PDA

Zobacz pełną wersję : a6w



Boniek1993
22-03-09, 21:31
robie a6w i od jutra będę miał już 20 powtórzeń i chyba nie dam rady! znacie może jakieś inne ćwiczenia na brzuch które tak nie obciążają kręgosłupa i karku ale równie skuteczne, chce mieć kaloryfer, udało mi sie spalić smalec i wyrobić mięśnie ale jeszcze to mnie nie zadowala.

Fehu
22-03-09, 21:33
A6W to tak do końca nie spalisz tłuszczu od tego są aeroby, a a6w swietne cwiczenie:) nie poddawaj sie

tm7
22-03-09, 21:34
spalając smalec pewnie robiłeś jakieś ćwiczenia na brzuch wcześniej, robiąc poprawnie technicznie dzień po dniu nie powinieneś mieć problemów przy 20 dniu
spróbuj abs2

edit;
nie wiem jak wyrobiłeś te mięśnie jak nie masz siły przy 20 dniu tego wykonywać

Boniek1993
22-03-09, 21:41
nie że nie mam siły tylko strasznie mnie plecy bolą to jest jakaś wada rodzinna każdemu w mojej rodzinie plecy siadają. Tego smalcu nie było za dużo.

tm7
22-03-09, 21:43
aha

byłeś z tymi plecami u lekarza ?? wiesz co to za wada ?

Fehu
22-03-09, 21:59
Wiesz jak zaczynałem trening pleców to tez mnie bolały ale z czasem to mija i jest fajnie

tm7
22-03-09, 22:02
zależy, czy to od złej techniki, czy rzeczywiście jakiś problem z plecami (--->lekarz)

sorry na początku źle cię zrozumiałem

jazdun
22-03-09, 23:41
Mi a6w tez katowalo strasznie plecy, robiac je 3 razy tygodniowo (do kazdego treningu) wraz z brzuszkami na ukosie. Przerwalem a6w na chwile i robilem tylko brzuszki ukos i po 2-3 tygodniach zauwazylem juz, ze boki cudnie sie formuja, ale beben do przodu strasznie wybija sie (bylem w trakcie intensywnego pochlaniania pokarmu "na mase"). Totez sprobowalem robic a6w z brzuszkami ukos na przemian co trening. I jestem zadowolony z efektow. Plecy nie bola wcale. Co prawda maciek (zwlaszcza gorna czesc) wciaz do przodu, ale to mieso jest.

szaleniec
23-03-09, 09:56
a6w jest właśnie jednym z ćwiczeń które najmniej obciążają kręgosłup.. raczej troche kark.. a jak sie masz poddawać to niczego nie doprowadzisz do końca liczy się wytrwałość.

klocur
23-03-09, 10:24
na youtube wpisz sobie 8 MIN ABS WORKOUT, tam moze cos znajdziesz, jak patrzylem na to, to wydawalo mi sie sensowne, moze akurat w sam raz dla ciebie

Boniek1993
23-03-09, 20:04
dzięki za wszystkie odp. i robie dalej a6w bo nic innego ciekawego nie znalazłem a to mi sie wydaje dobre i widzę tego efekty

Ziomek90
23-03-09, 21:42
fakt a6w jest świetna, ale pod warunkiem, że ktoś nie ma jakiejś dużej tkanki tłuszczowej, bo jeżeli ma, to radze aeroby:) każdy podczas robienia a6w ma kryzysy i boleści (ja np karku i kości ogonowej). Trzeba być zdeterminowanym, żeby to ukończyć:)

patryk1336
23-03-09, 22:53
ja sam teraz na 22 powt dzis 22 zaczelem jeszcze 7 dni i koniec ladnie zeszlo ale jeszcze mam sporawo na brzuchu i co teraz leciec abs2? czy moze odpoczac z tydzien i leciec od nowa a6w a moze ciagnac dalej a6w na 26-8 itp powtorzen?

