PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy spala sie tłuszcz



Crazy_King
31-03-09, 18:56
Siema. Gram często w kosza. 3-4 razy w tyg. gram po 2h czasem nawet dłuzej dzis bylem 3,5 h ;) Słyszalem ze po 30 min. spala sie dopiero tluszcz.
Jak gram to nie jestem jakos specjalnie spocony tylko luzik, pobiegam,poskacze i wiecie jak sie gra w kosza :P I teraz mam pytanie. czy nawet jak sie nie poce to tluszcz spada ?


PS. Robie już dwie pompki ;) *(Kiedys nie mogłem ani jednej :P)*

slim shady
31-03-09, 19:10
kosz, piłka nozna i inne gry zespołowe zaliczają się do treningu interwałowego, więc spalają tłuszcz i to szybciej niz aeroby, moze za mało intensywnie grasz ze sie nie pocisz

Crazy_King
31-03-09, 19:15
Gramy 2 vs. 2 wiec spokojnie ale duzo sie staram. Jestem w ciągłym ruchu. Ale czy jak sie nie poce to tluszcz tez sie spala ? To główne pytanie

slim shady
31-03-09, 20:30
Spala się, nie wszyscy mają takie same gruczoły potowe i jedni mniej się pocą inni bardziej,

Crazy_King
31-03-09, 20:35
Sprawdzilo sie. Moja aktualna waga to 75.5 :) A jeszcze 4 dni temu wazylem 77kg
Jak widac 2 razy pogralem i juz mniejsza roznica. Mysle ze do konca wakacji powinienem wazyc 70kg. Przynajmiej mam taka nadzieje ;] Jeszcze rower dorzuce. MOzna zamknac bo juz wiem

slim shady
31-03-09, 20:45
domyslam sie wode straciłeś

Crazy_King
31-03-09, 21:14
w czasie gry caly czas uzupelnialem plyny. A wazylem sie 2-3 h po trenningu
w czasie czego tez pilem duzo takze woda to raczej nie bedzie

Abram15
01-04-09, 16:59
Widze ze schudnac chcesz .Kiedy zawsze na wakajce zaczynam redukcje.Biegam 2-3km w dni nietreningowe w ubraniu zimowym ,efekt gwarantowany .Kumpel biegal przez 60 dni codziennie 3-4km i jego waga spadla ze 110 kg na 80 kg w 2 miesiace . Oczywiscie byl bardzo otyly

Crazy_King
01-04-09, 17:24
Abram15, masz racje. Baardzo chce schudnac. Teraz jak mam czas to gram. Wlasnie myslalem zeby w wakacje dorzucic pare cwiczen. W sumie wolalbym rower zamiast bieganka. Ale mysle ze chociaz to 5kg uda mi sie przez wakacje zgubic

Aponax
03-04-09, 16:51
kiedys gdzies widzialem jakies ubrania , sauna czy cos wtym stylu . Słyszałem taka metode , zakładasz obcisłe spodnie obcisła t-shirta na to, ten stroj i szybko spalisz tłuszcz , lecz nie wiem czy to prawda (oczywiscie trzeba biegac). Lecz nie wiem czy to prawda , moze ktos przetestuje :D.
P.S tym ze robisz 2 pompki sie nie przejmuj , pamietam jak chodziłem do technikum , to było pare osob ktore robily po 100 pompek , a na płaskiej wyciskali tylko 70-80 kg :]. Sam za duzo pompek nie zrobie , ostatnio chyba cos kolo 70 robiłem.

Crazy_King
03-04-09, 17:10
no ale masz roznice kiedy wazysz 50kg i wyciskasz 70-80 a masz roznice kiedy wazysz 76 i wyciskasz 31-33

slim shady
03-04-09, 17:36
nie kupuj zadnych strojów do odchudzania ani pasów bo to gówno, jdynie pozbedziesz sie wody pod skóra

Crazy_King
03-04-09, 17:43
wiem. Czytalem o tym szicie. :P Ale dzieki ;)

Aponax
03-04-09, 18:39
slim shady , zapytam kolege na siłowni jak on to uzywał , bo ladnie zjechał .
Clen + ten stroj i -10 kg bez tego efektu jojo czy jakos tak :] .

