PDA

Zobacz pełną wersję : Masa zamiast rzeźby:D co sądzicie?



Micek185
23-03-09, 22:45
Tak jak w temacie.Do tej pory cwiczyłem na mase rzeźbe i tak w kółko.Teraz mysle sobie żeby porzucić dietę i zrobić z siebie wiekszego "miśka" a z tym nie mam problemu.Waże teraz 76 kg a chce podbic do 90kg nie koniecznie czystej masy oby tylko była masa.Co myslicie?dla czego wy cwiczycie?Dla masy?rzeźby?A może tak dla zabicia czasu?pozdro będą sogi:D

know1126
23-03-09, 22:50
ja generalnie zeby lepiej wygladac, bo kiedys bylo kiepsko. troche masy, teraz troche sie porzezbie, potem masa a potem wakacje. dla zabicia czasu? chyba nie, gdyby mozna bylo jednym przyciskiem zapodac sobie super sylwetke, to pewno bym to zrobil, tylko zeby zdrowo bylo a czas wolny spozytkowal na inne zainteresowania.

Abram15
24-03-09, 06:20
Osobiscie niechciałbym byc miśkiem .Jezeli juz tak bardzo chcesz to jest jedna rada pij duzo piwa ;].

dzbanekzwd
24-03-09, 07:35
ja tez zaczełem ćwiczyć żeby dobrze wyglądać z 92kg schudłem do 70kg ... potem poznałem babe i nie bylo czasu na siłke znowu sie spasłem do 80-82 (w 2 miesiące samo swięta). dla zabicia czasu czasem i tak jak zmuła ostra bije ... ale wtedy przeważnie nietreningowy i trzeba sie dalej zamulać.

kacperek
24-03-09, 08:04
ja najpierw zeby dobrze wyglądac i miec troche wiecej siły zeby był respekt i pewnosc siebie .No i narazie to mi sie udało powoli i respekt i pewnosc idzie ale teraz mi nie oto chodzi teraz kocham cwiczyc uwielbiam uczucie pompy rozciągania miesni zakwasy na 2 dzien i wogóle czasem w wolne dni caqły dzin spie ale i tak trenuje nie mam czasu na nauke bo to jest najwazniejsze Siłownia;p

Marcinek
24-03-09, 13:55
zeby mnie zalalo to ja bym musial ostrą nadwyzke kcal dac i zmienic tryb zycia. mam b. dobry metabolizm i nie ma u mnie tendencji lapania fatu

jednak nie jestem fanem masy, u mnie musi byc okablowanie na wierzchu ;]

pan.wiesiu
24-03-09, 14:08
Tak jak w temacie.Do tej pory cwiczyłem na mase rzeźbe i tak w kółko.Teraz mysle sobie żeby porzucić dietę i zrobić z siebie wiekszego "miśka" a z tym nie mam problemu.Waże teraz 76 kg a chce podbic do 90kg nie koniecznie czystej masy oby tylko była masa.Co myslicie?dla czego wy cwiczycie?Dla masy?rzeźby?A może tak dla zabicia czasu?pozdro będą sogi:D

fat chcesz lapac? przeciez to bez sensu... tylko i wylacznie masa miesniowa, jak najmniej %tluszczu w organizmie. szkoda kolan i kregoslupa (wbrew pozorom kazdy kg ciala robi roznice). posluchaj kogos, kto boryka sie z tluszczem :cry:
z reszta... "karki" juz od dluzszego czasu sa niemodne. pannom duzo bardziej podoba sie plaski brzuch niz obtluszczona szyja :rockon:

pozdrawiam;
wiesiek

Micek185
24-03-09, 17:02
dzięki za odpowiedzi:D troszeczke zle sie zrozumielismy ja poprostu chce zbudowac większą mase z tym ze nie sucha mase nadającą sie na zawody tylko poprostu zrobic mase z małą domieszką tłuszczu tak zeby było poprostu widac ze cwicze bo każdy z nas wie jak ciężko jest złapac dobrej jakosci mase mięśniową w krótkim czasie.Ja przez jakies 2,5roku cwiczen nabralem 20kg czystej masy a w sumie większosć z moich znajomych gówno na ten temat wie i dla niego ktos kto ma wielką łape to juz jest gosc a ja preferowałem rzeźbe a widac to było dopiero jak zdjąłem koszulke bo w łapce mam skromne 39 więc z tąd mój post...obecnie zacząłem plan masowy i zakupiłem gainerka z Olimpu i zobaczymy co da sie zrobić w 2 miechy:Dpozdrawiam

slim shady
24-03-09, 18:38
duże rozmiary z dobrą definicją mięśni ;)
Wbrew pozorom wielka masa nie jest az tak fajna, mamy podobny wzrost przy wadze 97 kg juz jest ładna masa

Damian st-ce
24-03-09, 19:16
A ja ćwiczę dla sprawdzenia się... czy mam pojęcie na temat diet i treningów, czy h.ja o tym wiem. Sam na sobie prowadzę doświadczenia :-) No i idzie mi to całkiem nieźle :)

