PDA

Zobacz pe³n± wersjê : Muay Thai ? czy to dla mnie ?



Aponax
29-03-09, 12:41
witam ,
ostatnio spodoba³o mi sie Muay Thai . Szukalem w moim ma³ym miasteczku kogos kto sie za na tym lub jakis klub Muay Thai, i niestety nikogo nie znalaz³em(najblizej mnie jest w poznaniu jakis klub okolo 40 km mam do poznania) . Mam worek , jakies filmiki Muay Thai i chcialbym sie chociaz podstaw nauczyc . Dodam takze ze jestem troszke "sztywny" tzw "klocek"
troszke duzo waze i dosc duzy jestem (zobacz w opisie/statystykach) duzo miesni lecz dosc wolny jestem. Czy mog³by ktos rozpisac jakis treinng albo cos zebym mogl zaczac (w³a¶ciwie to nie wiem czy w ogule takie cos jest jak treinng Muay Thai) ??Nie chcialbym aby kolidowa³o to z si³ownia , bedzie ze mna cwiczyc kolega z si³owni , bo samemu to napewno nie da sie rady , jezeli jakis sprzet bedzie potrzebny to dokupie .

Wiki
29-03-09, 18:00
Jak jeste¶ klocek to moze MMA? To tez nawiazuje do MT

Aponax
29-03-09, 18:05
nie chodzi mi o to aby byc zadowowcem , poprostu chce czasmi oderwac sie od si³owni i troszke poboksowac czy tez pokopac . MMA nie dla mnie , 1 raz mam stycznosc z sztukami walki :]. Mysle ze mt by wystarczylo , jezeli chodzi o kopniaki (low kick itp...) to dam rade kiedys gralem w pilke nozna w klubie i dosc noge wysoko podniose ^^.Je¿eli sie znasz to prosi³bym cie abys cos rozpisa³ na poczatek :p

Prezydent_1c
30-03-09, 15:25
Ja tylko napisze Ci to co ka¿dy by napisa³ miejwiêcej siê orientuj±c... Samemu albo z koleg± mo¿na z³apaæ du¿y z³ych nawyków, które pó¿niej jest b. ciê¿ko wyeliminowaæ. A co do treningu podobna sprawa bo mo¿na zrobiæ trening i trening :) Ciêzko to wyt³umaczyæ ale lepiej siê zapisaæ na co¶ i æwiczyæ pod okiem kogo¶ kto ma o tym pojêcie.
Ale oczywi¶cie b. dobrze ¿e chcesz æwiczyæ i treningi MT znajdzieszna na necie jest ich b. du¿o, troszke wystraczy poszukaæ.

Boruta
30-03-09, 16:02
Jak wyzej. Dodam, ¿e mozesz sobie krzywdê zrobiæ. Poszukaj w swoim zasiêgu klubów i wybierz z dostepnej oferty. Skoro Mt za daleko, to moze boks lub kick.

Aponax
30-03-09, 16:30
ogulnie to chce sobie pocwiczyc tak dla lepszej pewnosci siebie itp , boks nie chcia³bym poniewaz nogami tez wola³bym potrenowac :] tak dla odstresowania od zycia codziennego .

P³omieñ
30-03-09, 18:01
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15904 tutaj masz kilka technik

Zop3Q
30-03-09, 18:50
mo¿e Gniezno? Czy raczej nie ta strona poznania?

Aponax
30-03-09, 19:07
za daleko :] zreszta do poznania i tak nie op³aca³o by mi sie dojechac 3 razy w tygodniu , do Poznania mam dokladnie 42km paliwo drogie ,zapewne tez trening by troszke wyszed³ pod okiem trenera , a pozniej mia³bym problemy z kasa na suple itp ... Moze koja¿ysz takie miasto Wronki , pare km od wronek mieszkam , wiec moze wiesz o jakims klubie o ktorym ja nie wiem :] , w mojej okolicy jest jakies Karate , ale raczej chodza tam dzieci do 14 roku zycia malo jest osob powyzej 18 roku zycia a nie chcia³bym sie "si³owac" z 14 latkiem ^^. A co do linku , sciagnelem z jakis torrentow pliczek o wadze 12 gb jest tam pe³no technik po eng. , ale nie ma rozpisanego konkretnego treningu. Jak mozesz to rozpisz co na poczatek powinnienem robic :]

Prezydent_1c
30-03-09, 21:41
Tam napisa³es co¶ ¿e boks niechcia³by¶ trenowaæ bo nogi by siê tez przyda³y... a moim zdaniem osoba trenuj±ca boks bez problemu powinna dac sobie rade z osoba cwiczaca na w³asna rêke bior±c pod uwage taki sam czas treningow w twoim wypadku. Nie znam Ciê ale odrazu moge Ci powiedzieæ ¿e bardziej ba³bym siê ciebie gdybym wiedzia³ ¿e æwiczysz Boks 2 lata ni¿ na w³asn± rêke 2 lata bo jak ju¿ wy¿ej pisa³em trening treningowi mo¿e byc nierówny.