Crazy_King
03-04-09, 19:00
moze uzywal jakiegos innego. Moze sa rozne. Slyszalem o takim z mango czy z czegos i wlasnie niby szit. ale niewiem jak reszta

Fehu
03-04-09, 19:46
Co do schudnięcie dorzuć do aerobów ćwiczenia z obciążeniem (siłownia)

Crazy_King
03-04-09, 19:53
Ja plan mam . Cwicze. Ale aerobow mi sie nie usmiecha robic wiec pogrywam w kosza.

Fehu
03-04-09, 20:12
No spoko chociaz ja jednak preferuje aeroby chociaz mówia ze interwały daja lepszy efekt, ale nie ma to jak pobiegac w ciszy i spokoju...

slim shady
03-04-09, 20:13
slim shady , zapytam kolege na siłowni jak on to uzywał , bo ladnie zjechał .
Clen + ten stroj i -10 kg bez tego efektu jojo czy jakos tak :] .
clean + aeroby i zmiana zywienia i nic dziwnego ze gubi sie 10 kg, ale dzieki tym strojom schudniesz z 2-3 kg (to bedzie utrata wody pod skóra nie tłuszczu) i ludzie sie cieszą ze stracili 2 cm w obwodach

Smug
04-04-09, 10:48
Mowa jest także o tych pasach neopranowych?

slim shady
04-04-09, 14:35
Mowa jest także o tych pasach neopranowych?
własnie o nich

Smug
04-04-09, 17:57
Nie wiem, widocznie zyłem w błedzie, zawsze zakładam, jakoś lepiej się czuje jak po treningu mam mega spocony brzuch.

tm7
04-04-09, 18:12
Też słyszałem opinie ludzi, że to wodę się traci a nie tłuszcz poprzez te pasy, znajoma miała taki pas i nawet wody nie straciła :P ale to już inna historia

Jolly
27-04-09, 15:17
Widze ze schudnac chcesz .Kiedy zawsze na wakajce zaczynam redukcje.Biegam 2-3km w dni nietreningowe w ubraniu zimowym ,efekt gwarantowany .Kumpel biegal przez 60 dni codziennie 3-4km i jego waga spadla ze 110 kg na 80 kg w 2 miesiace . Oczywiscie byl bardzo otyly
Boshe, co za farmazony :((. Oby tylko nikt nie pomyślał żeby tak robić.

//Jolly

patryk1336
27-04-09, 20:43
jolly czemu farmazony ? przeciez normalne ze jest lepsze spalanie a im wiecej ubran na sobie tym bardziej sie pocisz i wieksze spalanie calori jest wiec niewiem o co Ci chodzi z tym .

fallenursus
27-04-09, 21:17
pocenie niema tak duzo do spalania tluszczu jak myslisz..Pocac sie wydalasz wode z ciala.Spalanie tluszczu nastepuje po dokladnym spaleniu cukru dopiero. Dlatego tez naprzyklad jesli utrzymujesz ketoze jest o wiele wieksze spalanie tluszczu...ktos kto sie wiecej na tym zna powinien ci to lepiej wytlumaczyc.

wukio
27-04-09, 22:45
jolly czemu farmazony ? przeciez normalne ze jest lepsze spalanie a im wiecej ubran na sobie tym bardziej sie pocisz i wieksze spalanie calori jest wiec niewiem o co Ci chodzi z tym .



xD Kto Ci zdradził taki sekret? Babcia szamanka czy kumpel, który biega w 15 dresach żeby się wypocić? Ja jeszcze słyszałem (dziś nawet), że żeby schudnąć nie należy pić w ogóle niczego xD możesz spróbować, jak nie umrzesz do tego czasu to daj znać jak efekty.

luo
28-04-09, 00:01
"Widze ze schudnac chcesz .Kiedy zawsze na wakajce zaczynam redukcje.Biegam 2-3km w dni nietreningowe w ubraniu zimowym ,efekt gwarantowany .Kumpel biegal przez 60 dni codziennie 3-4km i jego waga spadla ze 110 kg na 80 kg w 2 miesiace . Oczywiscie byl bardzo otyly"

Tak jak wyżej, wkręt po prostu. Czasami robią tak sportowcy jeśli przed ważeniem ich waga trochę przekracza limit, więc biegają z folią pod bluzą aby stracić część wody która znajduje się pod skórą

Damian st-ce
29-04-09, 22:13
Któryś z aktorów, chciał schudnąć i biegał owinięty w folię... schudnął na momencie... tak sie odwodnił, że nastąpiły komplikacje i musieli mu usunąć jedną nerkę....