Micek185
24-03-09, 19:37
A ja ćwiczę dla sprawdzenia się... czy mam pojęcie na temat diet i treningów, czy h.ja o tym wiem. Sam na sobie prowadzę doświadczenia :-) No i idzie mi to całkiem nieźle :)


ja tak samo nigdy nie biore kogos treningów a sam wszystkiego sie nauczyłem


arus1991- tak to ja tylko że fotka z wakacji:D

Myslałem żeby zbudowac cos takiego jak mają strongmeni tacy jak Szymkowiak,Orzeł itp. z tym że mniejszą:d
Zawsze to jakis eksperyment a taką mase przecież zawsze w 2-3 miesiące można zamienić w piękna rzeźbe:d

slim shady
24-03-09, 19:44
pamietaj, że rzeźba jest bardzo cięzka, moimzdaniem ciezsza od masy

Micek185
24-03-09, 19:56
pamietaj, że rzeźba jest bardzo cięzka, moimzdaniem ciezsza od masy

Widzisz własnie w tym sęk że mi masa idzie raczej powoli jak juz łapie jakies kg to mało ale suchej z czego w sumie sie cieszę ale za to w długim czasie a z rzeźbą nie mam problemu bo juz troche znam swoje ciało i mniejwiecej umiem sobie ułożyc trening tak zeby wystawic na wierzch "kable".Myslę że będzie dobrze tylko będę musiał w jakies odżywki zainwestowc bo 13 kg ciezkobedzie nabrac po samych obiadkach,diety sie oczywiscie trzymam 5 posiłków to norma:)

kacperek
24-03-09, 20:20
hudym idzie wolno masa a tym co łatwo sie zatłuszczają bąc są ciezcy to trudniej o zeźbe to oczywiste :D

slim shady
24-03-09, 21:04
jak tak to nie bedziesz miałł z tym problemu, na diecie spokojnie wyjedziesz 13 kg, dwa cykle na mono i bedzie dobrze

Micek185
24-03-09, 21:26
Slim czyli radzisz dolożyc kreatynke?jakis miesiąc skonczylem cykl a teraz mam gainerka wiec chyba dam sobie z mono na spokój bo w sumie tez o hajs chodzi.chce te 13 kg zdobyc w jakies 2 miechy ale wątpie i to bardzo zeby mi sie udało..

slim shady
24-03-09, 21:30
ja tylko tak napisałem sobie :P nie znam zadnych Twoich danych, stazu i cyklu wiec takie doradzanie w ślepo, jedyna dobra rada to dieta :)

Micek185
24-03-09, 21:57
no spoko ale dieta jest i to dosyc intensywna wiec zobaczymy co z tego bedzie wiem ze napewno laskom sie nie spodoba to ze kaloryferka nie bedzie:D

hans87
24-03-09, 22:13
na początku napisales ze chciałbys wyglądac jak jakis misiek. Z góry ci to odradzam, bo tak jak ktos wczesniej napisal ze miśki juz nie sa w modzie, poza tym kobietą tez nie bardzo sie oni podobają. Sądze ze sylwetka wycwiczonego faceta z szczuplym brzuchem wystarczy. Ja dąze do wymiarów 40 cm i 112 w klatce, takie cos by mi na dzien dzisiejszy odpowiadało. Jeszcze długa droga przede mną, fakt ze cwicze na sucho, mialem kiedys tylko jeden cykl na mono przez 30 dni. Dietka niestety tez kuleje... tylko trening mam porządny bo przyznam ze sie przykladam do niego. pozdro

Micek185
24-03-09, 22:24
na początku napisales ze chciałbys wyglądac jak jakis misiek. Z góry ci to odradzam, bo tak jak ktos wczesniej napisal ze miśki juz nie sa w modzie, poza tym kobietą tez nie bardzo sie oni podobają. Sądze ze sylwetka wycwiczonego faceta z szczuplym brzuchem wystarczy. Ja dąze do wymiarów 40 cm i 112 w klatce, takie cos by mi na dzien dzisiejszy odpowiadało. Jeszcze długa droga przede mną, fakt ze cwicze na sucho, mialem kiedys tylko jeden cykl na mono przez 30 dni. Dietka niestety tez kuleje... tylko trening mam porządny bo przyznam ze sie przykladam do niego. pozdro

misiek to nie znaczy brzuch na kolanach mi poprostu chodzi o mase i tyle a laski i tak sa tępe bo same jak szynki wyglądaja:D

hans87
24-03-09, 22:40
wiesz, ja pod wyrazem "misiek" rozumiem oponke, brak szyi, duza łapa i chujowa koordynacja ruchowa.

jesli tobie chodzi o to zeby dojsc do 90 kg to misiek z ciebie nie bedzie, raczej powinienes dobrze wyglądac. pozdro

Micek185
24-03-09, 22:59
zdefiniuje słowo "misiek" w moim mniemaniu:Dmisiek to taki bardziej bez kabli na wierzchu ale tez bez opony,wąska talia ale brzuch bez 6-cio paku no i zeby w tej lapie było chociaz te 40-42.teraz mam rzeźbe ale co z tego jak moge sie nią chwalic tylko w lato:/

jankiel
29-03-09, 10:26
Rzeźba na małej masie jest według mnie bez sensu. Najlepiej jak dobijesz do tych min 90 kg w Twoim przypadku i pozniej zaczniesz rzeźbe, wedle uznania. Pozdrawiam i życze wytrwałości w obranym celu.