Aponax
31-03-09, 14:08
Hmm , nie chodzi mi o to , ze ma sie ktos mnie bac czy cos w tym stylu , zle mnie zrozumiales . Poprostu chce sie "wyladowac" po ciezkim dniu pracy , i przy okazji pocwiczyc sobie tak na w³asna reke mt , a ze w moim poblizu nie ma zadnego klubu mt czy tez boks to niestety bede musia³ sam cwiczyc na w³asna reke . A w ogule boks mnei nie kreci , mt bardziej mi sie podoba wiecej ruchu itp:]

P³omieñ
31-03-09, 18:51
A w ogule boks mnei nie kreci , mt bardziej mi sie podoba wiecej ruchu itp:]

trenuje boks i mi sie nie wydaje ze jest ma³o ruchu...

Aponax
31-03-09, 19:59
hehe , uparty jestes jak nie wiem co , PISALEM ze boks nie , mt tak boks nie .

buzek78
31-03-09, 21:14
mogê z ciekawo¶ci zapytaæ jak z kondych± u Ciebie? bo wa¿e 30kg mniej od Ciebie a chodzê na boks oraz czasem judo i niektóre rozgrzewki szczególnie z jednym trenerem mnie wykañczaj± to mogê wiedzieæ jak jets z tym u Ciebie? robisz jakie¶ aeroby albo biegasz, basen?

Aponax
31-03-09, 21:50
biegam juz od paru ladnych lat , kondycje mam bardzo dobra :] tylko czasmi mam problem z kostkami ^^. Ogólnie to biegam pare godzin po treningu , jezeli chodzi o si³ownie to np ide na trening o 18:00 koncze o 19:30 , i ide biegac np o 21:30 latem , a zima to biegam na biezni .Ogólnie to od biegania i cwiczenia nog zacze³em chodzic na si³ownie :].

buzek78
31-03-09, 22:22
a jak ze sprawno¶ci± fizyczn± typu przewrotu przez bark albo pady siatkarskie? oraz szybko¶æ wykonywanych ciosów?
muszê przyznaæ ¿e bardzo rzadko spotyka sie takiego kolosa z dobr± kondych±....pogratulowac;)

Aponax
01-04-09, 11:36
musisz takze zobaczyc ze mam 198cm wzrostu mysle ze na lato redukcje zrobie to zleci z 5-8kg fatu zbednego , z szybkoscia ciosów to troszke ciezko , znaczy sie nie sa az tak wolne :] ale przyda³o by sie szybciej :].
przewrot przez bark nie mam problemow , a z padami siatkarskimi to troszke ciezej jest :] .

Aponax
01-04-09, 19:29
buzek78 , w³asnie zobaczy³em jaki masz wzrost , i powiem ze w moim wzroscie wazy³bys podobnie moze z 100-110 kg :] , ale napewno jeszcze nie masz 21 lat , wiec zapewne jeszcze urosniesz :]
powodzenia i przyrostow zycze :D

buzek78
01-04-09, 20:31
szczerze? to strasznie chcia³bym urosn±æ ale w±tpie ¿ebym co¶ urós³ bo w ci±gu trzech lat jedynie 2 cm uros³em:/ wiêc w±tpie:// na nast. zimê chcia³bym dojsæ do 100kg max, w t± zimê uda³o mi siê do 92kg ale teraz zrzucam:) lato idzie:P do 85kg powinienem spa¶æ:)
Pozdro i jeszcze wiêkszej masy ¿yczê:)

Abram15
03-04-09, 23:19
Troche zaduzy jeste¶ ;p

Aponax
05-04-09, 17:07
wiem , mam problemy z butami i z ubraniami , musze sie niezle nachodzic aby kupic cos dla siebie:D . Ale w zyciu codziennym nie przeszkadza mi to , chodz czasmi wola³bym byc mniejszy tak o 10 cm .
Sorry ze tka pozno odpisa³em ale nie bylo mnie ;]