Jolly
01-05-09, 22:33
jolly czemu farmazony ? przeciez normalne ze jest lepsze spalanie a im wiecej ubran na sobie tym bardziej sie pocisz i wieksze spalanie calori jest wiec niewiem o co Ci chodzi z tym .

Temu farmazony że jak już wyżej kolega stwierdził pocenie nie ma nic wspólnego z spalaniem tłuszczu. Po prostu wywala wodę podskórną, którą musisz uzupełnić. Tak samo działają pasy neoprenowe. Gość wypoci list wody i ma lans że schudł kilogram. Na drugi dzień zonk bo waga spowrotem taka sama...

//Jolly

Prezydent_1c
06-05-09, 08:30
Sprostuje troche bo dużo tutaj błędów...
Jak ćwiczysz w grubym ubraniu to spalasz więcej kalori bo masz PODWYŻSZONĄ TEMP CIAŁA co sprzyja spalaniu tłuszczu przy ćwiczeniach areobowych ale nawet i siłowych. Wiadomo, że należy wtedy uzupełniać płyny bo oczywiste jest też że więcej wypocimy wody. Ogólnie moim zdaniem folie i wszystkie tego typu rzeczy są niezdrowe bo nie dają skórze oddychać i mogą wystąpić problemy z nerkami jak ktoś wcześniej wspomniał, ale założenie grubszego ubrania przy redukcji jest dla mnie ok- oczywiście bez przesady ;)
I co do wchodzenia na wage i sprawdzania ile się zrzuciło z dnia na dzień nie powinno się widzieć różnicy jakiejś b. dużej kiedy wszystko jest dograne na ostatni guzik (wiadomo nie uwzględniam początkujących i pierwszych dniów treningu)

Prezydent_1c
06-05-09, 08:40
podwyższona temp ciała podkręca metabolizm....* zapomniałem dodać :)

wukio
06-05-09, 20:26
Sprostuje troche bo dużo tutaj błędów...
Jak ćwiczysz w grubym ubraniu to spalasz więcej kalori bo masz PODWYŻSZONĄ TEMP CIAŁA co sprzyja spalaniu tłuszczu przy ćwiczeniach areobowych ale nawet i siłowych.


Ehhh kolejne bzdury. Za rozkład tłuszczu odpowiadają różnego rodzaju enzymy. Enzymy są białkami, działającymi w bardzo określonej temperaturze, którą jest temperatura naszego ciała. Ubierając się grubiej NIE podnosimy temperatury naszego ciała, chyba, że mamy niesprawny system termoregulacyjny. A nawet gdyby udało nam się już podnieść temp. ciała- tak jak pisałem wcześniej, enzymy rozkładające tłuszcze działają najlepiej w temp. około 36.6 stopni Celcjusza. Więc podwyższanie jej NIE MA SENSU, bo dodatkowo obciąża to serce, nie mówiąc już o bezsensownej utracie wody.

Prezydent_1c
07-05-09, 09:09
Heh nie o to mi chodziło, bo to nie podnosi temp do niewiadomo jakiej bo by doszlo do denaturacji białka w naszym ciele :) Jak ma ktoś zegarek treningowy to niech sobie sprawdzi robiąc taki sam trening w ubraniu i w lekkim ubraniu jak wyglądało jego tętno, ile kcal spalił itp itp bo ja jestem pewny że w ubraniu wszystkie liczby będą większe. Pozatym w trakcie wysiłku z tego co wiem nasza temp ciala jest wyższa pomimo sprawnie działającego systemu termoregulacji jak ktoś to określił-chociaż wiadomo że będzie się on starał cały czas obniżać temp :) I wszystkiego rodzaju termogeniki tez podwyższają lekko temp naszego ciała czemu ? Odpowiedzcie sobie sami :)
ps. skąd wziąłeś informacje o najwyższej aktywności w danej temp ? :)

wukio
07-05-09, 10:02
http://pl.wikipedia.org/wiki/Enzymy#Temperatura Tutaj jest to ładnie opisane. Zakres 30-45 owszem, ale optimum w naszym ciele to 36.6 i w takiem temp enzymy czują się jak ryby w wodzie ;)

