PDA

Zobacz pełną wersję : (Obszerny temat) Jak duży mam potencjał? Trening? Tendencja do tycia? Zdrowie?



Rokr91
23-03-09, 19:33
Temat ten oznaczyłem jako "obszerny", ponieważ mam kilka pytań, które są nieco ze sobą powiązane i jest o nich trochę pisania.

---

Jakoż że macie doświadczenie w swojej pasji jaką niewątpliwie jest kulturystyka, z pewnością znacie również się nieco bardziej na funkcjonowaniu ludzkiego organizmu.
Proszę więc o przeczytanie dokładnie moich słów i komentarze.

Jak już pisałem wcześniej na forum zarejestrowałem się tutaj ze względu na kompleks mojego wyglądu. Mam problem z fatem, który bardzo trudno mi zwalczyć (z resztą możecie to przeczytać dokładniej we wcześniejszych moich postach).

1. Czym najbardziej (rzecz jasna oprócz genetyki i niewłaściwej diety) może być spowodowana tendencja do bardzo dużego odkładania się tłuszczu (głownie na brzuchu)?

2. W wakacje codziennie grywam mecz, dwa dziennie (piłka nożna, siatkówka), do tego dużo jazdy na rowerze i nic... brzuch jak był tak jest. W okresie tym na pewno mój bilans kaloryczny jest ujemny, więc dlaczego nie ma rezultatów?

3. Jak wzmocnić swoją kondycję, wytrwałość, jak szybko się nie męczyć?
Mimo wysiłku, biegania, tego co napisałem wcześniej nie mogę uzyskać dobrej kondycji. Jestem bardzo słaby, szybko się męczę. Dodam iż na 100% nie wynika to z nadmiaru fatu. Kiedy jeszcze byłem normalny, młodszy, zawsze bardzo widocznie odstawałem od rówieśników.
Nie sądzę aby sama genetyka aż tak mnie ograniczała (mój ojciec jest silny fizycznie, matka jak na kobietę także)

4. Czym mogę zmniejszyć nadmierne pocenie się? Cały dzień jest mi gorąco, praktycznie mogę biegać w krótkim rękawie po polu w 10 stopniowy mróz przez dwie minuty i i tak będę mokry. Również to nie wynika z nadmiernego zatłuszczenia, ponieważ borykam się z tym problemem praktycznie od urodzenia.
PS: jest to tak upragniony przez wielu czynnik przy redukcji, a mi za przeproszeniem gówno daje.

Proszę o komentarze.

007
23-03-09, 22:12
1. Czym najbardziej (rzecz jasna oprócz genetyki i niewłaściwej diety) może być spowodowana tendencja do bardzo dużego odkładania się tłuszczu (głownie na brzuchu)?

zaburzenia hormonalne,wstaw foto

2. W wakacje codziennie grywam mecz, dwa dziennie (piłka nożna, siatkówka), do tego dużo jazdy na rowerze i nic... brzuch jak był tak jest. W okresie tym na pewno mój bilans kaloryczny jest ujemny, więc dlaczego nie ma rezultatów?

musiałbyś rozpisać swoje posiłki w ciągu dnia

3. Jak wzmocnić swoją kondycję, wytrwałość, jak szybko się nie męczyć?
Mimo wysiłku, biegania, tego co napisałem wcześniej nie mogę uzyskać dobrej kondycji. Jestem bardzo słaby, szybko się męczę. Dodam iż na 100% nie wynika to z nadmiaru fatu. Kiedy jeszcze byłem normalny, młodszy, zawsze bardzo widocznie odstawałem od rówieśników.
Nie sądzę aby sama genetyka aż tak mnie ograniczała (mój ojciec jest silny fizycznie, matka jak na kobietę także)

zasada małymi kroczkami do celu ,rób milion kroków ale każdy do przodu :)

4. Czym mogę zmniejszyć nadmierne pocenie się? Cały dzień jest mi gorąco, praktycznie mogę biegać w krótkim rękawie po polu w 10 stopniowy mróz przez dwie minuty i i tak będę mokry. Również to nie wynika z nadmiernego zatłuszczenia, ponieważ borykam się z tym problemem praktycznie od urodzenia.

daj szczupłemu futro to też się spoci :)

Rokr91
24-03-09, 16:29
Zaburzenia hormonalne? Postaram się wstawić na dniach zdjęcie, bo na chwilę obecną nie mam czym zrobić. Ale jak poznasz to po zdjęciu?

Z tym nadmiernym poceniem to jest na prawdę poważna sprawa. Ba, nadmierne pocenie to mało powiedziane... cały czas chodzę mokry i mam przez to bardzo skomplikowane i problematyczne życie. Chciałem dodać jeszcze że występuje ono też bez jakiegoś wysiłku.

Fehu
24-03-09, 16:39
Odpowiadając ogólnie przede wszystkim miło by było jak byś rozpisał dietę. A tak wogóle masz diete czy po prostu mniej jesz? kondycja sprawa prosta "trening czyni mistrza" więc nie poddawaj sie:) co do pocenia moze byc to spowodowane nadmiarem fatu, ale słyszałem też (podkreślam słyszalem tylko) ze ciagły pot powodowany też jest przez wade serca czy nie wydolność mówil mi tak kolega (chudziutki) moze to sobie zmyslil wiec nie jestem tego pewien

kubaCK
24-03-09, 16:44
ciezka sprawa... ja na Twoim miejscu poszedl bym do diebetyka nie wiem czy dobrego slowa uzylem i on mogl by Ci ulozyc dobra diete i wtedy mial bys napewno efekty i schudl bys... co do pocenia wydaje mi sie ze poprstu tak masz, jeden sie poci drugi nie, kiedys gralem w pilke w klubie... treningi 4 razy w tyg, najpierw rozgrzewka potem ostre bieganie itp trener czesto mwoil ze sie opierdzielam bo sucha koszulke mam :) ogolnie kiedy cwicze an silowni w normalnej temperaturze pokojowej prawie wogole sie nie poce... jesli chodzi o kondycje w tej chwili tez ze mna nie ma rewelacji(palenie robi swoje) ale sprobuj biegac rownym tempem... zacznij od 1 km , co jakis czas konsekwetnie zwiekszaj odleglosc i caly czas MIERZ CZASY... zapisuj je sobie i porownuj,wtedy bedziesz widzial efekty. Zalozmy ze 1 km przebiegles w 5 min a za 2 tyg przebiegniesz w 4 min ... sam po sobie
bedziesz widzial efekt...

