PDA

Zobacz pełną wersję : do znających sie na żywieniu



Budrys
28-03-09, 12:17
No siemano, tłuszcze spowalniają wchłanianie białka-o tym słyszałem, a czy z węglowodanami jest tak samo-też przez tłuszcze się wolniej wchłaniają do organizmu?
I druga sprawa czy węgle i białko nie są przez tłuszcze gorzej albo mniej przyswajane?
Wie ktoś ?

Wiki
28-03-09, 18:09
Wydaje mi sie ze tluszcz nie wypływa na zmiane czasu wchlaniania się wegli. Węgle i tluszcz wchłaniają sie pierwsze, potem dopiero białko. Dlatego jak zjesz wegle, albo tluszcz z białkiem, to bedzie sie ono dluzej wchłaniac.
Jak sie namiesza to pewnie gorzej się wchłania. Jeśli chodzi o zdrowie to łączyc mozna białko z tluszczem, wegle z tluszczem. Ale wegli z białkami nie powinno sie laczyc.

Damian st-ce
29-03-09, 12:47
Co ty gadasz?? A Gainery??

007
29-03-09, 12:56
Wydaje mi sie ze tluszcz nie wypływa na zmiane czasu wchlaniania się wegli. Węgle i tluszcz wchłaniają sie pierwsze, potem dopiero białko. Dlatego jak zjesz wegle, albo tluszcz z białkiem, to bedzie sie ono dluzej wchłaniac.
Jak sie namiesza to pewnie gorzej się wchłania. Jeśli chodzi o zdrowie to łączyc mozna białko z tluszczem, wegle z tluszczem. Ale wegli z białkami nie powinno sie laczyc.

zastanów się jeszcze kilka razy co napisałeś ;)

ht
29-03-09, 15:38
hahahaa to powodzenia w budowaniu sylwetki laczac wegle z tluszczami.

wegle+bialko=tak
tluszcz+bialko=tak
tluszcz+wegle=nie

Biernaczek
29-03-09, 15:47
hahahaa to powodzenia w budowaniu sylwetki laczac wegle z tluszczami.

wegle+bialko=tak
tluszcz+bialko=tak
tluszcz+wegle=nie

Zawsze coś zbuduje :lol: tylko później zamiast chodzić po plaży i podrywać dupki będzie uczęszczał do klubu grubasków :D

Wiki
29-03-09, 15:50
Wiem co napisalem, ja napisalem jak zdrowo sie odzywiać, a nie jak sie odzywiac zeby nabrac masy.

To Wy sie zastanowcie, a dopiero potem wysmiewajcie...

tom
29-03-09, 16:15
Budrys
1. tłuszcze (odpowiednia iliść) spowalniają przesuwanie się treści pokarmowej
2. nie

Wiki
to jest na tyle nieistotne, że nie warto sobie zawracać tym głowy...

Wiki
29-03-09, 17:18
Tom. To jest w przyblizeniu 1/100 prawidlowego zywienia :smile:. Zeby wszystko było zdrowo trzeba jeszcze zmienic sporo nawyków :smile:.

Luka
29-03-09, 18:09
Białko "rozkłada się" głównie w żołądku. Tam też jest sok żołądkowy.

Tłuszcz hamuje w ten sposób, że ogranicza wydzielanie soku żołądkowego który rozkłada białko. Węgle nie są rozkładane w żołądku więc tłuszcz nie ma na nie aż takiego wpływu. I tak powstał czokapik :D