PDA

Zobacz pełną wersję : Krav maga



Miodowar
30-03-09, 14:57
KRAV MAGA jest izraelskim systemem walki wręcz i samoobrony opracowanym i używanym od 50 lat przez Siły Zbrojne Izraela (IDF), policję, straż graniczną i inne służby - w tym również jednostki specjalne i antyterrorystyczne.
Uczą się go dziewczęta służące w armii izraelskiej oraz dzieci w szkołach publicznych.
Prosty i maksymalnie skuteczny, opiera się na wzmacnianiu podstawowych odruchów obronnych człowieka.
Szybki do nauczenia również dla osób które nigdy nie ćwiczyły żadnych form walki, także kobiet i osób starszych.
W Stanach Zjednoczonych wprowadzony do szkolenia ponad 150 grup specjalnych, różnych służb - m.in. FBI, SWAT, DEA, Coast Guard i in.
Wybrany przez formacje policyjne i militarne w Australii i Nowej Zelandii, Brazylii, Francji, Szwajcarii,krajach skandynawskich i in.

Od 1995 roku Tomasz Adamczyk i Instytut Krav Maga - Polska jest oficjalnym i jedynym przedstawicielem na Polskę, szkolącym m.in.personel Ambasady Izraela a także Policję, UOP, Straż Graniczną i Wojsko.

Czym charakteryzuje się Krav Maga?
Cechą podstawową jest bazowanie w treningu na podstawowych odruchach obronnych człowieka i takie ich wzmacnianie aby zapewnić skuteczność w stresie nawet osobie zaskoczonej i mało wytrenowanej.
Techniki są proste a metoda treningowa kształci zachowania odruchowe. Od pierwszych zajęć uczymy działań wobec grupy agresorów, pracując wg realistycznych scenariuszy. Zakłada się i szkoli do sytuacji "paniki i chaosu".


Czy Krav Maga jest skuteczna?
Od ponad 50-lat KM jest weryfikowana codziennie w sytuacjach militarnych lub policyjnych zagrożeń, jak również agresji wobec osób cywilnych. Sam twórca systemu Krav Maga Imi Lichtenfeld stoczył dziesiątki brutalnych walk przewodząc grupie samoobrony żydowskiej przeciw bojówkom faszystowskim a następnie biorąc udział w akcjach Hagany ( w tym również elitarnych jednostek Palmach) a póˇniej Izraelskich Sił Obrony. Dzięki ciągłej pracy ekspertów Krav Maga w Izraelu i innych krajach (USA, Brazylia, Francja i in) oraz analizie skuteczności w realnych zagrożeniach technik i taktyk walki Krav Maga jest uznawana za najskuteczniejszy system samoobrony świata (por. magazyn "Black Belt" z listopada ubiegłego roku).

Źródło - wikipedia

Boruta
30-03-09, 16:02
Rotfl!!!!!!!!!

3ndriu
30-03-09, 22:01
Jako metoda samoobrony skuteczna, ale jeśli ktoś lubi sztuki walki to polecam inne bardziej ambitne sekcje np. oyama karate.

regan14
07-04-09, 09:24
bardziej ambitne?
krav maga jest samoobrona, i sa w niej setki chwytow, atakow itp.
wiec zeby to opanowac[chociaz podstawy] to trzeba miec wielkie ambicje.
wiem bo sam trenuje

Biernaczek
07-04-09, 11:03
Może nie tyle co ambicje, trzeba być też wytrwałym.

regan14
07-04-09, 12:05
dokladnie tak jak mowisz, krav maga poprawia świetnie kondycje

ht
07-04-09, 20:51
trenowalem kravke i powiem wam szczerze ze nie podoba mi sie ten ich system. uderzenie w krocze palce w oczy. fakt ze to samoobrona ale jednak takie chwyty nie przemawiaja do mnie.

regan14
07-04-09, 21:08
heh dobrze cie rozumiem
niektore ciosy sa dosc brutalne i bolesne ale za to skuteczne
bo jezeli na ulicy podejdzie do ciebie 2 gosci to musisz ich "zlikwidowac" w jak najszybszy i najskuteczniejszy sposob

magic_key
08-04-09, 08:06
ja tez nie lubie jakiejs krwawej magi :) wole sie nauczyc bic pięściami :) chociaż pewno kiedyś przyjdę na trening krev magii czy combat 56/18 :D tak z ciekawości, bo pewno czegoś przydatnego tam uczą

regan14
08-04-09, 09:18
to widze ze nie wiesz na czym polega krav maga i co sie tam stosuje.
uderzenia piescia sa podstawą, tak jak i kolanem czy nogą.