Rokr91
24-03-09, 19:14
A czy podwyższone ciśnienie, tętno może być przyczyną nadmiernej potliwości?

Co do mojej diety powiem iż w chwili obecnej praktycznie jej nie ma. Powodem jest oczywiście szkoła, przez którą nie mogę utrzymać jej rygorystycznych jak dla mnie wymogów.

Moje odżywianie w ciągu dnia wygląda mniej więcej tak:

Śniadanie: Chleb razowy, dwie kromki z chudym białym serem i nic poza nim.
I... praktycznie od 6.30 do 15 nie mam nic w ustach (wiem, okropny błąd)
Po powrocie do domu jakaś ryba (najczęściej Makrela).
Następny posiłek po 2-3 godzinach to dwa gotowane jajka, kilka (2-3) kromki razowego chleba, jakiś owoc. No i na wieczór najczęściej jakiś ser, jogurt, itp...

Dodam iż wcale nie jadam słodyczy. Dosłownie (może poza TicTacami), również nie spożywam jedzenia typu fast food, a jeżeli to bardzo sporadycznie.

Wiem iż to co jem w ciągu dnia odbiega znacząco od "normalnego jadłospisu", ale raczej z tego czegoś nie powinienem ważyć 80 kilo przy wzroście 176 centymetrów w wieku 18 lat.

PS: W lecie na wakacjach kiedy próbowałem redukować odżywiałem się całkiem lepiej.

Rokr91
24-03-09, 19:17
W piątek będę miał w domu ławkę regulowaną, a w kwietniu pozostałe przyrządy potrzebne do skompletowania podstawowej siłowni. Wówczas ekstremalnie biorę się za siebie, bo nie chcę wyglądać tak jak wyglądam. Motywację mam ogromną.
Póki co staram się siedzieć na tym forum i zbierać informacji ile tylko się da.

Damian st-ce
24-03-09, 19:21
Czyli masz już odpowiedź. Po prostu przekiepsko jesz. Ponad 8 godzien bez miski ! ! !... a metabolizm zwaaaaalniaaaaa. Fast food całkowicie odstawiasz, nie ma że sporadycznie.

Rokr91
24-03-09, 19:28
Mój sporadyczny fast food to raz w miesiącu paczka prażynek...

Rokr91
24-03-09, 19:30
Damian, po czym można (oprócz nagromadzania się tkanki tłuszczowej) rozpoznać swoją szybkość metabolizmu?

igrek
24-03-09, 21:32
Pytanie nie do mnie, ale się wypowiem :-P

Szybki metabolizm można rozpoznać po tym jak często korzystasz z toalety. Jeśli np raz dziennie, lub co gorsza raz na dwa dni to jest wony, 2-3 razy dziennie normalny, po każdym większym posiłku szybki. Nie wyczytałem tego z żadnego mądrego źródła, piszę to co sam zaobserwowałem na sobie.

kubaCK
24-03-09, 23:37
176 wzrostu 80 kg to tak tragicznie chyba nie wygladasz.... wrzuc jakeis zdjecia... odrazu po przebudzeniu pij pol litra wody nie gazowanej, podobno pomaga.

Rokr91
25-03-09, 10:02
igrek, korzystam aż nadto... w szczególnie w jeśli chodzi o to drugie. Kilka razy dziennie.

dinozaur, morfologię miałem robioną i wszystko jest w porządku. Serce jakiś czas temu badane miałem i również nie wyszło nic niepokojącego.

kubaakorona, ogólnie to aż źle nie wyglądam. Największy problem mam z brzuchem.
Ale od kiedy zaczęła mi się podobać wytrenowana postawa z płaskim brzuchem, szerokimi barkami i klatką to zaczęło mi to jeszcze bardziej przeszkadzać.

Reivius
25-03-09, 16:15
Jeśli chodzi o bieganie tak aby schudnąć wiele osób popełnia błędy, powinno się biegać powoli tak że w biegu możesz w miarę swobodnie rozmawiać no i długo 50 - 60 min. kilka razy w tygodniu (regularnie) Gra piłkę nożną na pewno spala tłuszcz jak każda aktywność fizyczna ale dużo nie pomaga i wytrzymałości nie zbudujesz. Nie zaszkodziła by wizyta u endokrynologa, może pas neoprenowy, albo 6 wadera.

Rokr91
26-03-09, 14:31
A6W już robiłem, ale nie skończyłem. Po kilkunastu dniach musiałem przerwać z powodu silnego bólu pleców. Być może źle wykonywałem ćwiczenie? Słyszałem jednak że A6W mało pomaga przy spalaniu.
Co do wizyty u endokrynologa to właśnie ją planuję.

Rokr91
26-03-09, 18:44
Wyczytałem także że nadmierne pocenie może być przyczyną zbyt dużą ilością wody, która przetrzymywana jest przez organizm. Co o tym sądzić? Jak temu zaradzić?