń, koncepcja tego systemu pochodzi stąd:
http://www.kfd.pl/fbw-z-priorytetem-37813.html .

Jestem już po 5x5 (dwa razy), tym hardowskim fbw i paru innych także jakieś tam pojęcie mam ;) 14 serii na klatkę- tak, ale to ostatnie ćwiczenie to jest w zasadzie tylko rozciąganie klatki- wychodzi 11 serii. Nie należę do tych, którzy "rzeźbią na sezon podkoszulkowy", zauważyłem poprostu dysproporcję na klatce, stąd priorytet.

Napisz co konkretnie Ci się nie podoba w tym planie, bo zaczyna mnie trochę drażnić to przekonanie, że co z poza tego forum i z poza porad harda jest be ;) trzeba się rozwijać.

007
01-04-09, 17:13
widzę kilka błędów rażących ale nie napisze ci o nich ponieważ robisz je pewnie celowo,zdaj relacje po cyklu.

wukio
01-04-09, 17:16
Jeżeli mi nie powiesz, a ja nie robię ich celowo, to będę tkwił w błędzie ;P Powiedz co jest nie tak to postaram się wytłumaczyć dlaczego tak a nie inaczej, a jeżeli faktycznie będzie to błąd to coś zmienimy. Cykl będzie trwał pewnie ok. 2 miesięcy także trochę wody w rzece upłynie do tego czasu...

3ndriu
01-04-09, 18:09
"...trzeba się rozwijać."
Jasna sprawa.'

Dla mnie FBW to FBW a nie plan A,B i klatka piersiowa ...
Wyjaśnij mi, skąd taki pomysł ?

wukio
01-04-09, 18:21
Przeczytałeś mój wcześniejszy post? Mówiłem o dysproporcji, klatka jest mniejsza w porównaniu do reszty, jak również jedna strona jest większa od drugiej. FBW- wiesz od czego to jest skrót, a jeżeli dodasz do tego priorytet to wychodzi takie coś. Sam jeszcze nie testowałem, czas najwyższy, jeżeli nie przyniesie zamierzonych efektów to się do tego tutaj przyznam, jeżeli przyniesie to będę polecał.

Jakie dokładnie błędy widzisz w tym planie, mówiąc, że jest do niczego?

3ndriu
01-04-09, 18:26
"Jakie dokładnie błędy widzisz w tym planie, mówiąc, że jest do niczego?"

Plan "A" w sumie ok, po podciąganiu dodałbym wiosłowanie.
W "B" dodałbym serię łączoną unoszenie bokiem + unoszeniem w opadzie na barki + podciąganie do brody.

A najbardziej mi nie podchodzi plan że tak to nazwę "C" - klatka piersiowa, bez sensu dla mnie chcesz tak jechać baw się w splita, to moje zdanie.

wukio
01-04-09, 18:48
Dwa ćwiczenia na plecy? Poza tym ostatnio nie odczuwam żadnego progresu w wiosłowaniu, dlatego na ten czas planowałem zamienić to na coś innego. W planie B się nie zgodzę z Tobą, w A jest pp, przy klatce wiadomo, barki mają duży udział, więc są zmęczone, a do tego jeszcze 3 ćwiczenia na barki w następnym treningu...

3ndriu
01-04-09, 19:19
To moja wizja.

007
01-04-09, 23:15
wstaw foto klatki

Miodowar
02-04-09, 00:13
moim zdaniem trening nie za bardzo ... bo w tym fbw co dawal hard to sie cwiczylo aba ... bab ... aba

a ty bedzie trenowal normalnie poniedzialek - a ... sroda - klatka ... piatek - b ... a to traci caly urok

wukio
02-04-09, 00:16
"moim zdaniem trening nie za bardzo ... bo w tym fbw co dawal hard to sie cwiczylo aba ... bab ... aba

a ty bedzie trenowal normalnie poniedzialek - a ... sroda - klatka ... piatek - b ... a to traci caly urok "


eee to nie ma być urokliwe tylko skuteczne. A jak bym miał rozpisane na 4 dni to też by traciło urok? Bez obrazy ale głupi argument ;>


"wstaw foto klatki "


a czy można wiedzieć po co?:P

magic_key
02-04-09, 08:34
nie zebym sie czepial czy cos, ale smieszy mnie jak ktos z marnymi osiagami chce profesjonalnie komus doradzac. Lepiej by bylo jak by ktos doswiadczony doradzal, ktory wie sam po sobie, bo zbudowal juz muskulature i sile, a nie tylko przeczytal na internecie.