LeBron23LBJ
09-04-09, 16:27
ja tez nie lubie jakiejs krwawej magi :) wole sie nauczyc bic pięściami :) chociaż pewno kiedyś przyjdę na trening krev magii czy combat 56/18 :D tak z ciekawości, bo pewno czegoś przydatnego tam uczą

nie masz pojecia o krav maga, ona idealnie sie przydaje na ulice, opiera sie na uderzeniach piesiami wlasnie miedzy innymi,

know1126
09-04-09, 16:54
ale najpierw kop w jaja i palec w oko. a potem to juz reszta arsenalu...

know1126
09-04-09, 17:02
ale tak, to fakt, na ulicy masz byc skuteczny. sam trenuje judo, tudziez ostatnio na mma nasz sensei przeszedl, i sie podoba to mnie. natomiast kravka moze budzic niechec z powodow ze tak powiem etycznych , czy moralnych (kop w jaja;) ale gdybym mial na ulicy sie bronic,w obliczu zagrozenia nie nalezalo by sie jebac z napastnikami tylko czym predzej zminimalizowac zagrozenie, zwlaszcza jak jest ich wiecej od nas. bo 1na1 to jeszcze pol biedy, "kazaki" sa w grupach, sam na sam malo kto sie czepaia.
tak wiec trenuje mma ale u siebie w piwnicy na worku tez kopa w jaja.

patryk1336
10-04-09, 10:41
krav maga to najbrutalniejsza obrona ale chyba najbardziej skuteczna . sam bym to potrenowal ale szkolenie miesieczne kosztuje u mnie w miescie w granicach 100 zl to ja dziekuje za takie cos. niestety:) pozdroo

magic_key
10-04-09, 10:52
dobra nie udawajcie expertow ;) napisalem troche dla zartu.

Boruta
10-04-09, 15:57
heh dobrze cie rozumiem
niektore ciosy sa dosc brutalne i bolesne ale za to skuteczne
bo jezeli na ulicy podejdzie do ciebie 2 gosci to musisz ich "zlikwidowac" w jak najszybszy i najskuteczniejszy sposob
Ech. Ilu ludziom już wydłubałes oczy? Ilu zmiażdzyłes jadra? Kiedy wreszcie do niektórych dotrze, ze skuteczne jest to, co można regularnie ćwiczyc w walce, a nie teoretyczne kombinacje?

krav maga to najbrutalniejsza obrona ale chyba najbardziej skuteczna .
Koło najbardziej skutecznych to nawet nie leży. Jeśli już umiesz sie bic, to Kravat może okazać się przydatnym rozwinięciem, czy też uzupełnieniem. Natomiast nie uczy walczyć od poczatku i nie jest w stanie mierzyć sie z nowoczesnymi kontaktowymi stylami walki.

regan14
10-04-09, 17:57
z tym wydlubywaniem oczu to nie przesadzajcie tak,
a kopnieciem w jadra juz paru polozylem,
co zastosujesz karate jak na ciebie leci paru kolesi a ty musisz sie bronic?
od noza albo palki tez sie moze obronisz chodzac np na boks?
i nie bedziesz mi mowil ze jest to trenowanie na "sucho"
jezeli masz ochraniacze i troche wyczucia to wlasnie sa cwiczenia ktore sie przydadza w walce.
denerwuja mnie takie odpowiedzi-nie cwiczyl i nie wie o czym mowa. ehh...

magic_key
10-04-09, 18:40
uczac sie boksu mozesz sie tak samo zareagowac jak bys trenowal krev mage gdy ktos cie zaatakuje palka. jak szybko koles machnie do nic nie zrobisz bo ci reke polamie, a jak mu sie nie uda(w co watpie) to tak samo bokser moze zrobic szybki doskok i strzal, wiec nie wiem po co tu jakies super techniki. dla mnie wiekszosc tych krwawych magikow to umie udowodnic te swoje wspaniale techniki gdy sie lekko bije na plaskacze

