PDA

Zobacz pełną wersję : antykatabolizm!!!



Benek
29-03-09, 23:32
Czesc! mam takie pytanie co mozna zrobic aby przeciwdzialac rozpadowi bialek w miesniach? moze jesc duzo produktow zawierajacych bialko? z gory dzieki za pomoc!

p_narozny
29-03-09, 23:33
Oczywiscie, produkty bogate w bialko jak najbardziej.
Poczytaj o takich suplementach jak: glutamina oraz bcaa - one miedzy innymi przeciwdzialaja rozpadowi bialek w organizmie:) Pozdrawiam

Rynju
30-03-09, 01:01
glutamina, hmb, bcaa to sa antykataboliki. Jesli chodzi o bialka to wazne sa tez najwazniejsze pory spozywania czyli po treningu oraz jako pierwszy i ostatni posilek (z czego ostatni to wylacznie bialkowy)

danwoz1989
30-03-09, 07:57
To co najlepiej jesc z samego rana skoro ja mam silownie juz o 9 rano:/

Rynju
30-03-09, 08:17
no jak to, pelnowartosciowy posilek by miec sile cwiczyc. Jakos godzine przed silownia weglowodany zlozone + bialko czyli np. makaron z twarogiem, ryz z piersia, chleb z szynka i serem itd.

ht
30-03-09, 16:05
gdy trenuje od rana to jem: 3 cale jaja 100g platki owsiane zalane 30g odzywki bialkowej.
szybko i sprawnie :smile:

Jolly
30-03-09, 16:09
To co najlepiej jesc z samego rana skoro ja mam silownie juz o 9 rano:/
Człowiek jest najbardziej narażony na katabolizm w przypadku długotrwałego wysiłku, co w połączeniu z słabą kondycją powoduje `pracę awaryjną` mięśni. Wtedy właśnie robi się katabolizm. Dokładniejszy opis można znaleźć w książkach do biologii. A co do siłki, hmmm rozgrzewka i nie ma mowy o katabolizmie, więc nie wiem po co te obawy :smile:

PS: Posiłek białkowy 1h przed treningiem wydolnościowym w znacznym stopniu zmniejsza katabolizm.

//Jolly