PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z łopatką



piotrek_89
24-03-09, 22:06
witam. problem wygląda tak: od kilku lat (nie ciągle, tak przez +/- 2 tyg w miesiącu) nie moge swobodnie podnieść prawej ręki do góry. Odnosze przy tym wrażenie że prawa łopatka jakby nie "trzymała sie" pleców (patrząc na sytuację w lustrze wygląda to tak jakby najszerszy grzbietu gdzieś znikał - z lewej strony jest z prawej nie). Pewnie jest tam jakiś mięsień który jest słaby i rozciągnięty. Gdyby ktoś wiedział co z tym zrobić(może ktoś zna odpowiednie ćwiczenia), bardzo prosze o pomoc.

moge dodać że w podstawówce miałem skolioze(prawe ramie było obniżone) i problem pojawia sie zawsze rano (czy mogą na to mieć wpływ jakieś przyzwyczajenia podczas snu?)

pey
24-03-09, 23:02
No nie wiem czy ktokolwiek podpowie Ci co i jak...
Proponuję Ci wpaść gdziekolwiek na forum poświęcone skoliozie, przedstaw objawy i dowiesz się co dalej bo osobiście poszedłbym już z tym do lekarza. Możliwości jest wiele, jak i również możliwe jest, że nie możesz ćwiczyć na siłowni lub ogólnie - dźwigać.
Wpadnij jak się czegoś dowiesz, pozdrawiam.

Toomekk6
25-03-09, 09:33
Witam.
Mam trochę odstające łopatki, u mnie to rodzinne. Czy to w niczym nie przeszkadza?? I czy może są jakieś ćwiczenia korekcyjne?