pan.wiesiu
10-04-09, 19:00
regan14 - chlopie zycze ci jak najlepiej i dlatego poradze ci krotko:
jak leci na ciebie paru kolesi to uciekasz, jak twoj przeciwnik ma noz albo palke - uciekasz, jak napada na ciebie 50 uzbrojonych w uzi ninja - UCIEKASZ!! :)
masz do wyboru: uniesc sie duma/honorem/glupota i podjac czesto bezsensowna walke albo wrocic do domu w jednym kawalku. ktos wymusza ci pierszenstwo - zatrzymaj sie. lepiej miec racje czy caly samochod? czasem w ulamku sekundy trzeba dokonac (nieraz "zimnej") kalkulacji. nawet w "blahych" sytuacjach. np. zaczepi cie ktos, z kim sobie poradzisz w parterze, ale... bedziesz tarzal sie w blocie, zniszczysz ubranie, stracisz nerwy... i po co? zeby jakiemus pijanemu dzieciakowi udowodnic, ze dasz mu rade, bo cie barkiem zachaczyl? prawdziwy facet to ten, ktory wie kiedy ustapic ;)
moga, naturalnie, wystapic sytuacje w ktorych nie ma wyboru, ale wtedy szukasz czegos ciezkiego/dlugiego, krzesla, palika z drzewka, sciagasz pas - robisz cokolwiek zeby "przedluzyc" reke, ale to wszystko i tak moze niewiele pomoc. dlaczego? otoz dlatego, ze czasy sie zmieniaja... potencjalni napastnicy to juz nie tylko zapijaczeni menele. to najczesciej dresiarze/kibole/wiejsko-osiedlowe cwaniaki, ktorzy poza silownia trenuja SW, nawet jesli nie w klubach, to ucza sie od kolegow, ktorzy je trenuja. do tego sprowadza sie dzisiajsza "chuliganka". myslisz, ze uda ci sie kopnac kogos takiego w krocze czy "potraktowac lokciem"?
musisz sie jeszcze sporo nauczyc... ale masz czas - przynajmniej tak dlugo, jak dlugo bedziesz dokonywal wlasciwych wyborow :)

jezeli chodzi o KV to jw - najpierw dobre podtawy w SW, potem systemy jako ich uzupelnienie

pozdrawiam;
wiesiek

3271467
10-04-09, 23:30
No nie wiem właśnie czy zacząć chodzić na kv czy na mma
chodziłem wcześniej na mt i capo
najlepiej zebrać kilka sztuk walki i ułożyć swój "zabójczy" styl heh no to tylko moje skromne zdanie

Boruta
10-04-09, 23:34
z tym wydlubywaniem oczu to nie przesadzajcie tak,
a kopnieciem w jadra juz paru polozylem,
Czemu nie przesadzajcie? To są udowodnione rzeczy. To co ćwiczysz w sparingu, to możesz stosować z powodzeniem w walce. Kata, kihon, etc to ma pewien stopień zastosowania ale duuuużo mniejszy. Paradoks Kano się kłania.


co zastosujesz karate jak na ciebie leci paru kolesi a ty musisz sie bronic?
od noza albo palki tez sie moze obronisz chodzac np na boks?
Ani karate, ani boks, ani kravat, ani żaden inny styl oparty na walce gołymi rękoma. Życie to nie film gdzie pokonujesz legiony napastników i łapiesz kule w zęby, a noże na klatę. Spraw sobie broń i naucz nią posługiwać.



i nie bedziesz mi mowil ze jest to trenowanie na "sucho"
jezeli masz ochraniacze i troche wyczucia to wlasnie sa cwiczenia ktore sie przydadza w walce.
denerwuja mnie takie odpowiedzi
Niestety niewiele Ci się z tego przyda. A jedyne co jest denerwujące to laicy ślepo wierzący swoim "rabinom". A mówił Ci będę, bo na tym polega różnica pomiędzy treningiem skutecznych, kontaktowych styli, a teoretycznymi założeniami tzw combatów.

nie wie o czym mowa
A może sprawdź z kim rozmawiasz? Nie jestem anonimem, a akurat gdy o walce wręcz mowa, to co nieco wiem.

No nie wiem właśnie czy zacząć chodzić na kv czy na mma
chodziłem wcześniej na mt i capo
W Tychach -> http://bastion-org.blogspot.com

Biernaczek
11-04-09, 00:08
No nie wiem właśnie czy zacząć chodzić na kv czy na mma
chodziłem wcześniej na mt i capo
najlepiej zebrać kilka sztuk walki i ułożyć swój "zabójczy" styl heh no to tylko moje skromne zdanie

Nie ma doskonałego stylu walki.
Jeżeli chcesz tylko się bronić wrazie jakiejś napaści na ulicy to krav maga.

regan14
11-04-09, 08:51
Zdania sa podzielone na ten temat
ja sie wypowiedzialem
eot.