jazdun
23-03-09, 23:34
od nowa to bez sensu bo jakbys wrocil do tych 8 powtorzen to by nie bylo treningu. A z iloscia powtorzen leciec dalej to bys musial z pracy/szkoly zrezygnowac zeby sie wyrobic.
No chyba, ze od pierwszego dnia, ale z tymi ciezarkami do biegania na nogach...?
Moze to jest wyjscie.

luo
23-03-09, 23:54
"ja sam teraz na 22 powt dzis 22 zaczelem jeszcze 7 dni i koniec ladnie zeszlo ale jeszcze mam sporawo na brzuchu i co teraz leciec abs2? czy moze odpoczac z tydzien i leciec od nowa a6w a moze ciagnac dalej a6w na 26-8 itp powtorzen?"

ja bym radzil troche poczekac bo popalisz miesnie, lepiej troche posiedz na abs2 i za jakies 3 tyg znowu mozesz a6w zaczynac


"od nowa to bez sensu bo jakbys wrocil do tych 8 powtorzen to by nie bylo treningu. A z iloscia powtorzen leciec dalej to bys musial z pracy/szkoly zrezygnowac zeby sie wyrobic.
No chyba, ze od pierwszego dnia, ale z tymi ciezarkami do biegania na nogach...?
Moze to jest wyjscie."

Pierwszy raz slysze zeby doczepiac ciezarki do stóp... zreszta watpie ze da rade skonczyc caly program. Najwazniejsza jest technika i moment napiecia miesni a nie doczepianie ciezarkow.. Lepiej jak mowie przezuc sie na abs2 troche brzuch sie zregeneruje i mozesz znowu robic od 1 dnia albo jesli wolisz od 12-14 powt.


"Mi a6w tez katowalo strasznie plecy"
bo nie rozciagales grzbietu i miesni brzucha miedzy seriami, proste. Chyba ze miales juz te bole wczesniej


"a6w jest właśnie jednym z ćwiczeń które najmniej obciążają kręgosłup.. raczej troche kark"
ja wczoraj skonczylem a6w i wcale nieczulem bolu karku/krzyza, wszystko zalezy od techniki i rozciagania, a6w obciaza kark glownie przy pierwszych dwuch cwiczeniach przy reszcie podtrzymujesz go rekoma wiec jest juz troche odciazony

abs2=budowanie masy
a6w=rzezbienie
pozdro

patryk1336
24-03-09, 15:21
ja z karkiem tez niemam nic problemu a juz blizej mi konca:) zobacze moze i sie skusze na abs 2 ale go robic codziennie tez? czy co 2 dni?
ps ze ciągnac dalej to mialem na mysli gura do 30p toz niebd siedzial caly dzien przy brzuchu xD :)) pozdroo

luo
24-03-09, 20:55
"zobacze moze i sie skusze na abs 2 ale go robic codziennie tez? czy co 2 dni?"
abs sie robi 3-4 razy w tyg, zaczynasz poziom od 3 treningow, jak czujesz ze jest lekko to zwiekszasz na 4 treningu w tyg a nastepnie po jakims czasie zwiekszasz poziom, Cwicz najlepiej pn,sr,pt a potem pnwt,czw,pt



"ps ze ciągnac dalej to mialem na mysli gura do 30p toz niebd siedzial caly dzien przy brzuchu xD :)) "
nie chodzi o to ze marnujesz duzo czasu na trening tylko o to ze miesnie musza odpoczywac... 30 minutowy trening a6w jest naprawde duzym obciazeniem dla tych miesni. Sprobuj np ugiac rece ze sztanga nawet bez obciazenie i machac 30 minut..to tylko tak dla porownania;) poza tym cwiczac za dlugo latwo o kontuzje, naderwanie miesnia itp. Trening w granicach 25-30 minut jest jeszcze bezpieczny, dluzszy niejest wskazany.

patryk1336
24-03-09, 21:49
ok dzieki wszystko jasne:) pozdroo