PDA

Zobacz pełną wersję : banan po treningu



carbon
26-03-09, 03:23
witam

Dlaczego zaraz po treningu nalezy zjesc banana(bynajmniej wielu tak zaleca ) czy mozna zamiast niego zjesc jakas kanapke z wedlina bez masla , lub kawalek miesa np piers z kurczaka albo nie jesc nic jesli jest juz np 19 wieczor.

Czy zaraz po treningu np do 40 min organizm musi dostac porcje wegli , czy nie moze sie bez nich obejsc np w sytuacji jesli ktos chce poprzez silke zgubic pare zbednych kg .

Jak myslicie czy moze obciac troche z obiadu kcl i zjesc banana po wieczornym treningu (godz 19 ) czy lepiej zjesc normalny obiad a a zaraz po treningu napic sie wody i nic juz nie jesc .

pozdro

kacperek
26-03-09, 06:14
posiłek po treningowy jest bardzo wazny wiec jak mozesz nic nie jesc?
a z tym bananem to nie przesadzaj ze za duzo kcal bedziesz miał po nim mozesz tez wziąsc jabko albo marchew :P owoc podnosi poziom insuliny we krwi co jest bardzo wazne po treningu czyli osłabieniu fizycznym

Wiki
26-03-09, 08:48
Jedz banana po treningu. A 30minut pozniej zjedz jeszcze tak z 40g wegli, 30g bialka, a Tluszczu od 5do20.

Banan to cukry proste, szybko wchłanialne. Po spożyciu nastepuje szybki wrzut cukru do krwi. Jest to najlepszy produkt po treningu, bo organizm potrzebuje szybko "jedzonka". Dlatego po treningu zaleca sie banana + białko (szybko wchłanialne - np. przecietna odżywka białkowa, wchlania sie 30min, a twaróg do 6h)

Kanapka po treningu to zly pomysl, bo wiekszosc to pewnie wegle złozone, dlugo wchlanialne, pozatym chleb bialy nie jest weglowodanem najlepszej jakosci .

Rynju
26-03-09, 15:39
banan poniewaz sklad jest dobrze przyswajalny, taki gainer, ktory uzueplnia kalorie po treningu
natomiast do 45minut musiz uzupelnic zapasy weglowodanow i dac jakos 30-40g bialka ZWIERZECEGO :)

kolmen16
26-03-09, 17:57
A macie jakis pomysl na szybkie danie zeby uzupelnic te 30-40g zwierzecego??

Wiki
26-03-09, 19:08
Puszka tunczka w warzywach + jakies wegle (ryż brazowy)

klocur
26-03-09, 19:50
po to banan po treningu, zeby dostarczyc weglowodanow ktorych po treningu malo, zeby organizm nie czerpal energii z miesni -> w ten sposob miesnie zamiast rosnac zmaleja
od razu po treningu ok. 40% dziennego zapotrzebowania na weglowowany

do 40 min po treningu posilek z bialkiem.
tu tez do 40% zapotrzebowania dziennego na wegle.

007
26-03-09, 20:20
Dlaczego zaraz po treningu nalezy zjesc banana(bynajmniej wielu tak zaleca ) czy mozna zamiast niego zjesc jakas kanapke z wedlina bez masla , lub kawalek miesa np piers z kurczaka albo nie jesc nic jesli jest juz np 19 wieczor.

to nie chodzi o to że należy,są różne diety i różne potrxzeby:) po treningu niewielka porcja ww łatwo przyswajalnych ,można też spożywać niewielkie ilości ww podczas treningu ale wszystko zależy od potrzeb. Większość początkujących (kulturystów) nie ma potrzeby spożywania ogromnej ilości ww bezpośrednio po treningu,obciąży to układ trawienny a zapasy glikogenu przecież po rozsądnym treningu i odpowiednim posiłku przed treningowym nie kończą się tak sobie :)










Czy zaraz po treningu np do 40 min organizm musi dostac porcje wegli , czy nie moze sie bez nich obejsc np w sytuacji jesli ktos chce poprzez silke zgubic pare zbednych kg .

może się bez nich obejść ale to wyższa szkoła jazdy i nie będę tego tematu poruszał bo kuku sobie zrobisz :) stosuj standardowy posiłek po treningowy ,około 40 minut po tr.








Jak myslicie czy moze obciac troche z obiadu kcl i zjesc banana po wieczornym treningu (godz 19 ) czy lepiej zjesc normalny obiad a a zaraz po treningu napic sie wody i nic juz nie jesc .

poczytaj o diecie low carb ,domyślam się że celem jest redukcja ( dla mnie pojęcie normalny obiad to nic nie określa;)

carbon
01-04-09, 17:49
Witam

No jem tego banana po treningu al jakos mi to nie sluzy w sensie ze gdy zjem banana to po pol godzinie dostaje takiej ssawki na jedzenie ze najchetniej bym cala lodowke wymiotl , a ja chcialbym schudnac z 10kg .

Chce sprobowac teraz diety very low carb tzn tak do 25 g wegli na dzien reszta to bedzie bialko w postaci chudego miesa i troche tluszczu z jaj i miesa no i warzywka .

Niejaki Atkins ta diete promowal i sporo ludzi chudlo nie bedac glodnymi a ograniczajac tylko wegle . Hm tylko jak ma sie to do treningu ( 35 min orbiterek + 35min ciwiczenia silowe - 5razy w tygodniu ) czy drastyczne obciecie wegli nie wplynie negatywnie na moj trening ?

Pozdrawiam

jondeca
01-04-09, 18:08
Jesli chcesz redukować wagę to możesz oczywiście zastąpić węgle proste BCAA+dobrej jakości białko ok 30g.
Ja np. rok temu przestałem jeść banana,zastąpiłem wodę na siłowni Kubusiem/Pysiem.
Niektórzy mówią że nie powinno się obciążąć układu trawiennego w czasie treningu ale jakie to obciażenie:D
A efekt jest swietny,masa nigdy nie stoi w miejscu więc chyba dobre rozwiazanie.

ps.jeśli chcesz redukować wage to pamietaj o MEGA ilościach antykatabolików.

007
01-04-09, 21:16
Dietę ze schematów trza dopasowywać indywidualnie w zależności od potrzeb

fallenursus
01-04-09, 21:26
idizesz na mase to wal puche normalnej coca coli a nie bedizesz sie piepszyl z jakims bananem..

YoDa
02-04-09, 17:46
a ja jem 3 jajka po treningu i jeszcze wcześniej 2 jabłka albo pomarańcze albo jakiś inny owoc jakie się tam nawinie :P