ciaastek91
02-04-09, 10:56
system masz z kfd, od ~Łukasza, nie wiem czy to, co teraz napisze, nie grozi mi banem( :D), ale proponuje ci zalozyc temat na tamtym forum, bo tutaj kazdy ci powie, ze ten plan bez sensu, bo hard inne ukladal.
pzdr

wukio
02-04-09, 14:47
Tak, dawałem linka do tamtego forum wcześniej ;) I właśnie zauważyłem, że się zrobiła taka tendencja, że co nie jest od harda (i automatycznie z tego forum) to jest be i nie warte uwagi... Podejrzewam, że jeżeli on by wkleił tutaj ten plan, to by go podwieszono i zaraz powstały by trze relacje "fbw z priorytetem by xxx" i by się wszyscy podniecali jaki to świetny...

Miodowar
02-04-09, 15:25
a jakbys go dał na forum dla sezonowców to tez by sie wszyscy podniecali

007
02-04-09, 15:56
"


"wstaw foto klatki "


a czy można wiedzieć po co?:P

żeby wiedzieć jak ci rośnie
---------

imo możesz zamiast poświęcać jeden cały trening na samą klatę to rozpisać ją w każdym treningu.Zdjęcie potrzebne aby ustalić priorytet i ćwiczenia,chyba ze sam dasz radę

007
02-04-09, 19:38
Widziałem foty ,pisze tu nie na priw jeśli nie masz nic przeciw;)



Błędy to branie gotowego treningu i przerabianie go tak że już nie nazywa się fbw po przeróbce;) ,to są tzw mutacje.

Twoją klatkę oceniam jako normalną,wcale nie odstaje,myślałem że masz lej po bombie lub coś w tym stylu :))) ale po zdjęciach nie widzę żadnej dysproporcji.


Próbowałeś coś takiego?

Sprawdzasz maxa na klatę i powiedzmy że wychodzi ci 100kg to w pierwszy tydxzień robisz 68kgx6reps / 73kgx6reps/78kgx6reps ---->>> itd tak jak jest rozpisane poniżej robisz dwa razy w tygodniu w planie powiedzmy HBW z podziałem góra dół , do treningu możesz dodać dodatki poręcze,wyciskanie wąsko.



1 tydzień

68%x6
73%x6
78%x6

2 tydzień

81%x5
83%x5
85%x5
85%x5

3 tydzień

80%x2
86%x4
86%x4
86%x1

4 tydzień

80%x2
80%x2

5 tydzień

80%x2
88%x4
88%x4

6 tydzień

80%x2
87%x4
89%x3
89%x3

7 tydzień

80%x2
89%x1
99%x2
89%x3

rozpiska wl siłowo masowa

wukio
02-04-09, 20:07
Nie wiem czy przeczytałeś to co było zamieszczone w linku który podałem wcześniej (odnośnik do tego treningu). Było tam wyraźnie zaznaczone, że trening A i B należy ułożyć jako fbw- bez klatki. Także nic nie przerobiłem, takie było zamierzenie tego planu. Po drugie tak jak myślałem, nie widać tego tak dobrze na zdjęciu, ale już nie raz spotykałem się z tym, że ludzie którzy widzieli mnie pierwszy raz na siłowni pytali co z moją klatka. Dysproporcja jest bardzo wyraźna, ale trzeba to widzieć na żywo po prostu.

Co do tego planu który zaproponowałeś- ok, jak najbardziej, ale po skończeniu tego, który sam podałem. Ten Twój jest bardziej siłowym planem, a ja dopiero co taki (siłowy) skończyłem. Nie ma sensu zamęczać organizmu.

007
02-04-09, 20:19
Osobiście nie traciłbym treningu na samą klatę i piłował ją raz w tygodniu,lepszą opcją byłoby rozpisanie jej częściej a konkretnie,ćwiczenia które proponujesz w treningu klaty są prawie identyczne. Przez dwa dni będzie rozrost podczas regeneracji a później powrót do punktu wyjścia,policz ile dni w tygodniu zmarnujesz nie pobudzając mięśni piersiowych? O diecie to tak na marginesie ( z byle jakiego treningu potrafi wyciągnąć efekty więc jak będzie szama ok. to i może coś urośnie) Jeśli zdecydujesz się na swój ttrening z pierwszej strony to zapodaj jakieś podsumowanie po skończeniu,wtedy będziemy wiedzieć coś więcej o tym treningu :)

wukio
02-04-09, 22:56
Spróbuję tego treningu, może się okazać, że będzie kiepski, wtedy trochę stracę, ale na pewno zdobędę nowe doświadczenia. Dieta oczywiście jest ;) I podsumowanie zamieszcze jak skończę ;)