PDA

Zobacz pełną wersję : Trening-potrzebne poprawki



Maxi90
23-03-09, 16:43
Witam!
Jestem tu nowy na tym forum wiec jesli w zlym dziale pisze temat to przepraszam.
Mam prośbe we wprowadzeniu zmian w moim treningu..chodzi mi dokladnie o siłe.Moj wiek to 18 lat,waga ok.83 kg,wzrost 179cm,staż na siłowni ok 14 miesiecy.Moj trening wyglada nastepujaco:

Poniedziałek:Klata
Wyciskanie na sztandze na plaskiej: 3 serie 10 powtorzen
Wyciskanie na krzywej hantle:3 serie 10 powtorzen
Wyciskanie na plaskiej "Kulki"(wasko na sztandze):3 serie 10 powtorzen
Rozpiętki na maszynie:3 serie po 10 powtorzen

Wtorek:Plecy
Sciąganie drązka na maszynie za glowe:3 serie 10 powtorzen
Sciaganie drazka do klatki na maszynie:3 serie 10 powt.
Sciaganie drazka do brzucha siedzac:3 serie 10 powt.
Przyciaganie hantli kleczac:3 serie 10 powt.

Sroda:wolne

Czwartek:Barki
WYciskanie sztangi za glowa:3 serie 10 powt.
Wyciskanie na maszynie przed glowa:3 serie 10 powt.
Boczne podnoszenie hantli:3 serie 10 powt.
Boczne podnoszenie hantli w opadzie tłowia:3 serie 10 powt.

Piatek:Biceps,Triceps
Biceps:
Podnoszenie hantli siedzac:3 serie 10 powt.
Wyciskanie na modlitewniku:3 serie 10 powt.
Tzw. "21":3 serie po 21 powtorzen
Triceps:
Uginanie ramion z hantla za glowa:3 serie 10 powt.
Uginanie ramion na maszynie:3 serie 10 powt.
Uginanie ramion ze sztanga,leżąc,za głowe:3 serie 10 powt.

Głownie chodzi mi o podniesienie osiagów na klatce(max 80kg 3 powtorzenia a chcialbym to zwiekszyc).

klocur
23-03-09, 17:04
a nogi ? a brzuch ? a przedramie ? a kaptury ?

Maxi90
23-03-09, 19:08
To tez robie: brzuch codziennie,przedramie w piatki,kaptury do barkow w czwartek,a nogi we wtorki choc nie zawsze mam na nie czas(jeszcze sie ucze i szkola mi nie pozwala na niektore z tych cwiczen np nogi czy kaptury ale brzuch codziennie a przedramie w piatki)..

jaca666
23-03-09, 20:40
Na plecy za dużo ściągań na wyciągu a gdzie podciąganie na drążku albo wiosłowanie sztangą???!!!

Toomekk6
23-03-09, 20:56
Nogi to podstawa:)

Maxi90
23-03-09, 21:00
Na plecy za dużo ściągań na wyciągu a gdzie podciąganie na drążku albo wiosłowanie sztangą???!!!

Podciaganie na drazku to praktycznie to samo co sciagnie na maszynie wiec co to za roznica?a wioslowania nigdy nie robilem...

jazdun
23-03-09, 21:28
Zdecydowanie nie to samo, gdy sie przyjzysz dokladniej. Wyciag to gora-dol-gora-dol. Podczas podciagania na drazku wiele miesni napina sie pod roznymi katami.
Jak jeszcze nie wioslowales to moze pora zafundowac swoim motylom nowa rekreacje.

Standardowy trening plecow na mase to:
Podciaganie na drazku szeroko
Wioslowanie sztanga
Martwy Ciag

Moze sprobuj tak, a zobaczysz jak Ci skrzydelka wypi.rdoli :D

Oczywiscie dowiedz sie jak wykonywac te dwa ostatnie cwiczenia, bo mozesz nabawic sie kontuzji przy zlej technice.

Maxi90
23-03-09, 21:56
Zdecydowanie nie to samo, gdy sie przyjzysz dokladniej. Wyciag to gora-dol-gora-dol. Podczas podciagania na drazku wiele miesni napina sie pod roznymi katami.
Jak jeszcze nie wioslowales to moze pora zafundowac swoim motylom nowa rekreacje.

Standardowy trening plecow na mase to:
Podciaganie na drazku szeroko
Wioslowanie sztanga
Martwy Ciag

Moze sprobuj tak, a zobaczysz jak Ci skrzydelka wypi.rdoli :D

Oczywiscie dowiedz sie jak wykonywac te dwa ostatnie cwiczenia, bo mozesz nabawic sie kontuzji przy zlej technice.
Ok wielkie dzieki,a teraz mala poprawka:jednak robilem juz wiosłowanie i to nie raz:)tylko nie wiedzialem o co chodzi...a martwy ciag to kiedys kumpel mi mowil jak to robic wiec mysle ze bedzie ok:)a co proponujecie z klatka?:)bo to mnie najbardziej interesuje...jak poprawic swoje osiagi?macie jakies propozycje?(tylko nie odzywki bo aktualnie jem Storm'a i Shock Therapy i mam nadzieje ze to troche pomoze...)

jazdun
23-03-09, 22:32
Ja robie klatke prawie tak samo, tyle ze zaczynam od wyciskania na lawce skosnej hantlami, zeby klatke rozgrzac przed koronnym cwiczeniem czyli wyciskaniem plaskim. Ale jesli chcesz na plasko wyciskac jak najwiecej to chyba lepiej od tego cwiczenia zaczynac rzeczywiscie.
Rozpietki rob zwyklymi hantlami. Jesli masujesz unikaj maszyn.
Ogolnie z postepow klatki w sile jestem chyba najmniej zadowolony zwlaszcza jesli chodzi o wyciskanie plasko i w waskim uchwycie. Dlatego mysle o zastapieniu tego drugiego jakims innym.

Jesli chodzi o barki to zamiast wyciskania zza karku, daj sobie unoszenie hantli przed siebie robione zaraz po wyciskaniu sprzed glowy (ktore zamiast na maszynie rob tez sztanga).

Z bicepsa wyrzuc modlitewnik w pi.du i zamien je na uginanie ramion z hantlami w chwycie mlotkowym. A jak podnosisz hantle to juz nie polowkoj(21), albo jedno albo drugie bo to bardzo podobne cwiczenia. Mozesz ze dwie seryjki na drazku w waskim uchwycie dodac.

W tricepsie zamiast uginania na maszynie porob pompki na poreczach lub w podporze tylnej.

Pamietaj o nogach, ja je prawie rok czasu olewalem i teraz musze gonic.


To tak co mi sie wydaje.

Maxi90
24-03-09, 11:08
Wielkie dzieki:) a co do postepow klatki tak samo jestem najmniej zadowolony zwlaszcza na plskiej w szerokim chwycie bo w waskim jest w miare ok(prawie rowno jak na szerokim) i na hantlach tez w miare,tylko wlasnie najgorsze jest na sztandze na szerokim:/tym bardziej ze kolega mlodszy wyciska 10 wiecej cala serie;/xD i dlatego myslalem ze moze cos zle robie i chcialem otrzymac jakies poprawki...a czy dobrze robie na sztandze?bo troche zle to opisałem: najpierw rozgrzewka sztanga...potem zakladam 50 i jade 10 powt.,potem 60 i tez 10 powtorzen,potem 70 8-9 powtorzen(10 z mala pomoca) i probuje 80 pare razy(zazwyczaj udaje sie 1-2 razy samemu potem z pomoca 3 i na tym koniec) dobrze to robie czy proponowalibyscie jakies zmiany?