PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ćwiczyć??



wujek1989
29-11-06, 18:53
mam pytanie!! ćwicze dłuższy czas ale mam tylko ławeczkę. i czy dobrze jest ćwiczyć codziennie klate i bica?? czy lepiej ćwiczyć w miarę mozliwości codziennie inny komplet mięśni??

maxxx1984
29-11-06, 20:09
klata codziennie wykluczone wszystkie mięśnie musisz ćwiczyć z podobnym natężeniem bo inaczej zatracisz proporcje. a do tego musi być czas na regenerację.

bocion
29-11-06, 23:04
Lepiej polaczyc klate i np trica albo klate i przedramie. Czas na regeneracje klaty to na pewno dluzej niz jeden dzien. Wiec cwicz lepiej kazdy miesienraz w tygodniu albo jesli jestes poczatkujacy to rob trening obwodowy na poczatek.

Kakashi
29-11-06, 23:27
cwicz lepiej kazdy miesien raz w tygodniu oturz to :D raz w miesiacu kazdy miesien poczytaj w innych postach masz tam pełno róznych zestwów cwiczen do wybrania:D pozdro

wujek1989
30-11-06, 15:48
oooo dzięki bardzo. ale jeśli będe ćwiczył jeden dzień w tygodniu klate to na efekty będzie trzeba długo czekać co nie??

ro_ot
30-11-06, 15:53
no jak na wszystko, trzeba sie uzbroic w cierpliwosc, spokojnie powoli ale dokladnie i bedzie dobrze zobaczysz a efekty napewno zauwazysz, a wlasnie klatka regeneruje sie okolo 4 dni :)

wujek1989
30-11-06, 17:06
rozumiem że regeneruje znaczy odpoczywa. a jeśli nie dawałem jej odpocząć to wolniej widać efekty??

Dagome
30-11-06, 17:20
tak bo ją wymęczyłeś
ciesz się że nei doszło do przepalenia mieśnia...

ro_ot
30-11-06, 18:10
jak naparzasz ta klate dzien dnia i tego bica to dochodzi do palenia miesnia, mozesz dostarczac bialka wegli itd. ale cwiczac jedna partie miesni dochodzi do tego ze paliwem dla niej staje sie bialko dostarczane, a pozniej bialko zawarte w miesniach - czyli sam miesien. Wniosek jest prosty, sam sobie odpowiedz na pytanie chcesz aby miesien byl wykorzystywany jako paliwo?? :wink:

Dagome
30-11-06, 18:15
ostatecznie klata może być 2X w tygodniu ja teraz tak robie ale to jest wyjątkowa sytułacja i max miesiąc można robić taki trening poniedziałek klata maX... po jednym powturzeniu na max cięrzaże a piątek już tak po 3 powtrorzenia na nieco mniejszym w seriach oczywiście.. na siłe

wujek1989
30-11-06, 19:11
nooo skoro tak mówicie to pewnie macie racje :wink: dzięki bardzo!! dziś już klate zostawiłem żeby odpoczeła i zajełem się plecami, barkiem :grin: