PDA

Zobacz pełną wersję : Gorsze wyniki w wyciskaniu na prostej ławce.



hans87
24-03-09, 22:32
Witam.

Od jakis 4 miesięcy nie wykonuje wyciskania na prostej lawce. Nie wykonuje go poniewaz chcialem sobie urozmaicac trening na klatke (wyciskanie na skosnej, rozpietki, pomki, przenosy hantla). Nie dawno próbowałem zobaczyc ile wycisne maksymalnie i okazalo sie ze jakies 4 miesiece temu wycisnąłem spokojnie 90 kg, a teraz 80kg. Chciałbym sie dowiedziec czy taki spadek siły jest spowodowany tym ze przestalem wyciskac na prostej ławce?
Porsze o opinie doswiadczonych forumowiczów. pozdrawiam

Micek185
24-03-09, 22:44
tak to jest tym spowodowane ale jak znów zaczniesz wyciskac na płasko to wróci do normy bo jak wiesz mięśnie maja pamięc i po kilku treningach wszystko wróci do normy.Ale to ze nie wykonujesz wyciskania teraz to bardzo dobry pomysł.Napewno miesnie na to dobrze zareagowały.nie przejmuj sie zmienisz znów plan i wróci do normy.pozdrawiam

kastorius
26-03-09, 22:04
Mimo tego ze wyciskasz na klate mozesz to robic na wiele sposobow, kazde cwiczenie obciaza inne aktony miesniowe a organizm dazy do adaptacji wysiłku i stopniowo przyzwyczaja się do ćwiczenia, dlatego waznym jest - by co jakis czas zmieniac cwiczenia i utrzymac miesnie w ciaglym szoku co pozwoli co na progresje siłową, ew. co najwyzej nie nie spowoduje spadków jak mialo to miejsce w tym wypadku.

hans87
27-03-09, 11:21
no wlasnie ze ja napisalem ze nie wyciskam juz od 4 miechów na klate i siła w wyciskaniu mi spadla o 10 kg