Prezydent_1c
08-05-09, 11:27
Jest o temp ale nic o aktywności w 36.6 nie widze :) I wnioskowąłbym bardziej że im wyższa temp tym lepiej bo tak tam piszą :) oczywiście nie do denaturacji ;) więc ja swoje zdanie podtrzymuje bo mam zegarek treninowy i w praktyce wiem jak to wygląda, w teori zreszta też :)

wukio
08-05-09, 13:38
Nie chce mi się tego szukać szczerze mówiąc, ale przez lata ewolucji organizm ludzki tak zgrał się ze swoimi enzymami, że działają najlepiej w temp. optymalnej. Centrum aktywne enzymu jest w stanie przyjąć tylko daną określoną liczbę substratów na jednostkę czasu, a jest to zależne od temperatury. Po przekroczeniu pewnej temp substraty wzajemnie się blokują, bo poruszają się za szybko.

Prezydent_1c
08-05-09, 18:16
No i mi się wydaje że tutaj się mylisz bo co inneog bym odczytywał na zegarku :) Ale jakbyś miał troche czasu pogrzebać wklej coś na ten temat to ja czekam :)

fallenursus
08-05-09, 19:10
hmmm..jednym z wielu zadan clena jest podwyzszenie temp. zeby przyspieszyc spalanie tkanki tluszczowej....hmmmmm

Jolly
09-05-09, 15:23
Sprostuje troche bo dużo tutaj błędów...
Jak ćwiczysz w grubym ubraniu to spalasz więcej kalori bo masz PODWYŻSZONĄ TEMP CIAŁA co sprzyja spalaniu tłuszczu przy ćwiczeniach areobowych ale nawet i siłowych. Wiadomo, że należy wtedy uzupełniać płyny bo oczywiste jest też że więcej wypocimy wody. Ogólnie moim zdaniem folie i wszystkie tego typu rzeczy są niezdrowe bo nie dają skórze oddychać i mogą wystąpić problemy z nerkami jak ktoś wcześniej wspomniał, ale założenie grubszego ubrania przy redukcji jest dla mnie ok- oczywiście bez przesady ;)
I co do wchodzenia na wage i sprawdzania ile się zrzuciło z dnia na dzień nie powinno się widzieć różnicy jakiejś b. dużej kiedy wszystko jest dograne na ostatni guzik (wiadomo nie uwzględniam początkujących i pierwszych dniów treningu)
Zwiększone pocenie nie ma nic wspólnego ze spalaniem tłuszczu. W przypadku aerobów reakcje spalające zachodzą po wyczerpaniu glikogenu z wątroby, z tym że są to reakcje tlenowe i niezbędne jest dotlenienie. W przypadku siłki spalany jest podczas regeneracji. Czasami w ogóle się nie spocisz a tłuszcz będzie się spalał.

//Jolly

Prezydent_1c
09-05-09, 16:04
Naprawde sprawdzcie sobie to przekonanie lepiej, bo wszystkie te definicje wasze byly zle rozumiane według mnie-moge podać przykład na życzenie ;)... I tutaj nie o pocenie mi chodzi, chociaż np. zwiekszone pocenie jest jednym z efektów tego typu treningów ale nikt nie zabrania niczego pić :)
Do głowy przychodzi mi tylko jeszcze sauna żeby wam to wytłumaczyć w jakiś sposób :) Tam niby też nie podwyższamy temp ciała i nie podkrecamy metabolizmu ?

wukio
09-05-09, 17:56
Tak, tam też nie podkręcamy metabolizmu. Temp. ciała może na jakiś czas wzrosnąć, ale tylko dlatego, że organizm nie jest w stanie się schłodzić odpowiednio szybko. Poza tym... w podwyższonej temp. organizm odczuwa stres... zaczyna się bronić i wydziela adrenalinę, a ta hamuje pracę układu trawiennego.

Jolly
09-05-09, 18:51
Naprawde sprawdzcie sobie to przekonanie lepiej, bo wszystkie te definicje wasze byly zle rozumiane według mnie-moge podać przykład na życzenie ;)... I tutaj nie o pocenie mi chodzi, chociaż np. zwiekszone pocenie jest jednym z efektów tego typu treningów ale nikt nie zabrania niczego pić :)
Do głowy przychodzi mi tylko jeszcze sauna żeby wam to wytłumaczyć w jakiś sposób :) Tam niby też nie podwyższamy temp ciała i nie podkrecamy metabolizmu ?
Sauna to to samo co neopreny. Wypacają wodę podskórną. Tak btw to jak chcesz schudnąć w saunie?. Nie ma zwiększonego tentna, nie ma spalania tłuszczu. Jak leżysz sobie w saunie to nie masz fizycznej możliwości spalenia tłuszczu, to takie trudne do pojęcia?

wukio
09-05-09, 19:31
Sauna to to samo co neopreny. Wypacają wodę podskórną. Tak btw to jak chcesz schudnąć w saunie?. Nie ma zwiększonego tentna, nie ma spalania tłuszczu. Jak leżysz sobie w saunie to nie masz fizycznej możliwości spalenia tłuszczu, to takie trudne do pojęcia?


Otóż to.

Prezydent_1c
09-05-09, 21:31
Ok nieważne ;) Mnie to nie przekonuje bo w ubraniu szybciej mozesz sobie tętno podkręcić jak już podajecie przykłady :) pozdrawiam i leci do was po sogu bo jest z kim podyskutować chociaż :)
aaale co do aktywności enzymów i tego że jeśli jest zbyt duża temp to sobie przeszkadzają we wzajemnym transporcie napenwo nie dotyczy temp lekko podwyższonej powiedzmy 37.3-4 bo wtedy wydajnośc rośnie(chociaż coś takiego istnieje i o tym wiem ale dla tep wyższych) ;) i optimum dla wszystkich nie jest 36.6 - przykładem mogą być choćby nawet jajka które każdy ma i które lubują się w nieco mniejszych temp :)

wukio
09-05-09, 23:09
W jajkach nie ma żadnych enzymów ;) Ale tak jak mówisz, dobrze jest mieć z kim podyskutować, od tego jest forum ;)

Prezydent_1c
10-05-09, 11:59
Czyli w jajkach nie zachodzą żadne reakcje wedlug Ciebie ? nie wiem czy wiesz że ogólnie enzymy we wszystkich reakcjach i procesach biorą udział, bo obniżają energie aktywacji, czyli nie tylko trawienie :) doczytaj albo mnie oświeć bo się myle ;)
ps. co do tej energi aktywacji to jest minimalna dawka energi jaką nalezy dostarczyć aby zaszla jakas reakcja-napisałem cobyście nie musieli szukać :)

Biernaczek
10-05-09, 14:18
W jajkach nie ma żadnych enzymów ;) Ale tak jak mówisz, dobrze jest mieć z kim podyskutować, od tego jest forum ;)

Poza białkiem w jajach znaleźć możemy również takie substancje jak witaminy, jony i enzymy.

źródło: http://zdrowie.flink.pl/jaja.php

wukio
10-05-09, 14:23
Wiem co to jest energia aktywacji, jestem przyszłym studentem medycyny ;D Chodziło mi o to, że nie ma tam żadnych enzymów trawiennych, nie dopisałem, moja wina ;) A niższa temperatura tam jest potrzebna by sprawnie zachodziły tam reakcje, które wymagają właśnie o parę stopni niższej temperatury.



@Edit

Biernaczek, chodzi raczej o inne "jaja" ;p

Prezydent_1c
10-05-09, 15:55
Nie wytłumacze wam tego jednak bo żle się rozumiemy - popytajcie się osób które to testowało albo przetestujcie sami :)
ps. moze bedziemy razem studiowali :) powodzenia jutro na biologi :)